kaletra chloroquine colchicine generique rhinocortivermectin seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » Senin Görüşüne Saygı Duyuyorum.

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
Senin Görüşüne Saygı Duyuyorum.

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Cinsiyeti: Erkek 
Selamün Aleyküm Kardeşlerim !

Gerek Ravda'mızda gerekse toplumsal hayatımızda çok fazla karşı karşıya gelebileceğimiz bir durum karşısında tavrımız ne olmalıdır.

Mü'min Rabbimizin her ortamda ve durumda ( fitneye sebeb olmamak kaydı ile) iyiliği emretmek ve kötülükten men etmek emri ilahisi çerçevesinde herkese iman esaslarını ve haram,helal;ibadet konularında doğruları anlatmalı gerekli durumlarda fikri mücadelesini yapabilmelidir.

Ama bu yapılırken özellikle bir kelime çok kullanılıyor.
(Senin Görüşüne saygı duyuyorum ama..)

Biliyorsunuz İman esaslarında zerre kadar aykırı bir inanç,itiraz veya beyenmeme küfürdür,ayrıca haram-helal konusunda da durum aynıdır.

O halde karşınızdakinin yanlış inanç ve ibadet bilgilerini onunla tartışırken yada izah ederken ( Senin Görüşüne saygı duyuyorum ama..) ifadesini kullanmayalım.

Lütfen şu hükmü hiç aklımızdan çıkarmayalım.

( Küfrü beyenmek,Küfre Hürmet etmek,Saygı göstermek ve Küfre Rıza Küfrdür.)

Nasılki bir haramın işlenmesine mü'min ben yapmıyorum ama saygı duyuyorum diyemezse yanlış görüş ve düşüncelerede sana katılmıyorum ama düşüncenede saygı duyuyorum diyemez.

Selam ve Dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son M.MasuM tarafından 29.12.2006 - 20:28 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 20:26
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Cinsiyeti: ----- 
Ve Aleykum Selam Ve Berekatu...

Doğru doğrudur yanlış da yanlıştır. Yanlışa saygı gösterilmez beğenilmez doğruyu anlatırsın doğru bu dersin kabul etmez ise susarsın. Dua edersin ALLAH c.c. hidayet nasip etsin dersin. Ama senin yoluna saygı duyuyorum denmez. Muhammed kardeşim ALLAH c.c. Razı olsun bu güzel konu için gül

Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 20:31
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  

213 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 21:08
Cinsiyeti: ----- 
Ve Aleykum Selam Muhammed Kardesim Benim.Çok Isabetli Ve Önemli Bir Yazı Hz Allah Razi Olsun.gül

Gerek Bilmeden Gerekse Karsıdakine Hos Görunmek Veya Muhatabla Olan Diyoloğu Şirin Devam Ettirmek İçin Secilen Bir Soz.

Mesela Ben İçki İçiyorum,Namaz Kılmıyorum,Bu Sekilde Inanıyorum.Diyen Ve Dusunen Kimseye Saygı Duyuyorum Denirmi Allah Aşkına.

Saygı Tazimdir,Hurmettir.Bu Manada Bir Saygı Zaten El Iyaze Billah Kufurdur.

Gerci Bunu Bu Manada Dusunmeden Soyleyenlerde Mevcud.Senin Haramlarla Mesgul Olman,Bu Sekilde Inanman, Senin Kendi Tercihin.Bunu Secmişsin.Elbette Ki Yanlış.Zorla Sana Kabul Ettiricek Değilim.Hursun.Manasında Kullanıyolar Sanırım.Yinede Eegr Ki Karsısındakinin Beyan Ettiği Görus yanlış Bir İtikad Haram Bir Fiil İse.Kat-i Surette Soylememek Lazim.

Yazdıklarına Tamamen Katılıyorum

Measselam.
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 20:41
Bu mesajı bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diğer mesajları Ehl-i Sunnet`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 769 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54105 saniyede açıldı