budesonide chloroquine budesonide chloroquine fluvoxamine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » lütfen tek ablalarim okusun !!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
lütfen tek ablalarim okusun !!!

4 Mesaj

En Son On: 06.07.2007 - 14:54
Cinsiyeti: ----- 
S.a ablalarim nasil anlatcami bilmiyorum ama gercekden son carem sizsiniz, ben 18 yasindayim ve sevdim bir genc var. Evlenmeye düsünüyorus ama daha gercekden cok erken bende okuyorum oda.size sormak istedim su ben bile bile günah isleyemem iki seneye kadar evlenmeye düsünüyorus. acaba aileler duymadan imam nikah yapsak dogru mudur yanlis midir?? bir yandan diyorum belki imam nikah anne baba rizasi olmadan olmaz ama gercekden cok kötü birsey bile bile günha islemek konusmamiz bile zina yeri geciyordur belki lüfen yardim edin!!:(ağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 26.10.2006 - 10:28
Bu mesajı bildir   Eslem18 üyenin diğer mesajları Eslem18`in Profili Eslem18 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Cinsiyeti: Bayan 
Ve aleyküm selam canım,

Derdini çok iyi anlıyorum inan,

Senin yaşlarında bi gencin bu gibi şeyler düşünmesi çok normal,

Ama gerçek şu ki dini nikah kıyılabilmesi için nikahın çevreye ilan edilmesi gerekir,
Anneden babadan ve toplumdan gizli kıyılan nikah zaten hükümsüzdür,

Ve sana bi abla tavsiyesi söyleyeyim,

İnan ki sana yemin dahi edebilirim üç dört yıl sonra bu düşündüklerine yaptıklarına pişman olup güleceksin kızacaksın kendine,
Bu yaslardaki aşk sevgi v.s inan genelde geçici oluyor,
Eğer sevdiğin seni gerçekten seviyorsa karşılık beklemeden seninle belli bir mesafede konuşur ve senden hiç bir şey beklemez,
Anlatabilmişimdir umarım,

ALLAH yardımcın olsun kardeşim,ama nolur iyi düşün inan sen şu an cahilsin bilmediğin şeyler çok,yalnış anlaama lütfen sadece tecrübe açısından söylüyorum bunları...

hakkını helal et...
telaşlı
Ekleme Tarihi: 26.10.2006 - 10:41
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Ve aleykümüs selam

Eslem18 can Rabbim yar ve yardımcın olsun inşAllah...

Ailenin rızası olmadan günah bunu yapmak... hem daha çook

gençsin belki bir hevestir gelip geçici acele etmeyin bence canım...

Zamana bırakın konuşsanız bile mesafe islami ölçülerde olsun...

iki kişinin bulunduğu yerde üçüncüsü şeytandır dikkat et

canımsın bu zamanda aşık bile olsan insanlara güvenilmez

hem yaşın genç acele etme dua et eğer kaderinde varsa bu kişi olur

Rabbim en hayırlısı bilendir verendir...

Rabbim hakkında hayırlısı neyse onu versin inşAllah...

dualarımdasın can inşAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 26.10.2006 - 10:48
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Eslem18 su an offline Eslem18  
RE:

4 Mesaj

cok sagoll ablam gercekden bunu duymaya ihtiyacim vardi allah razi olsun estg.ne yanlis anlamamsi sen gercekeleri anlatin, ve anlatiklarinde cok da haklisin yardimci oldun icin allah razi olsun sende hakkini helal et.
Allaha emanet ol..
Ekleme Tarihi: 26.10.2006 - 10:50
Bu mesajı bildir   Eslem18 üyenin diğer mesajları Eslem18`in Profili Eslem18 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Eslem bacim yazini okuyunca tebessüm ettim sevinçli

Ne güzel bir düsünce, ne güzel bir yürekki günah islememek icin böyle seyler düsünüyor...

Maasallah...Canim benim seni hanim hanimada görmek isterim...gül

Bende Songül ve hilalay bacim gibi düsünüyorum...
Nikahi ailenin haberi olmadan kiydirma derim...
Daha cok erken sonradan pisman olmani istemem...
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 02:01
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Aciz-bir-kul su an offline Aciz-bir-kul  
slm güzel kardesim,

26 Mesaj -

En Son On: 12.04.2007 - 23:51
yazdiklarini okuyunca sasirdim ve bi hata yapmandan korktugum icin biseyler söylemek istedim kendi aklimca kabul edersen,dinle benim genc ve bi okadar da asik oldugunu zanneden bacim yasin daha 18 allah uzun ömür versin ama su anki düsüncelerin o kadar toy ki ve seni yanlis bi yola itebilir nolur ana- babanin rizasi olmadan hicbir ise kalkisma ister leyla gibi sirin gibi asik ol..bu zamanin genclerinin asklari saman alevi gibi gelip gecici mademki seneye evlenmeyi düsünüyosunuz o zamana kadar sadece yazisin derim,inanki bi hata yapmandan korkuyorum simdi ve hakkinizda hayirlisi neyse rabbimden onu diliyorum..allah a emanet ol herseyinle..ana baba duasi ve rizasi herseyden daha önemli bunu unutma...
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 02:16
Bu mesajı bildir   Aciz-bir-kul üyenin diğer mesajları Aciz-bir-kul`in Profili Aciz-bir-kul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Eslem18 su an offline Eslem18  

4 Mesaj

allah hepinizden razi olsun duymak istediklerimde buydu. gercekden cok haklisinis .ana baba duasi ve rizasi herseyden daha önemli. bunu anladim cok sagolun. benim bircok arkadasim daha böyle düsünmüsdü
söyledikerliniz bizim icin cok önemli. ve bence cok haklisiniz yarin birgün neolacagi beli degil onun icin allahdan hayirlisini diliyorum. allah gercekden genc kardeslermizin yardimcisi olsun.
allaha emanet olun.
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 13:27
cihan.pz su an offline cihan.pz  
slm guzel kizim

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
sana tek diyebilecegim sey sonun hayirli olsun bunu bizimle paylastigin icin sagol ama buna karar verecek olan tek kisi sensin ama sanna bir anne tafsiyesi cunku benimde senin yasinda kizim var sakin ailenden gizli hicbir sey yapma bosuna dememisler aglarsa anam aglar gerisi yalan aglar iyi dusun canim kizim muhakak ailenle herseyini paylas tamami canim allah yardimcin olsun kizim.
dualarim seninle en guzel yolu secmen icIN.
Ekleme Tarihi: 22.11.2006 - 08:11
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  

286 Mesaj -

En Son On: 14.08.2012 - 20:07
s.a. Eslem18 kardesim

Burda yazilan cogu seye katiliyorum.
Allah yar ve yardimcin olsun.
Tabi simdi senin durumunde belkimantikli düsünmen zor olabilir. Senin simdi beynin degil kalbin hal ve hareketlerini kontrol altina almis olabilir.
böyle olaylari hepimiz yasamisizdir. Simdi bu satirlari yazarken gülesim geldi.

aşık aşık aşık aşık aşık

Allah seni O´nun güzel yolundan ayirmasin insaAllah.
Sakin Allah´in cizdigi yoldan ayrilma kardesim.
En iyisi ona mesafe koy ve görüsmemeye calis.
Bence onunla yazisma bile cünkü daha cok gencsin.
Kuran´da bu konu hakkinda su ayet bulunmaktadir:

Isra Suresi 32

Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.

Bu arad gercekten samimi iseniz duygularinizda birbirini zaten beklersiniz.

Allah sana ve sevdigine sabir versin. AMIN

göz kırpma göz kırpma göz kırpma göz kırpma göz kırpma

Allah´a emanet

Güle Güle

Bu mesaj 2 kez ve en son Kubbetus-Sahra tarafından 22.11.2006 - 20:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.11.2006 - 20:25
Bu mesajı bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diğer mesajları Kubbetus-Sahra`in Profili Kubbetus-Sahra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 839 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55782 saniyede açıldı