lopinavir ritonavir kamagra kaletra ivermektine dexamethasone oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » Ofi Hazretlerinden...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Ofi Hazretlerinden...

48 Mesaj -

En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Cinsiyeti: ----- 
Hain odur ki

kitaplarIn evvelinden Besmele’yi siler!

“Deki: Eğer Allah-u Teâlâ’yı seviyorsanız bana tâbi olunuz ki Allah (Celle Celaluhu) da sizi sevsin.” (A’li İmran sûresi, 31. âyet-i kerîme.)

Hani itaat. Tenezzül edip tarafına bile bakmıyor, “Günah işleme” diyen kimseye “Sen unuttun mu, Allah’ın gâfur (bağışlayıcı) olduğunu!” diyor. Acayibime gitti bu söz; Allah ile istihzadır. O’nun gözü önünde ters işler yap, “Allah gâfurdur” de, olur mu? Allah gâfurdur ama kime? Edebli kullara, uslu olanlara. Utanmadan günah işleyenlere değil. Bu sözü söyleyen kör nefsine, cahil olan nefsine itaat ediyor…

Efendi Babam derdi ki, “Nefs, yeryüzünün en gâfili, en cahilidir. Bunu düşman bilmezsen Mevlâ’ya dostluğu bilemezsin.”

“Muhakkak ki, biz insanı en güzel bir biçimde yarattık.” (Tin sûresi, 4. âyet-i kerîme.)

O’ndan güzel yok. Seni en güzel kıvamda yaratan Allah’a böyle mi yapman lâzım. Dünya sevgisi insanı sarhoş eder. Ruhu’l Beyan’da gördüm. Her haram insanı sarhoş eder. Bir mesele daha var. Halid Efendi vardı. Çok derin hocaydı. Allah rahmet etsin. Bitlis’ten gelirdi. Bana da uğrardı. Bir gün Bakırköy’de birinin evine geldi. Ben de “ona uğrayım” dedim. Elini öptüm. Konuşuyorduk. Vaaz niçin tesir etmiyor? O da, “Bir hoca dedi ki, Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Mevlâ’ya yalvardı. ‘Evvelki ümmetleri günah işleyince maymun, hınzır ederdin. Benim ümmetimi etme.’ Mevlâ buyurdu ki, ‘Suretlerini etmem. Fakat ruhlarını maymun, hınzır ederim.’ Bakıyorsun insan, kafa var, eli var, kulağı var, gözleri var, evinin yolunu bulacak kadar aklı var, adam daha. Halbuki içi maymun. Maymun söz, laf anlar mı?”

Dışından insan gözüküyor, içinden maymun. Sana sığındık ya Rabbi! Sen kayır bizi. Başka kimse kayıramaz. “Şeriatımı kayırın ben de sizi kayırayım” diyor Allah Celle Celaluhu. Edebli olsanız ne olur? Haram nedir? Dans nedir? Kadın erkek bir arada oturmak nedir? Bir ihtiyaç mı var; yemek yeme gibi? Yemeğe ihtiyaç olunca insan zorlanır. Böyle bir zorun mu var? “Ben de seni maymun ederim” diyor Mevlâ.

Mevlâ’ya kuvvetli güvenelim. Boğun eğelim. Sensin Rabbimiz. Rızkımızı veren Sensin. Sensin bizi gezdiren. Sensin bizi konuşturan. Sensin bizi gördüren, işittiren. Bu kadar iyilik hep senden geliyor. Başka iyilik eden yok. Kim yaratabilir?

Hep iyilikler O’ndan!... Hep isyanlar O’na!..

Ya Rabbi, Sana itaatten ayırma!

Habibine itaatten ayırma!

Kur’an’a itaatten ayırma!

Ya Rabbi, birbirimize acıyıcı eyle. Birbirimizi kin, buğuz, adavetlerle karşılayıcı etme.

“Âlime yakışan ve gereken Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in ahlâkında olmasıdır.” Bu Avamil kitabında var.

Elhamdulillah birkaç kelime Cenab-ı Hak söyletti. Tesirini halk eyle, bana da bunlara da ya Rabbi!

Evladlarımızı hayırlı eyle. Gençlerimizi kurtar masiyet ve isyanlardan… Hainlerin eline düştü. Hain odur ki, kitapların evvelinden Besmele’yi siler, hamd’ı siler, salavat’ı siler. Cennetten bahsetmek yasak. Cehennemden bahsetmek yasak. Ne bilsin bu adam? Nasıl cehennemden kaçsın. Nasıl cehenneme girdirecek sebeblerden uzak olsun? Nasıl cennete götüren sebeblere yaklaşsın. Hocanın sözünde çok tesir var. Kötü hoca olmaktan muhafaza eyle ya Rabbi!

Daha fazla başınızı ağrıtmayayım. Allah Celle Celaluhu sizi, bizi kayırsın. Burada olan, olmayan kardeşlerimizi kayırsın. Zerre kadar imanı olanlara da kayırsın. Hepsini affet, hidayet eyle ya Rabbi!

Cümlemizi dostlarınla hasret ya Rabbi!

Velev zerre kadar imanı olanları da kayır, hidayet eyle ya Rabbi! Ana babalarımızı af eyle. Bize terbiye verdiler. Mükâfatlarını kat kat ver.

“Bize kötülük edenlere ya Rabbi, sana kul, Habibine ümmet olmak şartıyla hakkımı helal ediyorum!”

Efendi Babam böyle derdi. Biz de öyle diyoruz.

Uzaktan yakından geldiniz. Bütün hayır isteklerimizi versin. Şerlerden muhafaza eylesin. Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem ile haşr etsin.

Geçmişlerimize rahmet eyle ya Rabbi!

Sağ olanlara istikamet üzere hüsnü hatime ile sana kavuşmak nasib eyle.

Talebelere keskin zekâ, takva, itikad, ihlas ver. Okutan hocalarına da, analarını ve babalarını da dahil et. Bu duaya kat ya Rabbi!

Hepiniz Allaha Celle Celaluhu’a emanet olun.

Furkan Dergisi, şubat 2008

FURKAN DERGİSİ - Blogcu
Ekleme Tarihi: 09.02.2008 - 13:49
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yakaza hali su an offline yakaza hali  
teşk.

23 Mesaj -

En Son On: 26.05.2008 - 21:38
Cinsiyeti: Bayan 

Ekleme Tarihi: 09.02.2008 - 14:00
Bu mesajı bildir   yakaza hali üyenin diğer mesajları yakaza hali`in Profili yakaza hali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 845 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56317 saniyede açıldı