ivermektin generique kaletra fluvoxamine ivermectine stromectol seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » SULTAN KİM

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SULTAN KİM

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Cinsiyeti: Erkek 
SULTAN KİM

Bir zamanlar, uzak diyarlardan birinde bilge bir sultan yaşardı. Her hükümdar gibi onun da etrafı onlarca

yağcıyla doluydu. Sarayında hangi odaya girse iltifatların, övgülerin bini bir paraydı:

Siz gelmiş geçmiş en kudretli sultansınız, efendim!

Sultanım! Kimsenin, hiçbir şeyin gücü sizinkiyle boy ölçüşemez.

Sizin kudretinizin yetemeyeceği hiçbir şey olamaz,efendim.

Siz sultanların sultanısınız ey aziz hükümdar. Kimse size itaatsizlik etmeye cesaret edemez.

Dediğimiz gibi, sultan aklı başında biriydi ve bu tür aptalca sözleri duymaktan bıkmış usanmıştı.

Bir gün deniz kenarında yürürken, her zamanki gibi kendisine övgüler yağdıran saray ahalisine ve adamlarına

bir ders vermek istedi.

Benim bu dünyadaki en büyük insan olduğumu söylüyorsunuz, öyle mi? diye sormuş adamlarına.

Sultanımız! diye atıldı hepsi bir ağızdan. Sizin kadar kudretli, sizin kadar büyük hiç kimse gelmedi bu

dünyaya.

Yani herşey bana itaat eder, diyorsunuz, öyle mi? diye devam etti sorularına sultan.

Kesinlikle efendimiz diye karşılık verdi saraylılar.

Dünya sizin önünüzde eğilir ve size ram olur.

Demek öyle, dedi sultan. O zaman bana tahtımı getirin ve kıyıya koyun

Derhal sultanımız.

Ve tahtını hemen getirip kumların üzerine yerleştirdiler.

Denize yaklaştırın, diye seslendi sultan. Tam şuraya, kumsala koyun.

Sonra tahtına oturdu ve önündeki denize bakmaya başladı. Biraz sonra adamlarına sordu:

Bir dalganın gelmekte olduğunu görüyorum. Sizce ona emir versem durur mu?

Sultanın adamları ne diyeceklerini bilemediler.

Hayır demeye de cesaret edemediler. Sonunda, Siz emredin dalga size itaat edecektir Sultanım demek

zorunda kaldılar.

Pekala dedi Sultan da. Ey dalga, sana emrediyorum:

Dur! Deniz, sana da emrediyorum: dalgalanmayı bırak!

Daha sonra, sessizce bekledi sultan. O arada, küçücük bir dalga geldi, sahile vurdu. Dalga onun ayağını da

ıslatmıştı.

Bu ne cüret? diye bağırdı ayağa kalkan sultan. Ey deniz! Derhal geri dön! Sana önümden çekilmeni

emrediyorum. Bana itaat et!

O daha bunları söylerken, bu defa daha büyük bir dalga gelip ayaklarını ıslattı. Uzaklardan geçen bir gemiden

dolayı olsa gerek, dalgalar büyüdükçe büyüdü. Öyle ki, sultanın tahtı suların içinde kaldı. Sadece ayakları değil,

elbisesinin etekleri de ıslandı. Bütün bu olup bitenleri hayretle izleyen saraylılar, fısıltıyla sultanlarının aklını kaçırıp

kaçırmadığını soruyorlardı birbirlerine.

Evet, dostlarım dedi sultan adamlarına dönüp. Öyle görünüyor ki, sizin inandığınız kadar kudretli birisi

değilim ben. Bakın şu küçücük dalgalara bile sözüm geçmiyor. Nerede kaldı, denizlere, dağlara, dünyaya

hükmedebileyim...

Bu size ders olsun. Bundan böyle tek bir Sultan olduğunu, sadece Onun kudretinin herşeye yeteceğini,

denize onun hükmettiğini, bütün denizlerin onun kudret elinde bulunduğunu hatırlarsınız umarım. Sultan da

olsam, ben Onun aciz bir kuluyum. Dolayısıyla, bana yönelttiğiniz övgülerin ve iltifatların gerçek adresi ancak O

olabilir.

ALINTI SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 17:47
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aFrA - yetim kiz su an offline aFrA - yetim kiz  

68 Mesaj -

En Son On: 18.01.2007 - 16:30
Cinsiyeti: Bayan 
A L L A H sizden razi olsun recepholding-abi.

ALLAH'a emanet olun
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 17:58
Bu mesajı bildir   aFrA - yetim kiz üyenin diğer mesajları aFrA - yetim kiz`in Profili aFrA - yetim kiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 18.01.2007 - 16:30
Cinsiyeti: ----- 
Bu size ders olsun. Bundan böyle tek bir Sultan olduğunu, sadece Onun kudretinin herşeye yeteceğini,

denize onun hükmettiğini, bütün denizlerin onun kudret elinde bulunduğunu hatırlarsınız umarım.gül
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 23:24
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Cinsiyeti: Erkek 
recepholding
KARDEŞİM Allah razı olsun ne güzel bir yazı...
buradan anlaşılan hocamızın da dediği tek SULTAN HZ. ALLAH......
Ekleme Tarihi: 20.09.2006 - 02:06
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 888 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55518 saniyede açıldı