lopinavir ritonavir kamagra hydroxychloroquine kaletra generique rhinocortluvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Ülkemizden yetimler geçti haberiniz var mı ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Ülkemizden yetimler geçti haberiniz var mı ?

351 Mesaj -

En Son On: 03.12.2009 - 17:15
Cinsiyeti: Erkek 

"O (Allah c.c) seni yetim bulup barındırmadı mı?"
Ayeti Kerime (93/6)

ülkemizden yetimler geldi geçti
http://yetim.ihh.org.tr/
Vakfımızca İslam Dünyası’nın yetimlerini ve yetimlik kavramını,
Türkiye halkının gündemine taşımak için bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz farklı
ülkelerden yetim çocukların katıldığı uluslar arası çocuk buluşmaları düzenlenmektedir.

Yetimler, Uludağ'da piknik yaptı

Yetimler boğaz turu yaptı

Yetimler peygamberin bize emaneti

Çeçen yetimler İHH ile sevindi

VEEE VEDALAŞMA.........

Filistin
Ben Yasin, taş atan çocukların ülkesindenim, taşları savuran ve onlarla savrulan, siz bilmezsiniz nasıl taş atılır. Bu öyle yedi taş oyununa, miskete falan benzemez. Bunu asla öğrenemezsiniz, yani inşallah öğrenmezsiniz. Biz bu taşlarla oynamanın sırrını kimseye vermeyiz. Kocaman tankı bozduk biz bu taşlarla, Yıllardır Mescidi Aksa’yı koruduk. Ramallah, Nablus, Beytüllahim, El Halil, Cenin, Refah, Gazze, BatI Şeria.. duydunuz mu hiç bunları? Bunları da biz koruyoruz taşlarımızla. Bunlar Filistinimizin önemli şehirleri. En önemlisi de Kudüs, kutsal şehir. Hz. Ömer’in feth ettiği şehir.
Bizim topraklarımız aslında çok büyük, nüfusumuzda çok kalabalık. İsrail yanlış söylüyor. Dünya yanlış biliyor. Her yer bizim Filistin’de. Ama 57 yıldır öle öle, 3.700.000 kalmışız. 4 Milyon daha varmış ama onları da sürmüşler. Şimdi Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır’dalarmış. İyi ki beni atmamışlar ülkemden. Ben çok şanslıyım.
Ben 7 yaşındayım. Filistin 57 yaşında. Yani mahzun Filistin.
Herkesi öldürüyor İsrail. Özellikle çocukları, taş atanları. Benim o kadar arkadaşım varki, yani vardı ki…. Yani o kadar arkadaşım öldü ki. Bende ölmek istedim, yalnız kalmak istemedim. Oynamak istedim yeniden. Hepsi şimdi cennette. Artık taş atma oyunu oynamıyorlarmış. Ben de oynamak istemiyorum. Mescidi Aksa’nın bahçesinde kovalamaca oynamak istiyorum. Ama İsrail askerleriyle değil, arkadaşlarımla oynamak istiyorum.

Irak
Benim adım Muaz. Iraklıyım. Ülkemin yüz ölçümü 437,072 km2. 26.074.906 kişiyiz diyebilirim. Emin değilim. Çünkü benimde ülkemde her gün birileri hatta yüzlerce birileri ölüyor. Bu sefer öldürenler ne Rus, ne İsrail, ne de Sırp. Amerika öldürüyor bizi. Ta uzaklardan kalkıp gelmiş beni öldürmeye. Çok şaşırıyorum. Ben ona ne yaptım ki? Kısaca bende başka ülkedeki bir savaşın çocuğuyum. Henüz Yasin gibi taşlarla oynamada iyi değilim. Onun gibi cesurda değilim. Çok korkuyorum.
Ama ülkemi seviyorum. Babam bana buraların çok eski yerler olduğunu söylüyor. İlk medeniyetler burada kurulmuş. Hele Bağdat, yani başkentimizde büyük kütüphaneler varmış. Sonra yine düşmanlar yakıp yıkmış onları. Şimdi de Amerika.
Bende oynamak istiyorum. Ama bu sefer mermi kovanlarıyla değil, taşla da değil, Yasin gibi arkadaşlarımla olmak istiyorum, alevlerin dumanların olmadığı güneşi görebileceğim sokaklarda..

Ekleme Tarihi: 19.08.2007 - 17:14
Bu mesajı bildir   züMrütüaNka üyenin diğer mesajları züMrütüaNka`in Profili züMrütüaNka Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
Cinsiyeti: ----- 
KARDEŞİM SENI TEBRIK EDIYORUM DUYARLI VE MERHAMETLI KIŞİLİĞİN İÇİN....

ALLAH SENI YOLUNDA DAIM ETSIN......SELAM VE DUA İLE...Allah Razı Olsun alkıs
Ekleme Tarihi: 19.08.2007 - 22:59
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
züMrütüaNka su an offline züMrütüaNka  
RE:

351 Mesaj -

En Son On: 03.12.2009 - 17:15
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı der_ya

KARDEŞİM SENI TEBRIK EDIYORUM DUYARLI VE MERHAMETLI KIŞİLİĞİN İÇİN....

ALLAH SENI YOLUNDA DAIM ETSIN......SELAM VE DUA İLE...Allah Razı Olsun alkıs

Asıl ben teşekkür ederim. sitem babında söylemiyorum ama herhalde arkadaşların gözünden kaçtı
evet evet kesin öyle oldu galiba.Neyse biz herzaman ki gibi şöyle diyelim....
Selam sevgi muhabbet ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 19.08.2007 - 23:06
Bu mesajı bildir   züMrütüaNka üyenin diğer mesajları züMrütüaNka`in Profili züMrütüaNka Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1033 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56790 saniyede açıldı