generique kaletra generique plaquenil generique rhinocorthydroxychloroquine budesonide apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK KÜRSÜSÜ » sevgili çocuklar "YARDIMLASMANIN ONEMI"

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
sevgili çocuklar

350 Mesaj -

En Son On: 05.05.2009 - 09:13
Cinsiyeti: Bayan 
Yardım Yapmanın Önemi

Sevgili çocuklar çok uzaklarda, içinde mutlu insanların yaşadığı güzel bir köy varmış. Herkes kendi halinde, tarlasını eker, Allah'ın kendilerine verdiği güzel nimetleri yiyip, mutlu bir şekilde yaşarmış. Aralarında birinin başına kötü bir şey geldiğinde hepsi onun derdine çözüm bulmak için çaba harcarmış.
Bir gün bu mutlu insanların köyünde çok üzücü bir şey olmuş. Çok şiddetli bir fırtına çıkmış ve bardaktan boşalırcasına yağmur yağmaya başlamış. Hiç kimse bir şey yapamıyormuş. Rüzgar, öyle hızlı esiyormuş ki, insanlar dışarı çıksa sanki uçacak gibi oluyormuş.
Çaresizlik içinde tüm köylüler evlerine kapanmış ve fırtınanın geçmesini beklemeye başlamış. Fırtına dindiğinde ise, herkes başlarına gelen felaketin boyutunu görmüş. Tarlalardaki tüm ekinler sökülmüş, samanlar gitmiş, hayvanlar kaybolmuş ve su aldıkları nehir çamur gibi akmaya başladığı için su içemez olmuşlar.
Köylüler ne yapacaklarını şaşırmışlar. Ne yiyecek yemekleri, ne sütünü sağacakları hayvanları ne de içecek suları kalmış. Kimilerinin evinde kalan az miktardaki erzakları, hiç olmayanlara dağıtmışlar ve böylelikle yaşamlarını sürdürmüşler. Ama vakit geçtikçe bu yiyecekler de tükenmiş.
Herkes başlamış kara kara düşünmeye. Köyün gençleri yiyecek bulmak için kilometrelerce uzaktaki diğer köylere gitmek üzere yola çıkmışlar. Ama o da ne! Yolları kapalı olduğu için engelleri aşıp gidememişler. Artık iyice karamsarlık çökmüş herkese. Küçük çocuklar başlamışlar ağlamaya, anneler babalar çaresiz ne yapacaklarını düşünüyormuş.
Ama çok geçmeden her şey tersine dönüvermiş.
Köyde büyük bir fırtına olduğunu duyan uzak köylerden insanlar traktörlerine tıka basa yiyecek maddeleri yükleyerek, tutmuşlar bizim mutlu insanların yaşadığı köyün yolunu. El birliği yaparak, kapanan yolları kolayca açıp köye gelmişler. Onların geldiğini gören çocuklar, anneler, babalar sevinçten göz yaşlarını tutamamış hepsi bu kez sevinçten ağlamaya başlamış.
Kendilerine yapılan bu yardımlar sayesinde hepsi yeniden mutlu olmuş ve fırtına sebebiyle yok olan ürünlerini yeniden kazanana kadar el birliği ile birbirlerine destek olmuşlar.
İşte sevgili küçükler, insanlara iyilik yapmak en büyük faziletlerden biridir.
İyilik sever insanlar olmasaydı, mutlu köyün insanları tamamen üzüntüye kapılacak ve belki de başlarına çok daha büyük acılar gelecekti. Belki de bu mutlu insanlar bir daha hiç mutlu olamayacaktı.
Ama, onları unutmayan diğer köylüler, hemen yardımlarına gelmiş ve acılarını paylaşarak azaltmışlardır. Böylece yağmurdan, fırtınadan, depremden yada başka türlü afetlerden dolayı zarar gören insanlara yapılan yardımlar çok önemli ve değerlidir.
Kim bilir bir gün o iyiliksever insanların köyünü de fırtına yok ettiğinde, belki de o mutlu köyün insanları bu kez onların yardımına koşar!
Ekleme Tarihi: 15.10.2003 - 09:26
Bu mesajı bildir   feyza27 üyenin diğer mesajları feyza27`in Profili feyza27 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 15:41
Allah razi olsun.Cok anlamli bir hikaye... göz kırpma
Ekleme Tarihi: 26.11.2003 - 21:12
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Merdiyye su an offline Merdiyye  
Themenicon   

1158 Mesaj -

En Son On: 03.04.2005 - 00:56
Allah razi olsun,,sevinçli
Ekleme Tarihi: 26.11.2003 - 22:12
Bu mesajı bildir   Merdiyye üyenin diğer mesajları Merdiyye`in Profili Merdiyye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gocerli su an offline gocerli  

232 Mesaj -

En Son On: 29.05.2011 - 21:12
Cinsiyeti: Erkek 
Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 26.11.2003 - 22:56
Bu mesajı bildir   gocerli üyenin diğer mesajları gocerli`in Profili gocerli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRDa su an offline VeRDa  

730 Mesaj -

En Son On: 15.06.2010 - 16:47
Cinsiyeti: ----- 
Yuce rabbim cumlemizden razi olsun insallah...

Saygi, Selam ve Dua ile..

Ekleme Tarihi: 27.11.2003 - 19:24
Bu mesajı bildir   VeRDa üyenin diğer mesajları VeRDa`in Profili VeRDa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kum su an offline kum  
yardım ha?

13 Mesaj -

En Son On: 06.07.2006 - 20:44
Cinsiyeti: Erkek 
selamün aleyküm benim adım rabia 4,5 yaşındayım kayseri doğum evinde dünyaya geldim yardım konusu hakkında biraz dertliyim babamın ailesi ve annemin ailesinin durumları yerinde ha bunu neden ilk önce söylüyorum şunun için kardeşlerim ben doğum esnasında oksijensiz kalmaktan dolayı beyindeki bazı hücrelerim öldü buda bende zihinsel olarak değilde fiziksel olarak etkiledi ellerimi ayaklarımı kullanamıyorum ne kadarda kullanmak istesemde kullanamıyorum çünkü tedavim yapılamıyor babamın maddiyatının olmasığından ve ailelerin sırtını dönmelerindenden dolayı yatağa mahküm durumdayım ama yukarda yüce rabbim var elbet bir kapı açacaktırbana yardımha o nasıl birşey acaba...? bunu bilen bana izah etsin kardeşlerim meil adresim h_h_e@hotmail.com
Ekleme Tarihi: 06.07.2005 - 15:57
Bu mesajı bildir   kum üyenin diğer mesajları kum`in Profili kum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 806 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.07556 saniyede açıldı