budesonide lopinavir ritonavir generique plaquenil kaletra stromectol 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » ALLAH RIZASI ICIN DOGRUYU SOYLEYIN

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 15 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ALLAH RIZASI ICIN DOGRUYU SOYLEYIN

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
Cinsiyeti: Bayan 
S.A Arkadaslar kardesler sizinle bir konuyu paylasmak istiyorum aslinda paylasmakta degil bilgi istiyorum.
kucuk kizim 8 yasindayken namaz kilmaya basladi oyleki hepimize o vesile oldu bizde namazimiza basladik.
kisa bir sure icinde bir aksam yatsi namazini kildi ve karsimiza cikip ben kapandim artik dedi.
ben sok oldum hic dusunmeden karsi ciktim ,karsi cikmamin sebebi bizim burda okularda yasak degil ama cocuklar dalga gecer diye dusundum kizimin psikolojisini dusunerek karsi ciktim ve dedim ki ilk okulu bitir ondan sonra kapanmak istiyorsan kapan . O gece esimle bile tartistik esim kapanmasini istiyordu ayni zamanda kizim kosova birincisi karatede bu sporu kapali olarak yapamazdi ,kizim yaparim diyordu boylece tartistik ve ben kizimin kapanmasina izin vermedim sizden ricam allah askina soyleyin yanlismi yaptim yoksa dogrumu.
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 14:26
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Feyzaa su an offline Feyzaa  

239 Mesaj -

En Son On: 01.02.2008 - 17:52
Ne mutlu size sükür etmelisiniz ne kadar güzel.Canabu Allah tan dilegim devamini getirsin.Bence kendisine birakin.Ben kapandigimda annem karsi cikmisti, acilmam icin ugrasti.Fakat bu onun cahilligindendi ama simdi kendisi 5 vakit namazinda ve Kuran ögrenmek icin ugrasiyor.Canabu Allah kardeslerime ve babamada hidayet verir insallah dua edin insallah...:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 14:31
Bu mesajı bildir   Feyzaa üyenin diğer mesajları Feyzaa`in Profili Feyzaa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mucahide16 su an offline mucahide16  

67 Mesaj -

En Son On: 17.06.2007 - 03:42
Alıntı
Orijınalı cihan.pz

ben sok oldum hic dusunmeden karsi ciktim ,karsi cikmamin sebebi bizim burda okularda yasak degil ama cocuklar dalga gecer diye dusundum kizimin psikolojisini dusunerek karsi ciktim ve dedim ki ilk okulu bitir ondan sonra kapanmak istiyorsan kapan

Aleyküm selam

Ablacım bence siz onun kapanmasına karşı çıkarak zaten kızınızın psikolejisini etkilemişsinizdir.Onun içinde şuanda bence çok güzel fırtınalar kopuyor,diyor ve Feyzaa ablaya katılıyorum.

dua ile...
vesselam...
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 14:39
Bu mesajı bildir   mucahide16 üyenin diğer mesajları mucahide16`in Profili mucahide16 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
erdal58 su an offline erdal58  

134 Mesaj -

En Son On: 24.02.2007 - 21:48
Cinsiyeti: Erkek 
Güzel abicim düşün bakalım sence doğrumu yapıyosun yanlışmı.Burda sana biz nedersek diyelim.Yaşantınızı ve aile ortamınızı bilemeyiz.Öocuğun okuduğu okulu ve onun çevresinide tabi.Size tavsiyem kendinizi bir hesaba çekin yaradandan isteyin güzelliği ve doğru olanı eminim gerçek doğruya daha yakın olacaksınız.
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 14:45
Bu mesajı bildir   erdal58 üyenin diğer mesajları erdal58`in Profili erdal58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Insanin icinde, sessiz-sözsüz, bizsiz-sizsiz konusan, yalniz sahibiyle mabeyninde sir olan bir mukabele vardir..Ve o ses daima dogruyu, güzeli nasihat eder.
Iste bu Rahman'dandir.

Birde kötülükleri emreden, dogruyu yalnis, güzeli cirkin gösteren vardir..Iste buda seytan dandir.

Ne mutlu o yavruya ki, sahibinin sesine in'kiad ve intisab etmis.

Kararini sen ver Cihan Kardesim.
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 14:56
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
erdal58 su an offline erdal58  

134 Mesaj -

En Son On: 24.02.2007 - 21:48
Tercümanım oldun pertev.Allah razı olsun demeden geçemedim.
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 15:12
Bu mesajı bildir   erdal58 üyenin diğer mesajları erdal58`in Profili erdal58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
kucuk kizim 8 yasindayken namaz kilmaya basladi oyleki hepimize o vesile oldu bizde namazimiza basladik.

Böyle bir durumda cocuğa yapılan yanlış derin etkiler bırakabilir..

Biz ne yaptık diyede kandinizi sorguluyorsunuz..
henüz geç degil..
Normalde anne babanın örnek olması lazımken cocuk size vesile olmuş ne kadar güzel ..

bir evladın yapmış olduğu güzel ameller anne babasında öldükten sonra amel defterlerinin kapanmamasına vesiledir..

böyle bir durumda cocuk anne babaya karşı çıksa bile Allah katında haklıdır ..
bu yaslarda cocuga atılan bir tokat onu camiden kurslardan sogutur..lütfen dikkat edelim..

Aynı durumda ben olsaydım O Çocugu başımın üzerinde götürür getirir gezdirirdim. yani elimden gelen her şeyi yapar yetişmesi için bütün imkanları kullanırdım..

Herşeyin Hayırlısı ....selam ve dua ile ..
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 15:22
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tillolu bey su an offline tillolu bey  
BAŞARILAR

14 Mesaj -

En Son On: 27.12.2006 - 18:32
ben sok oldum hic dusunmeden karsi ciktim ,karsi cikmamin sebebi bizim burda okularda yasak degil ama cocuklar dalga gecer diye dusundum kizimin psikolojisini dusunerek karsi ciktim ve dedim ki ilk okulu bitir ondan sonra kapanmak istiyorsan kapan

BENCE SİZ DOĞRUSUNU DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ.FAKAT HEVESİNİ DE KIRMAYIN.DALGA GEÇEN OLURSA ARKADAŞLARINDAN O ZAMAN SEÇİMİNİN ERKEN OLUP OLMADIĞINI ANLAR VEYA ANLATIRSINIZ.İNANIN İÇİNDE ŞİMDİDEN VARSA İLERDEDE KENDİ KENDİNE KAPANIR.ZORLAMAYIN.BENCE ŞUAN KAPANMASI ERKEN.BİZE OKUYAN VE BAŞARILI GENÇLİK LAZIM.ALLAH HAYIRLISINI VERSİN.ALLAHA EMANET OLUN

.
Allah Razı Olsun

Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 15:34
Bu mesajı bildir   tillolu bey üyenin diğer mesajları tillolu bey`in Profili tillolu bey Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  

363 Mesaj -

cevapladiginiz icin allah hepinizden razi olsun ama ben kendimi o kadar sucluyorum ki bazen aklima geldikce bunaliyorum simdi kizim 13 yasinda yine namazinda allahima cok sukur artik asla karsi cikmam yeterki istesin kapansin ve dua ediyorum allahima karsi suc islediysem allahim beni afetsin.

amin.

HEPNIZDEN ALLAH RAZI OLSUN
Ekleme Tarihi: 14.12.2006 - 21:12
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  
RE:

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Alıntı
Orijınalı mucahide16

Ablacım bence siz onun kapanmasına karşı çıkarak zaten kızınızın psikolejisini etkilemişsinizdir...

Mücahide bacima katiliyorum...
Ama zaten cocuk simdi 13 yasinda ablam artik bundan sonrasi dahada önemli...

Insaallah zorlamadan basörtüsünü sevdirerek basina baglamasina yardimci ol ablam...
Ekleme Tarihi: 15.12.2006 - 02:27
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dini Mubin-i Islam su an offline Dini Mubin-i Islam  

190 Mesaj -

En Son On: 10.05.2007 - 10:59
Cinsiyeti: ----- 
Ben meseleye biraz daha genis acidan bakmak istiyorum.

Anne babalar cocuklari bir karar aldigi zaman hemen onlara karsi cikmamalilar.

Mesele ne olursa olsun cocuklarini bir birey olarak görüp onlara saygi duymalidir.
Temel prensip bence her zaman bu olmalidir.

Ufak yastaki cocuklarin en fazla anne ve babalarina güvenmeye ihtiyaclari vardir.

Heleki baskalarina karsi Allah´tan sonra anne ve babadir koruyuculari.

Cocugunuz bir karar aldi ise onun düsüncelerine saygili olmalisiniz.
Size göre yanlis oldugunu düsünseniz bile! Cünkü böyle davrandiginizda iliskinizin gidisati daha saglikli olur. Sizin icin cocugunuz önemli ise, ona kendi düsüncelerini hic korkmadan söyleyebilecegi, rahatca konusabilecegi ve uygulayabilecegi zemin hazirlamalisiniz.

Bu demek degildir ki onu yanlislariyla basbasa birakin, cocuk kendi kararlarini kendi alsin. Bunu söylemiyorum.
Cocugun gelisimi ve sosyal yasantisi icin önemli kararlar tabiiki aileyi ilgilendirir ve cocugun dogruya yönlendirilmeye ihtiyaci vardir.

Ama cocugunuzu karsiniza degil yaniniza alin.

Neye neden müsade etmediyinizi ona aciklayin ve size göre yanlis bir durum var ise izah yolunu esas alin. Yasaklamak cözüm degildir. Cocuk bir yasagin nedenini anlamali diye düsünüyorum.

Ama siz kendi cocugunuzu daha iyi biliyorsunuz. Bu sebepten dolayi en dogru karari Allah´in izni ile sizler vereceksiniz.

Zaten mesele 5 sene önce gecen bir olay yanlis anlamdiysam. Yani olan olmus.

Mevlana diyorki: Dünle beraber gitti düne ayit ne varsa cancagazim. Bugün yeni sözler söylemek lazim.

Yanlislarimizi Allah affetsin.

Selamlar
Ekleme Tarihi: 15.12.2006 - 02:55
Bu mesajı bildir   Dini Mubin-i Islam üyenin diğer mesajları Dini Mubin-i Islam`in Profili Dini Mubin-i Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kosovali su an offline kosovali  
Iste cevabini aldin

91 Mesaj -

En Son On: 29.03.2019 - 02:57
s.a.arkadasllar ben cihan.pz.kocasiyim 5 yil unce bu konuda tartismistik ben kizimi destekliyordum cunku cok iy biliyordum ki kizim kendisini savunacakadar her sekilde bilirdi bide ben babasi olarak her zaman arkasinda vardim her sekilde kizimi korurdum ve asla dinime laf atmasini kimseye firsat vermezdim.Bu konuda karimi suclamiyorum cunku nede olsa oda bir ane ve hicbir ane evladinin kutulugunu istemez bence o sadece korkudan karsi cikti.
ALLAH SIZLERDEN RAZI OLLSUN.
Ekleme Tarihi: 15.12.2006 - 09:46
Bu mesajı bildir   kosovali üyenin diğer mesajları kosovali`in Profili kosovali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kosovali su an offline kosovali  
HuRi kardesim elerine saglik

91 Mesaj -

En Son On: 29.03.2019 - 02:57
s.a.kardesim kusura bakmayin belki bu konuda cevap vermeye benim hakim yok cunku cihan.pz benim esim ve biz KOSOVALIYIZ arnavud bu konuda bende esimle ayni dusuncede deyildik bende esime karsi cikmistim orda okuyun bende cevap ekledim(kosovali) bence siz cok haklisiniz evet sok olmus yazmisti ama kotu dusuncesi yoktu cunku korkuyordu ve neden korktunu bende biliyordum cunku kizimiz 8 yasinda kosva birincisi spor (karate) 6 yasinda bu sporla aliniyor ve simdi 13 yasinda 4 kere kosova birincisi ve 2 sefer Balkanlar ikincisi ama ALLAHIMA SUKURLER OLLSUN dinine cok bagli ve asla kimseye izin vermez dalga gecsinler eger gecerseler sonuc biliyoruz ki kavga eder ve cidi soyloyorum ki kavga etmesini istemiyoruz burada (kosovada) misiyonerler cok var ve kardesim esimin korkusu sadece kavga cikmasi ben babasi olarak her seyi goze almistim ve er zaman kizimi destekliyorum tabi ki esime de biraz hak veriyorum.Sizin yazdiklariniza katiliyorum.ALLAHA EMANET OLLUN. yazdiklarimda bir yanlis varsa af diliyorum cunku tukcem cok iy deil.
ALLAHU-EKBER
Ekleme Tarihi: 16.12.2006 - 20:20
Bu mesajı bildir   kosovali üyenin diğer mesajları kosovali`in Profili kosovali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Allah Razı OlsuN. Kosovali abim

Herşeyden önce o kardeşimi tebrik ediyor ve ona o yaşta hidayet ve şuur ihsan eden Rabbime c.c. sonsuz hamd ediyorum.
İnşaAllah ailenizle beraber her şeyden önce İmanı hakkıyle anlamak ,islamı hakkıyla yaşamak ve yaşantınızla insanlara bu güzel dini sevdirmek ve tebliğ etmek nasip olur.

Huri kardeşim dost acı söyler misali tesbitlerin çok güzel ve yerinde sana katılmamak elde değil,
Allah Razı Olsun.

Tillolu Bey kardeşim (BENCE ŞUAN KAPANMASI ERKEN.BİZE OKUYAN VE BAŞARILI GENÇLİK LAZIM. ) bu sözünden eğer büluğ çağına kadarı kast ediyorsanız anlarım ama daha sonrasınıda kast ediyorsanız lütfen bizi aydınlatınız.
Aydınlatırken de tek ricam delil aldığınız Kaynak eserin adını ve sayfasını yazarmısınız.

Rabbim c.c. Bizi Ehli Sünnet Vel Cemaat yolundan ayırma ve dinimizi İslam Alimlerinin doğru kaynaklarından öğrenmeyi nasib eyle..

Selam ve Dua ile..

Bu mesaj 3 kez ve en son M.MasuM tarafından 17.12.2006 - 11:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.12.2006 - 22:51
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  

363 Mesaj -

s.a kardesim HuRi yazdiklarina asla kizmadim cunku boyle bir tepki alacagimi biliyordum sadece senden degil herkezden bekledim bana sizin dusunceleriniz cok onemliydi.bisey demistiniz BELKI SIZ KAPALI DEGILSINIZ. Evet kapali degilim demekki allahim bana henuz nasip ettmemis insallah tez zamanda nasip eder ama aciksam kimse yargilayamaz cunku gunah oldugunu belki benden daha iyi bilirsiniz belki kapali degilim ama dinime cok bagliyim allahima cok sukur hele musluman dogdugum icin hergun allahima sukrediyorum .Sadece sunu bilmeni isterim ben bir anneyim insallah sende bir gun anne olursun hayirli evlatlar allah sanada nasip eder o zaman aklina beni getirmeni isterim ,benim karsi cikmam sadece kizimi dusunmekti ve en onemlisi belki bilmiyorsun biz 7 yil once savastan kurtulduk ve su an burda dunyanin butun ulkelerinden asker gucleri var ki cogu hristiyan ulkelerden yarin oburgun bir sorun olsaydi ki esim dinine cok bagli muhakak problem cikardi bundan eminim dedim ya ben bir anneyim ve derin dusunmem gerek ailem icin ,ama simdi kizimin kapanmasina asla karsi gelmem cunku karar verebilecek bir yastadir bunu saygiyla karsilarim ustelik cok mutlu olurum.S unu da bilmeni isterim biz komunizim vaktinde buyuduk ve dinimizi gizli bile olsa tuttuk namazimizi orucumuzu hep gizli tuttuk yinede sukretmesini bildik simdi cok sukur istedigimiz gibi dinimizi yasayabiliyoruz, sakinsana kizdigimi dusunme asla kizmadim hatta hak verdim tesekur ederim hersey icin allah razi olsun.kardes seninle mutlaka konusmak isterdim eger istersen adresimi veririm ve benide gormeni isterdim cevap bekliyorum.kib.
Ekleme Tarihi: 17.12.2006 - 12:30
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 834 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61839 saniyede açıldı