ivermectin ivermectine generique stromectol lopinavir ritonavir kamagra apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » ÖNERİLERİNİZ » TESETTÜR HAKKINDA AYETLER

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
TESETTÜR HAKKINDA AYETLER

88 Mesaj -

En Son On: 01.03.2010 - 23:19
Cinsiyeti: ----- 
Araf Suresi:

"Ey Adem ogullari!Mahrem yerlerini kendilerine göstermek icin ebeveyninizin elbiselerini soyarak,seytan onlari nasil cennetten
cikardiysa,sakin size de bir bela yapmasin.Cünkü seytan kabilesi sizi kendilerini göremeyeceginiz yerlerden görürler.Biz,seytanlari iman etmeyenlere dostlar yaptik."

Nur Suresi Ayet 31

"Mümin kadinlara da söyle, gözlerini haramdan sakinsinlar:Irzlarini korusunlar.Ziynetlerini acip göstermesinler.Ancak bulardan görünmesi zaruri olan müstesnadir.Bas örtülerini yakalari üzerine örtsünler."

Ahzap Süresi Ayet :59

"Ey peygamber!Hanimlarina, kizlarina ve müminlerin kadinlarina söyle.(kendilerini bastan asagi örten)cilbablariyla örtsünler.Iste böyle giyinmeleri taninip da eziyet edilmemelerine daha elverislidir.Allah gafurdur,cok bagislayicidir.Rahimdir cok merhametlidir."

Sevgili peygamberimiz (s.a.v)buyurdu:
"Kadin oldugu halde kendisini erkege benzeten kisiye lanet olur."aglaMüslim C: 3 Sh:168)

"Cehennem ehlinden iki sinif vardir ki, ben onlari görmedim.Sigir kuyrugu gibi kamcilari olan,bunlarla insanlari vuran topluluk,ve elbise giyinmis ama ciplak olan erkekleri kendilerine meylettiren salinarak yürüyenler ve baslarini deve högücü gibi yapmis kadinlar cennete giremezler.Cennetin kokusunu da duyamazlar.Süphesiz cennetin kokusu su kadar mesafeden duyulur."

Evet yüce Rabbim nefsimizi ve neslimizi korusun.Amin.

Benim tesettürlü gördügüm o kadar cok insan var ki basörtünün altina bir kac basörtü sariyorlar.Topuz yapiyorlar tipki deve högücü gibi hicte güzel görünmüyor.Yani ayetin bir kismini uyguluyorlar.Hani örtünün manasini ya tam bilmiyorlar,ya da desinler diye takiyorlar.Ha birde makyajli cikiyorlar sallanarak yürümeleri beni sinir ediyor. YA BILMEM KIMLERI ÖRNEK ALIYORLAR.
ALLAHIM DOGRUSUYLA KULLUK ETMEYI BIZE NASIP ETSIN.

AMACIM KIRICI OLMAK DEGIL AFFINIZA SIGINIYORUM. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.NEFSIMIZIN SERRINDEN SANA SIGINIRIM ALLAHIM.

YAPTIGIMIZ HER SEYI BILINCLI YAPMAYI NASIP ETSIN RABBIM.
SIZLERI ALLAHIN EN GÜZEL SELAMI ILE SELAMLIYORUM.
DUALARINIZI BEKLIYORUM.
Ekleme Tarihi: 26.01.2008 - 09:58
Bu mesajı bildir   hamide üyenin diğer mesajları hamide`in Profili zum Anfang der Seite
ebu_hanzala su an offline ebu_hanzala  
RE: TESETTÜR HAKKINDA AYETLER

395 Mesaj -

En Son On: 14.06.2008 - 18:49
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı sahra-cölü

Araf Suresi:

"Ey Adem ogullari!Mahrem yerlerini kendilerine göstermek icin ebeveyninizin elbiselerini soyarak,seytan onlari nasil cennetten
cikardiysa,sakin size de bir bela yapmasin.Cünkü seytan kabilesi sizi kendilerini göremeyeceginiz yerlerden görürler.Biz,seytanlari iman etmeyenlere dostlar yaptik."

Nur Suresi Ayet 31

"Mümin kadinlara da söyle, gözlerini haramdan sakinsinlar:Irzlarini korusunlar.Ziynetlerini acip göstermesinler.Ancak bulardan görünmesi zaruri olan müstesnadir.Bas örtülerini yakalari üzerine örtsünler."

Ahzap Süresi Ayet :59

"Ey peygamber!Hanimlarina, kizlarina ve müminlerin kadinlarina söyle.(kendilerini bastan asagi örten)cilbablariyla örtsünler.Iste böyle giyinmeleri taninip da eziyet edilmemelerine daha elverislidir.Allah gafurdur,cok bagislayicidir.Rahimdir cok merhametlidir."

Sevgili peygamberimiz (s.a.v)buyurdu:
"Kadin oldugu halde kendisini erkege benzeten kisiye lanet olur."aglaMüslim C: 3 Sh:168)

"Cehennem ehlinden iki sinif vardir ki, ben onlari görmedim.Sigir kuyrugu gibi kamcilari olan,bunlarla insanlari vuran topluluk,ve elbise giyinmis ama ciplak olan erkekleri kendilerine meylettiren salinarak yürüyenler ve baslarini deve högücü gibi yapmis kadinlar cennete giremezler.Cennetin kokusunu da duyamazlar.Süphesiz cennetin kokusu su kadar mesafeden duyulur."

Evet yüce Rabbim nefsimizi ve neslimizi korusun.Amin.

Benim tesettürlü gördügüm o kadar cok insan var ki basörtünün altina bir kac basörtü sariyorlar.Topuz yapiyorlar tipki deve högücü gibi hicte güzel görünmüyor.Yani ayetin bir kismini uyguluyorlar.Hani örtünün manasini ya tam bilmiyorlar,ya da desinler diye takiyorlar.Ha birde makyajli cikiyorlar sallanarak yürümeleri beni sinir ediyor. YA BILMEM KIMLERI ÖRNEK ALIYORLAR.
ALLAHIM DOGRUSUYLA KULLUK ETMEYI BIZE NASIP ETSIN.

AMACIM KIRICI OLMAK DEGIL AFFINIZA SIGINIYORUM. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.NEFSIMIZIN SERRINDEN SANA SIGINIRIM ALLAHIM.

YAPTIGIMIZ HER SEYI BILINCLI YAPMAYI NASIP ETSIN RABBIM.
SIZLERI ALLAHIN EN GÜZEL SELAMI ILE SELAMLIYORUM.
DUALARINIZI BEKLIYORUM.

hikmeti bol ayetler ve Resulullah asm dan bayanlara uyarılar.

Çağda islamiyet, ılımlı islamiyet, dinler arası diyaloğ, zorlaştırmayın kolaylaştırın hadisinin yalnış yorumlanması ve nefise boyun bağını teslim etme.
işte bu nedenlerden dolayıda cennet ucuz sayılmakta ve Allah afeder diye diye tuzaklara düşüp son nefeste imansız ruhunu teslim etme (Allah muhafaza)

tespitlerin doğru ve hak olan bir şey; bundan kimsenin alınması haksızlık olur bilakis ders alıp ona göre giyim ve kuşamlarına daha çok dikkat edilmesi gerek.

Allah Teala şöyle buyuruyor: onlar büyük günahlardan ve kötülüklerden sakınırlar.şura 37

mümin-mümine lerin özeliklerinde bir taneside budur işte emril bil marufu emredip nehyi anil münkerden sakındırmaktır. burda iyilikleri anlatıp kötülüklerden sakındırmanız kırılmalara neden olmaz.

Allah cc razı olsun.
Ekleme Tarihi: 26.01.2008 - 11:12
Bu mesajı bildir   ebu_hanzala üyenin diğer mesajları ebu_hanzala`in Profili ebu_hanzala Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 551 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53732 saniyede açıldı