generique plaquenil generique stromectol ivermektine generique stromectol generique kaletra detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » *** ESKiDEN ~~~

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
*** ESKiDEN ~~~

Moderator
1050 Mesaj -

En Son On: 24.10.2023 - 13:03
Cinsiyeti: Erkek 
Eskiden

Çember çevrilir,
Su musluktan içilir
Agaçlara tirmanilirdi

Bebekler bezden
Silahlar tahtadan
Resimler kömür karasindan yapilirdi

Kizlara ninelerinin, erkeklere dedelerinin
Isimleri konulur
Saatli maarif okunurdu

Komsuda pisen
Bize de düser
Bizde pisen komsuya düserdi

Geceler ayaz
Sokaklar karanlik
Yildizlar parlak olurdu
Tursu, salça, manti
Evde yapilir
Karpuz kuyuda sogutulurdu

Erik agacinin çiçegi
Pencere camimiza yaslanir
Güz yapraklari bahçemize düserdi

Kardan adam yapilir
Evlerde soba yakilir
Kis gecelerinde masal anlatilirdi

Merdiven çikilir
Aidat ödenmez
Yönetici seçilmezdi

Evler badanali
Sokaklar lambasiz
Mahalleler bekçili olurdu

Ajans radyodan dinlenir
Çizgili roman okunur
Defterlere kenar süsü yapilirdi

Hayat
Arkasi yarin gibiydi
Kesintisizdi
Her gün yasanacak bir sey vardi

Herkes kendi düsünü kurar
Kendi hayatini oynardi

Simdi
Hayat tek perdelik bir oyun
Stand-up bir yalnizlik gibi

Simdi
Herkes
Yogun
Yorgun
Ve
Tek basina

Can Dündar
Ekleme Tarihi: 14.09.2006 - 00:56
Bu mesajı bildir   F a t i h üyenin diğer mesajları F a t i h`in Profili F a t i h Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Cinsiyeti: Erkek 
Fatih Kardesim,
beni cocukluk yillarima götürdün bu güzel yaziyla..Aynen ben bunlari yasadim..Simdikilere aciyorum..Herseyleri var, ama hic birseyleri yok..Bizim zamanimizda, bu gün sahib oldugumuz su maddi rahatlik yoktu, ama yukarida yazdiklarin vardi ve bugünkülere de hic ihtiyac yoktu.. Bugün her sey olmus ne gezer, yukardakiler yoksa..Al hepsi senin olsun..Ben onlari istiyorum.

Allah razi olsun.

Güzel paylasimin icin

Fatih kardesim..

gül
.
Ekleme Tarihi: 14.09.2006 - 01:12
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 20:33
Cinsiyeti: Bayan 
Senin de söylediğin gibi...
ESKİDENdi o...
İnsanların samimiyetine sıcaklığına hasret kaldığımız...
ya zaman güzel zamandı...
ya da çocukluk...

Teşekkür ederim Fatih abi...

ALLAH(c.c) razı olsun...
Ekleme Tarihi: 14.09.2006 - 08:05
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
ALLAH razi olsun F a t i h Abim,
Tesekkürler..
Hersey geride kaldi..

Eskiden..

Sevgi vardı saygı vardı dost vardı
Eskiden eskiden çok çok eskiden
Gayrı bu meziyet sonuna erdi

Bir lokma bir hırka ona yeterdi
Babam saman telisine yatardı
Evlat babasının sözün tutardı

Anam tezgahını tel tel yayardı
Şal dokuyup çengo ile boyardı
İnsanlar insanı sevip sayardı

Özeri seninki kuru lakırdı
Nenem tezgahlarda çarşaf dokurdu
Ninniler söylerdi türkü okurdu

Ekleme Tarihi: 14.09.2006 - 08:11
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 853 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56277 saniyede açıldı