kaletra generique colchicine generique colchicine chloroquine budesonide 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » BURAM, BURAM ANADOLUM » İSTANBUL...(Resmin üzerine tiklayin)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 22 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
İSTANBUL...(Resmin üzerine tiklayin)

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Cinsiyeti: ----- 
.....

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 15:36
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Cinsiyeti: Erkek 
BU GUZEL CALISMAYI BIZLERLE PAYLASTIGIN ICIN Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 15:52
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Ablam cok guzel ya.. Allah razi olsun paylasimin icin..
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 15:57
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı -=[ E_R ]=-

Ablam cok guzel ya.. Allah razi olsun paylasimin icin..

gülgülgül

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 17:04
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33

O manayı bul da bul...
İlle İstanbul'da bul...
İstanbul--İstanbul...

SaHRa can ALLAH (c.c.) razı olsun...
Emeklerine ve Ellerine sağlık can...gül

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 20:14
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  

1183 Mesaj -

Can kardeslerim Mevlam sizden de razi olsun ins...gül
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 21:24
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
donmezhasan su an offline donmezhasan  
link ÇAlışmıyor

139 Mesaj -

En Son On: 08.03.2016 - 20:32
Kardeş resim çok güzel ama like tıkladığımda sayfa açılıyo bişey yüklenirken hata raporu gönderiyo ve sayfa kapanıyo...
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 21:31
Bu mesajı bildir   donmezhasan üyenin diğer mesajları donmezhasan`in Profili donmezhasan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  

1183 Mesaj -

neden acaba!..

ben simdi denedim, bir sorun yok, hemen acildi...

sizden kaynaklanabilir mi donmezhasan kardes?

Burdan tekrar deneyin...

Bu mesaj 1 kez ve en son SaHRa tarafından 16.09.2006 - 21:42 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 21:38
donmezhasan su an offline donmezhasan  
tamam sahra kardeş

139 Mesaj -

En Son On: 08.03.2016 - 20:32
Sanırım sorun benim bilgs da . bende gene açılmıyo. çokda merak etmiştim video yu .. hayırlısı napalım nasip değilmiş.. teşekkürler sahra kardeş..
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 21:49
Bu mesajı bildir   donmezhasan üyenin diğer mesajları donmezhasan`in Profili donmezhasan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Yusuflu su an offline Yusuflu  

428 Mesaj -

En Son On: 25.11.2007 - 20:27
Ah istanbul ahhhh . . .

İstanbul

Seni görüyorum yine İstanbul
Gözlerimle kucaklar gibi uzaktan
Minare minare, ev ev,
Yol, meydan.
Geliyor Boğaziçinden doğru
Bir iskeleden kalkan vapurun sesi,
Mavi sular üstünde yine
Bembeyaz Kızkulesi.
Bir yanda, serin sabahlarla beraber,
Doğduğum kıyılar: Beşiktaşım.
Baktıkça hep, semt semt, yer yer,
Beş yaşım, onbeş yaşım, ah yirmi yaşım!
Durmuş bir tepende okuduğum mektep,
Askerlik ettiğim kışladır ötesi.
Bir gün bir kızını benim eden
Evlendirme dairesi.
Benim de sayılmaz mı oralar?
Elimi tutar gibi iki yanımdan,
Babamın yattığı Küçüksu,
Anamın toprağı Eyüpsultan.
Önümde, açık kollarıyla boğaz,
Çengelköyden aktarma Rumelihisarı.
İstanbul, İstanbulum benim,
Kadıköyü, Üsküdarı...
Gün olur, Köprü ortasında durur
Anarım, Adalarda çamların uykusunu.
Gün olur, Beyoğlunu özler içim,
Koklamak isterim Tünelin kokusunu.
Bulut geçer üstünden,
Gemi gelir yanaşır
Bir eski türküdür, kulağıma fısıldar,
İçi dolu çamaşır.
Göğünde tanıdım ayın ondördünü.
Kırlarında bilirim baharı,
Herşey içimde, herşey,
İstanbul yadigarı.
Bir daha görüyorum seni dünya gözüyle,
Göğün hep üstümde, havan ciğerlerimdedir.
Ey doğup yaşadığım yerde her taşını
Öpüp başıma koymak istediğim şehir!

Ziya Osman Saba

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 22:07
Bu mesajı bildir   Yusuflu üyenin diğer mesajları Yusuflu`in Profili Yusuflu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44
İstanbul gerçek sölemek gerekirse Aşık olunacak bir şehir fakat güzelligine aşık oldugum şehri ne hale gelmiş utanırım bir daha o hali görmekten uzun bir süre istanbula gitmeyi düşünmüyorum üzüntülü
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 22:18
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
alemihuccet su an offline alemihuccet  

359 Mesaj -

En Son On: 09.01.2008 - 21:36
ben Istanbul'a tekrar aşık oldum,hele Fatih te konaklamak ve hep orda kalmak,son nefese kadar o aşkı solumak istedim...
...Istanbul aşıkların pervane olduğu sevgili şehir...
...............gül...............
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 22:49
Bu mesajı bildir   alemihuccet üyenin diğer mesajları alemihuccet`in Profili alemihuccet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yazenur52 su an offline yazenur52  

36 Mesaj -

En Son On: 11.07.2008 - 10:01
Eyüp Sultan'da sabah namazı...birde Cuma sabahı ise aşık olunmaz mı?
Ayrıca N.F.KISAKÜREK Rahmetle anıyoruz. ALLAH mekanını cennet etsin.
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 22:55
Bu mesajı bildir   yazenur52 üyenin diğer mesajları yazenur52`in Profili yazenur52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

428 Mesaj -

İSTANBULSAMAK!!

İSTANBULA SUSADIM UZUN zamandır. Yedi tepesinin her birine şiirler yazmak geliyor içimden.. İstanbula susadım uzun zamandır rüzgarlarının dokunuşunu istiyorum yüzümde, ellerimde.. İstanbulda ezanı duymak, denizini hissetmek, bulutlarına hayran arşınlamak istiyorum zamanın yollarını..

En birincil ihtiyaçlarıdır insanların susamak, acıkmak, uyumak. Aynen öylede istanbulsadı ruhum uzun zamandır.. nasıl bir özlem sardı yüreğimi derinlerden. Ne zaman görsem gökyüzünde engin bulutları kuş olmak geliyor içimden ve yorulmadan, mola vermeden, vakit kaybeden uçmak istiyorum o güzel şehre.

Zira biliyorum ki böyle güzel bulutlu, güzel seyirler daha bir başka yaşanıyor o güzel şehirde. Yaşadığınız şehrin gökyüzüne vurgunsanız sizde, aynı semayı alıp birde İstanbulda düşünmelisiniz. Zira o enfes manzaranın aynısını, o engin mavi deniz üzerinde de seyretme olasılığınız doğacağı için iki enfes manzara arasında istediğiniz şükrü yapabilirsiniz kanaatimce..

Uçmak istiyorum bir kuş yada belki bir bulut gibi ve belki ilk molayı Ayasofyanın çatısında vermek, sonra Selimiye camisinin minarelerinde ezan sesi dinlemek. Oradan uçup dikili taşın en tepesine konma deneyimlerine girişmek ve belki başarabilsem oradan yine İstanbulu seyretmek..

İstanbula acıktı ruhum uzun zamandır. Özledim o özel şehri. Belki kalabalığını bile, yada belki de sadece havasını. İstanbul diyorum cefasına rağmen! Her şeyiyle İstanbul! Mevsim şimdi sonbahar, vakitlerin insanı üşütmeden serin olduğu dilimler.. Bir şarkının güzel tınılarını anımsatıyor zihnim bana ve yanlış bir anımsama değilse şöyle diyor şarkıda..

Mevsim rüzgarları ne zaman eserse
O zaman hatırlarım
Çocukluk rüyalarım,şeytan uçurtmalarım
Öper beni annem yanaklarımdan
Güzel bir rüyada
Sanki sevdiklerim hayattalarken
hala

Akşama doğru azalırsa yağmur
Kız kulesi ve adalar
Ah burda olsan
Çok güzel hala İstanbulda sonbahar
Çok güzel hala İstanbulda sonbahar!!

Yinede her mevsim ayrı güzel İstanbulda.. Sadece sonbahar daha bir olgun kılıyor İstanbulu benim nazarımda. Sonra beyaza teslimiyeti pek yakıştıramasam da o şatafata belki bir nebzede olsa tevazuyu getiriyor kış mevsimi İstanbula.. Lakin tevazu uzun süre değil yazık, arkadan gelen ilkbahar yeniden canlandırıyor İstanbulun uzun ve karmaşık damarlarındaki dünyalık iştiyakını bu canlanmayla birlikte gelen yaz daha başka bir memlekete dönüştürüyor bu canım şehri.

İşte o yüzden, İstanbulda sonbahar bir başkadır ve belki de en çok İstanbula sonbaharlar nam-ı diğer ikinci baharlar yakışır. Rüzgarların şekilden şekle dönüştürdüğü güzel bulutlar, bulutların deniz üzeri akisleri, insanların giysilerindeki soğuktan korunma amaçlı dikkat ecdada daha bir yakışır geliyor bana hep.

O yüzden eylül en güzel zaman dilimlerindeyken şimdi, vaktiniz varsa eğer.. bir günlüğüne de olsa kaçamak yapın o güzel şehre ve tüm varlığınızla hissedin! Zira,

çok güzel hala İstanbulda Sonbahar!

Öznur Çolakoğlu

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 23:21
Bu mesajı bildir   Yusuflu üyenin diğer mesajları Yusuflu`in Profili Yusuflu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

428 Mesaj -

Sevdam İstanbul...

İstanbul deyince aklıma hep mavi ve illâ ki özgürlük gelir. Mavinin keyfini süren kuşlardan birinin kanadına tutunur, özgürlüğü yaşarım uçarak.

İSTANBUL DEYİNCE AKLIMA hep mavi ve Sultanahmet gelir. İstanbul deyince aklıma Eyüpte mübarek bir sabah namazı serinliği gelir. Alnıma değen serin bir rüzgar, ruhumu ferahlatan martılar gelir.

Uzaktan bana göz kırpan Kızkulesi, bir rüzgarın yardımıyla kondurur dostluk busesini. Kanatlarını açarak boğazda süzülen kuşlar, İstanbulda daha bir özgür görünürler bana.

İstanbul deyince aklıma hep mavi ve illâ ki özgürlük gelir. Mavinin keyfini süren kuşlardan birinin kanadına tutunur, özgürlüğü yaşarım uçarak. Uzun kavak ağaçlarının minik pamukçukları havalanır İstanbul sokaklarında ve yavaş yavaş giyinir İstanbul beyaz tüllerden sır perdesini.

İstanbul deyince aklıma gizem gelir. Gizemli ve efsunlu Osmanlı saraylarının en mahrem müstesna güzelleri gelir. Harem ağasının güzidesinden bir tebessüm kafiyken İstanbula, zümrüt karası gözlerindeki ışıltılar İstanbulun yakamozlarını anımsatır bana.

İstanbul deyince yedi tepeli, elmas gerdanlıklı, büyülü bir kadın gelir aklıma. İstanbul dünya kadınlarının en cazibelisi. İstanbul aslında zaman üstü, mekan üstü, cismaniyet üstü. İstanbul deyince aklıma deniz kokusu gelir. Yedi tepeli cazibeli kadın, İstanbul, bu güzel denizde yıkanır her gün. Saçlarını Çamlıcadan esen rüzgarlar tarar ve kurutur. Makyajını ise bünyesindeki tarihi dokular tamamlar bu taze gelinin.

İstanbul deyince aklıma, taze bir gelinin heyecanı ve telaşesi gelir. Belki de o yüzden İstanbul hep çok hareketli ve hep çok neşelidir. Çünkü İstanbul her zaman balayındadır.

İstanbul deyince aklıma İstanbulun cumbalı evleri gelir. Cumbalı evlerin camlarına ulaşıp içindeki güzelleri görmeye çalışan arsız sarmaşıklar gelir aklıma. Nice güzel ve ulu çınar ağacının dallarında neşeyle ötüşen kuşlar gelir.

İstanbul deyince aklıma merhamet gelir... Kuşların su içmesi için mezarlıklara konan içi su dolu küçük taslar gelir. Sonra, kuşları dahi incitmekten imtina eden İstanbul hanımefendileri birer birer geçeler arz-ı endam ederek gönül penceremin önünden.

İstanbul deyince aklıma asalet ve zarafet gelir. Her türlü inceliğin tüm mimariye dahi nüfuz ettiği ince düşünceli, zarif ecdadımızın başkenti gelir aklıma. Belki de o yüzden aşkı en iyi taşıyan şehirdir İstanbul. Selanike, New Yorka, başka hiçbir şehre yakışmaz aşk bu kadar.

İstanbul deyince aklıma sevda gelir. Sevdası için eriyip bitenler ve İstanbulun toprağına karışıp İstanbulun sevdalı melankolik havasını oluşturan yiğitler, güzeller gelir aklıma. İstanbul deyince hep güzel gelir aklıma.

Başlıbaşına güzellik abidesidir canım İstanbul. Aşk ona çok yakışır, sevda ona. Güzeller onda hayat bulur. İstanbul içinde güzellik tohumları saklayan ve bunları sürekli çatlatıp her gün vefalı bünyesinde sallayarak büyüten vefalı bir ana yüreği gibidir.

İstanbul deyince aklıma vefa gelir. Vefasıyla, kaprisiyle, başdöndüren güzelliğiyle, zarafeti ve asaletiyle sevda en çok İstanbuluma yakışır.

Öznur Çolakoğlu

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 23:28
Nazligul su an offline Nazligul  

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
Cinsiyeti: Bayan 
Hayellerimin Sehri

ISTANBUL...

insAllah birgün gitmek nasip olur..

gül

Sahra Can Ablam

gül....

Ekleme Tarihi: 17.09.2006 - 00:52
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
İŞTE İSTANBULDAN AYRILAMAYIŞIMIN SEBEBİ....
Ekleme Tarihi: 17.09.2006 - 00:58
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40

BEN HALA O GÜZEL ŞEHİRE GİDEMEDİM.:(

Ekleme Tarihi: 05.11.2006 - 21:31
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

428 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı YaSiN056

sevinçli misafirimiz olun birlikte gezelim buyrun .

http://img475.imageshack.us/my.php?image=tekkaredeistanbul0ls.swf&width=800
Ekleme Tarihi: 06.11.2006 - 00:51
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  

815 Mesaj -

En Son On: 01.05.2007 - 13:41
Allah c.c. razi olsun ablagül..
Yusuflu gerçekten çok güzek ben 2 dk bütün İstanbulu gezdim saol..
en çok sevdiğim yer sultan Ahmet tarafi ve kizkulesinin tam karsisi..:(
Allahim razi olsun sizlerden.
Allah c.c. emanetsiniz..
Hakkinizi helal edin..

Ekleme Tarihi: 06.11.2006 - 07:48
Bu mesajı bildir   EHL-I HAK üyenin diğer mesajları EHL-I HAK`in Profili EHL-I HAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tutkunadem su an offline tutkunadem  

575 Mesaj -

En Son On: 28.07.2013 - 17:00
paylasiminiz icin Allah Razı Olsun

gül
Ekleme Tarihi: 06.11.2006 - 07:54
Bu mesajı bildir   tutkunadem üyenin diğer mesajları tutkunadem`in Profili tutkunadem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE: RE:

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40
Alıntı
Orijınalı Yusuflu

Alıntı
Orijınalı YaSiN056

sevinçli misafirimiz olun birlikte gezelim buyrun .

http://img475.imageshack.us/my.php?image=tekkaredeistanbul0ls.swf&width=800

Bu Link İçin Teşekkürler

Ekleme Tarihi: 12.11.2006 - 17:48
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 512 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55522 saniyede açıldı