hydroxychloroquine generique kaletra generique colchicine generique colchicine generique rhinocortfludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » O'nu (A.S.M) Sevmek ve Sevenleri bilmek En Sevgili'den

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
O'nu (A.S.M) Sevmek ve Sevenleri bilmek En Sevgili'den

42 Mesaj -

En Son On: 23.11.2007 - 19:58
Cinsiyeti: ----- 
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Yitirilmiş güzellikler, çağlar içinde hatırlanmayı bekleyen sevgi tomurcukları ile kalp gözü açık Allah dostlarının hayatlarından bir kaç kesit eminim ki ahir zamanın bu en dehşetli dönemlerinde kabuk bağlamış imanlari ile yaşamaya çalışan muminlere en büyük hediye en büyük umut tablosu olur.Hele bir de efendiler efendisin hayatından bizlere malum olan onca güzellikleri, güzelin güzelliklerini bilmek bizler için kaç derece bir meşale hükmüne geçeçektir ayan beyan ortadadir...Bu itibarla bir anahtar hükmünde bir kaç kesit paylaşmak istedim bundan sonra da paylaşmaya devam edeceğim İnşaallah allah okuyanlardan razı olsun...

İşte O Resul-i Ekrem Hatem-ul Enbiya Server-i Kainat Yaratılmışların ve Yaratılmanın Yegane Sebebi Şefaat Güneşi Bütün Güzellikleri Bağrında Toplamış Kusursuz Sevgi Heykeli Bütün Temiz Duyguların Sahibi En Güzel Güzel Ahmedi Mahmud Muhammed Mustafa a.s.m) ve onu sevenlerinin tablosu...

BÜTÜN ÜMMETİM İÇİN

Mü'minlerin annesi Hz. Aişe (R.A) bir gün ''En Sevgili''yi çok sevinçli görür.Fırsat budur diyerek
-''Ey allah'ın elçisi bana dua et'' der...
Allah'ın elçisi bir Rahmet çağlayanı gibidir...
-''Allah'ım Aişe'nin geçmiş,gelecek,,gizli ve açık bütün günahlarını bağışla'' diyerek habibesinin isteğini cevaplandırır.
Mutluluk ve sevinç atmosferi şimdi Mü'minlerin Annesini sarmıştır.Gülmekten başı eteğine düşer...
En Sevgili hayretle sorar:
-'' Ey Aişe ettiğim dua seni bu kadar mı çok sevindirdi ?
-'' Ey Allah'ın elçisi bana ettiğin dua beni nasil sevindirmez ? ''
Allah'ın elçisi şimdi ciddileşmiştir:
-''Allah'a yemin ederim ki,ben bu duayı her namazdan sonra BÜTÜN ÜMMETİM için ediyorum.''

KALPLERİNE SAPLARLARDI

'' En Sevgili'' Allah'ın isimlerinin A'zam düzeyinde tecellisine ayna olduğu için her açıdan yaratılmışların en mükemmelidir.Fiziki güzellik açısından da.....
Bir gün Hz.Aişe'nin (RA) yanında Yusuf'un göz kamaştıran güzelliği karşısında hayran ve kendilerinden geçmiş mısırlı kadınların ellerindeki bıçaklarlarını
doğradıklarından söz edilir ...
Acı bir tebessüm yüzüne yayılan Aişe annemiz, hafifçe mırıldanır
-'' Yazık'' der.'' O kadınlar yusufu görmüşler,güzelliğine dayanamayıp parmaklarını kesmişler.Bir de benim efendim'i görselerdi...Allah'a yemin olsun ki
dayanamaz bıçakları kalplerine saplarlardı.! ''

BİR KAÇ SEVENİN DİLİNDEN O (A.S.M)

İnsanlar arasında Hz. Muhammed'i en çok sevenler hiç süphesiz sahabesi olmuştur.Çünkü tanıma ve sevgi birbirlerini gerektiren iki yakın kavramdır.Ve yine hiç şüphesiz ki bizzat yaşayan kadar tanıyabilmek mümkün değildir.İşte bu nedenle O'nun (SAV) arkadaşların O'na duydukları sevgi adeta ''çılgınca '' dır.
Rebi bin Muavvez (RA) '' O ' nu gördüğünüz anda güneşin doğduğunu sanırdınız''
Abdullah bin Abbas (RA) ''Konuştuğu zaman parlak dişleri arasından sanki ışık süzülürdü.''
Enes bin Malik (RA) '' O 'nun cildine dokunur sonra ellerimi günlerce koklar,koklardım.''
Cabir bin Semure (RA) '' Mehtaplı bir gecede efendim'in mübarek yüzüne baktım and olsun ki O 'nun yüzü mehtaptan daha güzel ve parlaktı.''
Abdullah bin Revaha (RA) ''Hiç bir mucizesi bulunmasaydı bile,verirdi O'nun masum yüzü haberi.''

Bunlar gönüller sultanına yapılan tanımlamaların sadece bir kaçi ki daha niceleri Tarihin tozlu kitap sayfalarında bizleri bekliyor...

O'NU SEVMEDE ÖMER DERİNLİĞİ

Umre yapmak için '' En Sevgili'' den izin ister Faruk-u Azam Hz.Ömer (RA).En Sevgili iznini bir tek şartla verir:
-''Kardeşim '' der.''Beni de dualarında unutma! '' O günkü mutluluğunu ve ''En Sevgili'' tarafından kardeşim
diye hitap edilmesinin sevincini bir ömür boyu taşıyacak olan Hz.Ömer halini :
-''Allah'ın elçisi'nin bana,kardeşim deyişinden duyduğum sevinci bütün dünyalar bana verilse duymazdim '' diyerek anlatacaktır..

EN ÇOK SENİ

Sevgisi O'nun duygularını kendininkilerin yerine koyacak boyuta ulaşan Ömer (RA) bir gün peygamber kızı Cennet kadınlarının Efendilerinden Masumlar masumu,İslam aslanının zevcesi Hz. Fatıma'nın (Anam babam Resule onun ehli beytine ve ashabına feda olsun ) kapısını çalar :
- '' Fatıma '' der.Allah'a yemin olsun ki babanın senden daha çok sevdiği birini görmedim.Ve yine Allah'a yemin olsun ki o yüzden ben de babandan sonra e n çok seni seviyorum''

Ve daha hz.Faruk-u azamin Efendiler efendisine karşı duyduğu sevgiyi anlatan nice anekdotlar var.Biz sadece birkaçına değindik....

KİMSEYİ KENDİME TERCİH ETMEM

Büyüklü küçüklü kalabalık bir sahabi topluluğu O'nun huzurunda oturmaktadır.Bir ara birisi içeçek bir şey ikram eder.En Sevgili ikramdan biraz içtikten sonra sağında oturan çoçuğa sorar:
-''İzin verir misin bunu yanımda oturan şu amcalara ikram edeyim'' Karşısındaki çoçuktur ama çok sevmektedir.
-'' Hayır Ya Rasulallah '' der.''Senden gelen bir nasipte kimseyi kendime tercih edemem.''
Bu cevabı herkes tebessümle kafa sallayarak onaylar.İçecek çoçuğa verilir....

O'nu sevmek ancak onu hakiki sevenlerin yolundan gitmek onlari tanımak ve sevmekle olur.Bilvesile o da tanınmış olur kişi onu aramaya başlar O'nun hasretiyle yanar tutuşur gözyaşları ile seslenir durur bu zindan hükmündeki dünyasını neşelendirir gerçek sevgiye ve gerçek sevgiliye kavuşur .. Rabbim cümlemizi o zümreden etsin cümle okuyanları onun sevgisi yolunda yürüyen sonunda matlabına kavuşmuş kullarından etsin..Amin...Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun

Ana kaynak
1.Said Alpsoy En sevgili Hz.Muhammed SAV (gelenek yayinevi Mutlaka okunması tavsiye edilir... )

Suskun'un not defterinden
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 19:29
Bu mesajı bildir   SuskunSuvari üyenin diğer mesajları SuskunSuvari`in Profili zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun Aleyküm kardesim..
Öncelikle Hosgeldiniz..
Üyeliginiz hayırlı olur İnsaAllah..

Sükürler olsun O (s.a.v.)'in her namazından sonra dua ettigi ümmetindenim.Bu ne büyük lutuftur..Elhamdulillah..

Rabbim cümlemize Efendimiz(s.a.v.)'e Layık ümmet olmayı nasip etsin..

Efendimizin askıyla yanan kalplere selam olsun..

Allah Razı Olsun..

Selam Ve Dua ile..

Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 19:36
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuskunSuvari su an offline SuskunSuvari  
Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun

42 Mesaj -

Allah razı olsun cümle dualara amin Rabbim bizleri Emri bil maruf nehyi anil mmunker vazifesini en güzel şekilde yapan kullarından eylesin..Çok fazla forumla mesgul oldugumdan buraya fazla gelemiyordum..Şimdi kolay kolay çıkacak değilim herhalde Rabbim Cümle okuyandan okutturanlardan yazandan yazdirandan site sahiblerinden cümlenizden razi olsun...Güzellikler ve ilimle kalmanız dileğiyle...
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 21:54
Bu mesajı bildir   SuskunSuvari üyenin diğer mesajları SuskunSuvari`in Profili zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
mübarek
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 22:26
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
LAZBAKKAL su an offline LAZBAKKAL  

136 Mesaj -

En Son On: 19.03.2007 - 20:41
Cinsiyeti: Erkek 
mubarek gül
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 22:28
Bu mesajı bildir   LAZBAKKAL üyenin diğer mesajları LAZBAKKAL`in Profili LAZBAKKAL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuskunSuvari su an offline SuskunSuvari  

42 Mesaj -

http://www.youtube.com/watch?v=K99VKLik-OQ

Allah razı olsun...Bu linkin hoşunuza gideceğini umuyorum..
Ekleme Tarihi: 24.01.2007 - 20:21
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 876 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56099 saniyede açıldı