fluvoxamine lopinavir ritonavir ivermectin generique stromectol dexamethasone detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » ~ Metin Yüksel ~ "YA ALLAH NİZAMI’NIN VAKARLI ÇİZGİSİ, YA DA HİÇ BİRİ!...”

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
~ Metin Yüksel ~ "YA ALLAH NİZAMI’NIN VAKARLI ÇİZGİSİ, YA DA HİÇ BİRİ!...”

395 Mesaj -

En Son On: 14.06.2008 - 18:49
Cinsiyeti: Erkek 

~ Metin Yüksel ~ "YA ALLAH NİZAMI’NIN VAKARLI ÇİZGİSİ, YA DA HİÇ BİRİ!...”
ŞEHADET... ŞEHADET...SURURİ İNKILABEST.

Bilesin Ey Şehid!

Biz senin şehadet yaşındayız...

Ve her geçen yıl senin şehadet yaşındayız...

Gül Ey Şehid!

Mescid-i Aksa'ya, Somali'ye Çeçenya'ya...

Oyna çocukalarınla...

Hep gül...

Gül Ey Şehid!

En Şehid!

Ekleme Tarihi: 20.02.2008 - 11:31
Bu mesajı bildir   ebu_hanzala üyenin diğer mesajları ebu_hanzala`in Profili ebu_hanzala Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebu_hanzala su an offline ebu_hanzala  

395 Mesaj -

En Son On: 14.06.2008 - 18:49
Cinsiyeti: Erkek 
İslami Yöneliş : Hocam kendinizi tanıtır mısınız? Metin Yüksel ile aranızdaki yakınlıktan bahseder misiniz?

M.Ali Tekin : 1955 yılında Konya’nın Bozkır İlçesi Kuşca Köyü’nde doğdum. Ailemle birlikte 1964 yılında İstanbul Fatih’e göç ettim. Aşemsettin İlkokulu’nu bitirdikten sonra 1969 yılında İstanbul İmam Hatip okuluna kaydoldum. 1978 yılında iki yıl gecikmeli olarak mezun oldum. Aynı yıl Ankara Ün. İlahiyat Fakültesi’ne girdim. 1980 yılında pasaportsuz, dağlardan kaçak olarak, Afganistan cephesine gittim. Herat şehri yakınlarında, Rus kuşatması esnasında dağdan düşüp yaralandım ve iki buçuk ay İran’ın Meşhed şehrinde tedavi gördüm. Daha sonra Türkiye’ye dönüp sırasıyla Erzurum Edebiyat Fakültesi, Ankara Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi’nde okudum ve en son olarak İstanbul Edebiyat Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldum. 1990 yılında bir grup arkadaşla birlikte Tevhid Dergisi’ni 3 yıl çıkardık. Tevhid dergisi’nde çalışırken Bosna Hersek’teki savaşı izlemek üzere iki kez Bosna’ya gittim. Daha sonra, 1993 yılında yayına başlayan Haftalık Selam Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğünü yaptım. Selam Gazetesi’nde çalışırken 1995 yılı Haziran Ayı’nda, gazetemizin Ankara Temsilcisi Talip Özçelik ile birlikte, Çeçenistan’a gidip Rus Çeçen savaşını izlemdim. İaynı yıl ikinci kez gittiğim Çeçenistan’da Rus askerleri tarafından esir alındık. Sekiz ay Dağıstan’da tutuklu kaldık. Türkiye devletinin girişimleri sonunda 1996 Temmuz ayında serbest bırakıldık. 28 Şubat sürecinde, Selam Gazetesi çalışanlarına yönelik olarak, 2000 yılı Mayıs ayı başlarında yapılan Umut Operasyonu’nda 9 arkadaşımla birlikte göz altına alındık. Önce İstanbul, sonra da Ankara Terörle Mücadele Müdürlüğünde 9 gün sorgulandık.Bu sorgulama bir kitap yazılacak kadar; dehşetli ve tiraji-komik bir şekilde yapıldı. Uğur Mumcu’yu öldürmekle itham edildik ve tutuklanıp Eskişehir Özel tip Cezaevi’ne konulduk. 5 yıllık yargılama sonucunda, Ankara’da 1988-1999 yılları arasında tüm siyasi cinayet ve patlamaları güya gerçekleştiren yasadışı ‘Selam Tevhid Örgütü’nün lideri olmaktan, 29 Temmuz 2005 günü 12,5 yıl cezaya çarptırıldım. Mahkeme, 4659 sayılı Topluma Kazandırma Yasası’ndan yararlandırılmamıza karar vererek cezamızı yarı oranında indirerek 6 yıl 3 aya hükmetti. 5 yıl 2 aydır cezaevinde olduğumuz için de tahliye etti.

Hâlen İstanbul’da aylık olarak yayınlanan, Konya Haber Gazetesi’ni çıkarmaktayım.

Metin Yüksel’le tanışmamıza gelince; Metin ile aynı mahallede (Hüsanbey Mahallesi) oturuyorduk. Metin benden daha küçüktü. İkimiz de, Akşemsettin ilkokulunda okuduk. Ben İmam Hatip orta bölümünde okurken MTTB’nin Merkez Ortaöğretim Komitesi’nde Tiyatro Bölümü’nde çalışmalar yaparken, MTTB’de 1974 yılında Metin’i tanıdım. 1976 yılı yaz aylarında Fatih Akıncılar Derneği’nde, Metin Yüksel ile birlikte çalışmaya başladık. Beraberliğimiz Metin’in şehadetine kadar, hiç ayrılmadan sürdü.

"Yaşasın Dünya Müslümanlarının İslami Kıyam ve Mücadelesi!"

İslami Yöneliş :Şehid Metin Yüksel’in hayatına kısaca değinebilir misiniz?

M.ALi Tekin : Metin, Bitlis’in Tatvan İlçesi Norşin Köyü’nde 1958 doğdu. Ailesi 1962 yılında İstanbul’a göç etti. Akşemsettin İlkokulu’nu bitirdikten sonra; Gelenbevi Ortaokulu’na kaydoldu. Burada bir sene okuduktan sonra İslami çalışmalarına engel oluyor diye, okulunu terk etti. O yıllarda üniversite gençliğinin kuruluşu olan MTTB’nde çalışmalara başladı. Burada kendisinden yaşça çok büyük kimselerle birlikte İslami faaliyetlere katıldı. Diğer taraftan da, yaşı küçük olmasına rağmen, becerikli ve birikimli olduğu için, Milli Nizam Partisi ve daha sonra da Milli Selamet Partisi’nin çalışmalarına destek verdi. 1976 yılında faaliyete başlayan Akıncılar teşkilatı’nın Fatih Şubesi’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. Fatih Akıncılar teşkilatı, o dönemin siyasi ortamında; İslami camiada yaptığı çalışmalarla, Tüm Türkiye Müslümanları arasında ünlendi.
Ekleme Tarihi: 20.02.2008 - 11:36
Bu mesajı bildir   ebu_hanzala üyenin diğer mesajları ebu_hanzala`in Profili ebu_hanzala Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
Cinsiyeti: ----- 
ŞEHADET BIR ÇAĞRIDIR TÜM NESILLERE VE ÇAĞLARA....

BİR ŞUBAT ŞEHIDI RAHMETLI METIN YUKSEL ABIM...

ALLAH DERECESINI ALA ETSIN BIZLERIDE O VE ONUN GIBI HIZMET SEHIDLERINE KOMSU ETSIN İNŞALLAH..

KARDEŞİM
BEN YAZACAKTIM BU KONUYLA ILGILI SEN ONCE DAVRANDIN...KOMŞU OLASIN İNŞALLAH..
Ekleme Tarihi: 20.02.2008 - 17:25
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 961 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54871 saniyede açıldı