fluvoxamine stromectol fluvoxamine chloroquine generique rhinocortfludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » ~~~ RaMaZaN-I ŞERiF ~~~ » OrUç TuTuN kİ sIhHAt bUlAsInıZ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
OrUç TuTuN kİ sIhHAt bUlAsInıZ

79 Mesaj -

En Son On: 20.08.2009 - 22:31
Cinsiyeti: Bayan 
Resulullah Efendimiz(s.a.v)ramazan ayı hakkında şöyle buyurmuşlardır
Ey insanlar!Büyük mübarek bir aya giryorsunuz.Oayda bin aydan daha hayırlı bir gece wardır.Allah o ayda oruç tutmayıfarz kılmıştır.
Geceleri ibadet etmeyi de müstehab kılmıştır.Kim bu ayda farz işlerse ,diğer aylarda 70 farz işlemiş gibidir.Bu ay sabır ayıdır,sabrın mükafatı ise cennettir.
Bu ay yardımlaşma ayıdır.Müminlerin rızıklarının artırıldığı bir aydır.
RABBİM BU AYI BİZE ÇIKARABİLMEYİ NASİB ETSİN

BOL BOL SELAM WE DUA İLE .)
Ekleme Tarihi: 08.09.2007 - 11:27
Bu mesajı bildir   dilfiruze üyenin diğer mesajları dilfiruze`in Profili dilfiruze Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
serdarsk su an offline serdarsk  

36 Mesaj -

En Son On: 20.03.2008 - 00:30
Cinsiyeti: Erkek 
Peygamber Efendimiz:

"Kim Allah'in kitabi Kur'an'dan bir harf okursa onun için bir sevap vardir. Her sevabin karsiligi da on kat verilecektir" buyurarak Kur'an okuyanlara verilecek sevabin miktarini belirtmis, ayrica Kur'an-i Kerim'in okuyucularina sefaat edecegi Peygamberimiz tarafindan bildirilmistir.

Söyle buyuruyor:

"Kiyamet günü oruç ve Kur'an kul'a sefaatçi olurlar.

Oruç: - Ya Rabbi, ben onu gündüzleri yemekten ve zevklerinden alikoydum, simdi beni ona sefaatçi kil, der .

Kur'an:

- Ya Rabbi, ben onu gece uykusundan alikoydum, simdi beni ona sefaatçi kil, der.

Her ikisi de sefaat ederler.
Peygamberimiz. ayrica mü'minlere su müjdeyi veriyor:

"Ramazan ayi gelince; cennet kapilari açilir, cehennem kapilari kapanir ve seytanlar kösteklenir."
Ramazan Ay'ına kadar okunacak dua
Allahümme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan
(Anlamı): ALLAH'IM! Receb'i ve Şaban'ı hakkımızda hayırlı ve mübarek kıl, bizi Ramazan'a ulaştır. (Amin).
selam ve dua ile herkezin ramazan ayı kutlu,mutlu.huzurlu olsun
Ekleme Tarihi: 11.09.2007 - 18:17
Bu mesajı bildir   serdarsk üyenin diğer mesajları serdarsk`in Profili serdarsk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 817 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.00101 saniyede açıldı