generique stromectol stromectol generique rhinocortkaletra generique kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » İslamiyete küfreden Papa ve dinlerarası diyalog misyonerleri

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 21 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
İslamiyete küfreden Papa ve dinlerarası diyalog misyonerleri

55 Mesaj -

En Son On: 05.11.2006 - 18:41
Cinsiyeti: Erkek 
Diyalog Balonu, nihayet şişirilmeden patladı!.. Almanya gezisinin son gününde, Regensburg Üniversitesinde inanç ve akıl üzerine bir konferans veren Papa 16ncı Benedikt, peygamberimiz Hz. Muhammed hakkında bakın neler buyuruyor:

- Muhammedin getirdiği hiçbir yenilik yok. Sadece kötü ve insanlık dışı şeyler getirdi. Tıpkı vaaz ettiği dinin kılıç gücü ile yayılması emrini verdiği gibi. Dinde zorlama yok sözü, Muhammedin henüz güçten yoksun olduğu ilk dönemlerini yansıtıyor. Dine davet için, şiddet ve tehdit yerine, iyi konuşma kapasitesi ve doğru akıl yürütme gerekir. Hristiyanlıkta Tanrı ve akıl arasında ayrılmaz bir bağ var. İslamda ise Tanrı kavramı çok soyut ve bu yüzden akıl ile arasında ayrılmaz bir bağ yok. İslamdaki cihad, akla ve Tanrıya karşıdır.

Dinlerarası Diyalog sürecini başlatanlar ve bu süreci insanlığın manevi kurtuluşu için tek çare olarak gösterenler, Papa cenaplarının (!) bu sözlerine ne diyecekler acaba?..

* * *

Bizler, ilahi emirlerden yola çıkarak İbrahimi dinler kavramının bir aldatmacadan ibaret olduğunu, İslam ile birlikte diğer dinlerin hükmünün tamamen ortadan kalktığını savunuyorduk!..

Papa, İslamiyeti bir din dahi kabul etmiyor!..

Bizler, diyalog oyununun asıl hedefinin, kontrollü reform hareketleri yaratarak, İslamiyeti sulandırıp yoketmek olduğunu yazıp duruyorduk!..

Papa, müslümanlara yeni bir din öneriyor!..

Bizler, İslam dünyasına karşı Haçlı Seferi ilan eden küresel güçlerin asli amacının, manevi direnç kaynağı olan cihad& ve şehitlik kavramlarını ortadan kaldırmak olduğunu söylüyorduk!..

Papanın sözlerini, bir gazete şöyle yorumluyor:

- Papa, Muhammedin kılıcını afaroz etti!..

Bizler, Baba-Oğul-Kutsal ruh& üçlemesine dayanan Hristiyanlıktaki Tanrı kavramı ile İslam dinine ait Allah inancınının birbirinden tamamen farklı olduğunu anlatmaya çalışıyorduk!..

Papa, birlikte duayı bile şirk olarak görüyor!..

Hakikatleri gündeme getirenleri, peşin hükümlü olmak ve komplo kurmakla itham eden rabbin aciz kulu misyonerler, şimdi utanıyorlar mı?..

Yoksa Papa cenaplarını onaylıyorlar mı?..

* * *

Yalnızca şu ifadeler bile Dinlerarası Diyalogun gerçek yüzünü ortaya koymak için yeterlidir:

l Vizigotlardan Sarafenlere değin bütün ırklar, kavimler er geç Hıristiyanlığı kabul etmiştir. Bu genel kuralın tek istisnası Türklerdir. Türkler, Hıristiyanlığı kabul etmek şöyle dursun, ortadan kaldırmaya çalışmıştır. Onun için Türklerle savaşmak, onları yok etmek zorundayız.
Liverpool, l854, Kardinal Newmann
*Kilisemiz bütün insanlığın mutluluğu içindir. Dinlerarası Diyalogun bizim için anlamı, bütün insanları İncile ve Kiliseye yani Hıristiyanlığa ulaştırma yoludur.
6 Ağustos l964, Papa Vl. Paul

* Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda ise Amerika ve Afrika. Üçüncü bin yılda hedef Asyadır.
24 Aralık 1999, Papa ll. John Paul

* Şehidliklerimizin üstüne kilise yapanlar hangi yüzle ve neyin diyalogundan bahsediyorlar? 2000 yılı, Hüseyin Simayiç, Bosna Müftüsü

* Batılılar Afrikaya geldiklerinde bizim topraklarımız, Hıristiyanların ise İncilleri vardı. Hıristiyanlar bize gözlerimizi kapayarak dua ve ibadet etmemizi istediler. Gözlerimizi açtığımızda bizim elimizde İncil vardı. Onların ayaklarının altında ise bize ait topraklar.
Jomo Kenyatta, Afrikalı aydın

* * *

Papa, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Türkiyeyi ziyaret edecek!..

Selçuktaki Meryem Ana Kilisesinde bir ayin düzenledikten sonra, İstanbula geçerek Ayasofya Camiinde dua edip dünyaya mesaj verecek!..

Bu adamı ülkenizde görmek istiyor musunuz?..
Ekleme Tarihi: 15.09.2006 - 16:52
Bu mesajı bildir   manaalemi üyenin diğer mesajları manaalemi`in Profili manaalemi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Cinsiyeti: Bayan 
Böyle konuşarak büyük bir akılsızlık ederek tepkileri üzerine çekti,islam alemi ve müslümanlar adına özür dilemeli.Tabiki gelmesini istemiyorum özür dilemeden gelirse islam dini olan sınırlarımıza alınmamalı alınsa bile taşlanmalı ne biçim din adamı.
Ekleme Tarihi: 15.09.2006 - 17:12
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selametler su an offline selametler  

39 Mesaj -

En Son On: 17.02.2009 - 13:52
Cinsiyeti: ----- 
http://www.diyalogmasali.com her şeyi anlatıyor anlamayana...
Ekleme Tarihi: 15.09.2006 - 17:18
Bu mesajı bildir   selametler üyenin diğer mesajları selametler`in Profili selametler Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuBAi su an offline RuBAi  

274 Mesaj -

En Son On: 20.03.2007 - 22:42
papa'yi kutluyorum, iyi etmiste konusmus...Hiç olmazsa içindeki zehrini akitmis...gerçek yüzünü göstermis..

Diyalogçular diyaloga devam etsinler bakalim daha ne kadar hakaret duyacagizSinirli

Türkiye'ye gelmesi bi yana dursun, ki duyarli bir insan dogal olarak istemez gelmesini, asil papaya randevu veren ve görüsecek olanlar ne yapacak???

Özrünü de isteyen kim, bilerek ve kasitli söylenen birsey için özür dilenmez, o Peygamberimize istedigini söyleyecek sonrada "AHH PARDON BEN ASLINDA ÖYLE SÖYLEMEK ISTEMEDIM SÖZLERIM CARPITILDI" diyecek, bizde onu kabul edecegiz ha???
Ne ala memleket...
Ekleme Tarihi: 15.09.2006 - 17:51
Bu mesajı bildir   RuBAi üyenin diğer mesajları RuBAi`in Profili RuBAi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Selamün aleyküm....

Allah (c.c) kimsenin kalbine hidayeti koymassa degil dinler arasi diyalog,
100 yil 5 vakit namaz kilan müslümanlarin yaninda yasasinlar kisi yine aynirdir...

Biz ne kadar hosgörülü bile olsak görüyoruz ki bu durumumuzu bile suistimal edip, bütün kötü planlarinda bizi, "ISLAM"´i öne sürüyorlar..
Efendimiz (s.a.v) zamaninda da ayniydi simdide ayni.. Bizim KUR-AN´imiz var...! Kafalari karistirmak icin ne yalanlar uydurmus... üzüntülü

Allah´im sinav ne kadar cetin... Her gecen gün büyüyen, ama sonunda cennet mükafati verilen bir sinav....:(

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 11:20
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
SELAMUN ALEYKUM ARKADASLAR HIC DUSUNDUNUZMU BU YAHUDILERIN NE KADAR GERI ZEKALI OLDUGUNU HIC DUSUNDUNUZMU. KENDI DINLERINE BAKMAZLAR BIRDE GELIR BIZIM DINIMIZE LAF SOYLERLER BU NEDIR BILIYOMUSUNUZ HANI BAZEN INSANLAR OLURYA HAKSIZ OLDUKLARI HALDE HAK IDDAA EDERLER ILLA BEN HAKLIYIM DERLER CAMURA YATARLAR USTE CIKMAK CIKMAK ICIN HERSEYI YAPARLAR ISTE BU YAHUDILER AYNI BOYLE YUZSUZ CAMURA YATAN INSANLAR.GIDERLER GUNAH ISLERLER SONRA PAPAZIN KARSINA GECIP GUNAH CIKARMAK ISTERLER AF OLMASINI ISTERLER,ISLENEN GUNAHI YALNIZ YARATAN AFFEDER AMA BUNLAR PARASINI VERDIMI ISTEDIGI GUNAHI CIKARIP AF ETTIRIYO ISTEDIGI PAPAZA, RAHATSIZ BUNLAR KAC TANE TANRILARI ,YARATANLARI VARSA. AVRUPALI COK BILIR ,GORMUS, OTURUP KALKMASINI BILEN INSANLAR ,BUNLARIN BIR SEY BILDIGI YOK APTAL BUNLAR BIRDE KALKMIS ISLAM DININE LAF ATIYOLAR .PAPAYMIS NE PAPASI BIRSEY BILDIKLERI YOK INANDIKLARI SEYLER BELLI DEGIL ONLARDA NE KONUSCAKLARINI BILMIYOLAR RAHATSIZ BUNLAR PISKOLOJIK HEMDE.AVRUPALI GENCLERIN BIR COGU ARTIK YAHUDI VE HRISTIYAN DINLERINE INANMIYOLAR MIS ARTIK ONLARINDA KAFASINA DANK ETMIS,NASIL OLURDA KULUN ISLEDIGI BIR GUNAHI PAPAZA PARA VEREREK ANLATARAK AFFETTIREBILIRIZ DIYE,ARTIK YENI NESILLERIDE YAVAS YAVAS BU AKILSIZ PAPAZLARA INANMIYOLAR AZ KALDI BUNLARIN SONUDA GELIYO BETER OLURLAR INSAALLAH ...KUSURA BAKMAYIN BIRAZDA BEN ICIMDEKI ZEHIRI BOSALTIYIM ..BIRAZDA ONLAR KIZIP YERINDE DURAMASIN. BELKI DUSUNUR AKILLARI BASLARINA GELIR ..ORTALIGI KARISTIRMAK ICIN HERSEYI YAPIYOLAR DEGISIK FITNELER ORTAYA ATIYOLAR ONLARDA NE YAPCAKLARINI SASIRDI . RAHATSIZ BUNLAR PISKOLOJIK ........SELAM VE DUA ILE ......
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 12:05
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
alemihuccet su an offline alemihuccet  

359 Mesaj -

En Son On: 09.01.2008 - 21:36
papa kalbinin çirkinliğini ortaya dökmüş açıkça.ne kadar cahil ve zavallı olduğunu kanıtladı bütün dünyaya...Allah(cc) hidayete erdirsin... yazık O'nu sevmeyi bilmeyenler ne kaybettiğini anladıkları zaman pişmanlığın en şiddetini yaşıyacaklar geç olmadan uyanmak ümidi ve duası içimizde, dilimizde...
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 12:18
Bu mesajı bildir   alemihuccet üyenin diğer mesajları alemihuccet`in Profili alemihuccet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
burcunur su an offline burcunur  
BENCE HİÇ GELMESİN

635 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 15:33
ÇOK BÜYÜK TERBİYESİZLİK YAPTI BENCE HEM ÖZÜR DİLESİN HEMDE GELMESİN BİZ ONU GÖRMEK İSTEMİYORUZ
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 12:34
Bu mesajı bildir   burcunur üyenin diğer mesajları burcunur`in Profili burcunur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vehbi70 su an offline vehbi70  

919 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 20:05
diyalog yazık yaw hala oyunu anlayamadık illa ki biri leri çöpü gözümüze sokmasımı gerek...

İSLAMIN NERESİNİ DİYALOGLA ÇÖZEÇEĞİZ BEN ANLAMADIM ANLAMIYORUM DA YA BEN ÇOK GERİ ZEKALIYIM YA DA BU FİKRİ SAVUNAN KİŞİLER...

YAZIKLAR OLSUN SİYONİSLERİN UŞAKLAĞINI YAPANLARA..Kİ HALA BU OYUNUN SİYONİSLERİN OYUNU OLDUĞUNU ANLAMAYANA...

ALLAH (CC) İSLAMIN ŞARTLARINI KOYMUŞ VE AYET VE HADİS İ ŞERİFLERLE BELİRTİLMİŞ VE YÜCE KİTABIMIZ IN TEK BİR HARFİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞ DİYALOGCULAR GİTSİNLER DEĞİŞTİRİLMİŞ OLAN SEMAVİ DİNLERİN KİTABINI DİYALOG ETSİNLER İSLAMIN ANLAŞILMAYAN BİR TARAFI YOKTUR VE DİYALOG ADA İHTİYACI YOKTUR...

SELAM VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 12:38
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
papa olayina bakislar siglasmasin

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
Papaya İslam dünyasından tepki yağıyor!

Papa 16. Benedictin, İslamı ve Hz. Muhammedi eleştiren sözleri tüm Müslüman dünyasında tepkiye neden oldu. Dünya medyasında söz konusu tepkilerle ilgili haberlerin bazıları şöyle:

BBC: BBC haber kanalı Müslüman liderlerin Papanın açıklamasına verdiği tepkilere yer verdi.

Pakistan Parlamentosu: Papanın cihatın felsefesi Hz Muhammed (a.s.) hakkında söylediği onur kırıcı sözler, tüm Müslüman dünyasında yaralayıcı hislere neden oldu ve dinler arasındaki zıtlığı arttırma tehlikesi oluşturdu.

Hindistanın Azınlık Komisyonu Başkanı Hamid Ensari: Papa tarafından kullanılan dil, 12. yüzyılda haçlılara emir veren bir dil... Bu benim için şaşırtıcı oldu, çünkü Vatikanın Müslüman dünyası ile kapsamlı bir ilişkisi var.

Endonezyanın ikinci en büyük Müslüman örgütü Muhammedin lideri Din Syamsuddin: Papanın açıklamaları onun ilim eksikliğini göstermektedir. Papanın sözlerinden onun doğru bir İslam anlayışına sahip olmadığını anlıyoruz.

İranlı imam Ahmed Hatemi: Hıristiyan dünyasının liderinin İslam hakkında böylesine kötü bilgilendirilmiş olduğunu ve bu denli utanmazca konuştuğunu görmek talihsizlik.

Katarlı Müslüman imam Şeyh Yusuf el Kardavi: Bizim ellerimiz sonuna kadar açık ve barış, tolerans, sevgi için dua ediyor, savaş için, kin için, fanatiklik için değil.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu: İslamın Kutsal Peygamberi hakkında böyle düşünen birinin İslam dünyasını ziyaretinde bir yarar görmüyorum. Öncelikle, böyle biri kendi nefret duygusundan kurtulmalı.

Lübnanlı Şii imam Muhammed Hüseyin Fadlallah: Vatikan kanalı ile gelecek bir özürü kabul etmiyoruz Bu yanlış malumatı nedeniyle Müslüman dünyasından kendisi kişisel olarak özür dilemeli.

TİMES (Müslüman liderler Papayı bağnazlıkla suçladı)

Times gazetesi, Papanın açıklamalarının ardından Müslüman dünyasından tepki yağdığına dikkat çekti. Gazete, Türkiyeden ve Pakistandan dini ve politik liderlerin, örgütlerin Papayı bağnazlıkla suçladığına değinirken, Almanyanın Merkezi Müslümanlar Konseyinin daha da ileri giderek, Katolikliğin diğer dinleri eleştirebileceği ahlaki dayanakları yok eden ölüm saçan bir tarihi olduğu açıklamasında bulunduğunu yazdı. Times, İngiliz Ramadhan Vakfının, Papa, İslama ve Hz. Muhammedin öğretilerine saldırmak istiyorsa, bunu 14. yüzyıl Bizans İmparatorundan alıntı yaparak değil bizzat kendisi söyleyecek kadar cesur olabilmeliydi açıklamasına yer verdi. Gazete, Müslüman Kardeşler Örgütünün de Açıklamalar, gerçek İslam anlayışını ifade etmiyor ve tümüyle yanlış ifadelerini sütunlarına taşıdı.

Times of India (Papa, Müslüman dünyasını gücendirdi)

Gazete, Papanın İslam hakkındaki eleştirilerinin dini uyuma zarar verebileceği uyarısında bulunurken, dünyanın en kalabalık Müslüman ülkeleri Endonezya ve Pakistanda tepkiyle karşılandığını yazdı. İslami uzmanların, Papanın açıklamalarının onun İslam dini hakkında çok az şey bildiğinin göstergesi olduğu yorumu yaptıklarına değinen gazete, Vatikanın olaydan sonra açıklama yaparak, Papanın asla İslamı kötülemek gibi bir niyeti olmadı ifadesi kullandığına değindi. Times of India, Keşmirde çok sayıda insanın siyah cübbeler giyerek gösteri yaptığını ve İslamı ve Peygamberini hedef almaya cesaret edenler yok edilecek sloganları attıklarını duyurdu. Keşmirde polisin Hıristiyan misyon okullarını koruma altına aldığına da değinen gazete, önde gelen din adamlarının Müslümanlara sağduyulu olma ve kontrolü kaybetmeme çağrısı yaptığını yazdı.

Bu mesaj 1 kez ve en son NurBahcesi tarafından 16.09.2006 - 13:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 13:57
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
2006 yili Islam alemi acisindan olayli basladi (karikatür krizi) ve olayli devam ediyor.

Sahsen benim icin karikatür krizi, karsilasma ihtimalimiz yüksek olan asil vahim provokasyonlarin öncüsüydü.

Provokasyon üzerine provokasyon...

Bunlar basimiza örülmek istenen bela zincirinin birer halkalaridir.
Ve ( ins. yasanmaz) muhtemelen yasanacak asil catismalara gebe olundugunun bir isaretidir.

Simdi gelelim Papanin söylediklerine...,Bu insanin böyle ifadeler kullanmis olmasina sahsen ben hic sasirmadim. O kadar sürpriz olmadi benim icin. Bunlarin hangi zihin icerisinde olduklari zaten ezelden beri bilinen seyler. Bizler Diyalog yanlisi kardeslerimize bunlari anlatirken, onlara yaptiklarindan ötürü hakaret etmek icin söylememistik. Yalnizca bu kardeslerimizi uyarmak ve muhatap aldiklari insanlara karsi daha dikkatli olmalari icin uyarmistik. Ve bu uyarimiz hala gecerli.
Zaten Bu aciklamalar bir ilk degil...,buna benzer yüzlerce aciklamalari var Katoliklerin. Anormal olan yalnizca bu sefer bunun en basindaki sahis tarafindan söylenmis olmasi.
Bu insanlarin Hazreti Peygamberimiz'e asil bakis acilarini yazmaya kalkissam, Papanin söyledikleri devede kulak kalir ve mideniz bulanir.

Bizler Müslümanlar olarak baska inanclara karsi hakaret etmiyor ve etmemeliyiz. Bu sebepten dolayi kötü söz sahibinindir diyorum ve Papanin ifadeleri yalnizca kendisini tariften ibarettir diye düsünüyorum.

Ayrica,
Islam Ülkelerindeki siyasiler tarafindan yapilan protestolari ciddi bulmuyorum...,Islam halkinin samimiyetinden süphem yok fakat idarecilerin bugüne kadar sözde protestolarini ne kadar gayri ciddi buluyorsam bu olaydada o kadar ciddiyetten uzak buluyorum.

Bu mesaj 1 kez ve en son vatandas72 tarafından 16.09.2006 - 14:58 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 14:58
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
bayraklilar su an offline bayraklilar  

65 Mesaj -

En Son On: 05.11.2006 - 18:27
selamun aleykum
Degerli kardeslerim ravdaya uye oldugum halde uzun bir zamandir yazi ve gorus yazmiyorum.Daha onceki yazilarimda bilhassa diyalogcularin ne yapmak istediklerini hedef ve emellerini anlatmistim bu konuda makaleler eklemis nasil bir yanlis yola girdiklerini siz kardeslerime anlatmak istemistim,ama malesef bir takim kisiler tarafindan elestiri bombardimanina tutuldum bir suru tatsizlik yasandi ve her actigim konu yonetim tarafindan kapatildi

ama goruyorumki o zaman beni elestiren kardeslerden bir tanesi bu olaylari acikca kinayamasa bile yinede gazete haberlerini koyup icindeki kizginligi dile getirmis buda memnuniyet verici bir olay

insaallah bu zavalli adam tarafindan yapilan saygisizca ifadeler diyalogcularin aklini basina almasini saglar uc buyuk din demekten sakinirlar cunki bu sozler kufurdur cunki Allah (cc) katinda tek din ISLAMDIR

Islamda diyalog sadece islama davetle olur cunkiAllah (cc) hz. MUHAMMED MUSTAFA (s.a.v) efendimiz geldikten sonra diger dinlerin hukmunu kaldirmistir.Biz sadece onlara davetimizi yapariz kufurlerini hosgoremeyiz Onlari dost edinemeyiz

Diyalogcular kelime- tevhidin birinci kismi olan lailahe illallah demek yeterlidir ikinci kismi olan muhammedurresulullah demek sart degildir demislerdir dolayisiylede peygamber efendimizi tanimasalarda iman etmislerdir onlara rahmet gozuyle bakmak lazim demislerdir.Boyle sacma bir sey olabilirmi sen Allahi taniyacaksin onun peygamberini ona gelen kitabi tanimicaksin

Varlığım kudret elinde bulunan Allaha yemin ederim ki; bu ümmetten yahudi olsun hıristiyan olsun, kim benim peygamberliğimi duyar da benim getirdiğime iman etmeden ölürse mutlaka cehennemliklerden olur.
(Müslim: 153)

hatay sehrimizde dinler arasi diyalog toplantilari yapmislar, papaz haham ve imam dan olusan kisiler beraber iftar yapmis can sesi ezan sesine karismis ve cennete girmenin sembolu olan sirat koprusunu temsili olarak yaptiklari bir sirat koprusunden imam,hahamve papaz beraber elele gecmislerdir.bir toplantidada bir musluman kizla bir papazi evlendirmisler ve nikah sahidi olmuslardir.Halbuki Allah(cc) bir mumin kizla bir gayri muslumin evlenmesini kurani kerimin de yasaklamistir.Iste diyalogcular kuran ayetlerini hice saymislar alenen kufre girmislerdir

Kardeslerim aklimizi basimiza alalim Ben bu papa denilen zavalli adamin soylediklerine sasirmadim cunki onlar hic bir zaman Alemlere rahmet olarak gonderilmis efendimizi islami kurani iclerine sindiremezler onlar apacik sapmis nasipsiz kisilerdir bunlari biz biliyoruz.BIZIM ICIN ASIL TEHLIKE BIZDEN GIBI GORUNUP ISLAMIN TEMELINE BOMBA KOYAN KUFRE DUSMUS KIMSELERDIR

Bu mesaj 1 kez ve en son bayraklilar tarafından 16.09.2006 - 18:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 18:20
Bu mesajı bildir   bayraklilar üyenin diğer mesajları bayraklilar`in Profili bayraklilar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
küfre düsen kimdir mubarek

2687 Mesaj -

kalplerini mi yardin
Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 18:25
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ilimden yoksun su yazilara sadece gülüyorum

2687 Mesaj -

nerelere geldi bu mevzular...
hem de nerelere...
hem ayni nakarat cevap vermeyi kendime yakistiramiyorum
sizleri iyi taniyorum
sadece bilginizle ameliniz uyusuyor o kadar zit degil..
ben konusursam birileri kirilabilir
temel olan mevzular
nefsanilige birakilamaz
elhamdülillah akli selim bakariz meselelere
sadece biraz
farkli bakin meseleye farkli
bir papa yok yok bu alemde
.....
islam tarihini okuyun
avrupada kac kisi dinden cikti
bu insanlar hristiyan mi oldu
arkadaslar ayip sadece ayip
...simdi cevap yazarken uslubunuze dikkat ediniz

Ekleme Tarihi: 16.09.2006 - 18:32
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 21:00
nasil olurda dünyada milyonlarca müslüman varken
kalkip bu sözleri söylüyor aklim almiyor

hic bir müslüman din görevlisi kalkip hiristiyanliga laf atiyormu

islamiyeti peygamber efendimiz (s.a.v.)
hic bilmeyen tanimayan birisi nasil oluyorda
bu sözleri söyleyebiliyor

ALLAHim sen akil fikir ver
hidayet nasibinde yoksa kahret ALLAHim

Sinirli Sinirli Sinirli Sinirli Sinirli Sinirli
Ekleme Tarihi: 17.09.2006 - 23:00
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
Onlar istemeselerde Allah (cc) Nurunu Tamamlayacaktır

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Daha önce çeşitli AB ülkelerinde peygamber efendimize hakaret içeren karikatürleri cehalet eseri saymış, İslam'ı ve İslam peygamberini tanımamanın sonucu olarak görmüştük...Ama bu kadarı artık yeter... Papalık makamında bulunan birinin İslam ve İslam Peygamberi hakkında cahil olma lüksü bulunmadığına göre, bu sözler açık bir kin ve bir saldırı niyetinin dışa vurumudur...
Peygamberimize dil uzatan böyle bir küstahı Türkiye'de istemiyoruz...

"Onlar istemeselerde Allah (cc) Nurunu Tamamlayacaktır."

1400 küsür yıldır bu nuru söndürmeye çalışan haçlılar, Allahın izniyle buna nail olamayacaklardır... Allah dinini ve nurunu korur... Ancak biz Müslümanların imanı ve duruşudur imtihan edilen...Dinler arası diyalog-miyalog diyenlerin samimiyetleri ortaya çıkacak şimdi... Diyaloğun sonu Kainatın Efendisi Hz. Muhammed (sav)'e hakarete çıktı....
Papa 16.FENA DİK gibi bir zalimi ülkemizde görmek istemiyorum... Hele hele ayasofyaya kirli ruhlarıyla ayak basarlarsa Fatihimin ruhu sızlar...
Allah'ın selamı Huda'ya tabi olanların üstüne olsun...

Bu mesaj 1 kez ve en son DoLunaY000 tarafından 18.09.2006 - 01:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.09.2006 - 00:34
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cemcem su an offline cemcem  
kafir

17 Mesaj -

En Son On: 15.09.2007 - 11:45
kafir kafirliğini yapacak tabi ki buna fazla kafayı takmamalı.önemli olan bizim kendimiz düzeltmemiz dinimize sahip çıkmamız.Allah c.c. kuranda mealen habibim kimse senin peygamberliğini onaylamasa bile üzülme benim şahitliğim yeter diyor. bize düşen ihlaslı olmak başarı Allah c.c. tan.
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 09:50
Bu mesajı bildir   cemcem üyenin diğer mesajları cemcem`in Profili zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  
RE: kafir

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Alıntı
Orijınalı cemcem

kafir kafirliğini yapacak tabi ki buna fazla kafayı takmamalı.önemli olan bizim kendimiz düzeltmemiz dinimize sahip çıkmamız.Allah c.c. kuranda mealen habibim kimse senin peygamberliğini onaylamasa bile üzülme benim şahitliğim yeter diyor. bize düşen ihlaslı olmak başarı Allah c.c. tan.

aynen katılıyorum ALLAH razı olsun.
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 14:04
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
papa temsil etmiyor ki

2687 Mesaj -

arkadaslar avrupada 2 dunya savasindan sonra biliyorsunuz
mezheplerde daha fazla degisim basladi
3 mezhep su aralar 4 oldu
ortodoks
katolik
protestan
serbest protestancilar

onun icin genel konusmamiz gerekirse papaya destek cikanlar elbette olacaktir ama genel degil
cünkü katolik dünyasi yarali..
cemaat az..
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 14:10
ali aktas su an offline ali aktas  

8 Mesaj

En Son On: 30.03.2007 - 17:58
cemcem kardeşime katılıyorum.köpeğe niçin havluyosun denilmez.imam-ı şafi hazretlerinin çok güzel bir sözü var,
'köpeklerin havlaması bulutlara zarar vermez' diye.islam hakikatinden,azizliğinden bir şey kaybetmez papa bunları söyledi diye.ama biz müslümanların uyanışına umarım vesile olur.özellikle diyalogcuların ve avrupa birliğine girme sevdalıların.efendimiz küfür tek millettir buyuruyor.a mezhebine b mezhebine bağlı olmaları farketmez.müslümanlara düşmanlıkta aralarındaki çekişmeleri bırakıp ,ittifak halinde tek saf olurlar.cenabı - hak kuranı kerimde'ey iman edenler yahudi ve hiristiyanları dost edinmeyin çünkü onlar birbirlerinin dostlarıdır,sizden kim onları dost edinirse oda onlardandır.allah zalim zalim bir kavme hidayet vermez.'maide 51
selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 14:42
Bu mesajı bildir   ali aktas üyenin diğer mesajları ali aktas`in Profili zum Anfang der Seite
arkadaslar

2687 Mesaj -

olaya nefsanilikten öte yaklasirsaniz
ortak paydada o zaman paylasirsiniz
aslinda yapilan kardeslerim papaya degil farkinda olmadan din kardeslerinize yypiyorsunuz
bunun iki nedeni var bir
düsünce baktigimiz olaylari bir kapin icinde tutmamiz
ikincisi

bu konuda asri saadete gidip bu uygulamardan nasil ders cikarabilmemiz akli selim olmak
ve olayi sig degerlendirmemek önemli bir cemeaatin üzerinden hüküm cikarmak
kimseye faidesi olmaz

bu göstermistir ki

daha cok asri saadeti okumamiz lazim
peygamberimize neler dediler gecmiste bir bakiniz---

arkadaslar

kurani ve sünnet cerceveden fiiliyattakile bakarsak netice hasil olur

sabirli olun bu olayi siddetle ve nefretle lanetliyorum

ancak bu olaylari siglastirmak ve netice aramak dar kaliplarda olmamali

kendi ic dünyasindan avrupada cok aykiri ses var
Ekleme Tarihi: 19.09.2006 - 14:59
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 869 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59038 saniyede açıldı