generique colchicine ivermektine stromectol kamagra fluvoxamine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » 35 AKP'Lİ ERDOĞAN'A KARŞI MI

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 43 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
35 AKP'Lİ ERDOĞAN'A KARŞI MI

169 Mesaj -

En Son On: 06.08.2009 - 20:33
Cinsiyeti: Erkek 

AKP milletvekilleri on gündür köşe bucak bu oylamayı konuşuyor.

Çok ilgisiz gibi görünen bir oylama, AKP’de bir şeyler mi oluyor, sorusunu akla getiriyor.

Türkiye çok ciddi bir dar geçitten geçerken, kıyıda köşede kalmış bir oylama, ister istemez, herkesin dikkatinden kaçıyor. Oysa, o oylama iktidar partisinde belli bir rahatsızlığı deşifre ediyor.

30 Ekim’de, on gün önce, TBMM’de Tayyip Erdoğan hakkında verilen Meclis soruşturması görüşülüyor. Soruşturma, Ankara’nın su sorununa yol açtığı iddiasıyla, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında gerekli işlemi yapmadığı düşüncesiyle, Başbakan Erdoğan için veriliyor.

SAVUNMA YAPMADI

Oturum başlıyor, konu görüşülüyor. Ancak, ilginç bir olay yaşanıyor.

Hakkında Meclis araştırması ya da soruşturması verilen başbakanlar ya da bakanlar, normal olarak savunmalarını yapıyor.

Oysa, Erdoğan konuyla ilgili hiçbir savunma yapmıyor, kürsüye çıkıp bu konuda tek kelime etmiyor.

Erdoğan gibi atak, boğazın dokuz düğüm olduğunu unutan bir kişilik için, bu pasif bir tutum. Onun kimliği ile bağdaşmıyor. Milletvekilleri ortak yorumda birleşiyor:

"Erdoğan kürsüye çıksaydı, ister istemez Melih Gökçek’i savunma durumunda kalacaktı, oysa Melih Gökçek’i gözden çıkardı, o nedenle savunma ihtiyacı hissetmedi".

GERİSİ DAHA İLGİNÇ

Lehte ve aleyhte konuşmalardan sonra, soruşturmanın oylamasına geçiliyor. Oylama gizli. Sonuç şöyle:

Kullanılan oy 472. Kabul 170. Ret 286. Çekimser 14. Boş 1. Geçersiz 1.

Meclis soruşturması açılması kabul edilmiyor. Normal bir sonuç. Ancak, normal olmayan durum var.

Oylamaya katılmayan milletvekillerinin partilere göre dağılımı bu anormalliğin ilk ipucu. Meclis tutanağına göre:

Oylamaya AKP’den 19 (oturumu yöneten başkanvekili ve TBMM Başkanı dahil), CHP’den 27, MHP’den 13, DTP’den 10, DSP’den 3, ÖDP ve BBP’den 1 ve bağımsızlardan 2 milletvekili katılmıyor.

AŞİL’İN TOPUĞU

AKP’nin 340 milletvekili var. Oylamaya katılmayan 19 düşülürse, Meclis tutanaklarına göre, oylamaya 321 AKP milletvekili katılıyor.

Ama, Erdoğan lehine oy kullananların sayısı 321 değil, 286.

Aşil’in topuğu burada. 321 eksi 286 eşittir 35. Yani, 35 AKP milletvekili Erdoğan hakkında verilen Meclis soruşturmasında, muhalefetle birlikte kabul, çekimser ya da boş oy kullanıyor.

Oylama gizli olduğu için, kimin, ne oy verdiğini bilmek mümkün değil. Ancak, hesap ortada. AKP’de kim, nasıl oy kullandı belli değil, ama 35 AKP’linin ret vermesi gerekirken, kabul oyu verdiği de ortada.

Yani, Erdoğan hakkında, Ankara’nın su sorunu nedeniyle, Meclis soruşturması açılmasını isteyenler arasında 35 AKP milletvekili de var.

Oylamaya katılmayan 19 milletvekili hariç. Hepsinin geçerli mazereti var mı, o da ayrı.

İKİ YORUM

Bu olayı iki biçimde yorumlamak mümkün.

1-Bazı AKP milletvekilleri Tayyip Erdoğan’dan rahatsız. Bu doğru ise, çeşitli nedenleri olabilir. Oysa, dışardan bakıldığında, Erdoğan kayıtsız şartsız partiye hakim görünüyor.

2-Rahatsızlık, sadece Ankara’nın su sorunu nedeniyle sınırlı olabilir. Asıl rahatsızlık Melih Gökçek’ten olabilir. Ama, o zaman Gökçek üzerinden Tayyip Erdoğan hakkında soruşturma açılması isteniyor demektir ki, pek mantıklı değil. Yine de, Gökçek’le ilgili Erdoğan’a bir uyarı olabilir.

Buna karşılık, yoruma yer bırakmayan bir gerçek var. 35 AKP’li, kritik bir oylamada, genel başkanlarına sahip çıkmıyor.

Nedeni henüz kamuoyuna yansımayan bir rahatsızlığın göstergesi.

Demirel’in bir sözünü hiç unutmuyorum: "Büyük Meclis grubu, insanı tek başına iktidar yapar, ama büyük grubu yönetmek kolay değildir".

Yalçın Doğan / Hürriyet – 10.11.2007
Ekleme Tarihi: 11.11.2007 - 16:09
Bu mesajı bildir   YENISAFAK üyenin diğer mesajları YENISAFAK`in Profili YENISAFAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
Kardes sizin Ak parti ve Erdogan düsmanliginizi anladikta....Anlamadigim sey sizin bir icratiniz yapabildiginiz bir sey varmi ????onu söyleyin siz.....üzüntülü telaşlı Kararsiz sıkıntılı düsün

Not :Resim sahane ama ne güzel cikmis mubarek...Her seye ve her keze ragmenpozitif sevinçli
Ekleme Tarihi: 11.11.2007 - 16:21
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YENISAFAK su an offline YENISAFAK  

169 Mesaj -

GERCEKTEN GUZEL RESIM PARTI ICINDEKI KOKULARI DUYMAMAK ICIN OLSA GEREK BURNUNU KAPATIYOR....BU KONUDA ANLASA BILIYORUZ...BEN ERDOGAN DUSMANI DEGILIM AMA VATANIMIN BU HALE GELMESI ZORUMA GIDIYOR ONDAN OLSA GEREK.

Bu mesaj 1 kez ve en son YENISAFAK tarafından 11.11.2007 - 16:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.11.2007 - 16:31
Bu mesajı bildir   YENISAFAK üyenin diğer mesajları YENISAFAK`in Profili YENISAFAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

Tabi buda bir bakis acisi...Görmek var görmek var.....Muhterem bir hocam der ki;haset etme ne olur inan senin de olur...!!!
......yalniz sorumun cevabini alamadim abi????

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 11.11.2007 - 16:53 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.11.2007 - 16:52
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YENISAFAK su an offline YENISAFAK  

169 Mesaj -

Sorunuzun cevabi ise elimden geldigi kadar haksizliklar, zulumler karsisisnda susmuyorum.yapilan hatalar karsisinda o hatalarda kerametler aramiyorum..benim hocam en iyi bilir demiyorum..benim seyhim benden daha iyi bilir demem gafletinde bulunmuyorum.Benim liderim yapiyorsa mutlaka bir bildigi vardir cahilliginde hic bulunmuyorum...Bilmem sizce yeterlimi elimden gelen simdilik bu..iyiligi emredip kotulukten nehyedecek icratin basinda hic degilim....zannedersen yeterli herhalde cananberraramazan kardes...sevinçli sevinçli
Ekleme Tarihi: 11.11.2007 - 17:30

1686 Mesaj -

Valla baskalarini hic bilmem ama benim hocam hic bir zaman böyle bir gaflete düsmediolmaz öyle olunmamasi icinde daima ikazlarda bulunur....Misaldir,örnektir....yazdigim cümle size o yönde algilamaniz ilginc....sizin dert edindikleriniz,bütün inanlarin derdidir....ama tarz ve hedef yanlis(bu nacizane benim fikrimdir)Kimse kusursuz degildir...kulda kusursuz olmaz zaten...lakin at basligiyla degil,at gözüyle bakmali insan hayata derim....sizce yeterliyse benim icinde yeterlidir kiymetli abim..düsün düsün düsün

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 11.11.2007 - 17:43 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.11.2007 - 17:43
selman8 su an offline selman8  
Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?

90 Mesaj -

En Son On: 29.01.2008 - 13:36
Cinsiyeti: ----- 

Böyle diyor Zümer suresi 9 da alemlerin Rabbi.

Haklısın Cananberra her insan neye nasipse onu görür.

Bende şöyle görüyorum. Yani resmi şöyle okuyorum.

"Çarpık din anlayışımız uğruna, koltuk uğruna, menfaat uğruna Cumhuriyetin en ağır hatalarını yaptık. Acaba bu işin sonu ne olacak İstikbalim ne olacak. Çok endişeliyim çoook."

Bakalım hangimiz haklı çıkacağız Canan......Gerçi sevinilecek bir yanıda yok ya bu işin ama bu ibretler mutlak yaşanacak.

Bu mesaj 2 kez ve en son selman8 tarafından 12.11.2007 - 13:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 13:23
Bu mesajı bildir   selman8 üyenin diğer mesajları selman8`in Profili zum Anfang der Seite
RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı selman8

"Çarpık din anlayışımız uğruna, koltuk uğruna, menfaat uğruna Cumhuriyetin en ağır hatalarını yaptık. Acaba bu işin sonu ne olacak İstikbalim ne olacak. Çok endişeliyim çoook."

Bakalım hangimiz haklı çıkacağız Canan......Gerçi sevinilecek bir yanıda yok ya bu işin ama bu ibretler mutlak yaşanacak.

Ya abim,kardesim....sizin elleriniz hic yüzünüze gitmezmi,,,,insani bir davranis,hareket,bir haldir....Cumhuriyet,cumhuriyet.....Valla cumhuriyet diye bagiranlarida görüyoruz!!!
Siz sayin Erdogana taktiginiz kadar müslüman türkiyemin baska acinasi vah vah denelise konularina bir bakin....Sayin Erdogan daha dün cikti ortaya....Öncesini söyleyin öncesini.....söyle bir geri dönün türkiye ne haldeydi.....Ben kimseyle tarismak istemiyorum....tarzimda degil abim...Bu benim görüsümdür.....O da sizlerin.....Ama göz göre göre de haksizlik yaptirmam....Her kezin hatalari olmustur olacaktirda......Kimsede kusursuz oldugunu idda etmiyor....Vatani bir tek siz sevmiyosunuz....

Savunduğunuzun hakikat olması, kötü üslubunuzun mazereti olamaz. Aksine yanlış üslubunuz, doğrunuzu götüren, onun etkisini sıfırlayan bir işlev görür. Sadece kendinize haksızlık etmekle kalmaz, savunduğunuz hakikate ve negatif üsluptan dolayı o hakikatin bir daha yüzüne bakmayacak olan insanlara da haksızlık etmiş olursunuz.

En buyurgan, en otoriter, en azarlayıcı üslup Allah'a yakışır. Allah-insan ilişkilerinde insanın Allah'a olan nankörlük ve sayısız kusuru, Allah'ın insana olan bitimsiz rahmet ve şefkati ortadadır. Buna rağmen İlahi Kelam'ın insanın seçme özgürlüğünün önünü tıkamaması, onun irade ve aklına hitap etmesi, onu iknaya çalışması, üsluplarını 'üslubullah'a bakarak ayarlaması gereken mü'minler için hayli öğreticidir.

Dua, Allah'a çıkarılmış davettir.
Dua, insanın acziyet itirafıdır.
Dua, insanın kendi kendine yetmediğini bilmesidir.
Dua, insanın iki ayaklı bir yürek olup tepeden tırnağa 'istemek' kesilmesidir.
Dua vargücünü, olanca çabasını harcayıp bitiren insanın Allah'a saldığı "imdat" sayhasıdır.

Yürekten "Bittim Ya Rab!" diyene "Dayan, yettim kulum!" diyecektir Allah.

Var mı biten, gerçekten var gücünü harcayan, tüm çabasını ortaya koyan ve tükendiği yerde "Bittim ya Rab!" diyen?

bunlarda benim düsümcemdir... mustafa islamoglu hocamin makalelerinden ......

Allah'ım!
Kuvvetimin tükendiğini sana arz ediyorum.
Gücümün azaldığını,
insanların gözünde küçük düştüğümü sana şikayet ediyorum!
Ya Erhamerrahimin!
Sensin ezilmişlerin Rabbi!
Sensin benim Rabbim!
Beni kimlerin eline bıraktın?
Bana gaddarlık yapan yabancıların eline mi?
Yoksa davamı ipotek edecek bir düşmana mı?
Eğer sen bana gücenmedinse,
kesinlikle bunlara aldırmıyorum.
Lakin iyiliğin beni rahatlatacaktır.
Senin nuruna sığınırım,
karanlıkları aydınlatan nuruna...
Gelecek azabın, bana ulaşacak öfkenden
kaçıp kurtulacak bir sığınak arıyorum.
Sana sığındım, yeter ki razı ol.
Güç ve kuvvet sendendir,
yalnız senden." (İbn Hişam, Sire II/29-30)

belkide o eller böyle bir dua icin kalkmistir....kim bilebilir ki ...zaten bilmedigimiz konu hakkinda konusmanin sonu iftiraya varir....oda müslümanim,insanim diyen hic bir kimlige yakismaz dimi abimdüsün

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 12.11.2007 - 14:12 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 14:10
engin25 su an offline engin25  
Farklı Bir Bakış Açısı...

70 Mesaj -

En Son On: 19.07.2011 - 18:17
Selamün Aleyküm Ümmet-i Muhammed,

Bir ağabeyim var Kadir isminde. Rize'nin Güneysu ilçesinden. Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın komşusu. Bundan 4 yıl kadar evvel kayınbiraderi rahmetli oldu genç yaşta. Ağabeyimin hanımı tarafıda Güneysu ilçesinden. Tayyip Bey iyi tanıyor bunları. Taziye için evlerine gidiyor. Tabi ki ezberinden güzel bir Kur'an kıraat ediyor ve duasını yaptırıyor. Malum Tayyip Bey İmam Hatipli.

Şimdi... Adı, kişiliği, kökeni, dili, rengi vs farklılıkları ne olursa olsun, Allah'ı (cc), Kur'an'ı, Hz. Muhammed'i (s.a.v.) iman ve inanç esaslarını bilen bir insanın bu memleketin başında olması bence çok müsbet bir şey. Keza ben oy vermiştim. Osmanlı'nın başındaki devlet adamları bu vasıflara haiz insanlardı vede evliya zatlardı. Bu yüzden Osmanlı 600 sene boyunca tüm dünyaya adaleti, hoşgörüyü ve islamı yaymaya çalışmış; bunda başarılıda olmuştur.

Memleketimizde herşeyin düzelmesi, pespembe olması bence bir anda beklenemez. Zamanla eminim zorlukları aşacağız. Dışta olduğu gibi içte de muhalefet olacaktır. Şimdiye kadar hep böyle olmamış mıdır? Bunlar önemli şeyler değil, hallolur.

Yine aynı şeyi söylemek istiyorum, başta inançlı birilerinin olması güzel bir şey ve Allahu Alem Türkiye'yi çok parlak günler bekliyor. Bölgesinin, hatta dünyanın pilot ülkelerinden biri olacaktır inşeallah.

GÖZLEM : Fotoğrafa iyi bakın. Sayın Başbakan paltolu ve boynunda atkısı var. Elleri yüzünde.
EL NETİCE : Soğuk bir hava ve yeni kılınmış cenaze namazı sonrası el fatiha, bitiminde eller yüzde. Vesselam.

NOT : Af buyurun öküz altında buzağa aramayın. Başımıza ne geldiyse SUİ ZAN dan geldi.

Bu mesaj 1 kez ve en son engin25 tarafından 12.11.2007 - 14:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 14:42
Bu mesajı bildir   engin25 üyenin diğer mesajları engin25`in Profili engin25 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Farklı Bir Bakış Açısı...

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı engin25

Bir ağabeyim var Kadir isminde. Rize'nin Güneysu ilçesinden. Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın komşusu. Bundan 4 yıl kadar evvel kayınbiraderi rahmetli oldu genç yaşta. Ağabeyimin hanımı tarafıda Güneysu ilçesinden. Tayyip Bey iyi tanıyor bunları. Taziye için evlerine gidiyor. Tabi ki ezberinden güzel bir Kur'an kıraat ediyor ve duasını yaptırıyor. Malum Tayyip Bey İmam Hatipli.

Şimdi... Adı, kişiliği, kökeni, dili, rengi vs farklılıkları ne olursa olsun, Allah'ı (cc), Kur'an'ı, Hz. Muhammed'i (s.a.v.) iman ve inanç esaslarını bilen bir insanın bu memleketin başında olması bence çok müsbet bir şey. Keza ben oy vermiştim. Osmanlı'nın başındaki devlet adamları bu vasıflara haiz insanlardı vede evliya zatlardı. Bu yüzden Osmanlı 600 sene boyunca tüm dünyaya adaleti, hoşgörüyü ve islamı yaymaya çalışmış; bunda başarılıda olmuştur.

Memleketimizde herşeyin düzelmesi, pespembe olması bence bir anda beklenemez. Zamanla eminim zorlukları aşacağız. Dışta olduğu gibi içte de muhalefet olacaktır. Şimdiye kadar hep böyle olmamış mıdır? Bunlar önemli şeyler değil, hallolur.

Yine aynı şeyi söylemek istiyorum, başta inançlı birilerinin olması güzel bir şey ve Allahu Alem Türkiye'yi çok parlak günler bekliyor. Bölgesinin, hatta dünyanın pilot ülkelerinden biri olacaktır inşeallah.

GÖZLEM : Fotoğrafa iyi bakın. Sayın Başbakan paltolu ve boynunda atkısı var. Elleri yüzünde.
EL NETİCE : Soğuk bir hava ve yeni kılınmış cenaze namazı sonrası el fatiha, bitiminde eller yüzde. Vesselam.

NOT : Af buyurun öküz altında buzağa aramayın. Başımıza ne geldiyse SUİ ZAN dan geldi.

Abim vallahi ne diyeyim sizin gibi abilerimiz de var yaAllah Razı Olsun Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun parti ya da particilik degildir meseleyi siz cok iyi aciklamissiniz bende altina atiyorum imzami....
SElam ve dua ile kardesinizGüle Güle
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 15:33
EK1453 su an offline EK1453  
İMAN..

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 01:43
OOO ablam sizleri tartışma ortamlarında görmek beni şaşırttısevinçli Üstadımızın sözü aklıma geldi,tartışmalarınızı okuyunca...

ZAMAN TARİKATÇILIK,SİYASETÇİLİK VS... ZAMANI DEĞİL,ZAMAN İMAN KURTARMA ZAMANIDIR...TARİKATSIZ,BİR PARTİYE BAĞLI OLMADAN,SİYASET YAPMADANDA CENNETE GİREBİLİR İNSANLAR,FAKAT İMANSIZ CENNETE GİREMEZSİNİZ...

ELBETDE BİR GÖRÜŞE SAHİP OLABİLİRSİNİZ,YALNIZ KARŞI TARAFINDAN BİR GÖRÜŞÜ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...DİNLEYİN VE KIRMADAN CEVAP VERİN...İŞTE İSLAM USLUBU BU OLSA GEREK...
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 15:44
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: İMAN..

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı EK1453

OOO ablam sizleri tartışma ortamlarında görmek beni şaşırttısevinçli Üstadımızın sözü aklıma geldi,tartışmalarınızı okuyunca...

ZAMAN TARİKATÇILIK,SİYASETÇİLİK VS... ZAMANI DEĞİL,ZAMAN İMAN KURTARMA ZAMANIDIR...TARİKATSIZ,BİR PARTİYE BAĞLI OLMADAN,SİYASET YAPMADANDA CENNETE GİREBİLİR İNSANLAR,FAKAT İMANSIZ CENNETE GİREMEZSİNİZ...

ELBETDE BİR GÖRÜŞE SAHİP OLABİLİRSİNİZ,YALNIZ KARŞI TARAFINDAN BİR GÖRÜŞÜ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...DİNLEYİN VE KIRMADAN CEVAP VERİN...İŞTE İSLAM USLUBU BU OLSA GEREK...

kirilcak bir yazi yazdigimi sanmiyorum...ben kimseyle de tartismamsıkıntılı kardesim...fikir beyanim var sadece...o da olmazsa burda olmamizin ne anlami var!!

Bu mesaj 2 kez ve en son cananberraramazan tarafından 13.11.2007 - 02:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 16:40
Bilenlerle bilmeyenler bir olurmu (2)

90 Mesaj -

Maksadım tartışma çıkarmak değil. Fakat belli ölçüler içinde ülkede halen var olan çoğunlukla gafletin devamı beni hem ülkesini hemde ayrımsız ülkesinin tüm insanlarını seven bir vatandaş olarak çok üzüyor. Zaten o nedenle bildiklerimi paylaşmak için yazıyorum. İçimden bir ses beni buna mecbur kılıyor.

Bu yüzdeki ifade ister fatiha süresinden sonra elllerin yüze götürülmesi anında olsun ister başka bir nedenle olsun, sahibinin haleti ruhiyesini yansıtıyor. Ayrıca dahada vahim olarak ve benim yorumumu destekleyecek şekilde Allah huzurunda vatan değerlerine gereği gibi sahip çıkmayan bir insanın içindeki kaosu ve çaresizliği dışarı vuruyor.

Ben bu resmi sayın R.T.E nin yüzünde çok sıklıkla gördüm, görüyorum. Hele hele bu süreçte dahada derinleşen şekilde görüyorum.

*Anlayamadığım şey ülkenin toplam borcu beş yılda iki katını geçmişken ve daha artıyorken, bırakın gerilemeyi.

*Cari açık Cumhuriyet tarihinin toplamını geçmiş durumda.

*İhracatı patladı diye yutturmaya çalışıyorlar. Oysa ihracatın ithalatı karşılama oranı % 62 ve bu makas aleyhimize gittikçe bozuluyor.

*Borsaya giren 120 milyar dolar sıcak para % 19 lara varan faiz ve vergizsiz kazançla haçlının cebine giriyor ve ülkenin kanını emiyor. Sıcak paranın ülkemizden yılda götürdüğü para 50 milyar dolar civarında.

Peki neden sıcak paranın gelişi bu kadar insafsızca körükleniyor. Çünkü o sıcak para döviz ihtiyacını örtüp borç para vazifesi görüyor. Bu paranın bir kısmını geri çekseler olacak ekonomik faciayı benim diyen ekonomistler dahi tahmin edemezler. Peki bu para kimin cebinden çıkıyor. Tabi halkın yani sıradan insanlarımızın fakir fukaranın. Kazananda haçlılar öncelikle ve içerde parası olan kodamanlar.

Memleketin en değerli ve stratejik kurumları bir kaç yıllık geliri karşılığında haçlılara peşkeş çekildi. Şu anda bu peşkeşler devam ediyor. Yakında toplu toprak satışları ırmak ve göllerin satışları dahi söz konusu olacak. Tabi yapabilirlerse.

Peki bunca satış şu bu borsa derken hiç bir şey düzeldimi. Tablo ortada. Hayır ve asla. Herşey sıcak paranın sağladığı sahte bir istikrar gölgesinde günden güne daha kötüye gidiyor. Araştırın söylediklerimi ve ondan sonra kabul edin.

Bu gidişatta önümüzdeki süreçte bir düzelmenin olacağına kendinizi nasıl inandırabiliyorsunuz ? Rakamları verdim. Hepsi aleyhimize büyüyor.

İşin daha kötüsü içerden ve dışardan kuşatılan bu güzel ülke artık ekonomik olarak bağımsızlığını batılıların eline teslim ettiğinden artık egemenliği ile ilgili kararları bile emperyalistlerin izin ve icazetine bırakmış durumda.

Osmanlıyıda aynen böyle bitirdiler. Önce borç batağına soktular sonrada paramparça ettiler. Tarih tekerrürden ibarettir. Tarihini bilmeyen ve ondan ders almayan milletler. Yaşadıkları kaosları tekrar yaşamak mecburiyetinde kalırlar.

Tıpkı bizim önümüzdeki süreçte bir KURTULUŞ SAVAŞI daha yaşamaya mecbur kalacağımız gibi.

En kolay yol insanların kendilerini kandırmalarıdır. Oysa kurtuluş acıda olsa gerçekleri yakalamaktadır. Ben bunları siyaset için yazmıyorum. Söz konusu olan Türkiyeyi bekleyen çok büyük belaların artık kapıya dayanması nedeniyle VATANDIR. Geriside teferruattır.

Vatanının ne halde olduğunu anlayamayanlar, iman durumununda buna bağlı olarak ne halde olduğunu anlayamayanlardır.
Çünkü Allah katında vatan özeldir. Ona sahip çıkanlar Allah katındada değerlidir. Ona sahip çıkmayan ve ondan bi haber olanlarsa çöp yığınları gibidir.

Bu mesaj 2 kez ve en son selman8 tarafından 12.11.2007 - 17:38 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 17:22
Bu mesajı bildir   selman8 üyenin diğer mesajları selman8`in Profili zum Anfang der Seite
?????????

1686 Mesaj -

selaman abi sizin eski nickiniz neydi acaba.....bu cümleler cok tanidik geldi......yolunuz acik olsun aynen tartisacak halim yok diyecegimi dedim.....
Selam ve dua ile kardesinizKararsiz

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 12.11.2007 - 17:37 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 17:36
RE: ?????????

90 Mesaj -

Çok nickim var canan kardeşim. İstersen bir ara cemi cümlesini veririm. Ben başka biri olarak görünmeyede çalışmıyorum. Bunu en başta site yönetimi biliyor. Ne niyetle yazdığımda apaçık ortada.
Selamlar....

Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

selaman abi sizin eski nickiniz neydi acaba.....bu cümleler cok tanidik geldi......yolunuz acik olsun aynen tartisacak halim yok diyecegimi dedim.....
Selam ve dua ile kardesinizKararsiz

Bu mesaj 2 kez ve en son selman8 tarafından 12.11.2007 - 17:44 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 17:41
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Yahu neden olmasın ola bilir ol maz ise zaten o zaman ta mbir despotozim olmazmı acaba sizce sayın yalcı doğan dedim ben ona........Evet bşk kendi tutumlarından parti içinde ayıklamalarını gördük seçim öncesi mesela Balıkesir vekili dr turhan çömez veya bursa vekili vs vs ....bunlarıda gördük yani......şaşkın

SElman8 kardeşin yazdıklarınada katılmamak kayıtsız kalmak olmaz ........Ama ne hikmetse vatandaş hala bence(OT)gibi hal dediğim dedik çaldığım dükük misali.......

Neyse daha derinleştirmek istemem konuyu ALLAH yar ve yardımız olsun inşallah...

selam ve dua ile.................
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 19:06
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
canan kardeşim olaylara bu kadar guzel ve tam bır mumın edasıyla yaklastıgın için bılhassa tesekkur edıyorum sana..

ama goruluyorkı arkadaşlar hala başka taraflarda dolanmakta...yazdıkların bence yeterlı..
despot bı sekılde yaklasmak hıçbırsey kazandırmayacaktır ummetı muhammede...
..........................selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 12.11.2007 - 21:03
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu (3)

90 Mesaj -

Kuranın ahkamından bir nebze haberi olanlar, onun yaşamsal alandan koparılamayacağınıda iyi bilirler. Etle tırnak gibidir Kuranla yaşam.

Kuranda hristiyanlarda olduğu gibi bir rahibe zihniyetiyle yani ben Allahı anarım, güzel sözler söylerim, al gülüm ver gülüm gerisi beni bağlamaz v.s zihniyeti yoktur ve Kuranın onayını asla alamaz. Kaldıki ne incilde ne başka hak kitabında (Kuran dahil) ruhbanlığın onayıda yoktur.

Vatan elden gitmiş bana ne. Allah her şeyi görüyor gibi Kuran dışı körü körüne kadercilik ve Allahın her anlamda üretin, birlik olun vatanınıza ve namusunuza sahip olun hükümlerini boşlamaktır. Allah gerektiğinde din ve vatan için gözünüzü kırpmadan canınızı vermekten sakınmayın buyuruyor. Bunuda imanla eş değerde tutuyor. Bu anlamdada can verenlere en büyük lütuflarından biri olan şehadeti veriyor.

Bakın Derya kardeşimizin methettiği Canan kardeşimizin yazı içerik ve üslübu bana neyi hatırlatıyor.
Kurtuluş savaşı yıllarıdır. Bandırmada geçen bir olay anlatacağım. Bölgenin insanları savaş ortamının verdiği yılgınlık, çaresizlik, işsizlik ortamında semt kahvesinin önünde boş boş oturmaktadırlar. Günlerden cumadır ve ezan okunmaktadır. Cumayı kılmak isteyenler camiye yönelirler fakat çok az insanda bu hareketlenme görülür.
O sırada orada bulunan Yunan işgal kuvvetlerinden bir subay cumaya gitmek istemeyen diğer topluluğa yönelir ve şöyle seslenerek azarlar oradakileri "Neden Cuma namazını kılmaya gitmiyorsunuz. Bu ibadet dininizin gereği değilmi ?
Bu azar üzerine bir grup daha camiye yönelir. Bu grubun içinde bulunan ve bu olayı nakleden kişi olayın gerisini şöyle anlatır. Camiye girdikten sonra hoca bize şöyle hitap eder "Bakın Yunan subayı dinimize ne kadar saygılı, cumayı aksatmamızı istemiyor." Yani hoca işgal subayının bu davranışını güzel bulup açıkça över. Bu ibret verici hitap karşısında kimse bir şey söylemez. Oysa esirken ne cumanın hükmü vardır nede diğer ibadetlerin. Olayı nakledende hocanın bu sözlerine tepki vermemiş olması nedeniyle ömür boyu bu vicdan rahatsızlığından kendini kurtaramaz. Ne diyor bir ayet "Koyun sürüleri gibi olmayın"

İşte bu zihniyette din anlayışınında ibadetinde Allah katında zerre kadar yeri yoktur. İslam yaşamın acı ve tatlı gazab, kahır ve güzelliklerle dolu bir imtihan külliyesi olduğunu apaçık anlatır. Yaşamı al gülüm ver gülüm süreci zannetmek ancak Kuranı hiç anlamamış olmakla izah edilebilir.

Allah bu şekilde bir İslam anlayışından tüm insanlarımızı muhafaza eylesin. Yoksa bu güzel vatan, bugün iktidarda olan malüm güruhun tehlike yok palavraları altında gümbür gümbür ülke çoğunluğu ne olduğunu bile anlamadan KURTULUŞ savaşının göbeğinde kendini bulur. Tıpkı Osmanlının sonunda bulduğu gibi. Zaten Osmanlının son dönemini Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarının özünü anlayabilenler, geldiğimiz sürecide hemen deşifre etmişlerdir, ederler.

Osmanlıyıda böyle uyutup perişan ve paramparça etmişlerdi. Üstelik Yunan Ankaraya kadar geldiği halde bile ancak gerçek uyanış sağlanabildi. O uyanışın fertlerini dahi İstanbul hükümeti ve Padişah bunlar kafirdir devlete isyan çıkartıyorlar diye vatan haini diye arkadan vurmaya çalıştılar. Ne ibrettirki kuvvayı arkadan vuranlar Egede her türlü mezalimi ve tecavüzü yapan Yunanlılara karşı bırakın karşı durmayı, millete onlara karşı gelinmemesini bile emirle dayattılar.

Bugün apaçık bir işgal henüz söz konusu olmadığı için hükümet ve onun zaafiyetini kullanan dış ve iç güçler feci gerçeği maalesef halkın gözünden daha ustaca saklayabilmektedirler. İspatı burada. Benim tüm yazdıklarımda ve başkaca ibret ve gerçek dolu yazılarda bir facianın gümbür gümbür gelen ayak sesleri apaçık anlatılırken, aldığımız cevaplara bakınız.

İlaçla tedavide geciken bunun bedelini neşter altında ameliyata mecbur kalarak öder. Zararın neresinden dönülse kardır. Uyanış ne kadar erken olursa ödenen bedeller o kadar az olur. Allah bu evliya yatağı şehitler yatağı vatanı haçlıya bırakmaz ama bunun için çoook çook ağır bedeller ödetir. Sonrada ödenen bedellere karşılık tekrar fırsatlar ve atılımlar verir. Tabi bu din bezirganları ile asla değil. Asla.

Allah bu vatanın evlatlarına tümüyle uyanış ve şahlanış nasip eylesin.

Bu mesaj 3 kez ve en son selman8 tarafından 13.11.2007 - 13:10 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 11:27
!!!!!!!!!!!!!!!!

1686 Mesaj -

" Bakın Derya kardeşimizin methettiği Canan kardeşimizin yazı içerik ve üslübu bana neyi hatırlatıyor. "

Ne derya kardesimin böyle bir girisime ihtiyaci vardir,ne de benim sizin bahsettiginiz tarzda bir zihniyete( yani ben Allahı anarım, güzel sözler söylerim, al gülüm ver gülüm gerisi beni bağlamaz v.s)eyvallahim vardir...Bu nacizane sizin yorumunuzdur....Öyle ya cok sükür ki siz bilir kisisiniz....!?!Siz bizi ne saniyorsunuz Allah Askina !!!!!Sözlerinizi biraz tartip-ölcüp yazin abim....Herkez vataninida,namusunuda koruyup,kollamakta....Sizden ögrenmedi,ögrenmeyecekte....Birakin bu manasiz,anlamsiz nutuklarinizi!
Bizlerin yazdiklari Kurani Kerimin birebir emirleri,Basimizin taci Efendimizin (s.a.v)sünetleridir...Hayta ,yasama durusu bakisidir....Üstelik tarafsiz objektif bir bakistir!!!Simdi buyrun bakalim;

Ey insanlık ailesi! Elbet sizi bir erkekle bir dişiden yaratan Biziz; sizi birbirinizi tanıyasınız diye kavimler ve kabileler haline getirdik. Allah katında en üstününüz, sorumluluk bilinci en güçlü olanınızdır; şüphe yok ki Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır. (Hucurat, 13)

* * *
Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı yapışın ve birbirinizden ayrılmayın. Ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman iken, kalplerinizin arasını uzlaştırdı da, O'nun lutfu sayesinde kardeş oldunuz; ve siz ateşten bir çukurun kenarındaydınız da, sizi oradan kurtardı. İşte bu şekilde, Allah size mesajlarını açıklar ki, doğruyu bulabilesiniz. İçinizden hayra çağıran, ortak iyiyi emreden ve kötüden de sakındıran bir topluluk bulunsun;* ebedi saadete erecek olanlar da işte bunlardır. (Alu İmran, 103)

* * *
Ey iman edenler! Hep birlikte barışa girin, şeytanın adımlarını izlemeyin, çünkü o size apaçık düşmandır. (Bakara, 208)

* * *
Zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur. (Bakara, 2:193)

* * *
Siz ey iman edenler! Sorumsuzun* biri size (asılsız) bir haber getirdiğinde, durup gerçeği araştırın; değilse, istemeden birilerini rencide eder, ardından da yaptığınızdan pişmanlık duyarsınız. (Hucurat, 6)

* * *
İmdi, müminlerden iki gurup çatışırlarsa aralarını bulun; fakat bir taraf diğerinin hakkına saldırırsa, o haksız taraf ile Allah'ın emrine dönünceye kadar mücadele edin; ama eğer (saldırganlıktan) vazgeçerse, tarafların arasını adaletle bulun ve adil davranın: çünkü Allah adil davrananları sever.

Bütün müminler yalnızca kardeştirler; öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'a karşı sorumlu davranın ki, O'nun merhametine mazhar olasınız. (Hucurat, 9-10)

* * *
Ne zaman savaş ateşi yaksalar, Allah onu söndürür; ve onlar yeryüzünde çürüme ve yozlaşmayı yaymak için çırpınırlar, Allah ise çürüme ve yozlaşmaya neden olanları sevmez. (Maide, 64)

* * *
Keşke çıksaydı, ama ne yazık ki sizden önceki nesiller arasından, kendilerini kurtardığımız bir azınlık dışında, yeryüzünde toplumsal çürümeye karşı direnen akıllı ve erdemli kimseler çıkmadı. Zulme eğilimli çoğunluksa, ayartıcı dünyevi zevklerin peşine takıldılar ve günaha gömülüp gittiler. (Hud, 116)

* * *
Rabbin, halkı (birbirlerine karşı) doğru dürüst davrandığı sürece, (sadece) sapık inançları yüzünden ülkeleri helak etmez. Zaten, eğer Rabbin dileseydi, insanlığın tamamını tek bir ümmet yapıverirdi. (O bunu dilemediği içindir ki) onlar, farklı görüşler benimseye gelmişlerdir. (Hud, 117-118)

Kulun sözü biter, Allah'ın sözü bitmez.... sözlerin en soylusu, sözlerin en kalıcısı, sözlerin şahı olan Allah kelamına ayırıyor ve sizinle kelam-ı ilahi arasından usulca çekiliyorum.

selam ve dua ile....

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 13.11.2007 - 14:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 14:12
farandag su an offline farandag  

251 Mesaj -

En Son On: 17.06.2008 - 15:57
SELAMUN ALEYKUM

cananablam tum sozlerınıze katılıyorum ve sunları eklemek ıstıyorum kı burda onemlı olan salman8 yapmak ıstedıgı kendı aklınca dogru olduguna ınandıgı seylerı soylemek ve uslubuda bılgısı nıtelıgınde yanlıs oldugunu ona anlatmak mumkun degıldır cunku bazı ınsanların bazı seylerı gormesı ıcın Allah'ın ızın vermesı kalp gozunu acması gerekır ama bunun ıcınde yazdıgını oncelıkle sorgulamaya baslaması ıle mumkundur o zaman yanlıs olabılecegı fıkrı gelır ve daha sonra yanlıs oldugunu anlar

burda ne erdogan savunucusu olacam nede akp sozcusu bılmesı gereken seyı onunla tartısarak cozemıyecegımız ıcın zaten sahıbı olan Allah'a havale etmekten baska carede yok

Rabbım cumlemızee dogruyu gercek dogruyu gormemızı nasıp etsın selam ve dua ıle
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 14:46
Bu mesajı bildir   farandag üyenin diğer mesajları farandag`in Profili farandag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

875 Mesaj -

Kulun sözü biter, Allah'ın sözü bitmez.... sözlerin en soylusu, sözlerin en kalıcısı, sözlerin şahı olan Allah kelamına ayırıyor ve sizinle kelam-ı ilahi arasından usulca çekiliyorum.

selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 17:04
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Söz nasihat ancak ehline tesir eder...

90 Mesaj -

Benim yazım anlatmak istediğim maksadım hepsi ortada ve Allahın huzurunda apaçık.

Arap topraklarında sizin sadece yazılarda kalan çoğu laf kalabalığı şeyler çook yaygın.

Gel görki insana nüfus etmeyen ve Kuranı tümüyle temsil etmeyen, yaşamsal anlamda onu taşımayan bilgiler bugün İslam coğrafyası üzerine yağan haçlı pisliğinin önüne geçmiyor.

Allah kullarından laf salataları değil hayır, iyilik ve medeniyet yolunda azimle yürüyüş ve samimi olan iman sahipleri istiyor.

Bu böyle olsaydı şüphesiz Allahın vaadi doğru yolda olanlar için barış, huzur ve yükseliş olacaktı.
Haçlı pisliği ve kuşatması altında inim inim inlemek değil.
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 17:54

1463 Mesaj -

S.A kardeşler bakıyorum bir yalcın doğan yazı yazdı ortalık karıştı sitede yahu........
ne var resimde evet ola bilir başbakan sıkıntılıdır belki amin demiştir bir şehit cenazesinde belki aksırdı ve böylece belkiler uzar da gider .......
Yahu recep tayyip erdoğan ekolmudur oda bu vatanın bir evladı bir bş bakanıdır buna emanna deriz öylemi.......

bu günkü meseleler bu gün başlamadı ki seneler beri devam ede gelmekte bunlarda ya bu meselere taraf ya karşı taraf olacak öylemi.....

Ama şimdi sen akpli ben......o........şu......parti dese mesele çözülmez çözemeyizde öylemi....

O ALLAH için tr yaşayanlar baksın hiç taraf tutmadan evet gelişmeler var o kabul ama neye göre bakmak lazım şimdi eğer iyi tarafları varsa taktir etmek gerekir ama yanlışları varsada söylemek lazım gelmezmi.....

selman8 söylediklerinde sizler ne çok yanlışlar buldunuz anlayamadım ben ....şahsen ben akplide olsam olmasamda yanlışları söylüyorum diye kızmak yerine o hatalar var ise düzeltmek yok ise doğruyu göstermek lazım gelmezi.....

Bu hükümet kurulmadan önce maluk kualisyon bozmaları hükümet vs...tam bir en kaz bırakmadılarmı millete devlete .......

85 yıllık cumhuriyet tarihinde şurada kaç seneden beri ilk öğterime kitap dağıltı demek lazım yollar felan falan vs.vs.derler insanlar evet kabul ....

Yahu arkadaşlar benim yanlışımı söyleyen dostumdur ya düşmanım hiç yanlışımı söylermi bana be....adam zaten düşman beni al aşağıya etmeye çalışıyor .........

Şu anda türkiyede ellin gavuruna toprak satışı aldı başını gitti.......Bankalar ona keza ....İşletmeler candamarları ona keze....evet bunlar yanlıştır beyler yanlış....Bakın manavgat suyunu satılar daha bilinmeyen neler neler başbakanda dedi unakıtanda BİZİM İÇİN PARANIN DİNİN MİLLETİ YOK RENGİ YOK FARK ETMEZ vay vaya be parası olan gelsin alsın yesin sömürsün gitsin oh be ne ala ne memleket be dünyada yok bu bol keseden ülke bulamazsın bedave toprak dedem kan vermiş can vermiş eeee sende dolar ver euro ver de al .....filistin nasıl elden gitti ...bilmiyormusunuz......

Belki top yekün savaş olmaz inş....ama top yekün istila olmak üzereyiz çoğumuzun haberi yok bakın gene söylüyorum günah keçisi bu hükümet değil elbette ama şu olanlara hani çanakda tutmuyor değil isteyerek veya istemeyerek bence kader demek lazım çünkü....körle yatan şaşı kalkar derler nedenmi Baş danışmanın cüneyt sapsu da ondan vs. sen abedenin ırakta veya afganistanda israilin yaptığına karşı geleceksin evet güzel .....Gitdecen bop eş başkanı olacan hoppala ya bu ne iş şimdi adamın gayesi israle yol açmak koruma altına almak müslüman kıyımı yapmak değilimi evet sende o grupa bşklık yap pes valla be.....neyse bence selman8 yazdıkları hiçde abartılı değil bir daha okuyun derim taraf olmadan..........kırmadan kızmadan.......

selam ve dua ile...........
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 18:10
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

875 Mesaj -

Arap topraklarında sizin sadece yazılarda kalan çoğu laf kalabalığı şeyler çook yaygın

düsün
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 19:47
RE:

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı maksat kelam olsun

S.A kardeşler bakıyorum bir yalcın doğan yazı yazdı ortalık karıştı sitede yahu........
ne var resimde evet ola bilir başbakan sıkıntılıdır belki amin demiştir bir şehit cenazesinde belki aksırdı ve böylece belkiler uzar da gider .......
Yahu recep tayyip erdoğan ekolmudur oda bu vatanın bir evladı bir bş bakanıdır buna emanna deriz öylemi.......

bu günkü meseleler bu gün başlamadı ki seneler beri devam ede gelmekte bunlarda ya bu meselere taraf ya karşı taraf olacak öylemi.....

Ama şimdi sen akpli ben......o........şu......parti dese mesele çözülmez çözemeyizde öylemi....

O ALLAH için tr yaşayanlar baksın hiç taraf tutmadan evet gelişmeler var o kabul ama neye göre bakmak lazım şimdi eğer iyi tarafları varsa taktir etmek gerekir ama yanlışları varsada söylemek lazım gelmezmi.....

selman8 söylediklerinde sizler ne çok yanlışlar buldunuz anlayamadım ben ....şahsen ben akplide olsam olmasamda yanlışları söylüyorum diye kızmak yerine o hatalar var ise düzeltmek yok ise doğruyu göstermek lazım gelmezi.....

Bu hükümet kurulmadan önce maluk kualisyon bozmaları hükümet vs...tam bir en kaz bırakmadılarmı millete devlete .......

85 yıllık cumhuriyet tarihinde şurada kaç seneden beri ilk öğterime kitap dağıltı demek lazım yollar felan falan vs.vs.derler insanlar evet kabul ....

Yahu arkadaşlar benim yanlışımı söyleyen dostumdur ya düşmanım hiç yanlışımı söylermi bana be....adam zaten düşman beni al aşağıya etmeye çalışıyor .........

Şu anda türkiyede ellin gavuruna toprak satışı aldı başını gitti.......Bankalar ona keza ....İşletmeler candamarları ona keze....evet bunlar yanlıştır beyler yanlış....Bakın manavgat suyunu satılar daha bilinmeyen neler neler başbakanda dedi unakıtanda BİZİM İÇİN PARANIN DİNİN MİLLETİ YOK RENGİ YOK FARK ETMEZ vay vaya be parası olan gelsin alsın yesin sömürsün gitsin oh be ne ala ne memleket be dünyada yok bu bol keseden ülke bulamazsın bedave toprak dedem kan vermiş can vermiş eeee sende dolar ver euro ver de al .....filistin nasıl elden gitti ...bilmiyormusunuz......

Belki top yekün savaş olmaz inş....ama top yekün istila olmak üzereyiz çoğumuzun haberi yok bakın gene söylüyorum günah keçisi bu hükümet değil elbette ama şu olanlara hani çanakda tutmuyor değil isteyerek veya istemeyerek bence kader demek lazım çünkü....körle yatan şaşı kalkar derler nedenmi Baş danışmanın cüneyt sapsu da ondan vs. sen abedenin ırakta veya afganistanda israilin yaptığına karşı geleceksin evet güzel .....Gitdecen bop eş başkanı olacan hoppala ya bu ne iş şimdi adamın gayesi israle yol açmak koruma altına almak müslüman kıyımı yapmak değilimi evet sende o grupa bşklık yap pes valla be.....neyse bence selman8 yazdıkları hiçde abartılı değil bir daha okuyun derim taraf olmadan..........kırmadan kızmadan.......

selam ve dua ile...........

Sayin abim sizi daima kiymetli bir abim olarak gördüm...Ama mesle bu kadar basit degil...Ben partizan da degilim,,,Oy bile kullanamiyorum malum...gurbetciyim....Mesele parti degil ki zaten...Hayata durus,bakis farkliligi var...

Size göre bir sey olmayabilir....Size selman kardesin yazdiklari uyabilir.....Hepsine eyvallah...Ama benim yukarida yazmis oldugum yazi bunu simdi belirtiyorum MUSTAFA ISLAMOGLU HOCAMIN yazmis oldugu yazilardan,makalelerden...Ve tamamen benim gibi bir fakirin degil öyle bir Älimin kaleminden cikmistir...Bunun simdi söylüyorum cünkü biliyordum ki ne yazsam o kardese ufak gelecek kücümseyecekti...Tarzi bu" ben bilirim."

Arap topraklarında sizin sadece yazılarda kalan çoğu laf kalabalığı şeyler çook yaygın.

Yazdigi bu cümlede kendini ele veriyor.....Maalesef ....
Sizin de böyle bir uslup ta bir önceki yazinizdada bana yeterince kirici gelmistir...saygim vardir ama dogruyuda söylerim....Evet uslup cok önemli....Benim yazdigim tarzda yazacak olanlar bana cevap yazsin....Farkli olanlarda mümkünse uzak dursun ....
Selam ve dua ile üzüntülü telaşlı Kararsiz sıkıntılı düsün üzüntülü

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 13.11.2007 - 20:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 19:59
İşte Bir Farklı Açı Daha...

70 Mesaj -

Arkadaşlar bir dakika. Şimdi ben bir soru soracağım. Canı isteyen cevaplasın.
Evvela şunu söyliyim. Ben parti falan tutmam. Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'da benim babamın oğlu değil. Ancak Allah adaleti emrediyor. Gelin adil olalım ve..........

Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKP hakkında bir ton yazı var burada.
Niye biriniz çıkıpta 84 yıllık Cumhuriyetin sadece 5 yılında iktidarda olan birilerini öncekilerle kıyaslamıyor?
Eskiler şöyle idi, bunlar böyle,
Eskiler bunları yaptı, bunlar yapmadı,
Eskiler memlekete şunları KAZANDIRDI, bunlar KAZANDIRAMADI,
Eskilerin artısı bu, bunların eksisi bu.
Diyeniniz niye çıkmıyor?
Körü körüne eleştirip kul hakkı denen yasağı ihlal ediyorsunuz.

Zaman müslümana saldırı zamanı. Niye sizde alet oluyorsunuz?

Amerikalılar ve yahudiler şu yazdıklarımızı dahi görüp kıs kıs gülüyorlar.
Çünkü amaçlarına ulaşıyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar.

Neden hâlâ görmüyorsunuz?
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 20:21
Bu mesajı bildir   engin25 üyenin diğer mesajları engin25`in Profili engin25 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1463 Mesaj -

CAN KARDEŞ CANAN KARDEŞ..........

Bundan önceki yazınızda diyorsun ben bu sitede hangi kardeşimi kırdım hiç hatırıma gelmiyor ama genede hatadan dönmek erdemlik ise ben özür dilerim cemi cümledenüzüntülü üzüntülü üzüntülü gül ....tamammı
Devam edelim kardeş ben ne sana nede bu konu hakkında partizan etiketide takmadım buda böyle biline bende tayyip erdoğan karşıtıda değil sadece ve sadece bana göre yanlışları söyleme yazma hakkımı kullanıyorum buda tamammı kardeş....

Evet ben bu yazıyı yazarken benden 8-10 dakika önce atmış selman8 son yazısınıda okumamış idim ..........

"Arap topraklarında sizin sadece yazılarda kalan çoğu laf kalabalığı şeyler çook yaygın"""

bu kelimesinde ne demek istemiş acıklar her halde eğer hakaret veya küçümseme babında veya alaya alma babında yazmaya çalıştıysa çok ayıp etmiş bu konuyla ne alakası var şimdi bu cümlelerinin bir anlam mana veremedimşaşkın her halde cevap yazma gereği duyar....

Gelelim engin25 diyorki niye yapılanlar görülmüyor diye yazmış ne yazdığımızı okumamış olmalı her halde dedikya yahu 85senelik cumhuriyet tarihinde ilk tir diye okullarda dağıtılan kitaplar yollar mesela fakir fukara yetim gurabaya yapılan kömür yardımgöz ardı edilemez vs.vs. bunu kimse inkar edemez edeninde yüzüne gözüne dursun hani yani ben yuh derim....dedik ya hükümeti aldıklarında tam bir enkaz devraldılar diye...bunuda görmemiş her halde hani nasıl derler sezarın hakkı sezara diye doğruysa doğru .....

umarım mesele anlaşıldı......selametle .............
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 23:03
RE:

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı maksat kelam olsun

CAN KARDEŞ CANAN KARDEŞ..........

Bundan önceki yazınızda diyorsun ben bu sitede hangi kardeşimi kırdım hiç hatırıma gelmiyor ama genede hatadan dönmek erdemlik ise ben özür dilerim cemi cümledenüzüntülü üzüntülü üzüntülü gül ....tamammı
Devam edelim kardeş ben ne sana nede bu konu hakkında partizan etiketide takmadım buda böyle biline bende tayyip erdoğan karşıtıda değil sadece ve sadece bana göre yanlışları söyleme yazma hakkımı kullanıyorum buda tamammı kardeş....

Evet ben bu yazıyı yazarken benden 8-10 dakika önce atmış selman8 son yazısınıda okumamış idim ..........

"Arap topraklarında sizin sadece yazılarda kalan çoğu laf kalabalığı şeyler çook yaygın"""

bu kelimesinde ne demek istemiş acıklar her halde eğer hakaret veya küçümseme babında veya alaya alma babında yazmaya çalıştıysa çok ayıp etmiş bu konuyla ne alakası var şimdi bu cümlelerinin bir anlam mana veremedimşaşkın her halde cevap yazma gereği duyar....

Gelelim engin25 diyorki niye yapılanlar görülmüyor diye yazmış ne yazdığımızı okumamış olmalı her halde dedikya yahu 85senelik cumhuriyet tarihinde ilk tir diye okullarda dağıtılan kitaplar yollar mesela fakir fukara yetim gurabaya yapılan kömür yardımgöz ardı edilemez vs.vs. bunu kimse inkar edemez edeninde yüzüne gözüne dursun hani yani ben yuh derim....dedik ya hükümeti aldıklarında tam bir enkaz devraldılar diye...bunuda görmemiş her halde hani nasıl derler sezarın hakkı sezara diye doğruysa doğru .....

umarım mesele anlaşıldı......selametle .............

Özürü gerektiecek bir durum yoktur....abim.....
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 23:56
Atatürkten sonra gelen hükümetler ve bugün gelinen nokta...

90 Mesaj -

Şu tespit çok doğrudur ve hiç itirazsız bende katılırım. Hatta bugün geldiğimiz noktada bu sürecin etkilerini seve seve gözler önüne sererim.

Atatürkün ölümüne kadar olan süreçte biryerlere getirilmiş olan, önemli kazançlar sağlanarak ve bağımsız olarak ayakta durmayı beceren Cumhuriyet maalesef Atatürkün ölümünden sonra ihanete uğramıştır.

Cumhuriyetin ikinci büyük lideri bilinen İsmet İnönü Atatürkü yaptığı feci yanlışlarla adeta arkadan vurmuştur.

Peki İsmet İnönü hangi büyük hataları yapmıştır. En başta taa Cumhuriyet kurulurken dahi ABD mandasının ateşli savunucusu olma özelliğini kaybetmeyen İsmet İnönü ABD ile gizli olarak ikili anlaşmalar yapmış ve el altından Cumhuriyetin egemenliğinin yok edilme temellerini atmıştır. Atatürk döneminde kapatılan mason cemiyetlerini tekrar açtırmıştır.
Devraldığı Cumhuriyeti bir adım bile ileri götürememiştir. Ancak ikinci cihan harbine girmememiz için ne gerekiyorsa yapmış ve bunu başarmıştır.

İsmet İnönü zamanında ikinci cihan harbinin de tesiriyle tedbir açısından masraflar kısılıp vergiler çoğaltıldığından, Cumhuriyet tarihinin en büyük altın rezervi oluşmuştur.

Çok partili döneme geçilince Adnan Menderes hükümeti iş başına geçmiş ve kimi isabetli kimi isabetsiz harcamalarla bu birikimin tamamını bitirip tüketmiştir. Sorunlar başlayıpta işin vardığı vahim sonucu anlatmama gerek yok.

Menederese karşı yapılan 1960 ihtilalinden sonra yeni dönemde Adalet Partisi uzun zaman tek parti olarak görev yapmış fakat bu dönemi iyi değerlendiremediği için halkta memnuniyetsizlikler baş göstermiştir. Bu rahatsızlıklar ayrı bir kaos dönemi olan M.C hükümetleri dönemini getirmiştir ki bu dönem eskisinden dahada kötü sonuçlara kucak açmıştır.

Halkın tepkisi sonucu parlayan Bülent Ecevit yine aynı dönemde parlayan ve din sömürüsüyle kırk küsur milletvekili çıkaran Erbakanla birlikte bir hükümet kurmuştur. Kıbrıs çıkarmasınında içinde olduğu bu süreçte iki parti arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle uzun ömürlü olamamıştır.

Uzatmayalım MC, CHP koalisyonlar derken anarşi ortamı ve 12 Eylül darbesiyle yeni bir sürece girilmiştir. Bu süreçtede demokrasiyi kurtarma adına sayısız hatalar yapılmış ekonomi yine aksak yürüyüşüne devam etmiştir.

ANAP ın seçimle birlikte parladığı dönemde Adalet partisi gibi iki dönem sonunda sermayesini tüketmiş ve koalisyonlarla yeni dönemler başlamıştır. Halk bunların hiçbirinden memnun olmadığı için parti milletvekili tabloları her seçimde oynak bir görünüm arzetmiştir.

Sonuçta bütün siyasi partilerden ağzı yanan milletimiz kurtuluş umudu olarak yeni ve muhafazakar bir parti olarak AKP yi dış güçlerinde büyük katkıları sayesinde iş başına getirmiştir. AKP de tıpkı DP, AP ve ANAP gibi şu anda ikinci dönem tek başına iktidar şansını denemektedir.

İşte anlatmak istediğim noktada budur. Bugüne gelişte vardığımız nokta maalesef çok kötüdür fakat çaresiz değildir diye düşünürken. Bu tablodan kurtuluşu çok akılcı politikalarla sağlaması gereken AKP işin en kolay ve en tehlikeli olanını yaparak sadece günü kurtaracak ve geleceğe felaket taşıyacak olan politikaları izlemiştir.
Bundan sonrasını kalabalık olmasın diye buraya yazmayayım. Önceki yazılarımda defalarca anlattım.

Bir tek örnek vereyim. Geçmiş hükümetlerin bile cesaret edemediği ülkenin stratejik kurumlarını satmayı, üstelikte bir kaç yıllık geliri pahasına haçlılara satmayı becermiştir. Bu politika yani ÜLKEYİ BABALAR GİBİ SATMA politikası aynen aralıksız devam etmektedir.Tabi bu maalesef marifet değil. Tam tersine felaket yanlışlardan sadece biri.

Ekonomik anlamdada toplam borç, cari açık, borsadaki sıcak para felaketi Cumhuriyet tarihinin toplamları mahiyetinde artmıştır.

Sonuçta anlattığım ve vardığım noktaya gelmiş olan bu güzel ülke, Osmanlının son döneminin ekonomik ve siyasi görünümündeki felakete adım adım yaklaşmaktadır. Anlatmaya çalıştığımda budur.

Allah bu ülkeyi felaketlerden muhafaza eylesin.

Not: Arap toprakları ile ilgili sözlerimide şöyle analatayım.
Bir atasözü vardır "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" Kuranda bir ayette şöyle buyurur alemlerin Rabbi "Yapmadığınız ve yapamayacağınız şeyleri yani nefsinizde yaşamadıklarınızı söylemek sizin için iyi değil tam tersine o söylenenlerden hesaba çekilmek demektir" Yani o halde yapmadığınız ve yapamayacağınız şeyleri söylemeyiniz buyruluyor. Şüphesiz üslup çok önemlidir. Fakat Allahın velileri dahi yeri gelince nasıl eleştirip ders veriyorlar bakın.

Örnek,
Aşksızlara verme öğüt
Öğüdünden alır değil
Aşksız adem hayvan olur
Hayvan öğüt bilir değil

Yunus Emre

Zamanının azmışlarından biri için Hz. Ali divanında bakın şu sözler var.

Bütün yaptığı iş
Yemek yediği yerle
Çıkardığı yer arasında
Gidip gelmekti.

Hz. Ali divanında bunun çok örneğini görebilirsiniz. Tabi Yunus Emre'dede

Allahın velilerine üslup ve ders vermeyi öğretebilecek varmı içinizde ?

Onun için İslamiyet samimiyet dinidir. Yani süslü püslü görüntülerle beğenilme değil, ne isen o şekilde görünme dinidir. İnternet ortamında sizi tanımayanlara burda binlerce güzel yazı yapıştırıp mükemmel bir mümin gibi görünmeniz çok kolaydır. Fakat hiç kimsenin Allahtan gizlisi saklısı yoktur, olamaz.

Bu mesaj 1 kez ve en son selman8 tarafından 14.11.2007 - 13:30 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.11.2007 - 12:10
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  
RE: RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?

78 Mesaj -

En Son On: 24.05.2015 - 03:53
Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

Alıntı
Orijınalı selman8

Ya abim,kardesim....sizin elleriniz hic yüzünüze gitmezmi,,,,insani bir davranis,hareket,bir haldir....Cumhuriyet,cumhuriyet.....Valla cumhuriyet diye bagiranlarida görüyoruz!!!
Siz sayin Erdogana taktiginiz kadar müslüman türkiyemin baska acinasi vah vah denelise konularina bir bakin....Sayin Erdogan daha dün cikti ortaya....Öncesini söyleyin öncesini.....söyle bir geri dönün türkiye ne haldeydi.....Ben kimseyle tarismak istemiyorum....tarzimda degil abim...Bu benim görüsümdür.....O da sizlerin.....Ama göz göre göre de haksizlik yaptirmam....Her kezin hatalari olmustur olacaktirda......Kimsede kusursuz oldugunu idda etmiyor....Vatani bir tek siz sevmiyosunuz....

Savunduğunuzun hakikat olması, kötü üslubunuzun mazereti olamaz. Aksine yanlış üslubunuz, doğrunuzu götüren, onun etkisini sıfırlayan bir işlev görür. Sadece kendinize haksızlık etmekle kalmaz, savunduğunuz hakikate ve negatif üsluptan dolayı o hakikatin bir daha yüzüne bakmayacak olan insanlara da haksızlık etmiş olursunuz.

En buyurgan, en otoriter, en azarlayıcı üslup Allah'a yakışır. Allah-insan ilişkilerinde insanın Allah'a olan nankörlük ve sayısız kusuru, Allah'ın insana olan bitimsiz rahmet ve şefkati ortadadır. Buna rağmen İlahi Kelam'ın insanın seçme özgürlüğünün önünü tıkamaması, onun irade ve aklına hitap etmesi, onu iknaya çalışması, üsluplarını 'üslubullah'a bakarak ayarlaması gereken mü'minler için hayli öğreticidir.

Dua, Allah'a çıkarılmış davettir.
Dua, insanın acziyet itirafıdır.
Dua, insanın kendi kendine yetmediğini bilmesidir.
Dua, insanın iki ayaklı bir yürek olup tepeden tırnağa 'istemek' kesilmesidir.
Dua vargücünü, olanca çabasını harcayıp bitiren insanın Allah'a saldığı "imdat" sayhasıdır.

Yürekten "Bittim Ya Rab!" diyene "Dayan, yettim kulum!" diyecektir Allah.

Var mı biten, gerçekten var gücünü harcayan, tüm çabasını ortaya koyan ve tükendiği yerde "Bittim ya Rab!" diyen?

bunlarda benim düsümcemdir... mustafa islamoglu hocamin makalelerinden ......

Allah'ım!
Kuvvetimin tükendiğini sana arz ediyorum.
Gücümün azaldığını,
insanların gözünde küçük düştüğümü sana şikayet ediyorum!
Ya Erhamerrahimin!
Sensin ezilmişlerin Rabbi!
Sensin benim Rabbim!
Beni kimlerin eline bıraktın?
Bana gaddarlık yapan yabancıların eline mi?
Yoksa davamı ipotek edecek bir düşmana mı?
Eğer sen bana gücenmedinse,
kesinlikle bunlara aldırmıyorum.
Lakin iyiliğin beni rahatlatacaktır.
Senin nuruna sığınırım,
karanlıkları aydınlatan nuruna...
Gelecek azabın, bana ulaşacak öfkenden
kaçıp kurtulacak bir sığınak arıyorum.
Sana sığındım, yeter ki razı ol.
Güç ve kuvvet sendendir,
yalnız senden." (İbn Hişam, Sire II/29-30)

belkide o eller böyle bir dua icin kalkmistir....kim bilebilir ki ...zaten bilmedigimiz konu hakkinda konusmanin sonu iftiraya varir....oda müslümanim,insanim diyen hic bir kimlige yakismaz dimi abimdüsün

Yazdıklarınızdan hangisini alıntılasam diye kararsız kaldım..
Hepsini alsaydım olmazdı..
Üst kısmı alıntıladım..
Siz hepsi yerine sayın..

Size katılıyor ve bu tür konulardaki yaklaşımlarınızı destekliyor, paylaşıyorum..

Allah razı olsun Canan kardeşim..

Bir şeyler yapma ahd ve cehdiyle gayret edip çalışanlara, bazı kardeşlerimizin Aklını başkalarına kiralayarak düşünmeden, analitiğini yapmadan, kritik etmeden - ne olursa olsun- yaptıkları her şeyde onları karalayacak , kötüleyecek birşeyler araması çok manidardır, üzücüdür..

Rabbim yardımcımız olsun..

Bu tür konulara hiç girmeyeyim diyorum..
Ama yazılanları okudukça yazmadan duramıyorum..

Şimdilik yorumsuz geçiyorum..

Birbirimizi sevelim kardeşler, sevmesini bilelim..
Dünyalık düşüncelerimiz, fikirlerimiz farklı olsa da kardeşiz hepimiz..
RTE diye güya aşağılanan Başbakanımız da kardeşimizdir..

Bunu Rabbimiz söylüyor..
İtirazı olan olur mu...

Öyleyse kardeşimizi yereceğimize sahip çıkalım..
Yanlışlarını gösterip düzelttirmeye çalışalım..
Suizanlar katarak kötülemeyelim..
Doğrularını destekleyelim..

Konu siyaset ama..

önemli bir konu..

Bu mesaj 1 kez ve en son Asimin Nesli tarafından 14.11.2007 - 21:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.11.2007 - 21:21
Bu mesajı bildir   Asimin Nesli üyenin diğer mesajları Asimin Nesli`in Profili Asimin Nesli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ?

78 Mesaj -

Bağlantı yavas olduğu için farkında olmadan iki kez göndermişim yazıyı..
bunu silebilirmisiniz yönetici kardeşler..

Bu mesaj 2 kez ve en son Asimin Nesli tarafından 14.11.2007 - 21:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.11.2007 - 21:21
Bu mesajı bildir   Asimin Nesli üyenin diğer mesajları Asimin Nesli`in Profili Asimin Nesli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Yol Göründü...

70 Mesaj -

Benim kalbim oynayacak. Bana yol göründü.

Selametle kalın...
Ekleme Tarihi: 14.11.2007 - 23:33

875 Mesaj -

Onun için İslamiyet samimiyet dinidir. Yani süslü püslü görüntülerle beğenilme değil, ne isen o şekilde görünme dinidir. İnternet ortamında sizi tanımayanlara burda binlerce güzel yazı yapıştırıp mükemmel bir mümin gibi görünmeniz çok kolaydır. Fakat hiç kimsenin Allahtan gizlisi saklısı yoktur, ...

herseyı bır tarafa bırakın bu sozonuzden dolayı ve yaptıgınız
zandan dolayı sızı yuce nahkemeye havale edıyorum.kımsenın bu sıtede bırbırıne suslu puslu yazılarla mumınlıgını kanıtlma gıbı bır derdı yok..ama senın çok derdın var belli...samımı oldugumuz veye olmadıgımız senın gıbı yaparak mı bellı olacak...RABBIME ŞUKUR senın gıbı ÇOK BILMIŞtelaşlı olmazsakda bır seyler yapmaya çalısıyoruz... konuyu en nıhayet bızım samımıyetsızlıgımıze getırıp bagladın..bu asamadan sonra sızınla fıkır alış verısı veya startısma olmaz....konuyu getırdıgınz yer ve yukarıdakı paragrafınızdan dolayı sızı tenkıt edıyorum ve yıne de samımı bır şekılde!!
ALLAHA emanet edıyorum ...
Ekleme Tarihi: 15.11.2007 - 12:24
Gerçeklere Hakkın penceresinden bakmak...

90 Mesaj -

Açık açık anlattım üslupda, tarzda güzel konuşmada nasıl olur diye anlaşılan kendi yazılarını tekrar veren arkadaşlar ya okumuyorlar, yada anlamak işlerine gelmiyor.

Lütfen iyi okuyunuz. Cevaplarınızın hepsi yazılarımın içinde.
Bir tek farkımız var. Ben Kuranın emrettiği gibi hak ve gerçeklerin olduğu pencereden bakıp değerlendiriyorum, sizse rengi değiştirmek için pembe gözlüklerle.....

Selametle....

Bu mesaj 3 kez ve en son selman8 tarafından 15.11.2007 - 12:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.11.2007 - 12:44
vipervoles su an offline vipervoles  

88 Mesaj -

En Son On: 17.11.2009 - 11:02
olaylara at gozluguyle bakmamak lazım her sakallı amcan olmadıgı gibi her dinden bahseden dini on plana cıkaran kişilerde bilerek veya bilmiyerek hata yaparlar sırf dinden imandan bahsediyo diye yok imam hatipli diye koru korune bi kişiye baglanmamak lazım önceden basbakan olanlar yakın cevresini zenginlestirirde bizim sayın basbakanımız olayı biraz abarttı Türk milleti bu kadar aciz duruma tarihi boyunca dusmemiştir bunlara sebeb olanda amerikadan hicazet almadan kılını kıprdatmayan bizim basbakanımızdır ama Turk milleti uyandı artık Erbakan hoca kat kat iyiydi en azından gorundugu gibiydi içinde ne geciriyosa dısarıda aynı dusuncelerini yansıtıyodu
Ekleme Tarihi: 15.11.2007 - 13:12
Bu mesajı bildir   vipervoles üyenin diğer mesajları vipervoles`in Profili vipervoles Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

70 Mesaj -

Şu sayfaya girmeyeyim diyorum, olmuyor.
Bazılarınıza helal olsun. Hayal dünyanız ne kadar geniş.
Bir fotoğraf karesinden neler ürettiniz.
Bravo...Bravo...alkıs
Ekleme Tarihi: 16.11.2007 - 00:12
kerim75 su an offline kerim75  

125 Mesaj -

En Son On: 20.03.2009 - 16:01
NEFİS İŞTE!!!!!!!!!!

BİZLERE NE KADAR KOLAY KUL HAKKI KUCUK BIR KONUDA BILE PIRELERI DEVE YAPIP BILDIGIMIZI SANDIGIMIZ BESERI AKLIMIZVE GORDUGUMUZU SANDIGIMIZ ASLINI BILMEDIGIMIZ SEYLERIN NASIL SAVUNUCULUGUNU YAPIYORUZ NASILDA COK BILGILI OLDUGUMUZ GOSTERMEYE UGRASIYORUZ YAHU UNUTUYORUZ

ZIRA.....ÖLÜM VAR....HAZIRMIYIZKI BU KADARMI KENDIMIZE GUVENIYORUZ COK SEVABIMIZMI VARKI BASKASININ HAKKINI USTUMUZE GECIRIP DURUYORUZ

BENIM AKLI MA SU GELIYOR

YA....NASILSA CENNETI GARANTILEDIM
YA... ÖLÜM BENIM ICIN ERKEN NASILSA AFFETTIRIR HAKKINI HELALLLESTIRIRIM

BENCE YAZDIGIMIZ HERKES SEY ICIN IKI DEFA DUSUNMELI ( HIZIRLA-MUSA)GIBI

BELKI COK KADERCI DIYECEKSINIZ AMA BU YASADIKLARIMIZDAN HAŞA ALLAH'IN HABERI YOKKI HEPIMIZ IMTAHANDA DEGILMIYIZ BU ULKEDE YASAMAK YADA CECENISTAN AFGANISTAN IRAK SOMALI AFRIKA BUNLARIN DURUMU IMTAHAN VESILESI DEGILMIKI SUKREDIP IMTAHANDAN GUNAHSIZ KUL HAKKI ALMADAN CIKMAK VARKENKAVGAYLA DOGUSLE KIRMAK NEYI HALLEDECEGIZKI UNUTMAYIN
ÖLÜM VAR.....ÖLÜM VAR....ÖLÜM VAR... BEN HATIRLATAYIM UNUTANLAR ICIN

HAKKINIZI HELAL EDIN HELALLESMEYIDE IHMAL ETMEYELIM
SELAM VE DUAILE RABBIM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Ekleme Tarihi: 16.11.2007 - 09:40
Bu mesajı bildir   kerim75 üyenin diğer mesajları kerim75`in Profili kerim75 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EK1453 su an offline EK1453  

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 01:43

AKP ye HELAL OLSUN

Akp hakkında olumsuz olarak saf saf konuşanlar DUA edin iyiki AKP var yoksa yazacak bişeyiniz olmazdı sizin,mübarekler yazacak ne varsa yazdınız,eee bundan sonra ne halt yiyeceksinizsevinçli
Ekleme Tarihi: 16.11.2007 - 11:00
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1463 Mesaj -

NE YANİ YAHU BU AKP GÖKTEN ZEMBİLLE Mİ İNDİ ELEŞTİRMEYECEKMİYİZ AKPYİ TAYYİP ERDOĞANI SEN SİYASETİ BİLMİYORSAN GEÇMİŞİ GÜNÜMÜZDEKİ OLAN OLAYLARI DEĞERLENDİREMİYORSAN KİMİN UMRUNDA VEYA KİMİN ŞUCU OLUMLU VEYA OLUMSUZ HERKES FİKRİNİ BEYANIN ADABI MUHAŞERET DAİRESİ İÇİNDE YAZMAYA SÖYLEMEYE HAKKI VARDIR AMA KATILIRSIN AMA KATILMAZSINIZ DEMEKKİ MİLLET OLANLARDAN Bİ HABER DEĞİL YAZILANLAR YANLIŞTA OLSA EĞER DOĞRU YAZILANLARI OKURSA HEM YANLIŞINI HEMDE DOĞRULARI OKUMA FIRSATI DOĞACAK BENCE GAYET GÜZEL HEM BU ARADA BURDAKİ ARKADAŞLAR SANALDA OLSA BİLDİ ALIŞ VERİŞİ VE BİR BİRLERİNİ TANIMA FIRSATI OLŞUYOR ..........OLAY BUNDAN İBARET KARDEŞİM...
Ekleme Tarihi: 16.11.2007 - 16:16
Birbuçuk yıl önce yazdığım, ülkemin gidişatı için bir değerlendirmem...

90 Mesaj -

Bu yazıyı Mayıs 2006 da yazmıştım. Buraya ibret olsun diye tekrar aktarıyorum. Maksadım asla siyaset değil vatan. Tekrar belirtmiş olayım.

Tayyip Erdoğan ve icraat ekibi, yönetimde yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri, birbirinden ağır yanlışların içine fena şekilde saplanmış durumdalar. Ülkeyi dolu dizgin, ağır bir kaosun içine doğru sürüklüyorlar.

Hükümet'in üç yıllık icraat dönemini, her türlü gelişmeler içinde olmak kaydıyla değerlindirdiğimde aşağıda özetle vermiş olduğum tespitler ortaya çıkıyor. Nedir bu ağır yanlışlar ?

Ben kendi görüşlerime göre ifade etmeye çalışayım

*Din'i kendi menfaatleri, mevkileri, hırslarına alet etmek. Hemde dinde olmayan ve gerçek olmayan bir sürü yalanla.

*Ülkenin istikbali demek olan, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini, ülkenin değerli kurumlarını yurt dışına ve yandaşlarına peşkeş çekmek.Hemen hemen gün geçmiyor ki, medyamızın gerçekleri saklamayan kısımlarından bir peşkeş haberi yayınlanmamış olsun. Kıbrıs'ın elden yavaş yavaş kayıp gitmesini ve tarımın dış dayatmalarla düşürüldüğü içler acısı halide buraya ilave edelim.

*Atatürk ve Laik Demokratik Cumhuriyet.
Bu iki mükemmel değer, Osmanlı'nın son döneminde çok ağır bedeller ödeyen, acılar çeken bu ülkenin insanlarına ve gelecek nesline Allah'ın verdiği fırsatlar ve hediyelerdir ki bir daha aynı acılar ve bedeller ödenmesin, bu ülke geri kalmışlıktan kurtulsun, çağdaş medeni bir ülke olsun. Tayyip Erdoğan ve ekipmanı, bu değerlere onları yok etmek için akıl almaz saldırılarda bulunmaktadırlar.

*Devletin dış ve iç politikalarını ve ekonomisini haçlıların (ABD,AB,İMF) denetimine, emir ve tavsiyelerine bırakmak. Ekonomi sahte bir sessizlik ve iyilik gösteriyor. Ne zaman altüst olacağı belli değil. Borsa ve peşkeşler yoluyla yurda giren sıcak para sunni bir iyi ortam sağlıyor. Fakat gerçekte sıcak para geri çekilirse ne felaket getireceğini ekonomistler dahi tahmin edemez. Tayyip Erdoğan ekonomistleri bunu kısmen anlamış olacaklar ki sıcak para geri dönmesin, hatta yenileri gelsin diye yurt dışına peşkeşlerin ardı, arkasını kesmiyorlar.

Sonuç olarak, benim bu tabloyu değerlendirmem şu neticeyi gösteriyor. Tayyip Erdoğan ve taifesi'ni çok acı bir final beklemektedir. Bunu anlamak için öyle çok derin görüşlü ileri görüşlü olmayada gerek yok. Çanakkale savaşı ve Kurtuluş savaşının nedenlerini çözebilenler, bugün gelinen noktayı da rahatlıkla değerlendirebilirler.

Kendi çıkarları için, din'i bahane ederek, ülkeyi kamplara bölmeye çalışanlara yukarda sıraladığım başka ağır yanlışların temsilciliği de,(cezalarını arttırmak için) Allah katından pay biçilmesi kaçınılmaz sonuçlardır.

Yalnız şu husus unutulmamalıdır. Kusurlu olan yalnız bu hükümet değildir. Onları özellikle din adına sonra diğer ağır yanlışlar adına destekleyenler çoğunluk ifade etmeseler, Allah onlara (AKP'ye)sonucu ağır olan bu gidişin sahipliğini, liderliğini vermezdi diye düşünüyorum.

Ülkemiz insanlarının kesinlikle öğrenmesi gereken noktalardan biri, %25 lerle hükümet olmalara, ülkenin %75 inin artık bir daha imkan vermemesi mutlak gerekliliğidir. Yani nemelazımcı olmamaktır. Ne varki, çekilecek sıkıntı ve bedellerden (az veya çok) ülkenin tamamı payını alacaktır. Kurtuluş savaşı bunun en büyük örneğidir.

Bu mesaj 1 kez ve en son selman8 tarafından 17.11.2007 - 12:10 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.11.2007 - 12:08
RE: Gerçeklere Hakkın penceresinden bakmak...

78 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı selman8

Açık açık anlattım üslupda, tarzda güzel konuşmada nasıl olur diye anlaşılan kendi yazılarını tekrar veren arkadaşlar ya okumuyorlar, yada anlamak işlerine gelmiyor.

Lütfen iyi okuyunuz. Cevaplarınızın hepsi yazılarımın içinde.
Bir tek farkımız var. Ben Kuranın emrettiği gibi hak ve gerçeklerin olduğu pencereden bakıp değerlendiriyorum, sizse rengi değiştirmek için pembe gözlüklerle.....

Selametle....

Siz bu kadar sui zanlarda bulunarak mı Kuranın emrettiği gibi hak ve gerçekleri yazıyorsunuz....
Bu mu islami anlayışınız...
Konuyla ilgili tartışmalarınızı bir kenara bırakalım..

Siz kendinizi nerede görüyorsunuz hocam..
Kuran kibirlenmeyi mi emrediyor..
Kötü zanda bulunmayı mı...
Haşa..

Bu konuşma tarzına uymuyor söyledikleriniz..

Karşınızdakiler size kardeşim diye hitap edip öyle tartışırken siz uçuyorsunuz..
Lütfen bunlar benim fikirlerimdir deyin..
Deyin ki benim kafam karışmasın..
Üç beş kelime bilgimle Kuranda bu yaklaşım tarzınızın tamamen reddedilip yerildiğini bildiğimi sanıyorum..

Kendinize gelin..
Siyasi bir tartışmayı dozunda bırakın..

Bu kadar abartmayın..
Herkes neyin ne olduğunu görüyor..
Propagandaysa yaptığınız açıkça söyleyin..
Yok biz nehyi anil munker gereği kardeşlerimizi uyarıyoruz diyorsanız lütfen düzeltin bu ters yaklaşımlarınızı..

SİZ Kuranın emrettiği gibi hak ve gerçeklerin olduğu pencereden bakıp değerlendirmiyorsunuz..

Ya suizandan sakının ya da bu cümleyi sarfetmeyin lütfen...
Rica ediyorum...
Güle Güle
Ekleme Tarihi: 17.11.2007 - 22:32
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Sarı öküz hikayesi!

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Zamanın birinde 3 öküz varmış sarı, beyaz, siyah bunlar kurtlara karşı birlik içinde olduğundan kurtlar cesaret edip saldıramıyormuş. Birgün kurtlar beyaz ve siyah öküze gelerek yarın sarı öküze saldıracağız size bir zararı yok vesair sözlerle ikna edip kandırmışlar ve ertesi gün sarı öküzü parçalamışlar onlarda seyretmiş. bir yaman sonra bu işi siyah öküze uygulamışlar. Sıra beyaz öküze gelmiş etrafını sarmışlar işte o zaman şu tarihi sözü söylemiş ben en büyük hatayı sarı öküzde yaptım... Artık yorum sizin.
selam ve dua ile

Ekleme Tarihi: 17.11.2007 - 23:11
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu, aynı kefeye konurmu ????

90 Mesaj -

Asimin nesli kardeşim yazılanları iyi takip etsen yada bir zanda bulunduğun insanın öncelikle tüm mesajlarını incelesen sanırım benim hakkımdaki bu hatalı yaklaşım ve yakıştırmaları yapmazdın.

Benim sıklıkla vurguladığım bir nokta şudur. Bu kadar emeği ve gayreti ülkemi ve ülkemin insanlarını çok sevdiğim için gösteriyorum. Yazdıklarım sözlerimin ispatıdır. Bütün çırpınışım bu nedenledir.Kardeşim dememişim diye bir bahaneyle neyi ispat etmek istiyorsun.

Hayal dünyasında al gülüm ver gülüm serzenişlerle gerçek dışı bir dünyada yaşamayı kabullenmem söz konusu dahi olamaz. İslam dünyası bu dünyadan kopuk hayal aleminde, kapandığı dar alanda yaşamanın bedellerini çok ağır bir şekilde ödemiyormu ? Hala batının haçlı seferleri adını verdiği bu zulüm tablosunu kaçınız anlayabildiniz ? Sizin siyasi liderleriniz ABD nin emrinden çıkamayan birer haçlı hizmetkarlarına dönüşmüş değilmi ? Din adına haçlıdan üstelikte ülkesini parçalamayı hedeflediğini bilerek medet ummak hangi ayette var. Allah tam tersini irade ediyor "Onlar siz onların dininden olmadıkça sizi dost edinmezler" Yoksa bu malüm taifeye ayrıca bunun tersini söyleyen bir ayetmi indirildi ?

Ben aynı zamanda din konusundada ilim ve bilgi sahibi bir insanım. Zaten buradaki yazılarım Allahın lütfu olan derin görüşlerinde yansımasıdır.

Zümer suresi 9: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu.

Ne demek istediğimi öğrenmek istiyorsanız Allah cihetinde yakinliklerin adları olan İlmel yakin, Aynel yakin ve Hakkel yakin mertebelerinin ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışınız. İşte bu derecelerden Aynel yakin yani gözle görür derecede bilen yakinlik sahibi insanların derecesidir benim derecem ve halim. Allaha and olsun bu aynen benim gerçeğimin ta kendisidir.

Benim gibi insanların yolu YAŞAYAN KURAN adıda verilen Evliaullah ilmi ile yetişen insanların halidir. Yunus Emre'nin "Şimdi üçbuçuk okuyan derin danışman olur" diye tanımladığı ruhban taifesi (hoca,müftü,dini lider,icazetli şeyh v.b.)değil.

Ne buyuruyor Allah Fatiha suresinde "Beni doğru yola ilet, nimet vermiş olduklarının yoluna, azmış sapmışlarınkine değil" Ki namazın direği olan Fatiha suresindeki bu dua özellikle irade edilmiştir ki müslümanlar yanlış kişilerin ardından koşup perişan olmasınlar.

Peki kimdir Allahın nimet verdikleri. Peygamberler ve Veliler tabi. Onların bir adıda YAŞAYAN KURANLAR dır. Allah yolunda diğer insanlardan farkları ilim ve bilgi sahibi olup derecelerinin kat kat arttırılması hiç kimseye nasip edilmeyen mana ve hal eğitimleriyle donatılmış olmalarıdır. Evliya zümresi Efendimizin nurunu taşır. Ancak nasibi olanlar bu kişilere ulaşabilirler. Fakat Allah'ın merhameti ve lütfudurki Allahın velilerinden bir çok zat müslümanlara Allah yolunda faydalanabilecekleri çok değerli eserler bırakmışlardır.

Yine "Sizden ücret almayanlardan öğrenin, onlardır doğruyu ve güzeli bulanlar" ayetindeki hükümde, Fatiha suresindeki duanın hükmündedir. Ücret almayanlardan kasıt, YAŞAYAN KURAN da denilen peygamber ve onun nuru velilerdir.

Bu zatların ilmiyle donatılmış insanlarda derce derece keskin görüşlere sahiptir. Ve söyledikleri iasabet kaydeden değerlendirmelerdir.
Zümer suresi 9: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu.
Hadisi şerif: "Sakının müminin ferasetinden, çünkü onlar Hakkın penceresinden görürler"
Yunus Emre'de aynı zamanda Hak aşığı olma sıfatı taşıyan bu insanlar için şöyle diyor.

Aşık oku yaman atar
Hiy demeden yeter utar
Gafil olman sana yeter
Ta bilesin aşıkları

Kuranda iki yerde aynı anlamda geçen şu hüküm var. Onuda incelerseniz ne demek istediğim daha bir açıklık kazanır. "Aldatan sizi Allah'la aldatmasın"

Sabredin hep birlikte göreceğiz. Yaşıyorsak tabi. Kim yanlış zanda bulunmuş, kim hak olanı söylemiş. Çok sıkıntılı haller göreceğiz tabi ,sıradan şeyler değil. Sonunda bu ülkenin insanına büyük lütuflar açılacak ama, çok ağır bedeller ödendikten sonra.
Kurtuluş savaşı ve sonrası bunun en güzel ve ibret verici örneğidir.

Ekleme Tarihi: 19.11.2007 - 11:18
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 828 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63147 saniyede açıldı