hydroxychloroquine kaletra kamagra ivermektin kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » KONYA'DAKİ HOCA'LAR NEDEN HOLDİNG'LERDE NE İŞLERİ VAR.???

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
KONYA'DAKİ HOCA'LAR NEDEN HOLDİNG'LERDE NE İŞLERİ VAR.???

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Konya'lı arkadaşlar varsa kızmasın...

Neden konya hocalarına insanlar artık güvenmiyor.? Yani sebebi HOLDİNG'lermidir.? HOLDİNG' lerin yönetimlerini neden hocalar üstlenmiş neden Hocaların ismini böyle işlerde lekeliyorlar.? Doğrusu ben buna bir anlam getiremedim...Bilenler varsa açıklamasını yazsın lütfen, bu gibi olaylara üzülmemek elde değil. Öyleki özellikle tüm yabancı Devletlerde kalan Türk Vatandaşlarını hep kandırmış kar ortağı yapacas diye ve bir müddet sonrada paralarının üstüne yatmış mağdur bırakmışlardır, ve bu HOLDİNG'lerin arkasında hep hocalar olmuştur. Bu durumda benim aklımı çok karıştırdı... Yani sizinle paylaşmak istedim bu para bazı Hocaları'damı yoldan çıkarıyor nasıl oluyor bu.? Bunlar vebalin her yönünü bildikleri halde nasıl yapabiliyorlar kimle konuşsam yok Kombassan yok bilmem ne san diye hep şikayet ederler bide diyorlarki 40 HOLDİNG varsa 38 tanesi KONYA dakiler kurmuş eee Valla pesssss doğrusu...

ALLAH bu Mağdur İnsanların Yardımcısı Olsun...
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 12:37
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
ÖNEMLI DEGIL HOCA DA INSAN AMA HOCA DEGIL BUNLAR BILINMELI
ÖYLE KOLAY IS DEGIL
HERKES HOCA HERKES HACI
BU ISIMLERI MILLET SEVER VE AKIN EDER
HIC ÖNEMLI DEGIL PARA BU...
hem kim hoca bu bilerek kullanilir
haci hoca kaziklarsa herkes kaziklar ama bunlar hoca olamaz paranin dini imanini olmaz derler yanlis
parayi din iman yolunda herkes kullanmaz
neyse karisik mesele ben yokum icinde eyvallah
paranin serrinden ALLAHA SIGINIRIM
konyaya has degil kayseri erzurum
adi cikmis garibanin

Bu mesaj 1 kez ve en son NurBahcesi tarafından 07.08.2006 - 13:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 13:53
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  
RE: KONYA'DAKİ HOCA'LAR NEDEN HOLDİNG'LERDE NE İŞLERİ VAR.???

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı rifat56

Konya'lı arkadaşlar varsa kızmasın...

Neden konya hocalarına insanlar artık güvenmiyor.? Yani sebebi HOLDİNG'lermidir.? HOLDİNG' lerin yönetimlerini neden hocalar üstlenmiş neden Hocaların ismini böyle işlerde lekeliyorlar.? Doğrusu ben buna bir anlam getiremedim...Bilenler varsa açıklamasını yazsın lütfen, bu gibi olaylara üzülmemek elde değil. Öyleki özellikle tüm yabancı Devletlerde kalan Türk Vatandaşlarını hep kandırmış kar ortağı yapacas diye ve bir müddet sonrada paralarının üstüne yatmış mağdur bırakmışlardır, ve bu HOLDİNG'lerin arkasında hep hocalar olmuştur. Bu durumda benim aklımı çok karıştırdı... Yani sizinle paylaşmak istedim bu para bazı Hocaları'damı yoldan çıkarıyor nasıl oluyor bu.? Bunlar vebalin her yönünü bildikleri halde nasıl yapabiliyorlar kimle konuşsam yok Kombassan yok bilmem ne san diye hep şikayet ederler bide diyorlarki 40 HOLDİNG varsa 38 tanesi KONYA dakiler kurmuş eee Valla pesssss doğrusu...

ALLAH bu Mağdur İnsanların Yardımcısı Olsun...

rifat kardeş sanırım bazı görüp duyduğun haksızlıklar seni üzmüş
canını sıkmışki buraya asmışsın konuyu ..
bu durum oldukça hassas bir konu katılıyorum sana ..ama
bence sağın solun demesiyle onun bunun laflarınada aldanmamak lazım ..o böyle dedi bu şöyle dedi değilde kaynağını arşatırıp inceleyip yazmak lazım
hem değerli iş adamlarını hem hocaları hemde iyi niyetli girişimcileride küstürmemiş olalım..
hemde zan altında kalmamış olalım..öyle değilmi ?

bu konuda hucurat suresi ayet 12 yol gösterir..

12.Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Tecessüs etmeyin (birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın). Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, çok esirgeyendir.

selam ve dua ile ....gül

Bu mesaj 1 kez ve en son k_ali_te tarafından 07.08.2006 - 14:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 14:16
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

Alıntı..
Orjinali...K_ali_te

rifat kardeş sanırım bazı görüp duyduğun haksızlıklar seni üzmüş
canını sıkmışki buraya asmışsın konuyu ..
bu durum oldukça hassas bir konu katılıyorum sana ..ama
bence sağın solun demesiyle onun bunun laflarınada aldanmamak lazım ..o böyle dedi bu şöyle dedi değilde kaynağını arşatırıp inceleyip yazmak lazım
hem değerli iş adamlarını hem hocaları hemde iyi niyetli girişimcileride küstürmemiş olalım..
hemde zan altında kalmamış olalım..öyle değilmi ?

bu konuda hucurat suresi ayet 12 yol gösterir..

12.Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Tecessüs etmeyin (birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın). Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, çok esirgeyendir.

selam ve dua ile ....

k ali te kardeş aynen yazdığım gibi... Fakat bunlar gerçekten gördüğüm ve duyduklarımdır yalnız burda sağdan soldan demelerle değil o böyle dedi şu böyle dedi diyede değil şuna emin olki kaynağı çok sağlam ve tüm incelikleri iledir..Burda kimliğini veya yakınlık derecelerini tabiki yazmak istemiyorum ama bilinsinki bunlar gerçekte yaşanmış ve yaşatılmış olanları yazdım...

Hucurat Suresi ayet 12'de olan anlamıda çok iyi bilmekteyim .. can kardeş...

yinede düşüncenizi paylaştığınız...
Allah Razı Olsun

Selam ve dua ilegül
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 15:48
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vehbi70 su an offline vehbi70  

919 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 20:05
bak kardeşim nereden çıkardınız bilmiyorum fakat benim bildiğim kadarıyla kombassan ın başkanı kımya öğretmeni,entüsri holdinki sanayiden bir asansör ustası,yimpaş ınki öğretmenlerden oluşma yani ilk önçe ne hoçası ona bir bakalım gerçekten derin islami bilgisi olan hoçalarmı.

kaldıki bu hodinkler açık açık kar zarar ortağı olarak para topladılar bu veryansın eden kişiler %35,%40 larda kar payı adı altında para verilirken hiç sesleri çıkmıyordu o zaman kar ediyor deniyordu bulunduğum yer itibarı ile nufusumuzun %50 lere varaçak şekilde avrupada yaşayan insanımız var ben bu insanların bir çoğunu 1998 de uyardım paranızı alın diye bir çoğu bana karşı çıktı nerde islami bir kuruluş varsa kötülersiniz diye....

işin açıkçası hiç üzülmüyorum adamlar önlerine sözleşme koydular ordaki sözleşmelerde yazar kar ve zarar ortağı diye yani ana şirkete ortak değiller sadeçe kasadaki olan ve olmayan paraya ortaklar dua etsinlerde adamlar şu kadar zararımız var bu paranın yarısını siz ödeyeçeksiniz demiyorlar

rabbim müslümanlara akıl fikir ver yarap amin...
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 16:08
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

Vehbi70 Kardeşim gerçekten dediklerine katılıyorum...Zamanında bizde yurt dışındaki yakınlarımızı uyardık oralara paranızı yatırmayın diye, ama malesef yinede yatırdılar. Fakat şimdi Almanyada işlem yaptıkları için Türkiyeden o şahısları dava edecek ellerinde bir resmi kayıtları olmamaktadır. Almanyadan ise yine takip edemiyorlar çünkü Almanyadaki bürolarını zaten kapatıp Türkiyeye kaçmışlar bu vesile ile yatırdıkları ANA sermayelerinide alamıyorlar çok mağdur insanlar var sayıları bilinmeyecek kadar. Tek hataları seninde dediğin gibi islami bir kuruluş varsa kötülersiniz diye....cevap aldık... Fakat benim de üzüldüğüm neden İslamı duygu sömürüsü yapıp insanları kandırdıklarıdır...
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 16:38
vehbi70 su an offline vehbi70  

919 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 20:05
rıfat kardeşim bak avrubadada türkiyedede ellerindeki sözleşmeyle bir şey yapamazlar geçerliliği yok kar zarar ibaresi var adamlar kalksada hisedarlara dava açsa zarar var şu kadar daha para vereçeksiniz diye kanunen alırlar çünkü kar zarar diye yazılı ellerinde ki sözleşmelerde...

mesala bu gün kombassan batak falan değil adamlarda paha biçilmez taşınmazları var ana ortak 40 kişi yani şirket 40 kişinin resmiyette diğerlerinin bir şeyi yok şimdi inşaat yapıyorlar parası olan insanlara üç kuruşluk daireye 10 kuruş diyor şayet paranızı istiyorsanız para yok ev verelim diyorlar şu rası 10 kuruş %40 ını hisseye sayarız %60 para verin bu dairelerden verelim diyorlar daha fazla derine inmeyeyim artık ara boşlukları siz doldurun
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 17:13
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  
Birlikten Kuvvet Doğar

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Bu konuya birde bu açıdan bakalım ..
bizler neden bir araya gelemiyoruz..
halbuki hepimiz deriz birlikten kuvvet doğar

hani nerde islam ülkelerin birliği
işte bizi bir araya getirtmiyorlar..
gelenide rahat bırakmıyorlar araya fitne sokuyorlar ..

Büyük İşler Önemli Atılımlar Ancak Birlikte Çalışma İle Elde Edilir..

öyle değilmi..

ben bir tekstil üretim firması kurdum ortağımda can ciğer arkadaşım ...demişlerki ortağıma sen içerde çalışıyon ortağın geziyor dışarılarda ...

25 kişi çalışıyordu ve sonrasında kapandı

onun için birliğimizi bozmayalım bozdurtmayalım

ve ben hala inanıyorum ...
Birlikten kuvvet doğar
Büyük İşler Önemli Atılımlar Ancak Birlikte Çalışma İle Elde Edilir..

selam ve dua ile ..
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 18:04
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  

350 Mesaj -

En Son On: 25.08.2006 - 03:39
Selamün aleyküm

Kardesim Gerçekten konya diyince Holding gelir akla fakat eskisi gibi degil kardesim çogu holding gümledi batmayanlar ise bir iki tane ve gayet güzel işler yapıyolar

Burda hocalara niye hitap ettin onu anlamadım yoksa Kombassan diye bir holding vardı o mu aklınıza geldi neyse kardesim

RABBİM Akıl fikir versin milletimize

Selamün aleyküm
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 21:51
Bu mesajı bildir   {{~Dervis~}} üyenin diğer mesajları {{~Dervis~}}`in Profili {{~Dervis~}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 910 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62730 saniyede açıldı