generique colchicine generique stromectol fluvoxamine budesonide fluvoxamine apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Doğruluğun sonu böyle olur!...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Doğruluğun sonu böyle olur!...

575 Mesaj -

En Son On: 05.02.2010 - 16:42
Cinsiyeti: Erkek 
Adamın biri Harem–i Şerif'in kapısında durmuş hiç durmadan şu duayı yapıyordu:
"Ey doğrulara yardım eden, haramdan kaçınanları koruyan Allah'ım!"
Bu halini görenler ona:
"Sen başka dua bilmez misin?"
Bu duayı tekrar etmesinin sebebini şöyle anlattı:
"Ben Beyt–i Şerif'i tavaf ederken ayağıma takılan şeyi eğilip aldım. Bir de baktım ki, içinde bin altın bulunan bir torba. Şeytanımla imanım mücadeleye tutuştular. Şeytanım 'Bin altın çok büyük bir servet, senin bütün ihtiyaçlarını karşılar' dedi. İmanım ise, 'Bu haramdır, boşuna saklama, sahibini bul, teslim et' dedi. Ben böyle mücadele içinde iken birinin sesi duyuldu.
–İçinde bin altın bulunan kesem kaybolmuştur. Kim buldu ise versin, ona otuz altın vereyim. Bin haramdan, otuz helal hayırlıdır, diyerek keseyi sahibine teslim ettim. O da bana otuz altın verdi. Bunu alıp bakırcılar çarşısında gezerken bir Arap kölenin bu paraya satıldığını görünce onu satın aldım. Aradan epeyce zaman geçti, bir gün çevremizde acayip kılıklı adamların peyda olduğunu gördüm. Bir iki gün geçince, bu adamlar kölemle konuşmaya başladılar. Benim bilmediğim bir lisanla konuşuyorlardı. Köleye neler oluyır diye sordum. Bana anlattı:
–Ben Mağrip sultanının oğluyum. Babam, Habeş melikiyle savaştı ve kaybetti, bende esir düştüm buralara satıldım. Babam beni aylardır aratıyordu. Bu adamlara elli bin altın vermiş ki; beni buldukları yerde satın alsınlar. Sen bana çok iyilik ettin, kendi evladın gibi baktın. Bundan dolayı memnun oldum. Bunlar beni satın alacaklar sakın aza razı olma, elli bin altın karşılığında beni sat.
Kölemin dediği gibi oldu. Elli bin altına sattım. Bu kadar büyük bir servetle bir kısım mallar alıp Bağdat'a gittim. Orada açtığım dükkânda mallarımı satıyordum. Bir gün bir tanıdığım çıkageldi ve bana:
–Falan yerde bir tüccar dostum vardı vefat etti, ay gibi güzel kızcağızı yetim kaldı gel bunu sana alalım, dedi. Ben de kabul ettim ve evlendik. Evimize çekilince, kızın getirdiği çeyizler dikkatimi çekti. Küçük kutuların içinde altınlar vardı. Sordum:
–Bu altınlarda neyin nesi?
–Bunlar babamdan bana kaldı. Dokuz kutuda yüz, bir tanesinde de yetmiş altın var. Merak ettim, bir tanesi niçin eksik, bunun sebebini sorduğumda kızcağız dedi ki:
–Babam bu keseyi Harem–i Şerif'te kaybetmiş, bulan bir helalzade keseyi verince otuz altını ona hediye etmiş, geride kalan altınların hepsi buradadır.
Bunun üzerine ben Allah'a hamd ve şükürde bulundum, bunlar hep doğruluğun, iyiliğin bereketi, diyerek olayı kızcağıza anlattım.

EsSelam Aleykum...

Ekleme Tarihi: 11.06.2007 - 18:02
Bu mesajı bildir   Ukab üyenin diğer mesajları Ukab`in Profili Ukab Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Cinsiyeti: Bayan 
Ve Aleykümüs Selam

paylaşımınız için teşekkürler

Allah Razı Olsun

Rabbim ibret alanlardan eylesin inşaAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 12.06.2007 - 12:56
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DeNiZ85 su an offline DeNiZ85  

48 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 20:19
Cinsiyeti: Bayan 
güzel bir hikaye daha önce de duymuştum...
Rabbim bizleri doğruluktan ayırmasın... amin
Ekleme Tarihi: 12.06.2007 - 13:03
Bu mesajı bildir   DeNiZ85 üyenin diğer mesajları DeNiZ85`in Profili DeNiZ85 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 848 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57133 saniyede açıldı