lopinavir ritonavir dexamethasone colchicine lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » HAKLAR SAHIPLERINE VERILECEKTIR..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
HAKLAR SAHIPLERINE VERILECEKTIR..

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Cinsiyeti: ----- 
Ebu Hureyre (r.a.) Resulullah (s.a.v)'in söyle buyurdugunu rivayet etmistir:

Haklar kiyamet günü elbette sahiblerine verilecektir. Hatta boynuzsuz koyun icin boynuzlu koyuna kisas yapilacaktir .

(Müslim)

Diger bir Hadisi Serifte ise Rasulullah Efendimiz (s.a.v) söyle buyurmustur:

Kimin yaninda kardesinin vakarin (i sarsan husus) dan veya degeri bulunan bir seyden zulüm ile ( elde edilmis bir hak) varsa ,altin ve gümüsün bulunmayacagi gün gelmeden önce bugün dünyada iken ondan helallassin. Yoksa eger iyi isi varsa onun sevabindan yaptigi haksizlik kadar alinacak hak sahibine verilecek, sayed onun icin yapilmis iyilikler yoksa hak sahibinin günahlarindan alinip onun üzerine yüklenecektir.

(Buhari)
Ekleme Tarihi: 20.07.2006 - 10:31
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Cinsiyeti: Bayan 
Allah (c.c) razı olsun can..

gül...

Ekleme Tarihi: 20.07.2006 - 11:10
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 20:33
Cinsiyeti: Bayan 

ALLAH(c.c.) razı olsun Sahra bacım...

Üzerimde kul hakkı varsa eğer diye (ki mutlaka vardır),
dua ederken "üzerimde hakkı olanların da ölmüşler ise ruhlarına, yaşıyorlarsa amel defterlerine bağışlıyorum..."ağlar

inşaALLAH RABBim kabul eder ve kul hakkı için hesap sormaz ümidiyle... hocamgülı böyle dua ederken duymuştum çok hoşuma gitmişti...

...gül...

Bu mesaj 1 kez ve en son canan_yy tarafından 20.07.2006 - 11:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.07.2006 - 11:23
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
HiLaLaY , canan_yy kardeslerim ALLAH c.c. sizden de razi olsun ins..

canan_yy, duayi bizlerle paylastigin icin Mevlam razi olsun Can..

Yüce Mevlam bizleri kul hakkıyla huzuruna çıkmaktan korusun insaAllah..(amin)

Selam ve dua ile..gül
Ekleme Tarihi: 20.07.2006 - 11:36
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
Gerçek mümin her işini Hak ism-i şerifiyle irtibatlandırarak yerine getirmeye çalışır. Her faaliyetinde hakkın esas olduğu mülâhazasıyla hareket eder. Hakka bağlı kalmayı bir zimmet borcu bilir ve bunu da bir cebr-i lütfî esprisi içinde değerlendirir. Her zaman dopdolu hak saygısıyla yaşar; onunla oturur kalkar; hakkın zıddı sayılan fâni, zâil ve aldatıcı şeylere kıymet-i izafiyeleri ölçüsünde bir değer atfetse de, yine de bunlar karşısında duruşunu ona göre belirler.

Haklar kiyamet günü elbette sahiblerine verilecektir. Hatta boynuzsuz koyun icin boynuzlu koyuna kisas yapilacaktir

ALLAH RAZI OLSUN
Ekleme Tarihi: 20.07.2006 - 11:41
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1004 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55637 saniyede açıldı