ivermectine stromectol kamagra ivermectine ivermectine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » BİR GAZETECİMİZDEN GÜNÜN YORUMU....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
BİR GAZETECİMİZDEN GÜNÜN YORUMU....

226 Mesaj -

En Son On: 14.06.2008 - 22:44
Cinsiyeti: Erkek 
Lütfen aşağıda birinci linkteki videoyu sesli olarak izleyelim.
Bir aşağıdaki linkteki haberde bahsi geçen AB'nin AKP ye desteğinin ne maksatla olduğunuda bu bağlamda sizlerin görüşlerine bırakıyorum.

http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=145621&Categoryid=45

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haberdetay.php?hit=6579

Bu mesaj 1 kez ve en son Berraksu1 tarafından 17.04.2008 - 11:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.04.2008 - 11:25
Bu mesajı bildir   Berraksu1 üyenin diğer mesajları Berraksu1`in Profili zum Anfang der Seite
ebu_hanzala su an offline ebu_hanzala  
RAVDA ÇOOOKKK MEŞHUR OLACAK çünkü:

395 Mesaj -

En Son On: 14.06.2008 - 18:49
burda ergenekonun bir çıbanı varsevinçli germekten, insanlara hakaret etmekten başka bir şey yapmayan, KİTAP BAYRAK VATAN dediği halde hep dini değerlere saldıran, yeryüzünde türklerden başka bir ırkın kabulenemeyeceğini diyecek kadar faşistleşen biri varsevinçli

evet burda ergenekoncu biri var sevinçli

herkes yalan konuşur bir o doğru konuşur!
onun fikirlerini paylaşmayan vatan haini olur!
sapık ergenekonculara her daim sahip çıkar !
tek düşmanı akp ve %47 lik halk bunların yok olması gerekir kanaatince!
akp yi kabul edenler ve oy verenler hapsi haindir onun için!
fakir fukaraların işi olmaz onla!

kısa sürede ravdaya bu adam yüzünden operasyon yapılırsa hiç şaşmayın çünkü bu adam gözaltında çıktığı gibi namusuzluk yapan adamları uyarıp dikkat edin zina yaptığınız kadınlarla telden konuşmayın telefonlar dinlemede deyip küstahça gülen 64 yaşındaki velid bin mığireyede (ilhan selçuk) sahip çıkmıştı!

bu adam çok tehlikeli dikkatsevinçli

Ekleme Tarihi: 17.04.2008 - 12:14
Bu mesajı bildir   ebu_hanzala üyenin diğer mesajları ebu_hanzala`in Profili ebu_hanzala Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 15:57
ulan bu akp ne hukumetmıs kardesım ya

ya bu akp serefsız,yada prıncı gemıde bekletıp halkı sıkıntıya sokanlar
ya bu akp serefsız ya sureklı abd den-ab den emır alıyor yada abd nın ıstegını karsılamadıgını ve kapıtılma sıkınısı ceken partının kukla olmadıgını goremeyen kısıler ve kurumlar
ya bu akp lıler ıhanet ıcınde yada onların ıhanet ıcınde oldugu yalanını soyleyen ler...

tarımın bıttıgını soyleyen ,ekran karsına cıftcı gıbı gecıp aglayıp sızlayan aslında uretımınde en ufak dusus olmayan hatta gelıstırılmıs yenı teknıklerle gelırı artan cıftcı artık doymak ıcındegıl sıkıntısı baska seyler ıcın ve bunlar REKLAM KOKAN hareketler,sogan ucuzlayacak dıye denıze atanları karpuzu kırp telef edenlerı sutlerı yere dokenlerı gormedık mı yakın zamanda sızın savundugunuz kanalların saklabanları ballandıra ballandıra anlatmadı, mansetlere tasımadımı....gecen sene kuraklık sadece dunyada degıl turkıyede de oldu yagmurun yagmadı bır tarladan duzgun sulanmamıs dagal sıkıntının yasandıgı yerden aldıgınız urun de ona gore olur ve bu sıkıntıları gecen sene yasarken urunlerın sıkıntısını bu sene cekılecegını bılıyorduk degılmı dunyanın yuzden fazla ulkesı su an aclık yuzunden sokaklara dokulup otuza yakın ulkede kısmen gıda yuzunden ıc savas cıkmıssa ve bu kuraklıktan mınımum etkılenıyorsak hatta etkılenmezdıkte bırkac tefecı yuzunden sıkıntı cekıyorsak bunuda hukumete baglamak dogruysa ve bu mantıkla hareket edersek ve ab nın tarlamıza karısıyor derken ektırmıyor derken, benım babam az bucuk tarlası ıcın bır kac yıldır tesfık parası alıyor fıde parası alıyor devletten ya bu ne çelişki desenızkı ab ve abd en kalıtelı urunu kendılerıne alıyorlar amenna burdada cıftcı ve aradakı fırma sucludur ama ab ve abd ektırmıyor deyınce ınsaf be kardesım ya ınsaf,evet tarım ve koy ıslerı bakanlıgı herkes aynı urunu yetıstırmesın dıye ayarlama yapıyor ama bu ab karısıyor dersenız bılıp bılmeden vallahı pes

PRINC 4 YTL OLDUSA SIZLERIN YUZUNDEN......(KARA BORSACILAR)

SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 17.04.2008 - 12:29
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Berraksu1 su an offline Berraksu1  
VATANSEVERLİK KAVRAMININ ABD VE AB İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA AŞAĞILANMASI.

226 Mesaj -

Ebu Hanzala ve Farandag kardeşlerime ve aynı düşüncede olan kardeşlerime aşağıdaki maddelerle cevap veriyorum.

1- Ben ergenekoncu falan değilim. Ergenekon diye üretilen ve vatanını seven insanları, vatanlarını korumak ve savunmak için gayret sarfeden kurumları, bir kaç haddini bilmezi, maceraperesti hedef gösterip onlarla aynı kefeye koymak ABD AB ve İSRAİL icadı hain ve bölücü bir tezgahtır.

2-Meşru olmayan hangi örgütlenme ve gayret varsa tamamıyle karşısında olan bir insanım.Sizin zihniyetinizi doğru kabullenecek olursak cumhuriyeti kuranlarda ERGENEKONCU idi. Karşısındaki mandacı avrupa hizmetkarları ise gerçek vatansever. Öylemi ?
Meğer ne kadar ters anlamışım vatanseverliği.

3- O halde ABD ve AB isteklerinde son derece haklılar. Bu durumda ne dışardaki emperyalist güçlere nede içerdeki hizmetkarlara, işbirlikçilere maksada ulaşmak için gerek yok. Cumhuriyeti yıkalım ABD nin ve AB nin istediği gibi ülkeyi paramparça edelim. Doğuda bir kürdistan kurulsun, ermenilere toprak taleplerini verelim. Yunanlılara egeyi, Kıbrısı, Suriyeye hatayı verelim, olsun bitsin.
Yani Nasreddin hocanın fıkrası misali bir iş yapalım. Yorganı hırsızlara verip "yorgan gitti, kavga bitti " diyelim.

4- Allahın "hristiyanlardan size dost olmaz" anlamındaki ayetlerinide iptal edelim. Öyle ya Ergenekonu başlatın ve sonuna kadar gidin diyenler ABD nin el altından emriyle AB dir.Sanıyormusunuzki böyle olmasa AKP bu işe cesaret edebilirdi ? Peki neden istediler bunu ? Hayrımız içinmi ? Asla. Birkaç maceraperestin davranışlarını kullanarak, tüm vatansever milliyetçi insanların tepkilerini, bastırmak ve suçluluk duygusuna itip Türkiyeyi istedikleri gibi parçalamak için.Bu yolda kendilerine her türlü kolaylığı sağlayan AKP yi kollamak için.

5-Yazdığım bütün yazılar ülkemin gerçeklerinin ta kendisidir. Bu yazılara ergenekon, mergenekon diye yakıştırmalarda bulunmak, en azından vatan değerlerinden zerre kadar haberi olmamak demektir. Buda Allah katında en berbat hallerden biridir.

6-Bugün ulusalcı, milliyetçi kavramına sahip çıkan insanlar Osmanlının sonundada vardı. Ve onlar (mandacılar), cumhuriyeti kuranlar muazzam bir kurtuluş savaşı verirken kendi menfaatlerini korumak uğruna bu güçleri arkadan vurmayı bile normal bir hal olarak gördüler. Ki onlar daha sonra cumhuriyetin tüm nimetlerinden faydalandılar.Şüphesiz dönüş Allahadır, bu ihanetin bedelinide mutlak ödeyeceklerdir.
Atatürk bu mandacı, menfaat düşkünü, cumhuriyet düşmanlarına kızgınlığından sekiz yıl İstanbula ayak bile basmamıştır. Bu millet tarihinin ibretlerini öğrenmedikçe aynı dayakları yemeye yani bir istiklal savaşı daha yaşamaya mahkümdur.
Kendisini parçalamayı hedef edinen düşmanlarına dost diye sarılan idarecilerin ülkelerini getireceği nokta işte budur.

7- Ilımlı İslam, dinler arası diyalog martavallarınıda ABD ve AB çıkarmıştır. Ki karşılarında saptırılmış bir din anlayışı ile uyutulan kitleleleri istedikleri gibi sömürsünler, parçalasınlar.

8-Bu kadar yazmam yeterli sanırım. Beni mantıksızca eleştirip akıl dışı yakıştırmalarda bulunan kardeşlerimden tüm yazdıklarımı bir daha okumalarını ve akıl ve mantık derecesinde cevaplar vermelerini, körü körüne taraf olan bir zihniyetle karşıma çıkmamalarını rica ediyorum.Yoksa benim yazdıklarımı ne okusunlar, nede cevap versinler. Çünkü hiç mi hiç samimi olmuyor onlar açısından.

Not: Bu arada Farandag kardeşim üslubun tam Efendimizin methettiği güzel ahlaklı ve güzel sözlü bir müslümanı anımsatıyor.

Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son Berraksu1 tarafından 18.04.2008 - 10:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.04.2008 - 17:36
Bu mesajı bildir   Berraksu1 üyenin diğer mesajları Berraksu1`in Profili zum Anfang der Seite
pembe_PAPATYA su an offline pembe_PAPATYA  
Ergenekoncuymuş (((((((((:

330 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 22:27
Cinsiyeti: Bayan 
8-Bu kadar yazmam yeterli sanırım. Beni mantıksıca eleştirip akıl dışı yakıştırmalarda bulunan kardeşlerimden tüm yazdıklarımı bir daha okumalarını ve akıl ve mantık derecesinde cevaplar vermelerini, körü körüne taraf olan bir zihniyetle karşıma çıkmamalarını rica ederim.Yoksa benim yazdıklarımı ne okusunlar nde cevap versinler. Çünkü hiç mi hiç samimi olmuyor onlar açısından
kahkaha kahkaha

Berraksu 8. madden yeterlidir inş.eminim dikkate alınırgöz kırpma

Elinize Saglik
Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 17.04.2008 - 18:15
Bu mesajı bildir   pembe_PAPATYA üyenin diğer mesajları pembe_PAPATYA`in Profili pembe_PAPATYA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Te$ekkürler Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 18.04.2008 - 00:38
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 15:57
Elinize Saglik Te$ekkürler

neden ?????
8-evet haklısın burda bosuna anlamsız yere ne sızlerın ve dıger ravda sakınlerının huzurunu bozma catısma ortamı olusturmamak lazım, zaten bır uzlası bır orta yol bulabılsek daha muslumanca bakabılseydık sımdıye coktan anlasır karalayan yazılar yazmak ınatlasmazdık, turkıyenın asıl sorunuda bu degıl...
8-madedekı gıbı yapalım forum ortamı olmasın fıkırlerımızı anlatmayalım sadece hergun baska yerlerde yazan gazetecı oldugunu soyleyen ekonomıst dın adamı oldugunu soyleyenlerın bloglarını lınklerın yerı yazalım neden kendımızı dusunup yoralım kı demı...
en guzelı SENİN DİNİN SANA ,BENIM DINIM BANA senın ılmın sana benım ılmım bana,senın ıdeolojın kulturun sana benım kı bana,senı günahların sana benım kı bana....

evet 8-madde ,sen ıstedıgın kadar kısıler kurumlar hakkında olur olmaz eklemelerıne devam et senın sıyasetten nefret ettıgın kadar bende edıyorum ama senın yazdıgın kadar bende yazıyordum sana cevvap ıcın genelde artık yazmayız 8- madde dekı gıbı ben sıgarayı bırakmısım her halde bu zor gelmez

selam ve dua ıle.................................
Ekleme Tarihi: 18.04.2008 - 08:51
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Berraksu1 su an offline Berraksu1  
İstiklal marşımızdan Türk'ün özgürlük anlayışı....

226 Mesaj -

Yanlış anlamalara meydan vermemek için bu başlık altında bazı açıklamalar yapma gereğini hissettim.

Ben siyasetten nefret eden bir insan değilim ve yazılarımdada hiç bir zaman bunu vurgulamaya çalışmadım. Ülkede her şeyin normale yakın olduğu zamanlardada siyasetle ilgilelenmem söz konusu değil. Ülkeyi yönetenler siyasi kadrolar olması nedeniyle, benim vatanım için gidişatta gördüğüm çok vahim hataları anlatabilmem için hem siyasete ve hem ülkeyi yöneten siyasi kadroya ithafen açıklamalarda bulunmamdan daha doğal bir şey olamaz diye düşünüyorum.

Yoksa daha öncede bir çok kez ifade ettiğim gibi, ülkemde herşey normale yakınken siyasetle ilgilenmem .Fakat milletimin, vatanımın karşı karşıya bulunduğu tehlikeler söz konusu ise elbetteki siyaset ve onun çirkinleşen yüzü benim eleştirilerime muhatap olacaktır. Ne diyor Atatürk "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır."

Bu sitede vatanım için yazdığım yazılara ana vurgulamalara İstiklal marşımızdan iki kıta çok güzel anlamlar kazandırıyor. Verdiğim ilk dörtlükte batının sahip olduğu her türlü imkandan, güçten korkmaya gerek olmayacak imanın varlığı ve ikinci dörtlükte ise, taa Türklüğün var oluşundan beri sahip olduğu hür, özgür ve bağımsız olma asaleti nede güzel vurgulanıyor.

Aslında İstiklal marşımız bütünüyle bir şaheser, onu kaleme alan Mehmet Akif Ersoy'da o derece vatansever, o derece değerli bir insan.

Bütün kalbimlede inanıyorumki Türk'ün İstiklal marşında anlatılan özelikleri kıyamete kadar aynı anlamı ve asaleti koruyacaktır. İçimizdeki tüm gafillere, menfaatperestlere, bölücülere ve dışardaki tüm azmış düşmanlara rağmen....

Garb'ın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim îman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
"Medeniyyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Bu mesaj 3 kez ve en son Berraksu1 tarafından 19.04.2008 - 11:30 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.04.2008 - 11:20
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 876 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57837 saniyede açıldı