fluvoxamine ivermectin generique plaquenil lopinavir ritonavir stromectol seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » * B I R * A N N E N I N * M E K T U B U *

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
* B I R * A N N E N I N * M E K T U B U *

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Cinsiyeti: Erkek 
Cocuk, babasindan aldigi harcligi vaktinden önce bitirmis ve günlerdir istedigi top icin yeterli parayi biriktirememisti. Birkac hafta sonra yaz tatiline girecek olmasi, onu bu konuda endiselendirip yeni kaynaklar aramaya sevkediyordu. Evlerine gelen son aylik dergide "Her hizmetin bir ücret karsiliginda oldugunu" okuyunca, sevincle havaya sicradi. Buna göre; ailesine yaptigi yardimlarin da elbette bir karsiligi olmaliydi.

Cocuk bu fikirle harekete gecip gördügü islerin listesini cikardi ve bunlarin yanina da ücretlerini yazdi. Firindan ekmek almak icin 200, cöp dökmek icin 100, annesiyle pazara gitmek icin 500 lira hic de fazla sayilmazdi.

Aylik toplam 25 bin lira tutan listeyi imzalayip annesinin cantasina koydugunda, bu akillica kesfinden dolayi gözleri parliyordu.

Cocuk, ertesi gün yataginin basucunda 25 bin lira ile birlikte kücük bir kagit parcasi buldu. Kendi hazirladigi listeye benzeyen ve annesinin imzasini tasiyan listede :

"Seni hayatim pahasina dünyaya getirmenin, yillarca bezlerini yikamanin; binbir güclükle besleyip büyütmenin karsiligi, sadece sevgindir ve yanagindan aldigim bir öpücüktür" yaziyordu.

"Kazandigin parayi, güle güle harca yavrum."

(Alintidir.)
Ekleme Tarihi: 17.12.2006 - 17:49
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Feyzaa su an offline Feyzaa  

239 Mesaj -

En Son On: 01.02.2008 - 17:52
Cinsiyeti: Bayan 
Cok güzel
Yüreginize saglik...
Ekleme Tarihi: 17.12.2006 - 17:58
Bu mesajı bildir   Feyzaa üyenin diğer mesajları Feyzaa`in Profili Feyzaa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
"Seni hayatim pahasina dünyaya getirmenin, yillarca bezlerini yikamanin; binbir güclükle besleyip büyütmenin karsiligi, sadece sevgindir ve yanagindan aldigim bir öpücüktür" yaziyordu.

gül
gül Allah Razı Olsun gül
gül

Ekleme Tarihi: 17.12.2006 - 18:05
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
iste analarımız gül

pertev abıgül
Ekleme Tarihi: 17.12.2006 - 18:08
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Abdulkadir056 su an offline Abdulkadir056  

74 Mesaj -

En Son On: 22.08.2007 - 17:03
Allah Razı Olsun Pertev abi işte analarımız.
"Seni hayatim pahasina dünyaya getirmenin, yillarca bezlerini yikamanin; binbir güclükle besleyip büyütmenin karsiligi, sadece sevgindir ve yanagindan aldigim bir öpücüktür"

gül

Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 09:26
Bu mesajı bildir   Abdulkadir056 üyenin diğer mesajları Abdulkadir056`in Profili Abdulkadir056 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 03:39
Allah razi olsun abi cok güzel bir konu analarimizin hakki asla ödenmez bunu anne olunca dahada iyi anladim paylasimin icin tesekkürler
Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 09:48
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  
RE:

270 Mesaj -

En Son On: 26.01.2013 - 00:38
Alıntı
Orijınalı Firdevs01

gül
gül Allah Razı Olsun gül
gül

Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 09:52
Bu mesajı bildir   muhammed_cubuk üyenin diğer mesajları muhammed_cubuk`in Profili muhammed_cubuk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_a_r_d_e_l_e_n su an offline k_a_r_d_e_l_e_n  

154 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 11:47
Cinsiyeti: ----- 
cok guzel
ALLAH razi olsun
annelermizin hic bir zaman hakkini odeyemeyiz
en azindan onlari hosnut etmek ve dualarini almak
nasib olur ins.
Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 09:57
Bu mesajı bildir   k_a_r_d_e_l_e_n üyenin diğer mesajları k_a_r_d_e_l_e_n`in Profili k_a_r_d_e_l_e_n Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 21:00
Allah Razı Olsun

ana gibi yar olmaz KABE
gibi diyar olmaz

Analarin hakki ödenmez..:(

Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 17:05
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  
ana yüreği işte..

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
Ana Yüreği
Delikanlı, katı yürekli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemişti. Ancak kız, korkunç bir şart ileri sürerek:

Senin sevgini ölçmek istiyorum, dedi.Bunun için de köpeğime yedirmek üzere bana annenin kalbini getireceksin.

Delikanlı, tüyler ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir tereddütten sonra hislerine mağlup olup annesini öldürmeye karar vermişti. Annesi, belki de durumu farkettiği için oğluna fazla direnmedi. Ve çocuk, annesini öldürerek kalbini bir mendile koydu.Delikanlı, kızın isteğini yerine getirmiş olmanın heyecanıyla yolda koşarken, ayağı bir taşa takıldı. Kendisi bir tarafa, mendil içindeki kalp bir tarafa fırladı. Canının acısından, ağzından ister istemez "Ah anacığım!" sözleri döküldüğünde annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış olan kalbinden bir ses yükseldi:

Canım yavrum, bir yerin acıdı mı?

pertev abim(gül
Ekleme Tarihi: 18.12.2006 - 17:43
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Civelek!

Evlat, beni aglattin yine..

Bu hikayeyi cocukluk yillarimdan bilirim. Yillar önce bunu bana rahmetli anacigim anlatmisti..O zamanlar yas 8 veya 9..Rahmetli anacigim, türkcesi cok güzel bir hanimdi. Tam bir Osmanli hanimefendisiydi..

O yillarda, bir sebebten dolayi anneme kizip: "Sen beni sevmiyorsun" dedigimde, rahmetli anacigim bu güzel, güzel oldugu kadar da hüzünlü hikayeyi anlatmisti bana ve sonunu da söyle baglamisti :

"Oglum, iste analar böyledir..Cocugu zalimde olsa, bir anne evladini cok ama cok severken; sen benim melegimsin, seni ben nasil sevmem?.." deyip, bana sarilmis, yanaklarimdan öpmüstü..Bende annemi bos yere üzdügümü anlamis, cok pisman olmustum ve "Ben de seni cok seviyorum annecigim" diyerek aglamistim.(Bu günkü gibi aklimda)

O ani yasamaktayim simdi, gayr-i ihtiyari gözlerim nemlendi..

Allah senden razi olsun Civelekgül

(Sende beni ya güldürürsün, ya da aglatirsin)
.
Ekleme Tarihi: 19.12.2006 - 23:13
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
değerli abim,

nerde bir öksüz görsem nerde bir yetim duysam içim burkulur hüzünlenirim nerde bir ANNE lafzı geçse hep bu hikayeler aklıma gelir ve bilirim ki onların yaptıkları bu hikayelerin çok bile çok ötesinde....

yaşadığımız hayat bu.. hayatta olabılecek her şey bizimde başımıza gelebilir bilinciyle yaşamak ve kabullenmek....

yaşadığımız hayat bu..içinde gülmenin ve ağlamanın kardeş kardeşe yaşadığı bir hayat...

gülmek ne kadar kaderse ağlamakta bir kader..

bu vesıleyle NUR-U RAHMAN a kavuşan annenıze NUR-U RAHMAN dan ganı ganı rahmet diliyorum
mekanı cennet olsun..

selam ve dua ile değerli abimgül

Ekleme Tarihi: 20.12.2006 - 09:10
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 885 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Mecced (42), tilve (45), alsancak55 (54), kobra111 (49), ihlumut (39), salih1960 (64), morsel (35), zeynep17 (31), alperen_58 (58), mushab60 (50), MEDINENIN GÜLÜ (36), lazkopat_tr (37), ilhanebrar (50), turkthunder (46), selcukserdar (45), sedaseda (35), orhanaksoy (58), selimkum (40), ege-men (37), adigesav (58), osman__ulker (44), azize (38), muhittin19 (40), faruk1453 (40), BüCüR (37), mücahit444 (46), yilmaz keskin (53), daricali (39), ilkahmet (44), aktashakan (38), mücella (41), fatih avc&yacut.. (52), GurbetGülü (36), abdulbakiucar (40), MaRsS (39), metince (52), sercan_21998 (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58412 saniyede açıldı