lopinavir ritonavir budesonide generique rhinocortbudesonide kamagra fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Kutuplaşmanın ve bilenmenin vardığı boyutlar. geschlossen

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Ekleyen
Kutuplaşmanın ve bilenmenin vardığı boyutlar.

41 Mesaj -

En Son On: 20.02.2008 - 14:31
Cinsiyeti: ----- 
Tayyip Bey MGK'da neden ayağa fırlayıp, dosya fırlattı?

GÜNÜN OLAYI
Tayyip Bey MGK’da neden ayağa fırlayıp, dosya fırlattı?

Önceki gün.
Ankara Gaziosmanpaşa’da özel bir büro.
İkisi AKP eski milletvekili, üçü işadamı toplam 6 kişi sohbet ediyoruz.
AKP-asker ilişkileri sorgulanırken kamuoyunda çok iyi tanınan AKP’li mebus bana dönüp soruyor:
-İlhami Erdil (Deniz Kuvvetleri eski Komutanı) olayını biliyor musun?
Hayır deyince, bak o zaman dinle dedi ve başladı anlatmaya:
-MGK’ya katılan özel yakınlığım olan bir Bakan bana bir gün rutin MGK toplantısı sonrasında kulağıma şunları fısıldadı: “Bugün reis (Başbakan) müthişti.”
Merakla “Tayyip Bey neden müthişmiş” diye araya girip sözünü kestim...
AKP’li milletvekili gülüyor:
- “Anlatıyorum işte. Aynı soruyu ben de o bakana sordum.. Verdiği karşılık şu: Reis(Başbakan) bugün MGK toplantısında ayağa kalkarak bir esti, bir gürledi ki görmeliydin.”
Yine söz kesip neden ve kime gürlediğini soruyorum:
AKP’li eski mebus:
- “İlhami Erdil Paşa’ya gürlemiş.”
Merakım artıyor ve gürlemenin gerekçesini soruyorum.
AKP milletvekili:
- “İlhami Paşa’nın katıldığı o toplantı, emekliliği geldiği için onun son toplantısı imiş. Paşa da son toplantı öncesinde uzun uzadıya bir hazırlık yaparak AKP’nin irticai faaliyetleri ve dış teslimiyeti ile ilgili olarak geniş bir dosya hazırlamış ve bu dosyadaki bilgileri MGK’da açıklamaya başlamış.”
Eeeeee?
AKP’li eski vekil gülümseyerek devam ediyor:
- “İlhami Paşa yarım saati aşkın bir süre AKP’yi açıktan hedef alıp, icraatlarını belge ve bilgilerle topa tutunca Tayyip Bey hışımla ayağa fırlamış.”
Bürodakiler birbirimize bakıyoruz.
AKP’li vekil:
-Başbakan, yeter be, biz buraya halkın oyu ile geldik demiş... Dahası...
AKP mebusu yutkunarak ilave ediyor:
- “Dahası, önünden bir dosya çıkarıp İlhami Erdil’in önüne atmış ve aynen şunları söylemiş: Sen bırak onları da bu yolsuzluklarının hesabını ver... Sonraki süreç malum.. Genelkurmay, İlhami Erdil için soruşturma iznini veriyor ve Paşa Telekom hisselerinin Ofer’e peşkeş çekilmesi misali yüzlerce milyon dolarlık bir şeyden değil, sadece evine misafirlerine ikram için alındığı kaydedilen şeker ve çikolata miktarındaki izahı güç aşırılıklar sebebi ile mahkeme tarafından cezalandırılıyor.”
Büroda bir suskunluk...
Tam bu noktada bir parantez açıp aktardığım bu bilginin sadece bana anlatılandan ibaret olduğunu, dolayısı ile doğruluğunun tartışılabileceğini söylemek isterim... Bu bilgileri teyit ettirmem mümkün olmadığı için de biz bunu siz okurlarımıza sadece eski bir AKP’li vekilin iddiaları olarak sunuyor ve ona göre yorumlamanızı istiyoruz... Öyle ya, bu AKP’li vekil pekala bütün bunları Tayyip Bey’e olan kızgınlığından da söylüyor olabilir. İspatlanmadığı süre için de biz böylesi pek çok şeye şüphe ile bakarız.
Ancak bu genel bakışımıza rağmen, anlatılanlarda bir bütünlüğün olduğu vakıadır.
Doğrudur demiyorum, ama eğer öyle ise sorarım size; yoksa Sayın Erdoğan komutanların cemaziyül evvellerini tetkik mi ettiriyor ya da onları mı izliyor?
Biz buna asla inanmıyoruz ama eğer öyle ise demek ki koca Silahlı Kuvvetler’de buluna buluna bir kişi ve o da evine aldığı aşırı şeker-çikolata faturası gerekçesi ile bulunabildi... Öyle ya başka birilerinde benzer bir şey olmuş olsaydı, bunlar pekala deşifre edilirdi... Şemdinli komploları gibi rezillikleri tezgahlayanlar böyle bir şeyin bulunması halinde bayram edip ifşa etmezler miydi?
Son sözümüz şudur:
Binlerin, onbinlerin mensubu olduğu askerin didiklenilmesinden çıkan sonuç, demek ki sadece bu ve benzeri birkaç münferit hadisedir... Peki ya AKP bir gün didiklenirse, bu kadar pir-ü pak çıkabilecek mi?
Sakın sakın öyle bir gün olmayacak diye düşünmeyin... Düşmez kalkmaz sadece ve sadece kurban olduğum yüce yaradandır. Bakın bu ülkede kimler geldi, kimler geçti... Bu ülkede hapiste olan biri, üç yıl sonra Başbakan oldu. Dolayısı ile olmaz zannedilen pek çok şey olur ve olacaktır... Unutmayın karanlığın en kesif olduğu an, aydınlığa en yaklaşılan zamandır..

Sabahattin ÖNKİBAR
sonkibar@gmail.com

Not: Bu haber için aktif haberde yalan ve düzmece olduğu iddiasını içeren bir yazı gördüm.İşin tam olarak gerçeği her iki şıktan biri olabilir. Her iki kutuptanda akıl almaz gerçek dışı ve mübalağalı haberler ortaya zaman zaman çıkıyor çünkü.Bu hiç bir şeyi değiştirmiyor yani içerik olarak kutuplaşmanın ve hükümetin hem kendi mensuplarının hem yandaşlarının yolsuzluklarına göz yumulduğu gerçeği buna karşılık TSK nın her adımında kusur ve yolsuzluk arandığı gerçeğini v.s....

Bu mesaj 2 kez ve en son Feragat tarafından 15.02.2008 - 13:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.02.2008 - 11:56
Bu mesajı bildir   Feragat üyenin diğer mesajları Feragat`in Profili zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
Feragat 15.02.2008 - 11:56
 Öfke bir hitabet sanatımıdır ? Acaba ?
Feragat 15.02.2008 - 12:04
farandag 15.02.2008 - 15:08
 kervan yürür
yakaza hali 15.02.2008 - 16:18
 RE:
Cihan-63 15.02.2008 - 16:18
RuZGaR 15.02.2008 - 16:33

geschlossen Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 740 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66280 saniyede açıldı