ivermektine generique stromectol stromectol lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » ......PEYGAMBERIMIZ (SAV)IN YAZDIGI MEKTUPLAR.......

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
......PEYGAMBERIMIZ (SAV)IN YAZDIGI MEKTUPLAR.......

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Cinsiyeti: Erkek 
Bizans İmparatoru Heraklius´a Gönderilen Mektup

Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

Allahın kulu ve elçisi Muhammedden, Bizanslıların büyük reisi Herakliyusa: Selam hakikat yolunu izleyene (olsun)! İlave edeyim ki, seni bütün olarak İslama davet ediyorum. İslamı kabul et ki felah bulasın. İslamı kabul et ki Allah değerini iki kat artırsın. Ama eğer kaçınırsan, tebeanın günahı da senin üzerine yüklenecektir. Ve siz, ey Kitab-ı Mukaddesin insanları (Ey Ehl-i Kitab!) sizinle bizim aramızda aynı olan bir söze doğru geliniz ki biz ancak Allaha taparız, Ona hiçbir şeyi ortak koşmayız ve aramızda kimse kimseyi, Allahın dışında sahib (Rab) edinmez. İmdi, eğer kaçınırlarsa, şöyle deyiniz: Şahit olun biz Müslümanlardanız (Allaha teslim olanlarız).
-------------------------------------------------------------------
Ahsa Valisi El Münzire Gönderilen Mektup

Allah Resulü Muhammedden, El-Münzir b. Savaya! Selam üzerine olsun. Seni, kendisi dışında hiçbir ilah olmayan tek bir Allaha hamd etmeye çağırıyorum ve ilan ediyorum ki, Ondan başka hiçbir tanrı yoktur ve Muhammed Onun kulu ve Resulüdür. Sana Kadir-i Mutlak ve Şanı Yüce Allahı hatırlatırım ki; zira kim iyi bir nasihate kulak verirse kendi iyiliği içindir; ve kim benim elçilerime itaat eder ve emirlerine uyarsa bizzat bana itaat etmiş olur. Ayrıca, kim onlar hakkında iyi düşünürse benim hakkımda iyi düşünmüş olur. Muhakkak benim elçilerim seni övmüşlerdir. Ben de senin halkına şefaatini kabul ediyorum. İmdi, Müslüman olmadan evvel sahip oldukları şeyleri Müslümanların elinde bırak. Ve ben suçluları affediyorum. İmdi sen de onların pişmanlıklarını kabul et. Biz ise, sen iyi davrandığın sürece seni görevden azletmeyeceğiz. Aksine, kim ki Yahudilik ya da Mecusilikte ısrar ederse cizyeye tabi olacaktır.

Habeşistan Necaşi Ahame´ye Gönderilen Mektup

Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla,

Allah Rasulü Muhammedden Habeş Necaşisi Ashamaya. Kendisi´nden başka İlah bulunmayan gerçek Hükümdar, Mukaddes, Selam, Koruyucu, Kurtarıcı olan Allahın övgüsünü sana iletirim. Tasdik edip şehadet ederim ki; Meryem oğlu İsa Allahın Ruhu ve Kelimesidir. Kendisine dokunulmamış Meryeme nasib edilmiştir. Böylece Meryem İsaya hamile kalmış, Allah Teala da Ruh ve Nefesinden olmak üzere Ademi nasıl yarattıysa onu da öylece yaratmıştır. Seni Tek olan ve Eşi bulunmayan Allaha çağırıyorum. Ona itaat konusunda karşılıklı yardıma çağırıyorum. Beni takib et, bana uy ve bana gelen şeye iman et. Muhakkak ki ben, Allahın Resuluyüm. Bu nedenle seni ve etrafında bulunan askerlerini Allaha iman etmeye davet ediyorum. Nasihat ve sözlerim size ulaşınca kabul etmenizi tavsiye ederim. Amca tarafından yeğenim olan Caferi yanında az sayıda Müslüman grubuyla beraber sana doğru yola çıkarıyorum. Selam gerçek hidayet yolu üzerinde bulunanlara olsun
İran Kralı Kisra´ya Gönderilen Mektup

Allah Resulü Muhammedden, İranlıların büyüğü Kisraya: Selam, hakikat yolunu izleyip Allaha ve Resulüne iman edenlerin ve Allahtan başka İlah olmadığına, Onun bir ve ortaksız olduğuna ve Muhammedin Onun kulu ve Resulü olduğuna şehadet edenlerin üzerine olsun! Seni İslamı kabule çağırıyorum. Zira Ben, Allahın, canlı olan herkesi uyarmak ve ilahi kelamın kafirlere karşı hükmünü tamamlaması için tüm insanlara gönderdiği elçisiyim. Şimdi İslama teslim ol ve felaha er. Ama eğer reddedersen, o zaman Mecusilerin günahları da senin üzerine olacaktır.

Mısır Hükümdarı Mukavkıs´a Gönderilen Mektup

Allahın kulu ve Resulü Muhammedden, Kıbtilerin Büyüğü Mukavkısa. Allahın Selamı; hidayet yoluna girmiş bulunanların üzerine olsun. Buna göre Ben, Seni tam bir İslam daveti ile çağırıyorum. İslama gir. Sonunda emniyet ve selamet içinde olursun. Bunun karşılığında Allah sana iki defa sevab verecektir. Şayet bundan kaçınacak olursan bütün Kıbtilerin günahı senin üzerinde toplanacaktır

Uman Melikleri Ceyfer Ve Abde Gönderilen Mektup

Allah Resulu Muhammedden, Culandanın iki oğulları Ceyfer ve Abde: Selam, hakikat yoluna tabi olanlar üzerine olsun! Sizin her ikinizi İslamın davetine çağırıyorum. İslama tabi o-lun ve kurtuluşa erin. Zira ben, Allahın tüm canlıları uyarmak üzere ve vaadini kafirler üzerine tamamlaması için tüm insanlığa gönderdiği elçisiyim. Şimdi, eğer her ikiniz de İslamı tanırsanız, her ikinize de iktidar vereceğim. Ama ikiniz de (İslamı) kabul etmeyi reddederseniz, ikinizin de krallığı sizden uzaklara yok olup gidecektir, süvarilerim, ülkenizde ordugah kuracaklar ve peygamberlik vasfım krallığınıza galip gelecektir.
Yalancı Peygamber Müseylime´ye Gönderilen Mektup

Rahman ve Rahim olan Allah´ın adıyla;

Allahın Resulü Muhammed´den, yalancı peygamber Müseylime-tül-Kezzab´a. Selâm, hidayete tâbi kimseler üzerine olsun. Bundan sonra bilesin ki, yeryüzü Allah´ indir. Onu, kullarından dilediğine ihsan eder. Hüsn-ü akıbet ise, muttakilerindir. (Allah´tan korkan mümin kullara aittir) Sen ve beraberindekiler eğer tövbe eder seniz, Allah da seni ve seninle beraber tövbe edenleri affeder. (Mektubun son satırı tam olarak okunamamıştır).

Zafer Dergisi Sayı 200 - 1993

ALINTI SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 03.10.2006 - 22:48
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Allah (c.c.) razı olsun kardeş...
Ellerine sağlık.
Ekleme Tarihi: 04.10.2006 - 21:40
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 882 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53851 saniyede açıldı