stromectol generique rhinocortdexamethasone ivermectin hydroxychloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » YaKaRıŞ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
YaKaRıŞ

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Cinsiyeti: Bayan 
es selamu aleykum

Gecelerden sabahlara, karanlıklardan güneşlere doğru açılan yüreklerimizin perde aralıklarından süzülen nur katreleriyle geldim kapına...

Biliyorum, güllerden geçer sana giden yollar...
Yakarışlarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir.

Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarıp okşayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarımda, kapına geldim.

"Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var ne de hakkım...

Öğrendim ki dua, aşığın maşuğuna bir haber salmasıdır; gözyaşlarıyla yazılmış bir mektubu. Ve bir bekleyiştir, iştiyakla, korkuyla, ümitle bekleyiş...
İşte, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemiş hesapların korkusuyla, titreyen yüreklerimize bir lahza umut adına geldik kapına... Ahh... gelebildik mi, bir haber var mı affa dair?
Acziyetimi alarak koynuma, bir derviş hırkasıyla, sevgili Eyyub'unun sabrını yüklenerek gelebilmek isterdim kapına...
Meryem örtülerimi örtünebilseydim... Tur Dağı'ndaki o ses bir yankı bulabilseydi ruhumda insanlığım adına. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim...

Yeri göğü bağrına basan ey!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taşlaşan gönüllere ey!..
Sanadır münacatım, yalnız sana olsun aşkım, lûtfeyle...

Bir avuç ateşböceği uçuruver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize...
Ve "ne olursan ol gel!" diyen aşıkların hürmetine, ne olur affeyle...
Seni aradım durdum gönüllerin yalnızlığında çöllerinin, menzilsiz yollarında ve bir katre rahmetine muhtaç toprağımda. Ah perde, ah şahdamarım... Şefkatinin gölgesine sığınıyorum Ya Rab!
Hiçliğin zerresinde kavrulmaya can attığım demdir. Vedûdsun... İltifatına muhtacız Ya Rab.
Tenezzül buyur kulunun münacatına.
Dua dua açılırmış sana giden kapılar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapında yalvarmaya geldim. Senden korkum nâr değil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sıla-i rahimi, cânânı, canda kaybetme korkusu...
Umudumsa rızan: "İlahi ente maksudi..."
Yüreklerimiz ezik Ya Rab. Yüzümüz yerde. Kaldırıp başımızı sonsuzluğa bakmaya yüzümüz yok...
Layık olamadık. Pişmanlığın dehlizlerinde boğuluyorken ağlayamadık, derinden sessizce...
Zayıf iradelerimizle, alacakaranlık yüreklerimizle bir damla gözyaşı getirebilseydik yürekten, ihlas adına.
Biliyorum pişmanlıklara delil kabul ederdin...
Yüreğin zayıf noktalarında mahkum olduk nefsimize.
Ya Rab çıkar kelepçelerini o aleyhillânenin...
Çıkar ne olur, dostlarının hatırına.
Azad et Ya Rab şüphelerin oyuncağı olmuş aklın nezarethanesinden.
Kutlu sevdanın gül kokusundan doya doya içir sinelerimize.
Diri meyyitler gibi değil, sırat-ı müstakim üzerinde günahlardan nurunla yıkanmış olarak yürümeyi nasib eyle.
Şehirler, evler mezar oldu Ya Rab. Her evden ceset kokuları yükseliyor semaya.
Bedenler değil, ruhlar ölü. Bize nurunla dirilmeyi nasib eyle.
Biz sanemler inşa ettik yüreklerimizde gökdelenler boyu.
Biz yeryüzü tanrılarının eteğini öptük. Dizboyu battık çirkefine alemin.
Sahte dostları, riyakar aşkları çarparak yüzüne insanlığın, sana koşmayı nasib eyle.
Tevbe kapılarının ardına değin açıldığı ve meleklerin kanatlarıyla yeryüzüne kapandığı günlerin rahmetinde yüzmekteyken, ebed aşkını gönüllerimize nakşet.
İşte can pazarında canımızı satmaktayız, bir iltifatın uğruna...
Gülistanında renksiz, kokusuz bir yaprak olmayı çok görme.
Yüce kapında kıtmir olanlardan eyle.
Elimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.
Duaları semadan çevrilmeyenler adına, geceleri nurlarıyla sabahlara çevirenler adına, samimiyeti nakış nakış ömür gergefine işleyenler adına, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarımızla...

"Ya Rabbi... Ben pişmanım... Ben pişmanım... Keşke..."

selam ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 12:14
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Allah Razı Olsun cannn:(

hanım hanımda bekliyorum seni!!!
Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 13:02
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE: YaKaRıŞ

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Alıntı
Orijınalı VuSlaT_ZaMbaK

Allah Razı Olsun cannn:(

hanım hanımda bekliyorum seni!!!

ecmain inşAllah Allah cc hepimizden razı olur Canım
hem sen niye aglıyorsun bakayım sil gözyaşlarını ve tebessüm etsevinçli
hanım hanımada şimdi verdim kaydımı..
en kısa zamanda ordayım sevinçli
selam ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 13:15
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
bekliyorum hasretlegül

ALLAH demek ağır olmaz
Müminin kalbi dar olmaz
Sen ALLAH de kulum
ALLAH'dan başka yar olmaz...
(Efendi Hz.)gül

Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 14:02
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
YAKARIŞ

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Bugün yine el açıp yöneldim huzuruna
Bakmaya utanırım günahımla nuruna
Asılsız bir dünyanın gailesi uğruna
Aksattım vazifemi, sen bağışla Allah’ım

Yine aynı mazeret, yüzüm yok biliyorum
Her günün akşamında tekrar üzülüyorum
Sana dua etmekle huzuru buluyorum

Bu utanç yüreğimde onarılmaz bir yara
Her an bu minval ile düşerim nardan nara
Yine günah işledim, istemeden, kazara

Kimbilir hangi öksüz benden medet diledi
Kimbilir hangi garip farketmeden inledi
Kimin çaresizlikten gözyaşları dinmedi

Dünya işine dalıp görmedim ağlayanı
Benden medet bekleyip, bana bel bağlayanı
Yoktur hatalarımın affedilir bir yanı

Hangi mazlum zalimin azabından inliyor
Kim bilir kaç ananın acıları dinmiyor
Ne kadar af dilesem içerime sinmiyor

Bu kadar güruh ile yaşayamam Allah’ım
Tek başıma bu yükü taşıyamam Allah’ım
Dünyanın gidişine dur diyemem Allah’ım

Mehmet Demir
İZMİR
Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 14:07
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
saran su an offline saran  
RE: YaKaRıŞ

99 Mesaj -

En Son On: 21.07.2008 - 12:20
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

es selamu aleykum

Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarıp okşayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarımda, kapına geldim.

samimiyeti nakış nakış ömür gergefine işleyenler adına, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarımızla...

"Ya Rabbi... Ben pişmanım... Ben pişmanım... Keşke..."

ve aleykum selam
Allah Razı Olsun Su Abla...yazan ellerine, derleyen yüreğine sağlık

saygı ve Duâ ile kalınız.
Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 20:00
Bu mesajı bildir   saran üyenin diğer mesajları saran`in Profili saran Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 879 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55222 saniyede açıldı