budesonide kaletra lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir hydroxychloroquine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Baş örtüsü serbest olunca ne olacak? bence hiçbirşey olmayacak!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Baş örtüsü serbest olunca ne olacak? bence hiçbirşey olmayacak!

395 Mesaj -

En Son On: 14.06.2008 - 18:49
Cinsiyeti: Erkek 
Garip amma hiçbir şey olmayacak. Zira yıllardır yazıyoruz; müslümanın meselesi sadece baş örtüsü değildir diye. Zira dinimizin bütün hükümleri toplum hayatından ve devlet idaresinden kaldırılmıştır. Din ise bir bütündür. İslamiyet namaz ve oruçtan, hac ve umreden ibaret değildir. Ne gariptir ki baş örtüsü ile ilgili olarak konuşulanların yüzde biri dinimizdeki diğer farzlar için konuşulmamıştır. Hatta onları ağzına alan bile olmamıştır. Bu yüzden ben, bu baş örtüsü meselesine hep ihtiyatlı yaklaşmışımdır. Daima “bunda bir bit yeniği var” demişimdir. Şimdi, inşallah dediklerim çıkmaz, amma bu baş örtüsü serbest bırakılınca göreceksiniz ki değişen hiçbir şey olmayacaktır.
Allah ’ın Kur’an’da kesin emri olan faiz mi kalkacak, zina mı yasaklanacak, açık saçıklık mı bitecek, içki içilmesi mi yasak olacak? Mahkemelerde Allah subhanehu tealan’ın Kur’an’da kesin emrettiği hükümler mi tatbik edilecek? Hayır.. hayır… hiç birisi olmayacak.
Baş örtüsü serbest olacak, yâ diğer farzlar? Şimdi sen, onların mücadelesini verecek misin? Yoksa, “benim melsem baş örtüsü idi, problem bitti” deyip işine mi bakacaksın? Korkarım bu serbestlik, dindar kesimin rahatlamasına ve dünyaya dalmasına vesile olacak!
İşte bir kardeşiniz olarak, yıllarca, yazdığım yazılarla, müslümanın meselesinin sadece baş örtüsü olmadığını anlatmaya çalıştım. Din bir bütündür. Bütününü birden kabul etmedikçe iman edilmiş olmaz. Beş vakit namaz kıldığı halde şeraite karşı olanın imanı olur mu?!
Demek, önce iman etmiş olmak için, Peygamberimiz sav, tarafı ilahiden her ne getirip tebliğ etmiş ise, hepsine birden inanmak gerekir. Adam “Kur’an’a inanıyorum” diyor; içindeki hükümlere gelince, “bu devirde onlar tatbik edilemez” diyor. Ne dersiniz? Bu şekilde, bu kişi iman etmiş olur mu?
Evet, önce ve hiç tartışmadan Kur’an’da Rabbimiz ne emretmişse, Peygamberimiz sav bize ne tebliğ etmişse hiç tereddütsüz kabul edeceğiz. Sonra da, başta beş vakit namaz olmak üzere, farzları yerine getireceğiz. Bir kişi bir farzı yapacağı zaman ona “yapamazsın, yaptırmam” diyenin imanının olmayacağını bileceğiz.
Evet, içki, faiz, zina, çıplaklık gibi haramları terk ettikten sonra, beş vakit namaz, tesettür, oruç gibi ibadetleri yapacağız. Dinimizin bütün hükümlerinin toplumun bütün kesimlerinde tatbikine taraftar olacağız. Elimizden gelirse tatbiki için çalışacağız. Tatbikine gücümüz yetmiyorsa en azından onların tatbikini isteyerek imanımızı kurtaracağız ve dinimizde belirtilen hükümlerin yerine, tatbik edilen bid’a’lara taraftar olmayacağız ve onların yanlış olduğunu ilan edeceğiz.
Evet, baş örtüsünün serbest olması ile her şey bitmiş olmuyor, belki yeni başlıyor. Yapamasak dahi, gücümüz yetmese de biz elimizden geldiği kadar Rabbimize kulluk edeceğiz, O’nun emir ve yasaklarına göre hareket etmeye çalışacağız, bu emir ve yasakların toplum hayatında da tatbikini isteyeceğiz.

Kur’an’ın bütün hükümlerinin tatbik edildiği bir dönemin ahir zamanda yaşanacağını Peygamberimiz sav bize haber vermiştir. O günleri bekliyoruz. Bütün dünyanın süper güçleri engellemeye çalışsalar da bu dönem gelecek ve inşallah bizler, o günleri göreceğiz

Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 16:38
Bu mesajı bildir   ebu_hanzala üyenin diğer mesajları ebu_hanzala`in Profili ebu_hanzala Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun Aleyküm..

Konuya cok farklı ve saptırıcı yaklasıyorsunuz..

Kimse zorla kimseye faiz ye demiyor!
Hic bir insan digerini zinaya zorlamıyor!
Bu ülkede yasayacaksan alkol alacaksın diye kimse sana baskı yapmıyor..

Gelelim Basörtüsüne ?

İnsanın en temel hakkı olan egitim özgürlügü kısıtlanıyor.. Binlerce bacımız magdur duruma düsürülüyor..

Kısaca diger söylediklerinizi herkes kendi aklı ve iradesi dogrultusunda gerceklestiriyor fakat digeri yani basörtüsü birilerinin zoruyla cıkartılıyor..

Ne mutlu dalgalanan ay yıldızlı bayrağın altında hür yaşayanlara...

Bu mesaj 1 kez ve en son DoLuNaY tarafından 08.02.2008 - 17:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 17:45
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
S.A dolunay kardeşim sizin şu yazınıda bahsi geçen...İnsanın en temel hakkı olan egitim özgürlügü kısıtlanıyor.. Binlerce bacımız magdur duruma düsürülüyor..eyvallah buna kimsenin bir laf söyleyeceği yoktur ama ebu_hanzala yada haksızlık olmazmı sence ....irade diyorsunuz iyide hangi irade kaldımıki insanlarda acaba benim bababım meşhur bir sözü vardır"Helal haram ver ALLAH'ım yiyemez isem al ALLAH'ım" oğlum insanlar böyle düşünmeye itildi çıkış bulamıyor ..vs...Fuhşiyat kol geziyor ona keza içki...kumar hemide millisinden...Yani kısacası şu baş örtüsü çözülsünde inşallah...Ya müfredatı ne yapacağız gencecik kızlar erkekli içli dışlı karma eğitimmi nedir..yani mesele bence sence çok ....

selametle....
Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 18:06
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebu_hanzala su an offline ebu_hanzala  
RE:

395 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı DoLuNaY

Selamun Aleyküm..

Konuya cok farklı ve saptırıcı yaklasıyorsunuz..

Kimse zorla kimseye faiz ye demiyor!
Hic bir insan digerini zinaya zorlamıyor!
Bu ülkede yasayacaksan alkol alacaksın diye kimse sana baskı yapmıyor..

Gelelim Basörtüsüne ?

İnsanın en temel hakkı olan egitim özgürlügü kısıtlanıyor.. Binlerce bacımız magdur duruma düsürülüyor..

Kısaca diger söylediklerinizi herkes kendi aklı ve iradesi dogrultusunda gerceklestiriyor fakat digeri yani basörtüsü birilerinin zoruyla cıkartılıyor..

Ne mutlu dalgalanan ay yıldızlı bayrağın altında hür yaşayanlara...

aleyna aleykumselam.
Bir islam ülkesinde Allah subhanehu tealanın haram kıldıklarını helaleştirme cüreti gösterilebiliyorsa orası islam ülkesi değil; haramilerin, gunahkarların,isyankarların ülkesine dönüşüverir. Buda Allah subhanehu tealanın o ülkeye rahmet sıfatıyla değil kahhar sıfatıyla yaklaştığı kesindir. ad ve semud kavminin yaşadıkları gunahları bizlerde yaşıyorsak bilinizki onların akıbetine uğramamız çok yakındır.
kimse kimseye faiz ye diye zorlamıyor doğrudur. ancak teşvikler en had safhadadır. bankaların insanları bu gunaha teşvik etmesi ve bu gunahı bu toplumda yayması, gunaha açık davetiye vermesi bu toplumun islamdan ne kadar kopuk olduğunun, Allah cc dan ne kadar uzak yaşadıklarının apaçık kanıtıdır.
kimse kimseyi zorla zinaya götürmüyor. doğrudur. zinayı insi anayasalarından suç olmaktan çıkaranlar bu gunaha açık prim vermektedirler. tvlerinde boy boy çıplak kadınları oynatanlar, mankenlik adı altında fuhuşu yayanlar, iffet ve namusu ayak altına alanlar insanları aleni bir şekilde bu gunaha suruklemektedirler. düşünün : islam ülkesi : Allah subhanehu tealanın emirleri yasak ama iblisi herşey serbest. bu nasıl bir islam ülkesidir diye sormazlarmı adama ne cevap verirsiniz?
içki içen bir insan islam ülkesi denilen bir ülkede sokağa çıkacak Allah'a , Resulüne, Kitabına sövecek ama tek ses edilmeyecek bu adama. ancak bu adam atatürke veya bayrağa hakaret etse gözaltına alınıp hapis yatacak sorarım size Mukkadesatlara onca küfürler yagdırılırken ses etmeyenler neden kişiye hakaret edilince bunca kıyametler koparıyorlar?? hem hani islam ülkesiydi burası?

"Şu halde Allah'a, O'nun Resûlü’ne ve indirdiğimiz nur (Kur'an)a iman edin. Allah yaptıklarınızdan haberdârdır." (Teğabün Suresi, 8)

De ki: "Ey insanlar, ben Allah'ın sizin hepinize gönderdiği bir elçisi (peygamberi)yim. Ki göklerin ve yerin mülkü yalnız O'nundur. O'ndan başka ilah yoktur, O diriltir ve öldürür. Öyleyse Allah'a ve ümmi peygamber olan elçisine iman edin. O da Allah'a ve O'nun sözlerine inanmaktadır. Ona iman edin ki hidayete ermiş olursunuz." (Araf Suresi, 158)

....
Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 18:08
Bu mesajı bildir   ebu_hanzala üyenin diğer mesajları ebu_hanzala`in Profili ebu_hanzala Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun Aleyküm kardeslerim..

Sanırım anlatmak istedigimi tam olarak algılayamadınız..

Bas örtüsü problemi ile diger fuhus, faiz, alkol bunları aynı safhada tutmayınız..Benim bacımın hakkına tecavuz var burda istemedigi birseyi yaptırıyorlar BASÖRTÜSÜNE dokunuyorlar.. Bunun önemsiz bir mesele gibi gösterilmesine karsıyım! Devletin kimseyi dini inançları dolayısıyla zorlama veya yargılama hakkı olamaz!..

Faizi yiyen kendi istegiyle yiyor.. Tabiki bunlar olsun mu diyorum ben hayır ? Onları mı savunuyorum asla..

Demissiniz ki
Alıntı
ancak teşvikler en had safhadadır.

Neden sen ben düsmüyoruz bu tesvige biz insan degilmiyiz?

Neden biz bunun günah oldugunun farkındayız da onlar degillermi?

İslam dini nefis mücadelesidir..

İslâm Dini, insanlara, ölüm ötesi ebedi yaşam saadetinin yollarını bildirmek üzere tebliğ edilmiştir!.

Herkes, herkesten ilim alır; o ilmi aklıyla değerlendirir; isabet ettiyse yararını görür; hata ettiyse de sonucuna katlanır!.

İslam Dini, insanların, sürü başını taklit eden koyunlar gibi yaşamasını tavsiye etmez!.

Herkes imkanları nispetinde gerçekleri araştırmak ve sonrada düşünerek yaşamak zorundadır..

Velev ki her koyun kendi bacagından asılacaktır.. Önünde 2 yol var Ya Hak Yolu Yada Karanlık yol.. Rabbinin sana verdigi akılla ölc bic tart ve sectigin yolun sonucuna katlan..

Yinede Her görüse saygım vardır!
Hakkınızı Helal Ediniz..

Meas Selam!

Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 19:49
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebu_hanzala su an offline ebu_hanzala  
RE:

395 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı DoLuNaY

Selamun Aleyküm kardeslerim..

Sanırım anlatmak istedigimi tam olarak algılayamadınız..

Bas örtüsü problemi ile diger fuhus, faiz, alkol bunları aynı safhada tutmayınız..Benim bacımın hakkına tecavuz var burda istemedigi birseyi yaptırıyorlar BASÖRTÜSÜNE dokunuyorlar.. Bunun önemsiz bir mesele gibi gösterilmesine karsıyım! Devletin kimseyi dini inançları dolayısıyla zorlama veya yargılama hakkı olamaz!..

Faizi yiyen kendi istegiyle yiyor.. Tabiki bunlar olsun mu diyorum ben hayır ? Onları mı savunuyorum asla..

Demissiniz ki
Alıntı
ancak teşvikler en had safhadadır.

Neden sen ben düsmüyoruz bu tesvige biz insan degilmiyiz?

Neden biz bunun günah oldugunun farkındayız da onlar degillermi?

İslam dini nefis mücadelesidir..

İslâm Dini, insanlara, ölüm ötesi ebedi yaşam saadetinin yollarını bildirmek üzere tebliğ edilmiştir!.

Herkes, herkesten ilim alır; o ilmi aklıyla değerlendirir; isabet ettiyse yararını görür; hata ettiyse de sonucuna katlanır!.

İslam Dini, insanların, sürü başını taklit eden koyunlar gibi yaşamasını tavsiye etmez!.

Herkes imkanları nispetinde gerçekleri araştırmak ve sonrada düşünerek yaşamak zorundadır..

Velev ki her koyun kendi bacagından asılacaktır.. Önünde 2 yol var Ya Hak Yolu Yada Karanlık yol.. Rabbinin sana verdigi akılla ölc bic tart ve sectigin yolun sonucuna katlan..

Yinede Her görüse saygım vardır!
Hakkınızı Helal Ediniz..

Meas Selam!

derd-i olarak ummet derdi bizimkisi...

Allah subhanehu teala razı olsun . varsa hakkımız helaldir inşaallahurahman. sizde hakkınızı helal edin.
Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 20:10
Maide00 su an offline Maide00  

31 Mesaj -

En Son On: 04.12.2009 - 23:16
s.a.
En azından bir ALLAHın emri T.C. kanunlarına göre süç olmaktan çıkmış olacak.sevinçli şimdilik bu ama inananların tek sorunude bu değilki inşallah yarınlar daha iyi olacak ben inanıyorumGüle Güle
Ekleme Tarihi: 08.02.2008 - 22:02
Bu mesajı bildir   Maide00 üyenin diğer mesajları Maide00`in Profili Maide00 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 862 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55261 saniyede açıldı