colchicine ivermektine budesonide hydroxychloroquine kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » LÜBNAN'A ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLEYENLER

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 13 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
LÜBNAN'A ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLEYENLER

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Cinsiyeti: Erkek 
LÜBNAN'A ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLEYENLER, 1959 YILINDA NAZIM HİKMET'İN KORE'YE ASKER GÖNDEREN BAŞBAKAN ADNAN MENDERESE HİTABEN

YAZDIĞI AŞAĞIDAKİ ŞİİRİ DİKKATLE OKUSUNLAR

Not: İsimler değişince ne kadar da güncel anlam taşıyor, değil mi?

-------------------------

DİYET
Gözlerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,

iki gözünüzle bakarsınız,

iki kurnaz,

iki hayın,

ve zeytini yağlı iki gözünüzle

bakarsınız kürsüden Meclis'e kibirli kibirli

ve topraklarına çiftliklerinizin

ve çek defterinize.

Ellerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,

iki elinizle okşarsınız,

iki tombul,

iki ak,

vıcık vıcık terli iki elinizle

okşarsınız pomadlı saçlarınızı,

dövizlerinizi,

ve memelerini metreslerinizin.

İki bacağınızın ikisi de yerinde, Adnan Bey,

iki bacağınız taşır geniş kalçalarınızı,

iki bacağınızla çıkarsınız huzuruna Eisenhower'in,

ve bütün kaygınız

iki bacağınızın arkadan birleştiği yeri

halkın tekmesinden korumaktır.

Benim gözlerimin ikisi de yok.

Benim ellerimin ikisi de yok.

Benim bacaklarımın ikisi de yok.

Ben yokum.

Beni, üniversiteli yedek subayı,

Kore'de harcadınız, Adnan Bey.

Elleriniz itti beni ölüme,

vıcık vıcık terli, tombul elleriniz.

Gözleriniz şöyle bir baktı arkamdan

ve ben al kan içinde ölürken

çığlığımı duymamanız için

kaçırdı bacaklarınız sizi arabanıza bindirip.

Ama ben peşinizdeyim, Adnan Bey,

ölüler otomobilden hızlı gider,

kör gözlerim,

kopuk ellerim,

kesik bacaklarımla peşinizdeyim.

Diyetimi istiyorum Adnan Bey,

göze göz,

ele el,

bacağa bacak,

diyetimi istiyorum,

alacağım da.

NAZIM HİKMET

ALINTI SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 07.09.2006 - 18:26
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Kardeşim Adnan Menderes Koreye asker gönderdikten sonra Nato'ya aldılar bizi...O zamana kadar kimse bizi ciddiye almıyordu bile...

Şimdide bence Asker göndermeleri normal çünkü SULH için gönderiliyor...

saygı,sevgi,selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 07.09.2006 - 20:16
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GuleSevdali su an offline GuleSevdali  
RE:

122 Mesaj -

En Son On: 11.11.2006 - 20:44
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı rifat56

Kardeşim Adnan Menderes Koreye asker gönderdikten sonra Nato'ya aldılar bizi...O zamana kadar kimse bizi ciddiye almıyordu bile...

gül gül gül
Ekleme Tarihi: 07.09.2006 - 20:24
Bu mesajı bildir   GuleSevdali üyenin diğer mesajları GuleSevdali`in Profili GuleSevdali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Bence insanların bu kadar tepki göstermesinin sebebi her şeyde olduğu gibi AKP ye ve RECEP TAYYİP ERDOĞAN a ve dindar bi partini başta olmasını çekemeyen dini sevmeyen insanlar diye düşünüyorum asker masker bahane başka dinsiz bi parti olsaydı tepkili bile olsalar göstermezlerdi.
Ekleme Tarihi: 07.09.2006 - 20:40
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmet41 su an offline mehmet41  

2 Mesaj

En Son On: 23.05.2007 - 21:56
anlamadığım şey ; senin benzetme şeklin dahası bu iki adamı benzetirken nelere bakarak benzetiyosun lütfen bizleri aydınlat ama şiir le değil GERÇEKLERLE ....
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 02:49
Bu mesajı bildir   mehmet41 üyenin diğer mesajları mehmet41`in Profili mehmet41 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ranuna su an offline ranuna  

75 Mesaj -

En Son On: 20.01.2012 - 15:37
kardeş çok iyi benzetmişsin ellerine sağlık seni destekliorum..Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 10:02
Bu mesajı bildir   ranuna üyenin diğer mesajları ranuna`in Profili ranuna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
ALLAH aşkına lütfen gözlerinizi açın,
Ve gerçekleri görün artık,
Barış gücü falan bahane,
Hiç mi yazılan yorumları okumadınız habervaktinde,
Herşey yeni bir planın parçası,
TÜRKİYE de yine maşa,
Herşey Hizbullahı silahsızlandırıp Lübnanı kontrol altında tutmak için,
Ki israil önce suriyeye sonra irana rahatça saldırabilsin,
Arkadan vurulmasın israil anladınız mı?
Neden mi Türkiye?
3 Mart ta isteğini yapmayıp abd yi rahatsız eden türkiye,mecburen abdnin gönlünü almak zorundadır,

Ve tüm müslüman geçinen arap ülkeleri gibi türkiye de malesef abd ye kul olmustur,
Yeni bi şey değil bu,
80 yıl öncesinde basladı verilen tavizler laiklik demokrasi adı altında,
Yazık ki ne yazık oraya gidip de şehit olacak kardeslerimize,

ALLAH sonumuzu hayır etsin,son yaklaşıyor ve dünya daha da çok kana bulanmak üzere...

Sinirli Sinirli Sinirli
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 10:02
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı rifat56

rıfat abıcım o zamanlar nasıl turkıye yı kımse cıddıye olmıyodu o zamanlar turkıyeden ınsanların bırlık beraberlıgınden kazandıgı savaslardan dunya tırsıyodu.BU ASKER GONDERME MESELESIDE SULH ICIN DEGIL TURK ASKERINI KOTU AMACLARINDA KULLANMAKTAN BASKA BIRSEY DEGIL.AYRICA NATONUN BOYLE SAVAS OLAN ULKELERE AYNI INANCTA IKI ULKENIN BARIS GUCU ASKERINI DEGILDE 3.BIR INANCA SAHIP ULKENIN ASKERINI GONDERMELIDIR CUNKU TARAF OLMASIN DIYE AMA NIYETLERI BELLI HEM ONLARIN ASKERLERI KIYMETLI BOYLE TEHLIKELI YERLERE YOLLAYAMIYOLAR CUNKU INSAN HAKLARI DENEN OLAY ORDA COK FAAL.ORDA IKI MUSLUMAN ULKEYI BUYUK FITNELERLE BIRBIRINE DUSURUP IKI MUSLUMAN ULKENIN INSANLARINI BIRBIRINE DUSURECEKLER.DUNYAYA HUKMEDEN ISRAILIN LUBNANA MI GUCU YETMIYODA BARIS GUCU ISTIYOLAR HAYIR OLAY SADECE INSANLARI KIYMETLI VE BIZI IKI ULKE INSANI NI BIRBIRINE DUSURMEK ...BENIM DUSUNCEM BU AYRICA BIRDE FIKRIMI BELIRTMEK ISTIYORUM ....TURK'UN TURK'TEN BASKA DOST'U YOKTUR ....SELAM VE DUA DUA ILE ...
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 11:04
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı dilaratuba

Bence insanların bu kadar tepki göstermesinin sebebi her şeyde olduğu gibi AKP ye ve RECEP TAYYİP ERDOĞAN a ve dindar bi partini başta olmasını çekemeyen dini sevmeyen insanlar diye düşünüyorum asker masker bahane başka dinsiz bi parti olsaydı tepkili bile olsalar göstermezlerdi.

...... dilaratuba kardes bence sen dusunmeyi bile bilmiyosun nasil boyle dini sevmeyen dinsiz parti olsaydi dindar partiyi cekemeyen insanlar..... diye yaziyosun ne biliyosun beni nerden taniyosunda gunahimi aliyosun benim yazilarim da her zaman hukumetin arkasinda oldugum devletime milletime laf etmeyip ve ettirmedigimi gorursun .ama ben aptal degilim arkasinda oldugum insan in dogru yaptigi seyi desteklerim dogru yapmadigi seyi desteklemem ben koyun degilim.HAK VARDIR HAK NASIL SAVASA YOLLANACAK TURK ASKERINI FEDA EDEBILIYOSUNUZ.ISRAIL IN AMERIKANIN GUCU YETMIYODA BARIS GUCU OLARAK TURKIYE GIDIP KURTARIYO BARIS SAGLIYO OYLEMI ...OYLE DEGIL OYLE DEGIL. AMAC ONLARIN ASKERINE BISEY OLMASIN ,TURKLRE SIZ COK CESUR SUNUZ SIZLER YIGITSINIZ SAVASMAYI BILIYOSUNUZ COK GUZEL BARIS SAGLIYOSUNUZ DIYE KANDIRIP ,1 MILYAR DOLARCIKTA YARDIM YAPIP KENDILERINI TEHLIKEYE ATMAYIP OTURDUKLARI YERDEN SAVAS KAZANMAKTIR SEHITLER VE GAZILERMI TABIKI TURKIYEDEN ,DUNYASI BASINA YIKILIP KENDINI YERLERDEN YERLERE VURAN SEHIT ANALARI TURKIYEDEN ELDEN AYAKTAN KESILIP YATAKLARA DUSEN SEHIT BABASI TURKIYEDEN .BIRDE BUNLARI DUSUNUN OYLE OTURDUGUN YERDEN KONUSMAK KOLAY GOZLERINI AC TURK INSANININ KANI VE CANI BU KADAR UCUZ DEGIL BOYLE ORTA MALI GIBI SAVAS OLAN ULKELERE BARIS GUCUMU GIDECEK O KADAR GENC .BEN DESTEKLEMIYORUM KARDESIM BU KADAR.. O SIIRIDE BIR DAHA OKUYUN ORDA SADECE IKI BASBAKAN DEGIL BASKA SEYLERDE ANLATILIYO . ANLAYANA.

Bu mesaj 2 kez ve en son recepholding tarafından 11.09.2006 - 11:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 11:27
sewimli su an offline sewimli  

166 Mesaj -

En Son On: 14.02.2009 - 20:06
Sevgili abiler, ablalar, kardeşlerim yahu bana barış'ın anlamını söylermisiniz? Barış HİZBULLAH 'ın silahsızlandırılmasımı TÜRK askeri veya birleşmiş milletlerin askerleri kimin yanında olacak?
İsrail değilmiydi peşmerge kılığına girip Bosnada TÜRK ASKERLERİNİ vuran sorarım size barışı isteyen adam diğer ülkelerin askerlerini neden yanında istiyor? Niye böyle bir ihtiyaç istiyor kendisi çekilemezmi savaştan! Ve biz burada neyi tartışıyoruz veya imza kampanyaları neden? Zaten karar çıkmış şimdi müslüman'ı müslüman'a vurduracaklar askerlerimiz şehit olacak biz kendi sınırlarımızı koruyamazken kandil dağını bile vurmaya izin verilmezken lübnan a barış için mehmetçik gönderecegiz öylemi bırakın ALLAH aşkına bunlar yahudinin bir oyunu. Biz birleşmiş milletlerin desteğiyle veya amerikanın desteğiyle devlet olmadık biz TÜRK OĞLU TÜRK' üz bir zamanlar üç kıtada hüküm süren osmanlının torunlarıyız
vesselam...
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 11:35
Bu mesajı bildir   sewimli üyenin diğer mesajları sewimli`in Profili sewimli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Siz beni yanlış anladınız ben sadece lübnan a asker göndermekle düşüncemi söyledim şiiri bile okumadım tam olarak yani size veya başkasını bir kasıt yok sadece genel manada konuştum herkes bu konuda farklı bir yorum yapar ben bu partiye karşı olup olmadığınızı bile düşünmemiştim böyle düşündüğünüz için üzüldüm...
RECEPHOLDİNGİN DİKKATİNE! ! !
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 14:46
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  
RE:

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı dilaratuba

dilaratuba kardeşim bu yazının gerçeklik tarafı var ve bende sana katılıyorum...

Kardeşlerim şimdiki Türkiye cumhuriyeti malesef OSMANLI devletleri değildir eğer olsaydı şimdi bütün Dünya bizden çekinir,korkar hatta bizim sözümüz geçerdi ABD'nin değil...
Ama bir gerçek var ortada SULH (barış) için Asker gönderildi ve İnşaallah Savaş çıkmayacak...
Bütün Askerlerimiz sağ salim hepsi geri evlerine dönecek...
Elbetteki herkez kafasına göre yorum yapar,düşünceler farklı ama her şeye rağmen Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri sağlıklı karar almıştır...
Hükümet'imizin yanlış bir adım atacaklarını sanmıyorum...

Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 16:00
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
Ben konuyla alakali bir sey yazmiycam....

Yalnizca bu Siir'in ne kadar berbat oldugunu yazmak istedim.

Nazim Hikmet Borzcyk,

Nazim Hikmet vatan evladini bu Milletin Subayini bu kadar düsünüyor olsaydi, kendisi 1920'de cürük raporu alarak ordudan ayrilmazdi. Kendisi bu milletin Istiklalinin mücadelesinden kacmis bir KÖMINIST'dir. Marksist ideolojiyi kendine Din edinmis, Staline'de yaratici gözüyle bakmis bu inkarci kisinin Siiri'de kendisi gibi bayat ve soguk. Bir de... Terbiye kurallarini hice saymis. Iyice okunursa anlasilir ne demek istedigim. Bu Vatan üzerinde söz söyleme hakki kendisine verilmemistir.
Vatanini satmis birisine, elestiri hakki dahi verilemez.
Yanlislari adam gibi düzeltmek varken, O Imansizlik yolunu secmistir.

Siiri kendisi gibi manasiz,
kendisi gibi soguk,
ve terbiyesiz...

Referans alinamaz ...acizane görüsümdür.

Bu mesaj 1 kez ve en son vatandas72 tarafından 11.09.2006 - 17:56 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.09.2006 - 17:56
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 858 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57032 saniyede açıldı