hydroxychloroquine ivermektine ivermektin generique luvox chloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » SÖYLEMEDIKLERIMI ISITIN LÜTFEN

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SÖYLEMEDIKLERIMI ISITIN LÜTFEN

88 Mesaj -

En Son On: 01.03.2010 - 23:19
Cinsiyeti: ----- 
Bana aldanmayin!
Yüzüm bir maskedir,
Sizi aldatmasin.

Binlerce maskem var,
Cikarmaya korktugum,
Ve,
Hic biri ben degilim...

Olmadigimi göstermek
Ikinci dogam oldu.

´´Kendinden emin biri´´dersiniz,
Sanki güllük gülistanlik
Benim icin her sey...Adim güven belirtir,
Ve,

Oyunumun adi
Agirbasliliktir.
Icimde ve disimda denizler sakin,

Her seyin kumandani ben...
Kimseye gereksinme duymayan
BEN...
Fakat inanmayin bana,
Lütfen!...

Her sey dista düzgün ve cilali,
Hic yipranmayan,her zaman saklayan
O maske!...
Altta ne güven, ne de rahatlik...
Altta
Karisiklik,korku ve yalnizlik icinde bocalayan

Gercek ben!...
Ama saklarim bu gercegi savunuculukla...
Kimsenin bilmesini istemem...

Zayif taraflarimi düsündükce,
Titrer ve sararirim...
Ve baskalari görürse ic dünyami...
Gercek ben ve yalnizligimi!

Iste,
Maskelerimi onun icin takarim...
Onun icin arkalarina saklanacak
Maskeler yaratirim...
Onlar
Gösteriste kullanabilecegim
Parlatilmis yüzlerim.
Beni korur,bakan gözlerden..

Beni oldugum gibi kabul edecek,
Anlayacak
Bakislar bulamazsam,
Solacak kuruyacak ben...
Ve,
Ben bunu biliyorum.
Beni kendi maskelerimden kurtaracak,
Kurdugum hapishaneden kurtaracak
Diktigim engellerden asiracak,
Beni anlayan
Bakislar olacak.
Bana,
Sen degerlisin diyecek,
Maskesizken, daha bir insansin,
Daha yakin daha bir dostsun
Diyecek bir bakisa
Beni gören bir baskisa
Muhtacim...
Kim oldugumu merak ediyor musun?
Hic merak etme...
Ben cevrendeki
Her erkek ve kadinim...
Maske takan her insanim. CHARLES C.FINN Ceviren:( Dogan Cüceloglu)

MASKESIZ YÜZLER GÖRMENIZ DILEGI ILE SELAM VE DUA ILE.

Bu mesaj 3 kez ve en son sahra-cölü tarafından 15.01.2008 - 22:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.01.2008 - 16:17
Bu mesajı bildir   hamide üyenin diğer mesajları hamide`in Profili zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Paylaşım için teşekkürler...
Doğrusu maske deyince Maskeli iki yüzlü olan insanlar gelir...
Sanal aleminde ne kadar da çok varmış Maskeli insanlar, sanal alemine takılınca anladım. ve bir çok kişi anlamıştır.üzüntülü
Ekleme Tarihi: 15.01.2008 - 18:29
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 
Cok Dogru...

Cok etkileyici ve Düsündürücü...

Ne gerek var Ikiyüzlülüge..? Nicin? Neyi kimden sakliyorlar?...
....

Dürüst bir insan ise kimi zaman bazı zorlukları göze almak durumunda kalabilir. Ancak dürüst ve samimi olduğu için daima kazanır. Allah onun güzel ahlakına karşı dünyada ve ahirette ona nimetini, rahmetini, sevgisini, rızasını sunar ve onu cennetle ödüllendirir. Yüce Allah dürüstlük konusunda titizlik gösteren samimi müminlerin karşılaşacağı güzel sonucu Kuran'da şöyle bildirmiştir:

"Allah dedi ki: "Bu, doğrulara, doğru söylemelerinin yarar sağladığı gündür. Onlar için, içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler vardır. Allah onlardan razı oldu, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte büyük 'kurtuluş ve mutluluk' budur."" (Maide Suresi, 119)

.....

Müslüman insan her zaman içten ve samimidir, Allah'ın kendisini her an gördüğünü ve işittiğini bildiği için zaten samimiyetsizlik, ikiyüzlülük yapamaz.

Ikiyüzlülük YALAN'in SOYADI'DIR! Yalan ise BÜYÜK günahlardandir...

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 15.01.2008 - 20:54 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.01.2008 - 20:52
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hamide su an offline hamide  

88 Mesaj -

En Son On: 01.03.2010 - 23:19
INSANLARLA MÜNASEBETIN ATESLE MÜNASEBETIN GIBI OLSUN.COK UZAKLASMA DONARSIN;COK YAKLASMA YANARSIN.
SADI SIRAZI
GÖZÜMÜN GÖRDÜGÜ HIC BIR SEYDEN KORKMAM,
BENI ESKILER TANIR,YENILER TANIMAYA CALISIR ;TANIYANLAR ANLATIR.

COK GÜZEL BIR SÖZ BEN BUNU ALDIM.RIFAT KARDES EMEGINIZE SAGLIK.

ALLAH SIZDEN DE RAZI OLSUN. SÜMEYRA,KARDES DUALARINIZI BEKLIYORUM.

Bu mesaj 4 kez ve en son sahra-cölü tarafından 16.01.2008 - 09:05 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.01.2008 - 23:15
Bu mesajı bildir   hamide üyenin diğer mesajları hamide`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 793 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54221 saniyede açıldı