lopinavir ritonavir generique plaquenil generique kaletra fluvoxamine kaletra apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » yok

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
yok

17 Mesaj -

En Son On: 17.03.2007 - 00:34
Cinsiyeti: Bayan 
kardeslerim bana biraz yardimci olun dinimi allahimi ve ona inananlari cok seviyorum ama vakit bulupta ibadetimi yapamiyorum kuranida biliyom namaz kilmayida ama olmuyor biliyorum bu dunya yalan ne yaparsan o kar onceleri elimden geldigi kadar ibadetimi yapiyordum ama 8 aydir calismaya basladigim icin yapamiyorum cok yorgun bi sekilde eve geliyorum sizde ev halini bilirsiniz size soruyorum calismakta bi ibadetmidir lutfen yazin ALLAHA EMANET OLUN
Ekleme Tarihi: 09.08.2006 - 22:44
Bu mesajı bildir   gonulbahcesi üyenin diğer mesajları gonulbahcesi`in Profili gonulbahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sicilyali su an offline sicilyali  

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 02:24
Cinsiyeti: Erkek 
Degerli Kardesim,

Her ne sekil ve sebeple olursa olsun ibadeti terketmeyiniz. namazlarinizi isyeriniz de vakinde kilmaya gayret gösteriniz.

Muhakkak ki vaktinde kilinan namaz efdaldir.

Eger böyle bir imkaniniz yoksa muhakkak üsenmeden kaza ediniz.

Aksam eve geldiginizde yemek dahi yemeden kilamadiginiz namazlari eda ediniz.

Yemekten sonra yorgunluk kendini daha cok hissettireceginden bundan kacinmalisiniz.

Tabi bu arada aclik hissi namazda iken sizi mesgul edebilir. Buna da ayrica dikkat etmelisiniz. Böyle durumlarda namazdan önce bir miktar yemenizde fayda olur.

Calismanin da bir ibadet oldugunu zannederek, gercek kulluk mükellefiyetinden siyrilamayacaginizi unutmayiniz.

Sürekli dua edip seytandan Allah'a sigininiz.

Selametle kaliniz.
Ekleme Tarihi: 09.08.2006 - 23:19
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
Cinsiyeti: ----- 
namaz kılmak en güzel ibadettir..

kaldıki çalıoşmak ibadet olsa..

cennete insandan öcne karıncalar girerdi herhalde...

Allah rızasına uygun ve Allah için yapılan herşey ibadettir...

lakin sen Allah c.c. hunun emretttiği ikinci emir e uymadıktan sonra..

onu engelleyen şeyden O razı olur mu..

çalışıyorum namaz kılamıyorum..

neden işini ibadetine uydurmuyorsun da
ibadetini işine uyduruyorusn..
hangisi daha önemli

ve sen hangisine önem veriyorsun..

O halde çalışmak ibadet değil...

kul namazını kıldığı zaman
diğer namaz vaktine kadar geçirdiği her an ı ibadet ederek geçirmiş gibi sevap alır...

sen ise ibadeti nerede arıyorsun...

yahu ben anlatamıyorum

hocalarım .
Allah rızası için siz anlatıverin..

Rabbim gönlünüze göre versin . amin..

VesSelam gül

Ekleme Tarihi: 09.08.2006 - 23:27
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Selamün aleyküm gönülbahcesi ablacigim...

Ravda´miza hosgeldinizgül
Rabb´im ins-Allah 8 ay önceki durumunuzu yeniden nasib eder..

Ablacigim yorgunluk seytanin vesvesesi..
Hem ahiret sadeti hemde dünya saadeti istiyorsaniz az da olsa ibadetlerinizi yapin..
Lütfen! Huzur Rabb´iminizin divaninda, Ve saniyorum günlük 8 saat calisiyorsunuz? Eger isterseniz size yardim ederim.. gül

Ekleme Tarihi: 09.08.2006 - 23:29
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  

350 Mesaj -

En Son On: 25.08.2006 - 03:39
Selamün aleyküm

Kardesim ne kadar yorgun ve bitkiniz ki

benim dizlerimi yere degdiremiyecek kadar çok zor işlerde çalıştım yani bir nevi amelelik akşam kendimi kanepeye gücün atlıyordum eve fakat şükürler olsun RABBİMe namazımı eda ediyordum ve

insan namaz kılınca o kadar manevi huzura eriyorki yani sanki üstündeki bütün yorgunluk gidiyor

en önemlisi ibadetimizdir eger size engel olacak bir işte çalışıyorsanız o işten hayr gelmez

fakat ben sözü Ahmet Günay hocama teslim ediyorum

yanlışlıga sebeb olmaktan korkarım

Selamün aleyküm
Ekleme Tarihi: 09.08.2006 - 23:37
Bu mesajı bildir   {{~Dervis~}} üyenin diğer mesajları {{~Dervis~}}`in Profili {{~Dervis~}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gonulbahcesi su an offline gonulbahcesi  
yok

17 Mesaj -

En Son On: 17.03.2007 - 00:34
begum kardesim beni bir tek anlayan sensin bana yardimci olmani tabiki istiyorum mecbur olmasam zaten calismam namazimi kilamasam dahi kuranimi elimden geldigi kadar okuyorum ama buranin kanunlari boyle lutfen beni biraz anlayin rizki veren ALLAH o rizikta calismadan olmaz degilmi kalbim ALLAHIN yolundan ayrilmiyor kalpten ibadetimi yapiyorum ben zaten ama vakit bulamadigim bi namaz sabah 7 den aksam 6 tiya kadar calisiyorum begumcugum bana yardimci ol lutfen ne yapabilirim ALLAHIN SELAMETI UZERINIZDE OLSUN
Ekleme Tarihi: 10.08.2006 - 22:34
Bu mesajı bildir   gonulbahcesi üyenin diğer mesajları gonulbahcesi`in Profili gonulbahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
İbadetlerinizi yapamanın uzuntusu İçerisinde Olmanız ve Bundan dolayı Buruk olmanız Guzel...

Lakin Hz Allah cc kuluna hiç bir Zaman Vus'atının yetmiyecegi Mukellefiyet vermez...

Evet Çalışmak aile efradının ihtiyacını gidermek ve bu uğurda çaba göstermek elbette ibadettir...Lakin bu ibadet cenab-ı hakkın farz kıldıgı namaz ibadetinin yanında gölgeden ibarettir...

öncelikle iş yerinde ve nerde olursa olsun Namazalarımızı Kılmak Zorundayız...eger kılamıyorsak kılabileceğimiz bir yerde çalışmalıyız...

Buna Ramen butun ihitmalleri gözardı edip burdan baska bir yerde çalışmam da mumkun degil diyorsanız...

Ma La Yudraku kulluhu La Yutraku kulluhu...bir şeyin tamamı yapılamıyorsa tamamı terk edilmez..

yani kılamıyosanız Artık eve gelip kaza ediceksiniz...

Measselam...

Ekleme Tarihi: 10.08.2006 - 22:46
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 21:00
ablacigim benim nacizhane tavsiyem
eve geldiginizde
bu dünya icin 8 saat calisiyorumda ahiretim icin 1 saat ayiramazmiyim diye düsünün ve seytani basinizdan def etmeye calisin
selam ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son ~GuLeNaY~ tarafından 10.08.2006 - 23:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.08.2006 - 23:18
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
kardeşim nafaka temini için çalışmakta güzel...
fakat ahiret için azık hazırlamak lazım...
nasıl dünya için mecburi geçimlik kazanç peşinde isek,
ahiret nafakası içinde çalışmaya mecburuz....
ibadetten alıkoyan sebepleri kaldırmak için ölüm ve ötesini daha çok düşünmeliyiz...
kısa arlıklarlka kabristanları ziyaret etmeliyiz...
hastahaneler gibi çilehanelere gitmeli ve bize verilen nimetlerin idrakinde olmalıyız.
bir de ibadeti zorunlu boyun egme değil,gönüllü teşekkür olarak düşünmeliyiz.
ibadetten zevk alma diye birşey yoktur kandimizi buna zorlamayalım. biz işimizi yapalım.yolumuzda yürüyelim. cennet zorluklarla cehennem zevklerle kuşatılmış unutmayalım. dişçiye gidince agrıyan dişi agzımıza igne vurarak çekmiyorlar mı ama sonunda sıhhat kazanıyoruz. onun için ibadetinde zorluklarına katlanmalı ve sonunda dünya ahiret saadete ermeliyiz.
saygılarımla...
Ekleme Tarihi: 11.08.2006 - 12:43
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Kardeşim;

Kesinlikle hangi ahval ve şerait içinde olursan ol; ASLA YALAN SÖYLEME!

Gerisi gelir.
Ekleme Tarihi: 11.08.2006 - 12:46
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
gonulbahçesi kardeş ben yazdıklarınıolduğu gibi gerçek olduğuna inanıyorum ve bir yanda sana hak veriyorum, ama sana verdiğim hak sadece yorulduğundur doğrudur. Burda arkadaşların da yazdığı gibi hayat ne olursa olsun işimiz ne olursa olsun Namaz kılınmayacak anlamına gelmez ancak müsait değilsindir veya kılamıyorsun bunu eve gittiğin an kılmalısın hem senin eve gitmen çok erken bir saat bunda hiç şikayetçi olmaman gerek evet eğer bizleri dinlersen çok geç olmadan kaza olarak kıl üzerinden yük kalkmış olur hem kendini daha huzurlu ve daha dinç hissedersin.

Bak şimdi buna inan ben sabah 8:00 akşam 22:00 mesai saatlerinde çalışıyor ve yalnız çalışıyorum ama senin anlattıklarının aynısı yani aynı yorgunluğu hatta belkide daha çok yorgunluk ile eve gidiyorum... Eğer eve girer girmez o kanepeye uzanmadan hemen banyoya gidip abdest alırsan inan o an namazlarını kılmaya başlarsın... Ama yok offf beee bugün de çok yoruldum deyip kanepeye uzanırsan işte orda şeytan araya girip biraz sonra biraz sonra diye bir vesvese başlar ve bir bakmışsın ki sabah olmuş çoğu zaman beni de kandırır bu lanet şeytan ama elimden geldiğince şeytana yenilmemeye çalışıyorum. Beni dinlersen sende eve girer girmez hemen banyoya abdest almaya göreceksin namazını kıldığın an belki biraz yorgunluk kalır ama o an uykun gelse dahi uyumazsın. tavsiye ederim kardeşim...

Rabbim bizleri şeytana yenik düşürmesin İnşaallah...
gül
Ekleme Tarihi: 11.08.2006 - 19:16
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
s-a-m-e-t_s-a-m-e-t su an offline s-a-m-e-t_s-a-m-e-t  

51 Mesaj -

En Son On: 31.07.2007 - 13:10
İLK ÖNCE NAMAZLARINI KILMANI TAVSİYE EDİYORUM.SENİN HİÇ BİMOLA SAATİNDE Mİ YOK O ZAMAN KIL SANA ÖRNEK VEREYİM
HZ. PEYGAMBER EFENDİMİZ O ZAMNIN DEVLET BASKANI İKEN BİLE NAMAZ KILIYORDU
Ekleme Tarihi: 13.08.2006 - 10:35
Bu mesajı bildir   s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyenin diğer mesajları s-a-m-e-t_s-a-m-e-t`in Profili s-a-m-e-t_s-a-m-e-t Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 844 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61141 saniyede açıldı