generique kaletra generique luvox generique rhinocortchloroquine generique luvox luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA
Karınca yaz boyunca çalışırken ağustos böceği saz çalmış. Bilirsiniz hikâyeyi...
Tabii kış gelmiş, karınca sıcacık evinde afiyet içinde yaşıyorken birgün kapısı çalmış.
Bakmış ağustos böceği.
' Tamam' demiş,
' Yaz boyunca saz çaldın, şimdi aç kaldın ve benden yemek istemeye geldin değil mi? Saz çalacağına biraz çalışmış olsaydın, böyle aç kalmazdın değil mi?'
Ağustos böceği de ' Yooo... Yanlış anladın!' demiş.
' Yaz boyunca saz çalınca, ayıptır söylemesi biraz para yaptık ta!
Hatta meşhur oldum, şimdi Avrupa turnesine çıkıyorum.
Belki oradan istediğin birşeyler vardır diye sormaya geldim.'
Hakikaten de karınca bir bakmış, ağustos böceğinin hiç öyle aç hali yok.
Üzerinde bir kürk var, arkada da kocaman limuzin, önde şoförü onu bekliyor.
' Yok, bir şey istemiyorum ' demiş,
' Ama Fransa'ya uğrayacaksın değil mi?' diye sormuş.
Ağustos böceği de ' Evet' demiş.
' İyi o zaman!' demiş karınca ve eklemiş,
' Paris'e gidince La Fontaine diye bir adam var. Onun yüzüne tükür benim için, olur mu?'

Ekleme Tarihi: 25.05.2008 - 00:36
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1046 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54849 saniyede açıldı