generique luvox kaletra generique kaletra stromectol ivermectine naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Bilgilerinize Ihtiyacim Var...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 23 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Bilgilerinize Ihtiyacim Var...

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 
Esselamu Aleykum Verahemtullah...

Ravdamin Güzide insanlari..

Sizlere yine düsüncelerimi kurcalayan bir soru sormak istiyorum.

Bazi insanlarimiz Hacca gitmek istemiyorlar. Nedenleri ise araplara para yedirmek istemiyorlarmis.

Kendi dedem... Yillardir hacca tesvik etmek istesekte " yapmayin, ben gitmem hacca.Araplara para yedirmeye hic niyetim yok" diyor...

Ve sahit oldugum bazi genclerimiz...

Bilgilerinize, deneyimlerinize ihtiyacim var dostlar..
Nicin? Bu düsünce onlara ne zaman asilandi? Tarihte bir dönem mi oldu ki akillarinda böyle birsey kaldi?

Bilgilerinizi, birikintilerinizi paylasma ümidi ile..

Ekleme Tarihi: 21.08.2007 - 23:55
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE: Bilgilerinize Ihtiyacim Var...

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Alıntı
Orijınalı SuMeYRa

Esselamu Aleykum Verahemtullah...

Ravdamin Güzide insanlari..

Sizlere yine düsüncelerimi kurcalayan bir soru sormak istiyorum.

Bazi insanlarimiz Hacca gitmek istemiyorlar. Nedenleri ise araplara para yedirmek istemiyorlarmis.

VE Aleykum selam

dogrusu bu soruya gelicek cevapları bende şimdiden merak ettim aynısını birebir yaşadım maalesef cok acı ve saçma bir düşünce agla agla agla

sagolasın Sümeyram inşAllah dogru bilgiler gelir..

Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 00:03
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nur_Beyza su an offline Nur_Beyza  

714 Mesaj -

En Son On: 29.07.2011 - 14:43
Boyle bir dusuncenin yaninda birde soyle bir konu duydum.Herkesin bildigi bir cemaat ne hacca nede umreye eslerini goturmezlermis cunku tavafta ve diger bazi yerlerde kadin erkek hep bir arada oldugu icin bunu sakincali gorur dinimize uygun degil diye hanimlarini goturmezlermis yanlarinda tek gider gelirlermis ve tabiki hanimlari o mubarek yerleri gormekten ve farz olan bir gorevi yerine getiremezler ben bunu hic anlamadim sizce bu dusunce ne kadar dogru kafam cok karisik hele birde sumeyramin dedigini duyunca iyice dumura ugradim.Bilen biri varsa Allah rizasi icin bu konulara aciklik getirsinler düsün
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 00:15
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
şuheda su an offline şuheda  

101 Mesaj -

En Son On: 18.11.2007 - 15:40
selamunaleyküm;
Böyle bir konu olduğunu ilk defa duyorum ve gerçekten ilginç. Sümeyra kardeşim "araplara para yedirtmem" demiş dedeniz. Onada sorarsanız belki kafanızdaki soru işaretlerinin cevabını daha kısa zamanda alabilirsiniz.
selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 00:33
Bu mesajı bildir   şuheda üyenin diğer mesajları şuheda`in Profili şuheda Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

Ve Aleykum Selam...

Malesef böyle düsünenler var-mis..

suheda kardesim, dedeme sordum fakat kendide cevabini bilmediginden.. Kulaktan duyma.. Inanmak istedigi icin diretiyordur belki.. Biz insanlar öyle degil miyiz?

Birseyin dogru oldugunu duysak bile, "yok canim, olmaz. Inanmam" deriz, diretiriz. Inanmak istemedigimiz icindir bu davranisimiz, belkide isimize geldigi icin...

Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 01:06
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
EVET ABLAM BENDE BU TÜR SEYLER DUYUYORUM ZAMAN ZAMAN
AMA DUYDUGUM KISILER AFFINIZA SIGINARAK
INANCI ZAYIF OLAN,ISLAMI BILGISI AZ OLAN KISILER OLUYO BU DÜSÜNCE TARZINA SAHIPLER
YANI BUNUN NASIL BIR MANTIGI VAR
EFENDIMIZIN YASADIGI,ISLAMIYETTIN YAYILDIGI,ASRI SADETE EV SAHIBLIGI YAPMIS TOPRAKLARIN VE EFENDIMIZIN GELDIGI MUBAREK SOYUN BU TARZ ASALANMALARDA BULUNLMASI COK YAZIK
BIZLER TÖBE HASA ALLAH´TAN DAHA MI IYI BILIYORUZ NEYIN NERDE NASIL OLMASI GEREKTIGINI
BU TOPRAKLAR MUBAREK VASFINI ALMISSA VARDIR BUNDADA BIR HIKMET
KESKE BIZDE ORALARDA O BEGENMEDIKLERI ARBLAR ARASINDA OLUP O HAVALARI SOLUMA IMKANI BULSAYDIK
YANI HANGI IRK OLURSA OLSUN BIZIM BU SEKILDE DÜSÜNMEMIZ ,HER SEYDEN ÖNCE MÜSLÜMANLIGA YAKISMIYOR
SANKI CAHILIYE DÖNEMINDEKI INSANLARIN DÜSÜNCELERI BUNLAR
AYRICA KALDIKI
YEDIGIMIZ EKMEKTEN ICTIGIMIZ SUYA KIMLERIN CEBINI DOLDURMUYORUZ BI BAKALIM DÜNYAYA KIMLERI HAKIM YAPMISIZ
BENDEN BU KADAR
UMARIM YANLIS ANLASILMAM ÖNCE YARADANIN SONRA SIZLERIN HOSGÖRÜSÜNE SIGINIRIM SELAM VE DUA ILE KARDESINIZ

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 22.08.2007 - 01:41 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 01:40
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    Cananberraramazan kardesim azicik baksan

714 Mesaj -

Pardon canan kardesim merakimi mazur gor ama sizin yasiniz 29 yaziyo profilinizde ama bakiyorum bazen sizden yasca kucuk kisilere abla diyorsunuz yazidiginiz dogum tarihimi yanlis yoksa telaffuzunuz boyle genelde.Merak ettim ve hosgorune siginarak sorayim dedi yeri burasi degil ama ne yapayim ozel mesaj yok burda bu arada yazin guzel ama inanci zayif olan kisiler demissin ama bence bu genelde yetersiz bilgi sahibi olmaktan kulaktan duyma seylere cok onem vermekten oluyo kendi dusuncem bu tabiki.Saygilar..

Bu mesaj 1 kez ve en son Nur_BEYZA tarafından 22.08.2007 - 01:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 01:45
Bu mesajı bildir   Nur_Beyza üyenin diğer mesajları Nur_Beyza`in Profili Nur_Beyza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Cinsiyeti: Erkek 
Ve Aleyküm Selam Sümeyra kardesim

kisacasi bence Dedenize daha davetiye gelmemis sevinçli

Bizim bazi kesimler araplari sevmezler. Osmanlilari arkadan vurdular derler.

Vaazda dinlemistim araplarin arasina bir ingiliz ajan müslüman kiliginda girer fitne cikarir..

Araplar ca. 30 cesittir aralarinda mesela vahabiler vardir simdiki kiraliyette onlardandir deniliyor. Vahabiler Osmanlilara karsi bircok defa bas kaldirmistir.

ama her ne olursa olsun, Allah c.c. nun emri oldugu icin oraya gidilmesi gerek (zengin olanlara)

Ben acikcasi cok iyi tecrübe edindim araplarla mesela, biz üc arkadas mekkede bir dolmusa binmistik ordan arabin biri ile sohbet ettik. O ben Türkleri, Osmanlilari cok seviyorum Islam icin cok güzel hizmetler etmislerdir demisti..
ve bize dolmus parasini ödetmedi biz Türk oldugumuz icin.

Nur Beyza kardesin sorusunu bende duymustum. Onlara sormak lazim kimi örnek aliyorlar.

Peygamber efendimiz nasil davranmis...?
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 02:18
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

NUR BEYZA KARDES
BEN PEK PROFILLERE BAKMIYORUM O YÜZDEN YASIM DOGRU YETMIS SEKIZ DOGUMLUYUM
YANI KIMIN KAC YASINDA OLDUGU HUSUSUNA DIKKAT ETMIYORUM
O YÜZDENDIR
COK SÜKÜR BIR IKAZDA ALMADIM
YALNIS ANLASILMAMAK ADINADA OLABLIR O HITAPLAR
YANI PEK FARKINDA DEGILIM BELKI KONUSMA TARZIM
INSALLAH MERAKINI GIDERMISTIRIM
SELAM VE DUA ILE KARDESINIZGüle Güle

AYRICA EVET BUNU YAPAN CEMAATLER VAR
ISIM VERMEKTE SAKINCA GÖRMÜYORUM
MESELA xxxxxxxx
CEMATTE OLSA BIRINDEN DUYMADA OLSA BENCE MÜSLÜMAN ÖNCELIKLE KURANI BAZ ALMALI ARASTIRMALI OKUMALI YANI BIRILERI YADA BAZI CEMAATLERI DINLEMEK YERINE
BÖYLECE YARADANIN HUZURUNDA HESABIMIZ KOLAYLASIR
HEPIMIZE AKIL DIYE BIR NIMET VERMIS DIMI AMAKararsiz

Bu mesaj 2 kez ve en son SuMeYRa tarafından 22.08.2007 - 23:37 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 02:27
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

714 Mesaj -

Yok ablam ne ikazi ne uyarisi aman sakin yanlis anlama gereksiz merakti benimkisi.Ve bu merakimi giderdigin icin tesekkur ederim cananberraramazan abla göz kırpma
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 15:13

1576 Mesaj -

Mevla razi olsun.. Enes abi, bu detayli bilgiler ve tarihsel aciklamalariniz icin tesekkür ediyorum..

Davetiyesi gelmedigi apacik, yoksa kimse tutmazadi zaten.
Ama cok üzücü bir durum. Ne diyim, rabbim islah eylesin.

Bu binevi irkciliktir..

Varsin araplar yesin parani ama karsiliginda nereleri, neleri ziyaret edeceksin..

Ama iste bilmiyorlar ki.. Bilselerdi böyle düsünürler miydi..

:(ağlar

.......
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 15:55
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Nur_BEYZA kardeşim
zaten hacca gitmek için yanında muhakkak mahremin olması lazım,çünkü tavaf çok zor oluyormuş.ama senin dediğini ben hiç duymadım,erkekler gidip hanımlarını götürmez sözünü... öyle bir cümle olmuşki bu söz sanki haşa MEVLA sadece haccı tek erkeklere farz kılmış...böyle birşey söz konusu olurmu.bunu söyleyenler hangi mantığa göre konuşmuş gerçekten çok merak ettim.düsün
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 15:59
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRvO su an offline VeRvO  

567 Mesaj -

En Son On: 05.12.2008 - 11:45
........... araplardan nefret edilir...............

osmanlı zamanında yaşanan savaşlarda osmanlıyı bölmek için kurulan tezgahlardan bir taneside 300 ingiliz askerinin arap kılığına börünerek türklere saldırmalarıydı.... onlar arap kılığında saldırıca bizim turkler hemen araplara karşı önyargılı bir şekilde hain damgalarını yapıştırdılar ve aralarında nifak ekildi zaten ingilizlerin amacıyda buydu ve amaclarına ulaşmış oldular......

bir kardeşimiz arabistanı yunetenler vahabiler demiş ..... bakınız kardeşim: vahabbiler haricilerden gelmedir haricileri inşaallah tanıyorsunuzdur.... hz ali ve muaviye arasında çıkan savaşta savaşı kaybedeceklerini anlayan muaviye yandaşları mızraklarının ucuna kuranı bırakarak Kuran aramızda hakem olsun deyince hz ali kılıncını bırakır .... bıraktığı gibide işte bu harici dediğimiz kişiler hemen hz aliyi küfre girmekle suçladılar ve allahtan başka kimse hakem olamaz dediler.... ve hz aliyle bu kez kendileri savaşa girdiler..... hz ali bunların hepsini öldürdü ve şunu dedi!!!!! fitneyi yoketttim !!!!!! vahabbiler ibadete çok düşkünler ancak en ufak bir gunah işleyeni küfre girmiş sayarlar..... cehennemde o ufacık gunahlarından dolayı ebedi kalacaklarını suylerler...... suudi arabistan hukumeti ise vahabi değil hristiyandırlar boyunlarındaki haç bunun delilidir..... kraliyet buyuk şeytan amerikanın kuklasıdır ve sadece amerikaya hiizmet eder...... buyuk şeytanı lanetliyen iranlıları ka'be' yi mukerremde kurşuna dizen bu hukumeti..... onlara musluman demek çok yalnış olur.... onlar hakkında fasık denilir..........

sumeyra ablamın dedesine gelince: gitmemek istemesi çok yalnış..... ki hac yapacak kadar parası varsa ve yerine getirmese bundan mesul olur .... o farzı yerine getirmediği için gunah işlemiş olur..... dedenizin niyeti allah rızası olduktan sonra ne yapsın arapları..... ırkçılık değil niyet niyet sadece allah cc verdiği farzı yerine getirmektir...... kabe müşrik arapların elinde olduğu halde Resulullah asm ve ashabı hac yapmıştır..... yani şimdi mekkede müşrikler var diye Resulullah asm vazmı gecseydi?

ameler niyetlere göredir..... niyetde allah rızası olduktan sonra gözü kapalı gidilir

wesselam

Bu mesaj 1 kez ve en son VeRvO tarafından 22.08.2007 - 17:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 16:07
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1576 Mesaj -

Sahabe Yürekliler....

Bunu dedeme anlatmak mümkün degil... Eski bir insana dolayisi ile yasli birine ne kadar anlatsaniz da ben böyle biliyorum diyor. Degisiklige hazir degil.. Islamin, dinin namazdan ibaret oldugunu bilen bir insan oağlar

Icim yangin yeri..

Hali vakti yerinde, her türlü yollar hazir, ama düsüncesinden vaz gecmiyor...

Rabbim... Kalplerin özünü ancak sen bilirsin...

Dua.... Lütfen Dua...
:(ağlarağlar

Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 16:20
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Cinsiyeti: Erkek 
VeRvo kardesim, Hz. Ali ile Hz. Muaviye nin ve aralarinda baska büyük Sahabelerinde bulundugu o savasi alim olan insanlar bile yorum yapmaktan kacinirken benim gibi kara cahile anca cene kapama düser.

Vahabilere gelince Cübbeli Ahmet hocanin su kisa vaazini dinlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=Llej2DXjpRc&mode=related&search=
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 19:50
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı VuSlaT_ZaMbaK

Nur_BEYZA kardeşim
zaten hacca gitmek için yanında muhakkak mahremin olması lazım,çünkü tavaf çok zor oluyormuş.ama senin dediğini ben hiç duymadım,erkekler gidip hanımlarını götürmez sözünü... öyle bir cümle olmuşki bu söz sanki haşa MEVLA sadece haccı tek erkeklere farz kılmış...böyle birşey söz konusu olurmu.bunu söyleyenler hangi mantığa göre konuşmuş gerçekten çok merak ettim.düsün

Aslinda cok istekliyim bu cemaatin adini buraya yazmayi ve ne kadar sacmalik dusunduklerini herkesin bilmelerini ama iste benim icin iyi olmaz bu cemaatten olanlar varsa simdi ustume gelirler uzulmek istemem.Ama bizzat bu cemaatin icinden olan insanlar soylemislerdir haimlarinin goturmeme sebebi tavaf sirasinda ve diger yerlerde kadin erkek icice oldugu ve hep beraber ibadet ettikleri icin bunu sakincali buluyorlarmis ve bu yuzden hanimlarini goturmuyorlarmis yanlarinda cok sorular sordum neden diye mantikli cevap verememislerdir artik baslarindaki muhterem oylemi soyledi bilmem ama resmen kulaklarimla duydum ve bu hususta tartismaya bile girdim.Ben hic anlamadim bu ise mantikli bir cevabi olan varsa beni aydinlatirsa sevinirim düsün

Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 20:27

1686 Mesaj -

BEN YAZDIM ISTE KARDESIM xxxxxx YUKARDA VAR
AYRICA CEKINILECEK BIR SEY YOK ÖYLE YAPIYORLAR MI YAPMIYORLAR MI? O KADAR

Bu mesaj 3 kez ve en son SuMeYRa tarafından 22.08.2007 - 23:37 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 20:33
RE:

714 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

BEN YAZDIM ISTE KARDESIM xxxxxxxx YUKARDA VAR
AYRICA CEKINILECEK BIR SEY YOK ÖYLE YAPIYORLAR MI YAPIYORLAR MI? O KADAR

Valla canan abla yok benim gorustugum ve boyle dusunceye sahip olan cemaat senin dedigin xxxxxxx degildir.Adi bende sakli sevinçli

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 22.08.2007 - 23:38 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 20:41

1576 Mesaj -

Degerli Canan ve Nur Beyza ablam... Yukarda mevzusu gecen cemaatlerin ismilerini mesajlarinizdan sildim..

Mü'minler kardestirler. Olaki forumumuzda bu cemaate mensup kardeslerimiz vardir, kalplerini kirmaya sebebiyet verebilir yazmaniz.. Adi sizde kalsin insaAllah göz kırpma

Hakkinizi helal ediniz, anlayisinizi umuyorum.

Enes abi, eklediginiz linke baktim. Allah c.c. razi olsun..

Tesekkür ediyorum hepinize Güzel insanlar...

Dua ile

Ekleme Tarihi: 22.08.2007 - 23:44

714 Mesaj -

Sildigin iyi olmus sumeyra cunku ben kendi bahsettigim cemaatin adini vermedim kimseyi kirmamak icin.
Ekleme Tarihi: 23.08.2007 - 00:03
mehtap52 su an offline mehtap52  
KIRILCAK KONU YOK BENCE

34 Mesaj -

En Son On: 01.08.2008 - 22:13
BEN BUKONUDA KIMSENIN KIRILICAGINA INANMIYORUM NEDENINE GELINCE HER CEMAATIN KENDILERINCE DÜSÜNCELERI VE KURALLAR VAR CEMAATINI KENDI SECENLER HER SEYIYLE KABUL EDENLERDIR NEDEN ALINSINLAR ONU ANLAMIS DEGILIM UMARIM ANLATABILMISIMDIR AFFINIZA SIGINIYORUM ALLAHA EMANET OLUN.
Ekleme Tarihi: 23.08.2007 - 00:27
Bu mesajı bildir   mehtap52 üyenin diğer mesajları mehtap52`in Profili mehtap52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

SÜMEYRA VE NUR BEYZA KARDESIMIZE:
BEN KIMSEYI RAHATSIZ EDECEK BIR UNSUR GÖRMEDIM,GÖRSEYDIM YAZMAZDIM.
HAKARET YOK ,SALDIRI YOK,TESHIR YOK;SATASMA YOK SADECE BIR CEMAATIN KENDINE ÖZGÜ BIR DAVRANISINI ANLATMAK VAR
INANMASI GÜC GELEN KARDESLERIMIZI AYDINLATMAK ADINA
KALDIKI BU CEMAAT BUNU GAYET BIR GÜZEL SEKILDE IFADE EDIP O YÖNDE YASIYOR
ACIKCASI BIRAZ TUHAF GELMEDI DEGIL
YANI INSAN SASIRIYO HATAYI GÖREMEYINCE
YÖNETIME KURALLARA SAYGIM OLDUGUNDAN FAZLA UZATMAK ISTEMIYORUM AMA GEREKCEYIDE MANASIZ GÖRÜYORUM
AYRICA RAHATSIZ OLABILCEK DÜSÜNDÜGÜMÜZ KARDESLERIMIZEDE GEREKEN ACIKLAMAYI YAPARDIK
KACMADIK BURDAYIZ
NURBEYZA KARDESIMIN YORUMUNA GELINCE ONUDA COK MANASIZ BULDUM MADEM BENIM BIRILERININ KALBINI KIRDIGIM HISSINE KAPILDI BIR KARDES OLARAK BILDIRSEYDI
BILDIRMEDIGI GIBI O CEMAATTIN ISMINI KENDIDE KULLANARAK CEVAP VERMISTIR
gereksiz bir yorumdu
selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 23.08.2007 - 02:12
VeRvO su an offline VeRvO  
esselamunaleyküm.....

567 Mesaj -

En Son On: 05.12.2008 - 11:45
enes abi :

Resulullah asm ın amca oğlu , ilk sahabe, ve Resulullah asm ın damadı hz ali ile, Resulullah asm ın sahabesi Kuran ın katibi hz muaviye hakkında yorum yapmaktan allaha sığınırım ......

onlar arasındaki savaş hakkında yorum yazmadım sadece haricilerin çıkışını belirtim.....

imam abdulvahab imam teymiyyenin öğrencisiydi...... imam ibn-i teymiyye selefi bir görüşe sahibti..... asla halk kısmını tekfir etmezdi ancak şianın alimlerini ve sofilerin ust duzeylerini daimi tekfir ederdi oda bizim konumuz değil..... ondan sonra imam abdulvahaba baglı olanlar vahabilik üzerine hareket etmeye başladılar .....
imam abdulvahabın tekfir etmediği konularda onun öğrencileri tekfire başladılar......

dikkat edersen ankara taraflarında yaşayan vahbiler arabalarında yatıp kalkıyorlar.... vergi ödemiyorlar ev filan almıyorlar tc kimliğini yeşil kartını bile almıyorlar hastanelerde tedavi olmuyorlar nedeni ise tc kafir olarak görmeleri...... haricilerin yaptığıda bu değilmiydi?

Resulullah asm bir defasında ganimetleri paylaşırken bir tanesi çıkıp bağırıyor adil dağıtmadın adil dağıtmıyorsun diye :Resulullah asm kıpkırmızı oluyor ve ona dönerek şöyle buyuruyor : benden daha adil kim dagıtabilir ? ve sonra sahabeye dönüyor ve şöyle buyuruyor: bunun neslinden ve bunun gibiler çok yakın zamanda çıkacaklar ve çok ibadet ettikleri halde küfre girmiş şekilde ölecekler diye buyuruyor.....

işte hz ali ile hz muaviye arasında çıkan savaştada hz muaviye yandaşları Kuranı mızraklarına takıp hakem olarak Kuranı istediklerinde hz ali kılıncını bıraktığında hz alinin yandaşlarından bir kısım hz aliyi küfre girmekle suçladılar ve hz aliyi allah ı hakem olarak görmediği içinde tekfir ettiler en sonundada hz aliye savaş açtılar ve hz ali hepsini öldürdü ve fitneyi yok ettim diye buyurdu.......

beyza abla ve cananberramazan ablalarım: t

artıştığınız konu çok basit bir konu:şöyleki Resulullah asm hanımlarıyla hac yaptıktan sonra sahabeler hanımlarıyla hacı tavaf ettikten sonra ve bizde kendimize ölçü olarak Kuran Ve Sunneti aldıktan sonra hangi cemaat ne demiş bizi ilgilendirmez!!! hiç bir ayete hac kadınlara farz değildir diye yazmıyor..... sunnete de Resulullah asm hanımlarıyla hac yaptıktan sonra bunun tartışılması bile oldukça anlamsız...... cananberramazan ablam : tarihin kan emicisi yezide hz yezid diyen bir topluluğun anlatımları zaten boş ve gereksiz..... beyza ablamda eminim bunları kabul etmiyordur..... itikadi konularda aynısınız ancak gereksiz bir tartışma başladı sevinçli

sumeyra ablam dedeniz için inşaallah dua edeceğim .......

duayla wesselam
Ekleme Tarihi: 23.08.2007 - 11:00
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 540 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Mecced (42), tilve (45), alsancak55 (54), kobra111 (49), ihlumut (39), salih1960 (64), morsel (35), zeynep17 (31), alperen_58 (58), mushab60 (50), MEDINENIN GÜLÜ (36), lazkopat_tr (37), ilhanebrar (50), turkthunder (46), selcukserdar (45), sedaseda (35), orhanaksoy (58), selimkum (40), ege-men (37), adigesav (58), osman__ulker (44), azize (38), muhittin19 (40), faruk1453 (40), BüCüR (37), mücahit444 (46), yilmaz keskin (53), daricali (39), ilkahmet (44), aktashakan (38), mücella (41), fatih avc&yacut.. (52), GurbetGülü (36), abdulbakiucar (40), MaRsS (39), metince (52), sercan_21998 (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53410 saniyede açıldı