stromectol fluvoxamine generique rhinocortkaletra stromectol apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » TILKI ILE KECI

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
TILKI ILE KECI

88 Mesaj -

En Son On: 01.03.2010 - 23:19
Cinsiyeti: ----- 
Tilkinin biri, bir kuyuya düsmüs,bir türlü oradan cikamiyormus.Derken,susamis bir keci gelmis kuyu basina;asagidaki tilkiyi görünce suyun nasil oldugunu sormus:
Tilki,sanki oraya düsmemis,cani tehlikede degilmis gibi,olagan bir seslse:
-Gel asagi dostum, demis.

-Su öyle güzel,öyle bol ki hepsini icemiyorum.Bitip tükenecek gibi degil.

Keci bunu duyar duymaz kendini kuyuya atmis hemen.
Susuzlugunu giderince,tilki oradan nasil kurtulabiliceklerini söylemis.
-Bak, demis:
-Ön ayaklarini duvara dayar ,kafani ileri uzatirsin,ben sirtindan tirmanarak cikarim.Sonrada seni kurtaririm.
Keci tilkinin dedigini yapmis.Tilki kecinin boynuzlarindan tutup sirtindan tirmanarak kuyudan cikmis.Keci tilkinin arkasindan uzun uzun bagirmis,sözünü tutmadigi icin ona lanetler yagdirmis.
Tilki, bir süre sonra kuyu basina dönüp zavalli keciye sunlari söylemis:

Sakalinin yarisi kadar beynin olsaydi, cikisini saglama almadan asagi inmezdin.Burada uzun uzun kalip, basinda bekleyemem.Yapilacak dünya kadar isim var deyip oradan uzaklasmis.

Bu mesaj 1 kez ve en son sahra-cölü tarafından 18.01.2008 - 15:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.01.2008 - 15:14
Bu mesajı bildir   hamide üyenin diğer mesajları hamide`in Profili zum Anfang der Seite
limasiz_gemi su an offline limasiz_gemi  
sa

5 Mesaj

En Son On: 12.03.2008 - 10:32
Cinsiyeti: ----- 
sevinçli tşk ler
Ekleme Tarihi: 07.03.2008 - 11:35
Bu mesajı bildir   limasiz_gemi üyenin diğer mesajları limasiz_gemi`in Profili limasiz_gemi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Bir tanede ben ekliyorum

Tilki /yılan Dostluğu

Tilki ve Yılan arkadaş olmuşlar.Birgün dağ,bayır gezerlerken önlerine büyük bir nehir çıkmış.Nehirin karşı kıyısına geçmek için Tilki suya adımını attığında Yılan:
-Tilki kardeş ben sudan çok korkarım,eğer yük olmassam beni sırtına alıp karşı kıyıya geçirirmisin? demiş.Tilki;
-Ayıp ettin Yılan kardeş,arkadaş arkadaşa yükmü olurmuş,haydi bin sırtımada karşıya geçelim demiş.
Yılan Tilkinin sırtına binmiş ve nehire girmişler.Nehirin ortasına gelince Yılan,Tilkinin boğazını yavaş,yavaş sıkmaya başlamış.Tilki;
-Ne yapıyorsun Yılan kardeş boğulacağım,neden boğazımı sıkıyorsun dediği vakai Yılan;
-Seni boğup öldüreceğim demiş.Tilkine kadar yalvardıysada Yılanın kararından dönmeyeceğini anlayınca ve son kozunu oynamış.Tilki;
-Yılan kardeş anlaşıldı sen beni öldüreksin,beni karada öldürde hiç olmassa cansız bedenimden kuşlar,kurtlar faydalansın bari ölüm bir işe yeresın demiş.Yılan Tilkinin bu teklini olumlu karşılamış ve Tilkinin vucudunu sıkmakmaktan vaz geçip gevşemiş.Kıyıya çıktıkları vakit Tilki bir hamle yaparak Yılanın kafasını kaptığı gibi üzerinden atmış ve Yılanı boylu boyunca yere uzatmış ve Yılan son nefesini verince Tilki;
-Ben öyle eğri,büğrü arkadaşlığı sevmem,arkadaş dediğin böyle dosdoğru olacak demiş.
Ekleme Tarihi: 09.03.2008 - 01:42
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 982 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56076 saniyede açıldı