colchicine generique colchicine generique stromectol generique stromectol generique colchicine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Annemi Ona gelin verdim

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Annemi Ona gelin verdim

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Ucak kalkacakti. Ayrlik vakti gelmisti. Gozlerimdeki yaslar ile bakiyordum ona oylece. Ne kadarda guzeldi. Ne kadar saf ve tertemizdi. Yuzunde hafif bir tebessum vardi. Ben aglarken sanki o inadina gulumsuyordu. Ayriligin acisi ta icime sinmisken yavasca oldugu yere yaklastim. Onu son defa opmeliydim. Son defa dudaklarimi o guzel ve bence mubarek olan alnina degdirmeliydim. Ay gibi parlayan alnina cok hafiften bir opucugumu kondurdum. Hala gulumsuyordu. Sanki benim uzulmemi engellemek istiyordu. Artik memleketine donmek zorundaydi. Yeterince benim yanimda kalmisti zaten. Burasi onun icin gurbet eldi. Ve nedense buraya bir turlu alisamamis, kendi memleketinin ozlemini cekmisti. Yalniz bu memleket icin sadece vize aldigi icin bir daha donemiyecekti. Pasaportu elinden alinacakti gumruk kapisini gectikten sonra. O asla ve asla buraya tekrar gelemezdi pasaportuna muhur basiyorlardi cunku. Ama ben onun yanina gidebilirdim. Bunun zamaninida ben belirleyemiyordum. Gumruk kapisinin bekcileri zamani gelince geciriyorlardi gumrukten. Aslinda bir an icin onunla onun memleketine gitmeyi cok istedim. Cunku oralari hic gormemistim. O anlatirdi bana hep. Ne kadar guzel bir yer oldugunu. Benim kaldigim yer ile kiyaslamasi dahi olamazmis. Gozleri yasla dolardi oralari anlatirken.

Geldiginden daha dolu bir sekilde gidiyordu. Valizleri dolup tasiyordu adeta. Hayret etmistim geldiginde bile bu kadar cok seyi yokken. Bu kadar kisa zamaninda nereden almisti bunca seyi diye. Gumrukten gecmeden son defa soylemek istediklerimi soyledim ona. Onu ne kadar sevdigimi ve ne kadar deger verdigimi bilmesini istedim. Beni cok iyi duydugunu ve dinledigini biliyordum. Aslinda bir an once gumrukten gecmek istiyordu ama ben birakmiyordum onu. Konusuyordum durmadan. Gozyaslarim ile sonu gelmeyen, son sozlerimi soyluyordum ona. Artik tahammulunun kalmadigini sezdigim icin biraktim ellerini. Sildim yaslarimi uzmemek icin onu. Artik gidiyordu ve ben onu sadece izliyebiliyordum. Gumrukten gecti, sanki kosarcasina ilerliyordu. Ve gozden kaybolmustu bir anda. Hayret etmistim gercekten bu kadar guzelmiydi gittigi yer, gercekten bu kadar mi cok usanmisti buradan. Cunku ayrilmamiza ragmen hic aglamamisti hep bir tebessum ile gulumsemisti etrafina. Gumrukten gecmeyi defalarca dusunmustum ama bunun hic bir anlami yoktu. Bekciler beni gecirmiyeceklerdi bunu biliyordum...

Boylece annem ahirete, ebediyete dogru ellerinde islemis oldugu (insallah) guzel amelleri ile boyle ilerlemekteyken bense bu annemin begenmedigi dunya kapisinda yapayalniz kalmistim iste...Annemi beyaz kefeni ile bir gelincik misali yolculamistim O yuceler yucesinin huzuruna. Annem gulerek gitmisti. Bense aglayarak yanina gitmeyi beklemekteydim. Ama hangi amelle?...

Bu mesaj 1 kez ve en son Gul_bahcelerim tarafından 01.11.2003 - 01:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.11.2003 - 01:27
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
agla cok duygulandim Rabbim razi olsun

Selam ve dualar ile
Ekleme Tarihi: 01.11.2003 - 01:58
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeCaL su an offline MeCaL  

433 Mesaj -

En Son On: 04.10.2007 - 03:05
Cinsiyeti: Erkek 
Allah razi olsun!

Rabbim bizlere ruhumuzu en guzel bir sekilde teslim etmeyi nasib etsin...
Ekleme Tarihi: 01.11.2003 - 03:32
Bu mesajı bildir   MeCaL üyenin diğer mesajları MeCaL`in Profili MeCaL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AYCiCeK su an offline AYCiCeK  

329 Mesaj -

En Son On: 30.01.2006 - 20:36
Cinsiyeti: Bayan 
amin Allah (c.c.) razi olsun
Ekleme Tarihi: 01.11.2003 - 16:30
Bu mesajı bildir   AYCiCeK üyenin diğer mesajları AYCiCeK`in Profili AYCiCeK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Bengisu86  
Themenicon    Cok güzel

Misafir

En Son On: 30.01.2006 - 20:36
yüregine saglik kardes, cok güzel yazmissin...
Ekleme Tarihi: 01.11.2003 - 16:54
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  

15 Mesaj -

En Son On: 21.05.2006 - 15:47
Cenab-i Hakk razi olsun...
Ekleme Tarihi: 01.11.2003 - 20:38
Bu mesajı bildir   NiSaNuR üyenin diğer mesajları NiSaNuR`in Profili NiSaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 547 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54051 saniyede açıldı