ivermectine generique plaquenil dexamethasone generique kaletra fluvoxamine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » sanalda olsa ''ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol''

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
sanalda olsa ''ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol''

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
Cinsiyeti: Erkek 
esselamu aleykum..

Reelde yani sanal olmayan âlemde ikiyüzlü insanlardan iğreniriz. Zaten iki yüzlülük münafıklığın alametidir.
Yüce Rab o kadar iğrenmiş ki münafıklıktan Bakara süresinde kâfirler için iki ayet varken münafıklar için on küsur ayet indirmiştir

Ve maalesef sanalda zaten bilinmiyorum mantığıyla insanlar bastırılmış duygularını açığa çıkarıyorlar. Ve reelde asla yapmayacağı şeyleri sanalda rahatlıkla yaparlar
Bu nasıl mantıktır Allahın basar ismi orada tecelli etmez mi sanıyorlar? Yoksa reelde cesaret edip yapamadıklarını sanalda mı yapıyorlar
Reelde kuldan utanıp sanalda Rabden mi utanmıyorlar
Ya kendini farklı kimliklere koyanlara ne demeli??

Erkekken kız olanlara kızken erkek olanlara ya en kötüsü evliyken bekârım diye dolaşanlar...

Hayır hayır düşünmek istemiyorum nasıl olur da insanlar bu kadar İslami kimliğe bürünmüşken riyakarlığın alasını yapabiliyor
Bazen cihad meydanı gördüğüm tuşlarımdan iğreniyorum. Ya olduğum gibi görünmezsem. Demez mi Mevlana ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Bu düsturu uygularsak inanın sadece bu düsturu uygularsak sanalda ayrı reelde ayrı yaratıklar grubuna girmeyeceğiz.
En azından münafıklığın alameti olan ikiyüzlülüğe son vereceğiz.

Unutmayalım ki her şey elimizde bir tuş bir tıklama bir enter bazen bizi esfeli safiline kadar götürebilir. Ya da alayı illiyine Sakın abartma demeyin reelde de öyle değil mi? Reel ve sanal arasında bir fark yoksa nenden olmasın
Şimdi de nasıl fark olmaz diyeceksiniz. İster konuşarak ister yazarak yalan günahtır. İster konuşarak ister yazarak ne fark eder kalp kırıldıktan sonra Zor gerçekten zor reelde bile riyaya bu kadar rahat giriyorken sanalda gizli şirk olan riyanın alası yapılan âlemde günahsız gün geçirmek zor

Dua edelim de Allahın verdiği bu teknoloji nimetini O nun rızası dairesinde O nun için kullanalım. Her amelimiz O nun için olsun O nun istediği gibi olsun her an hayatın her yerinde ister sanalında olsun ister reelinde

selam ve dua ile
...
Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 20:00
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razı olsun Civelek abi çok isabetli bir konu gönderdiğimiz konuları ilk önce biz uygulamalıyız sonra göndermeliyiz yazdığımız mesajlara da harfiyyen dikkat etmeliyiz karşımızdaki her şeye inanabilir ama önemli olan ALLAH IN BİLMESİ VE KENDİMİZE OLAN SAYGIMIZ.LÜTFEN ARKADAŞLAR OLDUĞUMUZDAN FARKLI GÖSTERMEYELİM SANAL DA OLSA.
Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 20:10
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
umut isigi su an offline umut isigi  

366 Mesaj -

En Son On: 13.07.2007 - 19:13
Cinsiyeti: ----- 
Ve aleykümselam abi

Allah razı olsun konu çok güzel gerçekten ve siz söylenmesi gereken her şeyi de yazmışsınız.

Rabbim ıslah etsin, hidayet versin inşaAllah

Selam ve Dua ile..

Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 20:37
Bu mesajı bildir   umut isigi üyenin diğer mesajları umut isigi`in Profili umut isigi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
haklisin kardes sanalda olsa oldugun gibi kendini goster yapmacik olmayalim,allah razi olsun cok guzel bir konu.

selam ve dualarimla.
Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 20:58
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Esselamu Aleyküm..

CiVELEK Kardesim, iyi bir uyari olmus..

Ben burda herkezi, göründügü gibi oldugunu düsündügüm icin örnek almaya calisirim..
Bir Müslüman öyle olmali zaten..

Iki yüzlü olanlar zaten kaybederler, fazla ileri gidemezler..

Fosaloglu Kardesimin imzasinda yaziyorki:
YA OLDUGUN GIBI GÖRÜN, YA GÖZÜME GÖRÜNME..
Katiliyorum..

Bende RABBIMden dilerimki, iki yüzlü olanlardan RABBIM bizleri uzak eylesin..

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 11:18
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Ve Aleykum Selam Ve Berekatu...

Hay ALLAH c.c. razı olsun civelek kardeşim.gül Abilerin ABlaların bizlerinden yapma gayreti bu işde. Samimi olmak...Ama bazen öyle anlar oluyor ki sanal alemde olsun gerçek hayatda olsun mangalda kül bırakmayan yürek ailesinin yada arkadaşlarının yanına gelince tam tersi yada edeple hiç uyuşmayan hareketlerde bulunuyor. Bazen üzülüyoruz ki Radyoda dahi görmekdeyiz. Eminiz ki kardeşlerin yaşları genç eminiz ki bu halleri bırakacaklar. Bizde bunun gayreti içerisindeyiz. Zİra ALLAH c.c. herşeyi görendir...

İnşALLAH bu sabah vakti bu konu ile ilgili kısa bir sohbet hazırlıycam...

Bu mesaj 1 kez ve en son Havz-i Kevser tarafından 14.01.2007 - 11:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 11:23
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE:

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40
Alıntı
Orijinali YeSiLKuBBeM

Esselamu Aleyküm..

CiVELEK Kardesim, iyi bir uyari olmus..

Ben burda herkezi, göründügü gibi oldugunu düsündügüm icin örnek almaya calisirim..
Bir Müslüman öyle olmali zaten..

Iki yüzlü olanlar zaten kaybederler, fazla ileri gidemezler..

Fosaloglu Kardesimin imzasinda yaziyorki:
Katiliyorum..

Bende RABBIMden dilerimki, iki yüzlü olanlardan RABBIM bizleri uzak eylesin..

Selam ve DUA ile..

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 12:53
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33

Yalanlardan, bencilliklerden, ikiyüzlülüklerden utanıyorum. Bütün bunlara rağmen yüzsüzlüklerine bir yenisi daha ekleyerek şefaat ettiklerinin arasında bizleri de eklemeni istiyorum.
Bu insanları anlamak için akıllar ermiyor efendim, Hep iki yüzlülük ön plana çıkıyor efendim, ikiyüzlü olan insanlar hep el üstünde tutuluyor efendim, ben lanet ediyorum Dost gibi görünüpte arkadan kuyu kazanlara efendim,
aramızda bile hep değişik isimlerle girip iki yüzlü olanlarıda kınıyorum efendim,İnsanları toplumdan dışlayanları onları kazanmak varken kovmayı düşünenleri kınıyorum efendim,efendim sizki bütün insanları yola getirmek için açtığınız gösterdiğiniz yolu takip etmeyenleri kınıyorum efendim, yazacak çok şey var ama bezen susmak en güzelidir efendim, her defasında bizler bir aileyiz deyipte arkadan dışlayanları kınıyorum efendim, burda bulunanlar hiç kimse kendine alınmasın bu sadece bazı görünen gerçeklerdir.
Bunun için dua ediyorum, ve çok üzülüyorum Rabbimin engin merhametinin sende de tecelli ettiğimi düşünerek istiyorum. Ama bütün bu günahlara rağmen seni çok seviyoruz efendim. Ne olur bu günahkâr ümmetini unutma...

Bu yazıyı ben ayrı bir başlık altında dile getirmiştim...

CİVELEK Kardeşim...!!!
ALLAH razı olsun...
Çok önemli bir konuya deyinmişsin...
Bende bu konu hakkında uğraş yapmak istedim ama malesef sonuç alamadım...
Bu sitedeki bir çok değerli üyeyi bu sebeplerden dolayı kaybettik...
Bu sözede aynen katılıyorum...

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 13:52
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44

Zİra ALLAH c.c. herşeyi görendir...

Onlar, üstlerinde dizi dizi kanat açıp kapayarak uçan kuşları görmüyorlar mı? Onları Rahman (olan Allah') tan başkası (boşlukta) tutmuyor. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla görendir * Mülk 67:19

Bu mesaj 1 kez ve en son (YiTiK_SevDaM) tarafından 14.01.2007 - 15:12 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 15:12
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hanzade3 su an offline hanzade3  
TÜM RAVDA ÜYELERİ OKUYUP DÜŞÜNÜN??

975 Mesaj -

En Son On: 11.06.2010 - 19:28
Selamün Aleyküm..

Çok güzel ve bir o kadar düşündürücü bir konu..
Rıfat kardeşim çok güzel dile getirmiş. Onu bütün kalbimle destekliyorum.. Peygamberimiz bile kaloylaştırınız zorlaştırmayınız. Nefret ettirmeyiniz sevdiriniz düstürüyla hareket etmiş. Onun hayatını örnek alacakken ne kadar da uzaklaştık aslımızdan...
Ben buraya ilk önce ziyaretçi olarak katılıyordum. Yazdıklarınızı okurken Allahım ne güzel insanlar var kendilerine bir vazife edinmişler diye düşünüyordum.. Sonra zaten üye oldum.. Buraya üye olurken de hiç art niyet göztmedim Sadece Allah Rızası için bişeyler öğrenebilirim diyordum.. Belki hayatımı değiştirmemde bana yardımcı olur. Allah Razı Olsun bütün kardeşlerimizden Çok güzel şeyler öğrendim çoğunu kopylayarak cd lerime aktardım. Ama sonra farkettim ki bazı arkadaşlarımızın dışardaki insanlarden hiç farklı olmadığını gördüm. Burası Dini bir forum. Binlerce insan her gün burayı ziyaret ederek bir şeyler öğreniyor. Ama kendi çıkarlarını foruma alet edenleri gördükçe belkide kimbilir okumaktan bile vazgeçiyorlar..
Dünya hırsları, İnsanları çekememezlik, Hatta yorum yaparken insanları alaya alarak cevap yazan arkadaşlar, bu yüzdn yazmaktan soğutan arkadaşlar,gurplaşan arkadaşlar, islamiyet hakkında şiddetli tartışmalara giren ama gereçek hayatta zerresi bile olamayan arakadaşlar, Daha nicelerini bir ay içerisinde gördüm ve gerçekten çok şaşırdım ve hicap duydum kendimden..
İnsanın gaflete düşen nefsi dedim kendi kendimede. Ben kavgası dedim.. Bencillik dedim..
Ama yinede kimseyi burada suçlamak istemem.
Rabbim herkese başta bana sonra tüm mümin kardeşlerime hidayet diliyorum..
Ravdanın bir ruhu var.. Bu ruh burda bulunan kardeşlerin bir şeyler öğrenebilmesi.. Belki küçük bir söz belki bir kıssa belkide yaşanmışlık insanda çok büyük çağrışımlar yapabiliyor. Bende yaptığı gibi inanın..Şimdi düşünün lütfen ne kadar yararlı olabiliyorum bu forumda.. İnsanlara en önemlisi kendime ne verebiliyorum diye..
Yoksa laf olsun diye mi bulunuyorsunuz?
Burası de bir cihad meydanı bana göre..
Öğreniyoruz bilinçleniyoruz.. Kendi kendimizi sorguya çekiyoruz belkide..
LÜTFEN YIKICI DEĞİL YAPICI OLALIM..

Forumu benlik duygusuna alet etmeyelim.
Sonra da oturup sayfalarca bir şeyler yazıyorsunuz ki. Okumak bile içimden gelmiyor ozaman.

KARDEŞİM YAZDIKLARINI ÖNCE KENDİNE OKU NEFSİNE OKU.. DİYESİM GELİYOR..

Farkında olmadan sürçi lisan ettik ise affola..

Lütfen düşünelim Ahmet Hocamın dediği gibi önce KARDEŞ olalım..

Selam ve Dua ile kalınız..gül

Bu mesaj 1 kez ve en son hanzade3 tarafından 14.01.2007 - 15:20 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 15:17
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
esselamu aleykum

öncelikle şunu belirtmek isterim

yaptığım tüm eklemeler önce kendi nefsime bir seslenişim daha sonra burdaki okuyuculara duyurmaktır

isteyen kendi hissesine bir şey alır isteyen almaz kimseyi sorgulama yetkımız yoktur ve olamaz..

hanzade kardeşimin yazdıklarının doğru olup olmadığını bilmiyorum
ben kimse hakkında olumsuz bir zanda bulunmak ıstemem öyle olsalar bile..
çünkü ben burda herkesi göründüğü gibi görmeye çalışıyorum onlar isterlerse farklı olsunlar bu onların sorunu bu sebepten benim kaybedeceğim bir şey yok ama onlar bir gün muhakkak kaybedeceklerdir

burda bazı yazışmaların hal dillerini göremediğimiz için yanlış anlama gibi durumlarımız olabiliyor bunu dikkate almanızı önemle rica ediyorum..

şöyleki daha üyeliğimin ilk zamanlarında bir şiir yarışması düzenlenmiş ve ben altına ekleme olarak şunu yazmıştım

''hediyenın ne oldugunu öğrenmeden kalem oynatmam'' hemen akabinde DOLUNAY kardeşimizin eklemesini okuyunca çok üzülmüştüm eklemesinde ''aslolan bu mudur ''diye yazmıştı ki durumu farkettım çünkü ben latife olarak düşünmüştüm niyetim temizdi lakin hal dilini anlayamıyorsunuz ALLAH tan kı gözüm yandaki sliplere iliştiğnde hemen altına gülücükleriyanı o slıpleri kullanmayı unutmuştum deyınce durumu kurtarıvermıştık ALLAH bu vesıleyle tekrar dolunay kardeşimden razıolsun ki bızı hemen anlamıştı...

http://www.ravda.net/rf/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=51591

galiba uzatıyorum ama bu yanlış anlama ve anlaşılmalara bır son verelim kardeşlerim.. ekleyen kişinin hal durumunu gözümüzde en ıyı nıyetımızle canlandıralım ve ona göre muamelede bulunalım fikri kötü bile olsa -ki ben burda oyle kişilerin olduguna inanmıyorum- onu kazanmaya çelışalım...

taktır edersınız kı hayr işlerinin olduğu yerde şeytan insanı rahat bırakmaz

bız burda bazı şeyleri tartışalım bazılarımızın farklı düşüncesi olabilir ya bız doğruyu bilmiyoruz yada bazıları.. tartışmadan doğru yolu nasıl öğreneceğiz veya öğreteceğiz

ama tartışırken farklı görüşleri neden kabul edemıyoruz bılmmem ya hemen bırılerını kırıyoruz yada hemen kırılıyoruz

müdedeyyın insanların olduğu yerde ne kırmayı ne de hemen kırılmayı kabul edemıyorum
elbette ki kimseyi dört dörtlük var sayamayız hepimizin yanlışları var ve bu oluyor maalesef amacımız burda o yanlışları asgarıye indirmek değil midir yani önce kendimize anlatalım daha sonrası ısteyen alsın ısteyen almasın biz halisane ikazımızı yapalım ki ravda kayıtları buna şahıt olacaktır inşALLAH...

ben burda kimseye kırılmadım kırılmayacağımda kırmışlığım olmuşsa önce ALLAH tan daha sonra kendilerinden af diliyorum hakklarınızı helal ediniz
her şey HAKK TEALA dandır keşke kırılmam O nun yüzünden olsun..

benim için bu site buraya ne verdiğim değil daha çok burdan ne öğrendiğimdir..

Haydi ben bensiz geleyim,
sen sensiz gel.
Ne varsa şu ırmağın içinde var,
soyunalım iki can,
dalalım şu ırmağa, hadi.
Bu kupkuru yerde yakınmadan gayri ne gördük,
bu kupkuru yerde ne gördük zulümden gayri.

Bu ırmakta ne ölmek var bize,
bu ırmakta ne gam var, ne keder var, ne dert.
Bu ırmak alabildiğine yaşamaktan,
bu ırmak iyilikten, cömertlikten ibaret.

Durma, çabuk gel, gelmem deme.
Ne evet demek yaraşır sana, ne hayır, dostum,
senin şânına sadece gelmek yaraşır.

yanlış bir yazışmam olmuşsa affola
hepinizi ALLAH için seviyorum

selam ve dua ile...

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 20:45
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
gül Hepinizdengül
Allah Razı Olsun

gül Çok çok güzel bir uyarıgül

Mevlana Hz derki :

Hz Musa (a.s.) sendedir , Firavun da sendedir. Sende gizlidir.

Karşınızdaki kim olursa olsun aksi hal ve hareket olmadığı sürece Hüsnü zann (iyi gözle bakmak )beslemek zorundasınız.

Ama bu Rabbimizin kullarına emrettiği tedbirleri almaya engel değil eğer bunda bir gevşeklik varsa
ve bu yüzden yukarıdaki bahsettiğiniz nahoş durumlar ile karşılaşılıyor ise suçu karşımızdakinden çok kendimizde aramalıyız.

Selam ve Dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son M.MasuM tarafından 14.01.2007 - 23:04 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 22:03
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 763 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55776 saniyede açıldı