generique stromectol colchicine fluvoxamine budesonide chloroquine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Beşiği Sallayan El Ne Kadar Önemli

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Beşiği Sallayan El Ne Kadar Önemli

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Cinsiyeti: Erkek 
Beşiği Sallayan El

Rus idaresi 1870 yılında bütün Eğitim müdürlüklerine bir emir gönderir. Bu emir. esir müslüman milletlerin nasıl elde tutulacağının talimatı gibidir.

Şöyle demektedir Rus Çarlığı:

Bilhassa kadın ve kızların eğitimine ve Rusça öğrenmesi meselesine gereken önemin verilmesi lazımdır. Çünkü milletin özellikleri ve dili, özellikle kadınlar tarafından muhafaza edilmektedir.

Y ani Rus Çarlığı, Kadınlarını milli özelliklerinden koparırsak geriye bir şey kalmaz demektedir.

Kızlarımızın eğitilmesinin önemini anlatmak için zannederim başka belgeye gerek yok.

Ebu'n Necip Sühreverdi der ki: Evlatlarını terbiye eden bir millet düşmanlarını azarlamış olur.

Demek düşmanlarının azarlanması için evlatlarınmıza düşmanlarımızın değil kendi terbiyemizin verilmesi gerekmektedir. Erkeğin bozuk olduğu birçok aile kadının sağlamlığı sebebiyle hayatını sürdürebilmektedir.

Ama kadının bozulduğu bir ailenin ayakta kalması mümkün değildir.

Dostlar dostları için yazmışlar.
Bizler bulduk onlar adına aktarıyoruz
Allah cümlemizden razı olsun…

Ekleme Tarihi: 08.09.2006 - 23:32
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
Artik günümüzde Rus idaresine de gerek kalmadi...,

kendi milletimizin milli ve manevi egitimini kendi idarecilerimiz engelliyor.

Üniversitelere sokulmayan tesettürlü kardeslerimiz...,
Her gece onlarca TV kanalinda yari ciplak Programlar...,
Insanimizda dejenere olan Iman anlayisi ...,
Olmamasi gereken bir Ülkede, Hirsizligin ve Gaspciligin cok yaygin olmasi...,
Bozulan evlilikler, ihanet eden esler...,

Meyhaneden cikana azami özgürlük varda,
adam sünnet diye bir tutam sakal birakir, cübbe giyer, irticaci diye horlanir.

Herkes gider Mersine , Müslüman dönüyor tersine...

Bunlar, toplumumuzun milli ve manevi egitiminden ne derece eksik kaldiginin bir isareti olsa gerek.

Doldurulmasi gereken yeri sen doldurmazsan,
bir baskasi gelir doldurur elbet..., bunu önlemeliyiz!
Ekleme Tarihi: 09.09.2006 - 12:22
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Kadın artık bir meta, bir obje...

Kendini kadın olmanın şerefinden çıkarmış olan sözüm ona sözde kadınlarda kendilerine özgürlük ve hayat bağışlandığını sanıyor.

Ne büyük yanılgı!

Ekleme Tarihi: 09.09.2006 - 14:55
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
herdem su an offline herdem  

365 Mesaj -

En Son On: 17.01.2008 - 23:27
Cinsiyeti: Bayan 
Günümüzde zaten kadınlarımıza kızlarımıza baktığımızda bu acı gerçeği görüyoruz.Edeple başönde ama kendinden emin tertemiz
güzelliklerin yerinde.. Şimdi ağızda sakızlar,hatta sigaralarla sokakta geziliyor.Ektikleri tohumlar tuttu, bozdular o saflığı sadeliği..

Üzülmemek mümkün değil ki.. Biten evlilikler,kimsesiz cami kapılarına bırakılan bebekler.. kirlettikleri güzelliğin onlara göre istenmeyen meyveleri.. Ve tabiki zalimce daha anne karnında son verilen hayatlar.. çünkü onlar hataların istenmeyen bedelleri..

Şimdi şöyle dönüp bakınca ne kadar çok değişen şey var..
Onlar istediklerini başardı.. Rus uda.. Bush uda..

Rabbim Rızası yolunda olanların yardımcısı olsun..

Selam Ve Dua İle

Ekleme Tarihi: 09.09.2006 - 15:11
Bu mesajı bildir   herdem üyenin diğer mesajları herdem`in Profili herdem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
düşmana değilde kendimize baktığımız gün herşey daha güzel olacak...
Ekleme Tarihi: 10.09.2006 - 00:29
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun Aleyküm gönül dostlarım..

Bu yazıyı ve yorumları okuyunca Allah'ın Resulunun bir sözü aklıma geldi :

''Ey kadınlar toplulugu sadaka veriniz zira cehennem ehlinin cogunlugunu sizlerin olusturdugunu gördüm..''

Rabbim sen bizleri affet..Hayırlı analar ve sana layık evlatlar yetistirmeyi nasip et..:(

Selam Ve Dua ile..

Ekleme Tarihi: 10.09.2006 - 00:42
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 905 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57478 saniyede açıldı