generique rhinocortgenerique colchicine fluvoxamine ivermektin lopinavir ritonavir seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KISILIK GELISIMI » Uygar Bir Yaklasim..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Uygar Bir Yaklasim..

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Umrunda degilsem eger;
Beni yeterince tanimadan, beni anladigini söylüyorsan eger;
Ya da sana sorunumun ne oldugunu anlatmami tamamlamadan, o sorunuma bir cözüm biliyosan eger;
Konusmam henüz bitmeden, sözümü kesiyorsan eger;
Ya da cümlemi tamamlamama firsat vermeden, onu benim adima sen tamamliyorsan eger;
Beni dinlemiyorsun demektir!

Kelime hazinem, dilbilgim ya da aksanim sana yetersiz ve kötü geliyorsa eger;
Bana birsey söylemek icin catliyorsan eger;
Benim tecrübemi hor görerek, hep kendi tecrübenden dem vuruyorsan eger;
Odada benden baska biriyle daha ayni anda iletisim halindeysen eger;
Ve sana ettigim tesekkürü 'Onemi yok canim!' diyerek geri ceviriyorsan eger;
Beni dinlemiyorsun demektir!

Sessizce özel dünyama girip, benim ben olarak kalmama izin veriyorsan eger;
Sana sacmaliyormusum gibi gelse de, hala beni anlamaya gercekten özen gösteriyorsan eger;
Kesin kanaatlerine aykiri olsa da, bir konuda benim bakis acimi kavriyorsan eger;
Seni mesgul ettigim bir saatlik süre sonunda, birazcik da olsa yorulmus oldugunun farkina variyorsan eger;
Beni dinliyorsun demektir!

Yanlis olabileceklerini düsünmene ragmen,
kendi kararlarimi kendim verme vakarini tasimama izin veriyorsan eger;
Sorunumu benden uzaklastirmak yerine
onunla kendi yöntemlerimle basa cikabilmeme
izin veriyorsan eger;
Bana iyi bir ögüt verme tutkunu zaptedebiliyorsan eger;
Böyle bir seye henüz hazir olmadigimi hissettigin halde, bana dini telkin ve tesellide bulunmuyorsan eger;
Gercekten ne olup bittigini kendim anlayabilmem icin bana yeterince imkan taniyorsan eger;
Sükran borcumu eda etmek icin verdigim armagani,
bana yardim edebilmis olmayi bilmenin
seni ne kadar mutlu ettigini söyleyerek
kabul ediyorsan eger;
Beni dinliyorsun demektir!
Ekleme Tarihi: 10.05.2003 - 02:12
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Masal su an offline Masal  
Cok dogru

93 Mesaj -

En Son On: 06.10.2005 - 18:04
Gercekten cok önemli bir noktaya deginmissiniz, bütün ikili iliskilerin yürümemesindeki ana sebep , insanlarin cok konusup az dinlemeleridendir zaten...Cagimizin vebasi,"iletisim"eksikligi!
Düsünlerinizi paylastiginiz icin tesekkürler!

Fiémenillah
Ekleme Tarihi: 10.05.2003 - 11:53
Bu mesajı bildir   Masal üyenin diğer mesajları Masal`in Profili Masal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Hicranname  

Misafir

En Son On: 06.10.2005 - 18:04
Yüreginize saglik.. cok güzel omus..
Ekleme Tarihi: 10.05.2003 - 13:26
Gurbet Mahkumu su an offline Gurbet Mahkumu  
Themenicon    Cok Güzel

469 Mesaj -

En Son On: 31.10.2006 - 18:06
Cinsiyeti: Erkek 
Allah razi olsunsevinçli
Ekleme Tarihi: 11.05.2003 - 02:31
Bu mesajı bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diğer mesajları Gurbet Mahkumu`in Profili Gurbet Mahkumu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast niley  
selam

Misafir

En Son On: 31.10.2006 - 18:06
Ellerine ve yüregine saglik.

Yanliz ikili iliskilerden ziyada bazen biz yurtdisinda büyüyen kisiler dahi ya bizim konustugumuz aksentten dolayi ,yada gercekten anadilimizi bilmedigimizden dolayi ya dinlenmiyoruz veya anlasilmiyoruz.

Allah hepinizden razi olsun agla

saygilar
Ekleme Tarihi: 11.05.2003 - 04:50
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 881 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55418 saniyede açıldı