ivermektine hydroxychloroquine generique colchicine colchicine generique stromectol super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » Gecenın Bu saatınde....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 13 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Gecenın Bu saatınde....

253 Mesaj -

En Son On: 30.11.2007 - 01:43
Cinsiyeti: Erkek 
Arkadaslar arkadasım canım ciğerim ,üsteğmen kardeşim şuan çatışmada kalbim acıyo inanın,buraya kafamı dağıtmaya geldim ama duramıcam,ne olur dua edin..dün gece 3 de beni aradı erdalım duanı esırgeme bızden dedi ve gidiş o gidiş...yanıyo içim dua edin lütfen....
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 01:01
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
Ederiz ablam Allah yardimcilari olsun...Cok zor bir dönemden geciyoruz milletce...Rabbim bir kolaylik gösterecek insallah...Bunaldikca kalk abdest al ablam...iki rekat namaz kil ve akli selim ol her serde bir hayir vardir biliyoruz demi ablam...Allah yar ve yardimcimiz olsun....

"...Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona bir çıkış yolu ihsan eder."
(Talak/2)

Allah Resulü'nden (ASM)...
Hz. Enes (radyallâhu anh) anlatıyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ölmek üzere olan bir gencin yanına girmişti. Hemen sordu:
- "Kendini nasıl buluyorsun?"
- "Ey Allah'ın Resûlü, Allah'tan ümidim var, ancak günahlarımdan korkuyorum" diye cevap verdi. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) da şu açıklamayı yaptı:
- "Bu durumda olan bir kulun kalbinde (ümit ve korku) birleşti mi Allah o kulun ümid ettiği şeyi mutlak verir ve korktuğu şeyden de onu emin kılar."
Tirmizî, Cenâiz 11, (983); İbnu Mâce, Zühd 31, (4261).

Her şeyin iyi cihetini ve güzel veçhesini görmek, yani imanlı bir nikbinliğe (iyimserliğe) malik olmak, gü­zel huy ve ahlâkla meşru dairede yaşamak ve bundan İlâ­hî bir haz duymak akıl, kalp ve ruhun her zamanki du­rumu ol­malıdır.

Ruh, akıl ve kalp eğer maarif-i İlâhiye ile, ilm-i iman ve ma­rifetullahı ders veren Risale-i Nur’la salim ise; en tehlikeli anlarda, bedbinlik veren en ümitsiz hallerde, yaşamayı çok acı bulduğun en bunaltıcı ve buhranlı çağlarda, inim inim in­lediğin saatlerde bile nikbin (iyimser) olabilirsin.

Nikbin olmakla da hayatın dağlarvari dağdağaları al­tın­da ezilmekten kurtulmak için şahlar gibi şahlanabilirsin ve şahlanmalısın.

Bilhassa yeis, ümitsizlik ve bedbinlik hislerinin sana mu­sallat olduğu çağlarda ve zamanlarda bütün nikbinlik ve ce­saretini ele alarak yeisin attığı sefahet yatağından fırlamalı­sın ve fırlayacak kudretin özünde mevcut olduğunu bilmeli­sin.

Gözlerinin ümit, saadet ve muvaffakiyet sürurunun ve sevincinin parlak kıvılcımlarıyla parladığını âyineye bakıp görmelisin.

Sakın hiçbir zaman deme ki; her işin kötü gittiği bir sı­rada, insan nasıl ümitvâr ve nikbin olabilir?

Nikbin bir vaziyete sahip olmak demek; daima kuvvet-i imanla dayanmaya, en kötü durumlarda bile herşeyi iyi görmeye, hadiseleri mümkün olabilen en müsbet, yani en olabilir taraflarını elde edebilecek surette karşılamaya hazır bulunan ruhun müsbet bir durumuna erişmektir.

Ruh böyle bir durumu birden bire elde edemez. Ancak bilmelidir ki irade, sabır, sebat ve enerji ile herşeye vasıl olunur.

Gelişigüzel yaşayan adam ölüme sürüklenir. Hadiseleri ve güçlükleri yenmek elinde değilse bile hiç olmazsa kendi kendine telkinlerde bulunmalısın ve istiğfar ve “hasbünallâ­hu ve ni’me’l-vekil” duasına devam etmelisin.

Ümit ve Nikbinlik (İyimserlik)
Zübeyir Gündüzalp(nurpenceresi )

Bu mesaj 3 kez ve en son cananberraramazan tarafından 22.10.2007 - 01:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 01:07
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39
YÜREGIMIZ YANIYORRRRRRRR

Allah yardimcilari olsun

askerimize kalkan eller kirilsin

Dua zamani bos durmiyalim insAllah:(ağlar

Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 01:17
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  

611 Mesaj -

En Son On: 09.07.2010 - 15:12
Cinsiyeti: ----- 
Ya Rab! Dualarimizi bilirsin, halimizi görensin. Fazla birsey diyemiyorum.
Yüregine kor düsen anne babalarin eslerin kardeslerin ALLAHIM diye baslayip yakarislarini ettigi her duasina SEN ICABET ET..

Bu mesaj 1 kez ve en son _ESaDuLLaH_ tarafından 22.10.2007 - 12:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 12:23
Bu mesajı bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diğer mesajları _ESaDuLLaH_`in Profili _ESaDuLLaH_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
RE:

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

"...Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona bir çıkış yolu ihsan eder."
(Talak/2)

Allah Resulü'nden (ASM)...
Hz. Enes (radyallâhu anh) anlatıyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ölmek üzere olan bir gencin yanına girmişti. Hemen sordu:
- "Kendini nasıl buluyorsun?"
- "Ey Allah'ın Resûlü, Allah'tan ümidim var, ancak günahlarımdan korkuyorum" diye cevap verdi. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) da şu açıklamayı yaptı:
- "Bu durumda olan bir kulun kalbinde (ümit ve korku) birleşti mi Allah o kulun ümid ettiği şeyi mutlak verir ve korktuğu şeyden de onu emin kılar."
Tirmizî, Cenâiz 11, (983); İbnu Mâce, Zühd 31, (4261).

can kardeşim benim biliyormusun bu yazdıkların beni nasıl yaptı;hani elini yakarsında üzerine buz koyup acısını soğutursun ya, işte aynı bu misal oldum:( kalbimde yanan ateşe nasılda bu mübarek kelamla su serptin biliyormusun:(ağlar

Allah Razı OlsunAllah Razı Olsungül
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 15:14
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
safak_vakti su an offline safak_vakti  

169 Mesaj -

En Son On: 20.04.2011 - 18:29
yuce rabbim askerlerimizi korusun insaallah.yuregimiz yaniyor hergun sehit acisini duymaktan.yeca rabbim onlari korusun kotulerede firsat vermesin.sehit ailelerine yuce mevladan sabir diliyorum.biz elken bukadar aci duyuyorsakkiüzüntülü onlarin halleri nasildirüzüntülüALLAH SABIR VE DAYANMAYA GUCU VERSIN.
Ekleme Tarihi: 23.10.2007 - 00:50
Bu mesajı bildir   safak_vakti üyenin diğer mesajları safak_vakti`in Profili safak_vakti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EK1453 su an offline EK1453  
Duaya devam...

253 Mesaj -

Önecelikle Burda beni yalnız bırakmayan derdime ortak olan başta CANAN ABLAMDAN ve diğer kardeşlerimden Allah razı olsun.Yazmayıpda vatanımız, milletimiz ,mehmetlerimiz için gece gündüz dua eden tüm kardeşlerimdende Ebeden daimen Rabbim razı olsun...Can yoldasım hala catısma içinde dün ancak iki dakika konusabıldık,mermi seslerini telefondan duydukca hıçkırıklarımı tutamadım,yazarken bile inanın tutamıyorum,dualarımız kabul olan dualar hükmüne gecerde ,Vatanımız şer güçlerden biran önce kurtulur inşaallah....Şu bir kaç günüm inanın çok farklı geçiyo bilmiyorum ama inanın HER ŞER olanda bir hayır vardır derlerya,belkide bu yasadıklarım benim için bir hayrın vesilesidir,kim bilir?....
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 14:54
Bu mesajı bildir   EK1453 üyenin diğer mesajları EK1453`in Profili EK1453 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

455 Mesaj -

fth1453 kardeşim
inan çok üzüldüm:( RABBİM yar ve yardımcınız olsun inş.en kısa zamanda canyoldaşınıza kavuştursun inş....başka bişiy diyemiyorum güzel kardeşimağlar

RABBİM sen herkesin sıkıntısını gider,zor imtihanlara karşı kolaylıklar ve dayanma gücü ihsan eyle nolur YARABB bu kardeşimide ve ciğerparesinide içinde bulunduğu imtihandan hayrlı bir şekilde çıkar YARABBİ...En sevgilinin aşkı için nolur YARABBİ...

agla

Bu mesaj 1 kez ve en son VuSlaT_ZaMbaK tarafından 24.10.2007 - 15:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 15:02
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Duaya devam...

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fth1453

Önecelikle Burda beni yalnız bırakmayan derdime ortak olan başta CANAN ABLAMDAN ve diğer kardeşlerimden Allah razı olsun.Yazmayıpda vatanımız, milletimiz ,mehmetlerimiz için gece gündüz dua eden tüm kardeşlerimdende Ebeden daimen Rabbim razı olsun...Can yoldasım hala catısma içinde dün ancak iki dakika konusabıldık,mermi seslerini telefondan duydukca hıçkırıklarımı tutamadım,yazarken bile inanın tutamıyorum,dualarımız kabul olan dualar hükmüne gecerde ,Vatanımız şer güçlerden biran önce kurtulur inşaallah....Şu bir kaç günüm inanın çok farklı geçiyo bilmiyorum ama inanın HER ŞER olanda bir hayır vardır derlerya,belkide bu yasadıklarım benim için bir hayrın vesilesidir,kim bilir?....

Kim bilir ablam kimbilir...yasadigimiz hic bir aci,dert bosa degildir Yaradanin huzurunda....bende bir iki gündür merak ettim ,inan hep baktim ne zaman girecek kardesim diye....Ediyoruz,edecegiz müslümanin en iyi silahi duadir....Icini ferah tut ablam,,,,:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 15:06
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
İŞTE AŞK...

253 Mesaj -

Aynı mahallede aynı ilk okul ve ortaokulu okuduk.Lisede o askeri liseye ben normal liseye gittik.O üstteğmen oldu,bende Mühendis olcam inşallah.Kader bizi sizlerlede burda tanıştırdı.Ne aynı lise,nede aynı mahallede yaşıyoruz .Fakat Allah bizi doğarken aynı dinde ,aynı milletin insanı olarak yaratmış.Sizlerle beni ortak değerlerde toplayan Rabbime şükürler olsun.Buna sebeb olan O na yani yaratıcımıza olan gerçek Aşkımızdır belkide.Sizlerle hayatda belkide hiç karşılaşamıcaz görüşemicez,ama inanın sizlerle (canan ablam ,zambak kardeşim sizle,....) ,aynı cennetde belkide aynı sofrada,efendimiz(sav) ve ashabıyla birlikte oturacağız ,onların yemeğine eşlik edeceğiz ,muhabbetlerine ortak olacağız inşaallah...Bizi burda buluşturan Aşk ve muhabbet neden Ordada buluşturmasınki...İstenilmesi gerekendek istiyoruz,işaallah bu hüsnüzanımız kırılmaz....
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 15:22
RE: İŞTE AŞK...

1686 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fth1453

Aynı mahallede aynı ilk okul ve ortaokulu okuduk.Lisede o askeri liseye ben normal liseye gittik.O üstteğmen oldu,bende Mühendis olcam inşallah.Kader bizi sizlerlede burda tanıştırdı.Ne aynı lise,nede aynı mahallede yaşıyoruz .Fakat Allah bizi doğarken aynı dinde ,aynı milletin insanı olarak yaratmış.Sizlerle beni ortak değerlerde toplayan Rabbime şükürler olsun.Buna sebeb olan O na yani yaratıcımıza olan gerçek Aşkımızdır belkide.Sizlerle hayatda belkide hiç karşılaşamıcaz görüşemicez,ama inanın sizlerle (canan ablam ,zambak kardeşim sizle,....) ,aynı cennetde belkide aynı sofrada,efendimiz(sav) ve ashabıyla birlikte oturacağız ,onların yemeğine eşlik edeceğiz ,muhabbetlerine ortak olacağız inşaallah...Bizi burda buluşturan Aşk ve muhabbet neden Ordada buluşturmasınki...İstenilmesi gerekendek istiyoruz,işaallah bu hüsnüzanımız kırılmaz....

insallah ablam insallah ya cok güzel yazmisin...sen benim yanima gelebilrsin madem ögrencisin ...ögrencilerin gelisi cok kolay almanyaya beklerim yani ..selam ve dua ile sevinçli sevinçli sevinçli
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 15:29

455 Mesaj -

inş. güzel kardeşim inş.her sıkıntının ardında mutlak MEVLA TEALA bir güzel bir ferahlık verir inş. sadece sabır ve sebat...

SABIR acıdır ama meyvesi çok tatlıdır

:(
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 15:33
GÖZYAŞI

253 Mesaj -

Zambak kardeşim imzan dikkatimi çekti.Allah insanı ne güzel yaratmış,etrafdaki diğer canlılara bakınca,daha iyi anlıyorsunuz bunu.Tabi insan olmanın kadrini kıymetini bilen ve insanca yaşayanlar için sözüm...Ağlarken yalnız ağlar insanlar,gerçektende böyledir.Ben ağlarken gizli ağlarım kimsenin beni ağlarken görmesini istemem.Buda insan için verilmiş bir nimettir fark edemeyiz kimi zaman...Ağlarken,insanlara Allah bir rahatlık verir,yoksa dökermiydik hiç sevdiklerimiz için gözyaşı.Hele birde Efendimiz (sav) için ,RAbbimiz için ve sevdikleri için ağlarsak,düşünün içinizdeki rahatlığı ve huzuru.Gözyaşlarımız yalnızken,kimsenin bizi görmediği bir anda ,sadece biz ve Yaratıcımız(cc)le aramızda olursa bence gerçek gözyaşı olur...Ne mutlu gerçek gözyaşı döken sizlere...Rabbim banada riyasız ,sümasız gözyaşı dökmeyi nasip eder inşaallah...
Ekleme Tarihi: 24.10.2007 - 15:57
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 816 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
jakup (32), muzocel26 (58), salihhazar (55), Beyza (56), cs7014 (50), oezkan (51), kara61 (66), aetkral (51), kubratalp (48), K.GOCERLI (27), cecenmucahidi (33), yaburka (49), violine (44), mavi_ruya (48), mbahaddin (55), Kerim_Bey (36), Süreyya (66), yemenici68 (56), mecid (43), kerime (42), mehmet_eyigör_6.. (28), tokayca (51), hasan5335 (36), volkan33 (54), mgunhan (48), ttufan (42), isvec (65), beyazguel (38), atay (62), sonromeo2 (47), kulibo (38), Zeynepgul (44), nihat 60 (44), g_neferalperen3.. (46), sebiarus (55), hace (41), EsmerKiz-NL (39), n@ksýben (43), pedino (54), hatice 1975 (49), hesbollahi (45), hafýz_ (37), ozel (68), fethic (55), hacimeryem (54), telve (52), Levent75 (49), züleyha hanc&ya.. (47), erciyas tamer (46), m.kýl&ya.. (53)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55812 saniyede açıldı