kaletra ivermektine colchicine generique plaquenil ivermectin cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » MUTFAK & EV İŞLERİ » "ARABASI VE CORBASI"

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
"ARABASI VE CORBASI"

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: Bayan 

GEREKLI MALZEME HAMURU ICIN:

4-subardagi un.
3/1 subardagi nisasta.
Yarim limon(2-3 yemek kasigi)
12 subardagi su.
yeterince tuz.(buyuk boy tepsi olcusu)
4-6 kisilik.

YAPILISI:

Tum malzemeyi 4-5 lt lik tencereye koyun,suyu karistira karistira uzerine ilave edin.tuzunu atin.Kaynamasi icin ocagin uzerine koyun.Surekli araliksiz karistirin.Topaclanmamasina dikkat edin.Onceleri tel cirpiciyla koyulmaya basladiginda(zorluyacagi icin)tahta kasikla karistirarak pisirin.

Pistigini nasil anliyacaksiniz:
-Hamurun cig kokusunun ve tadinin gitmesi gerekir.
-Renginin bejimsi bir hal almasi gerekir.
-pisrilen hamuru kasiga aldiginizda hamurun icinde hava kabarciklari gorukmeli.Bir sure daha kaynatilir ve ici onceden islanmis(3/1 cay bardagi su ile)tepsiye dukulur gezdirilerek sonra saga sola sallanir veiyice tepsiye yayilmasi saglanir.Soguyunca dilimlenir(baklava dilimi gibi)servis yapilir.Afiyet olsun.

arabasi corbasi tarifine bakmak icin

BURDAN DEVAM EDIN LUTFEN.Afiyet olsun.

Bu mesaj 1 kez ve en son Emirdag tarafından 14.11.2003 - 21:39 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.11.2003 - 21:34
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
OZARABASI

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 12:36
Cinsiyeti: Erkek 
Arabaşı

Hamur için gerekli malzemeler:Kapsamına göre miktarı ayarlanan un, tuz,su araç olarak da tepsi, tencere vs.

Çorba için gerekli malzemeler:Büyük tencere dolusu su, yarım kilogram salça, bir kase un, bir kase yağ, bir adet tavuk veya hindi, 67 adet acı biber, yeterli miktarda toz biber ve tuz.

Hamurun yapılışı:Büyük tencereyle su kaynatılırken, içerisine azar azar dökülen un, oklava ile devamlı çırpılır. Ye terince tuz atılır, hamur kulak memesi yumuşaklığına gelince ye kadar oklava ile karıştırılır. Ateşte 56 dakika pişirildikten sonra sinilere dökülür. Hamurun sinideki kalınlığı iki santimetreyi geçmez. Hamur soğumaya terkedilir.

Çorbanın yapılışı:Büyük bir tencerede su kaynatılır. İçine yeterince tuz ve acı, yeşil biber atılır. Daha sonra tavada meyhanesi hazırlanır. Yarım kase yağ eritilir, içerisine un konulur, pembeleşinceye kadar kavrulur. İçerisine salçası konulur. Bir iki dakika daha kavrulduktan sonra su ile özenir ve çorbanın üzerine dökülür. Pişmiş olan tavuk parça parça çorbanın içerisine konulur, çorbanın suyu yaklaşık 90 dakika kaynatılır. Artık çorbamız servise hazırdır.

Hamur sinisinin ortasına çorba tasının sığacağı kadar yer açılır. Tas buraya yerleştirilir, çorba sıcak ve devamlı olarak servis yapılır. Kaşıkla kesilen hamur parçası,çorba suyuna batırılarak çiğnenmeden yutulur.

Arap aşının Araplar'la bir ilgisi olmayıp tamamen soğuk karasal iklim yiyeceğidir. Yozgat ve Sivas haricinde Anadolunun hiçbir yerinde bilinmeyen bu yöresel orta yemeğinin asıl adı "ara aşı"dır.
Arabasi nasil yenir:Once yer sofrasi serilir tepsiyle hamur konur.ortasina arabasi tasi sigacak kadar yer acilir.Sonra ustune baharat eklenir.Ilk kasigi oradaki enn buyugun dalsirmasiyla birlikte bir sakir sakir kasik sesleri ortaligi inletir.kasigina tavuk eti gelen "mecettu" geldiiii diye bir ciglik atar, tabi diger kasiklardan kacirip mideye indirebilirse.
Tabi en guzel arabasi icme zamani kisin olup.Yaz gecelerinde de yaylalara cikip arabasi icebilirsiniz.
yemek yemek OY OY OY OY OYYYYYYYYYYYYYYYY......

Bu mesaj 1 kez ve en son enesmalik tarafından 30.06.2004 - 22:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.06.2004 - 22:30
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Themenicon    Sag ol kardes bizi masadan kaldirip sofraya goturdun

1071 Mesaj -

kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha ohohh siz sofrayi falan sermissiniz.Kasigimdan tavuk etini alanin gozunu patlatirimduvar onu ben yakaladimalkısdeymeyin ben yiyecem agla ay ya eskiyi hatirladim agla
Ekleme Tarihi: 19.07.2004 - 20:47
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Misafir  
hihihhhiiiii

Misafir

Cinsiyeti: ----- 
ilk ucus denemesini ben yaptim ama gumruye takildim adimi ve sifremi istedi verdim ve inise geciyorum size kolay gelsinkahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 30.07.2004 - 22:25
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Gast Emirdaggggggggg  

Misafir

Cinsiyeti: ----- 
ana misafir benim hihihihiiiiii gumruk kimligi beyenmemis bende gectim sandim hadi size kolay gelsin ehh kilo proplemi olunca taniyamadi kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 30.07.2004 - 22:30
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Themenicon    ana ucuncu deneme rezil ettin beni ravda alacagin olsun

1071 Mesaj -

Genel Moderator e bu yapilirmi yaaa ,bir ismimle giremedim su yaziya. ne ucus ama basima gelmeyen kalmadikahkaha kahkaha ay bu gunluk yeter ben diyer tariflere gidiyorumGüle Güle Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 30.07.2004 - 22:34
Nazligul su an offline Nazligul  

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
Kiz Emirdag Ablam, Allah hayirini versin emi, Kiz beni cok güldürdün kahkaha kahkaha kahkaha

Tamam Söz kasindan tavuk etini almicam yaaaa kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Korkma kiz resil olmadin, biz gözlerimizi kapatik Kararsiz görmedik biseyyy kahkaha kahkaha

Allaha Emanetsiniz Güle Güle

Heee bu arada, sagol tarif icin göz kırpma Evlenince yaprim, simdilik Annem var kahkaha sevinçli

Ekleme Tarihi: 31.07.2004 - 19:37
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 679 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58555 saniyede açıldı