dexamethasone generique luvox ivermektin colchicine colchicine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » UYUMADAN YAPILACAK DÖRT ŞEY:

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    UYUMADAN YAPILACAK DÖRT ŞEY:

292 Mesaj -

En Son On: 16.01.2009 - 10:44
Cinsiyeti: ----- 
Hz. Aişe (r.a.) anlatıyor:

Hz. Peygamber (sav) bir gece bana şunu tavsiye etti:

"Ey Aişe! Geceleri şu dört şeyi yapmadan yatıp uyuma:

- Kur'an-ı Kerim'i hatim etmeden
- Kıyamet günü Peygamberlerin şefaatine erişmeden
- Mü'minleri kendinden hoşnut etmeden
- Haccetmeden."

Bunları söyledikten sonra Hz. Peygember (sav) namaza durdu. Ben de namazı bitinceye kadar yatağımda O'nu bekledim. Bitirip de yanıma geldiğinde 'Ey Allah'ın Resulü!' dedim. 'Anam babam sana feda olsun. Bana bu dört şeyi yapmamı emrediyorsun. Yalnız onları ben o kadarcık kısa bir zamanda nasıl yapabilirim..

Peygamber (sav) gülümseyerek şöyle cevap verdi:

"- 3 defa İhlas suresini okursan baştan sona bütün Kur'an'ı hatmetmiş sayılırsın
- Bana ve Peygamberlere salavat getirirsen, kıyamet günü şefaatimize erişirsin.
- Allah'tan mü'minlerin affını dilersen hepsinin de hoşnutluğunu kazanmış olursun.
- 'Subhanallah, Vel hamdu lillah, La ilahe illallah, Allahu Ekber' dersen haccetmiş sayılırsın."

Tefsir-i Hanefi
alıntıdır

Ekleme Tarihi: 07.09.2007 - 21:15
Bu mesajı bildir   -bahar- üyenin diğer mesajları -bahar-`in Profili -bahar- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 681 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56169 saniyede açıldı