kaletra ivermektine stromectol generique rhinocortgenerique stromectol 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Kabir Azabi

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 35 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
TuZsuzDeliBekiR su an offline TuZsuzDeliBekiR  
Kabir Azabi

43 Mesaj -

En Son On: 15.04.2011 - 12:56
Cinsiyeti: Bayan 
ALLAH'in Ayeti ibret için: Kabir azabi

Fotografta Ommanin devlet hastanesinde ölen 18 yasli gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasinin talebi üzerine kabirden geri çikarilmisti. Hastanede vefat eden genç ayni gün hoca tarafindan yikanmis, cenaze kilinip defnedilmisti. Görgü taniklarin, akrabalarin ve doktorlarin ifadelerine göre genç siyah saçli, hiç bir yerinde kirik, dövülme veya iskence yeri olmadigi sekilde defnedilldigini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babasi doktorlarin oglunun ölüme sebep olan dianoza süphe eder ve oglunun kabirden çikartilip otopsi yapilmasina talep etmisti.

Üç saat önce defnedilen genç çikarildiktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabalari sok olmuslar. Çünkü kabire koyduklari genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçlari bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanin cesedi idi. Saçlari beyaz, bütün bedenine inanilmaz seviyede iskence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kollarin ve ayaklarin kemikleri kirik vaziyette. Kaburga kemikleri kirik ve bedenin içeresine inanilmaz bir siddetle basik durumdaydilar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmisti. Kurtulusu artik ummayan ve sonsuz aciya mazhar oldugu açik gözlerinden ve kurumus kandan gencin inanilmaz bir iskenceye tutuldugunu gösteriyor.

[b]Ölen gencin akrabalari Islam âlimlere yöneldiler. Onlar da durumu ögrendikten sonra, hepsi dilbirligi ile Kabir azabinin ibretli bir örnegin oldugunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ümmeti sakindiryorlar.

Sok geçiren baba oglunun simarik hayat yasayip, çesitli günahlarda bulunup namazlarini kilmadigini itiraf etti.

Allahin yolunda, yani Cihadda sehid olanlardan baska ölen her bir insan Kabir imtihanindan geçecektir. Kiyamet gününden önce insani bekleyen ilk korkunç bir sinav.

Peygamberimizden (s.a.v.) Imam Ahmedin rivayet ettigi hadis serifte söyle naklediliyor:

Peygamberimiz, onun üzerine selat ve selam olsun buyurdu:

- Ölümden sonra ölünün ruhu tekrar cesede döndürülür. Yanina da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: Rabbin kim?

Insan cevap verir: Rabbim Allah.
Sonra onlar sorar: Senin dinin ne? O cevap verir: Dinim Islamdir.
Sonra onlar sorar: Size gönderilen uyarici kim?
O cevap verir: O Allahin resülüdür.
O zaman onlar sorar:Sen bunlari nereden biliyorsun?
O cevap verir: Ben Allahin Kitabini okudum ve Ona iman ettim.

O zaman semadan ses gelir: Kulum hakikati söyledi, ona cennet dösegini serin ve önünde cennet kapilarini açin

- , sonra o çok sevinecek, cennet ferahligina kavusacak ve onun kabri göz alabildigi kadar genis olacak.

Kâfire ve günâhkârâ gelince onun hakkinda Allah resülü, sallallahu aleyhi vesellem, söyle buyurdu:

- ve ruhunu tekrar cesede döndürürler. Yanina da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler:

Rabbin kim?
O cevap verir: Bilmiyorum.
Sonra ondan sorulur:Size gönderilen uyarici kim?
O tekrar: Bilmiyorum der, ve o zaman semadan gelen ses söyle:
Bu yalancidir, ona atesten dösek serin ve önünde cehennem kapilarini açin
- , o zaman onun kabrini cehennemin harareti sarar, kabri ise dar olur ve kaburgalar birbirine girinceye kadar kabir onu sikar.

Baska hadislerde söyleniyor: Sorgu esnasinda Melekler kâfir olan veya günâhlari çok olan müslümani iskence edip dövecekler, ve bu iskence dehset vericidir.

Peygamberimizin (s.a.v.) de Allahdan Kabir azabindan kendisini korumasini ve bu duayi herkese de emir ettigi rivayet ediliyor.

Kabir azabi iki çesittir:
Birincisi, hiç bitmeyen Kabir azabi. Bunlar hakkinda Allah Taala Kur’ani Kerimde buyuruyor:
- ...o atestir, sabah ve aksam ona giriftâr oluyorlar.

Bazi azap ise bir müddet devam edip sonradan kesilen Kabir azabi. Bu tip Kabir azabi günâhkâr muslumanlar için olur, azabin siddete ve agirligi ise isledigi günâhlarin agirligina göredir.

18 yasli genç hakkindaki hadise inanan kalpler için bir ibrettir, kalbi mühür basilmis sahislar için de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir. Çünkü onlar bakiyor fakat görmüyorlar, dinliyorlar fakat duymazlar.
Ekleme Tarihi: 09.07.2006 - 22:26
Bu mesajı bildir   TuZsuzDeliBekiR üyenin diğer mesajları TuZsuzDeliBekiR`in Profili TuZsuzDeliBekiR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatip su an offline hatip  
Themenicon    kabir azabı hk

249 Mesaj -

En Son On: 17.05.2020 - 16:18
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAHUEKBER.

ALLAHIM AZABINDAN AFFINA

GAZABINDAN RIZANA SIĞINIRIZ.
Ekleme Tarihi: 09.07.2006 - 22:59
Bu mesajı bildir   hatip üyenin diğer mesajları hatip`in Profili hatip Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Cinsiyeti: ----- 

SELAMUN ALEYKUM PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZİ OLSUNgül

HADİSİ ŞERİF:VE KALEN NEBİYYÜ SALLALLAHÜ ALEYHİ VE SELLEM...

EL KABRU İMMA RAVZATÜN MİN RIYAZİL CİNAANİ EV HUFRETÜN MİN HUFERİNNİYRAANİ....
SADEKA RASÜLULLAHİ VE NATEKA HABİBULLAHİ...

KABİR YA CENNET BAHCELERİNDEN BİR BAHCEDİR,YA DA CEHENNEM CUKURLARINDAN BİR ÇUKUR...

SON NEFESTE İMAN İLE GİDİP CENAB-I HAKKKIN RAHMETİ İLE MUAMELE ETTİĞİ KULLARDAN OLUP KABRİNİZİN CENNET BAHCELEİRNDEN BİR BAHCE OLMASI DİLEĞİYLE..

MEASSELAM....

Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 12:37
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

43 Mesaj -

imanimizin diri kalabilmesi icin ibretli yazilarla mümin diger mümin kardesini bi sekilde uyarmasi farz bence.
Bu sebebden üzerime düseni yapmaya calisyorum icim yaniyor ,
ümmeti muhammed kabir azabina nasil dayanacakağlar ya rabbim
bana dayanma gücü bahsederse tüm din kardeslerim adina ben cekeyim isterim o aciyi , icim o kadar yaniyor ki kimse aci ceksin istemiyorum .

aksamlari mülk suresini okursak ve gecen cuma ögrendim kabir azabinin hafif olamsi icin , kabir namazi diye niyet edilerek
cuma aksami aksam namazinsan sonra 2 rekat namaz kilinioyrmus.
Her rekatda fatihadan sonra 15 defa zilzal suresi okunuyormus.

ALLAH'im cümle ümmeti muhammedin kabrini cennet bajcesine cevirsin kimseye azab etmesinağlar amin.
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 12:43
Bu mesajı bildir   TuZsuzDeliBekiR üyenin diğer mesajları TuZsuzDeliBekiR`in Profili TuZsuzDeliBekiR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 21:00
icm ürperdi cok korkunc ve ibret alinmasi gereken

bir fotograf

ALLAH yardimcimiz olsun

kabir azabanindan ALLAHa siginirim

ekledigin ve kabir namazini hatirlattigin icin

ALLAH senden razi olsun kardesim

gül
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 14:01
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rana_80 su an offline rana_80  

118 Mesaj -

En Son On: 17.06.2007 - 20:22

selamünaleyküm.Saolasın kardeşim Allah razı olsun.
öyle kötü oldumki anlatmak mümkün değil.
Allahım azabından affına,gazabından rızana sığınırız.
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN....

Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 14:06
Bu mesajı bildir   rana_80 üyenin diğer mesajları rana_80`in Profili rana_80 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

43 Mesaj -

Dün bu resimleri görüp yaziyi okudugum andan yatana kadar agladim ve tüm ümmeti muhammed icin dua ediyoru mo zamandan beriağlar
ALLAH cümlemizi uyananalardan eylesin ins.
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 14:12
orhan65 su an offline orhan65  
slma!

2 Mesaj

En Son On: 11.07.2006 - 22:12
Bu fotoraflari nerden aldiniz ve gercekten biliyormusunuz bu yazilan seyler olmus mu olmamis mi!

slma. ! Allah sizden razi olsun insaAllah!
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 19:56
Bu mesajı bildir   orhan65 üyenin diğer mesajları orhan65`in Profili zum Anfang der Seite

43 Mesaj -

bu resimler nefsimize agir geldigi icin kabul etmek istemeyen olabilir ama ayet ve hadislerde yalan degil ya .
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:03
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  
Tuzsuz deli bekir Kardeşim

350 Mesaj -

En Son On: 25.08.2006 - 03:39
selamün aleyküm

Ya can kardes resimleri silsen ne bilim bu korkak kardeşini maruz gör

yazdıgın yazıları bile okuyamadım
Selamün aleyküm
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:10
Bu mesajı bildir   {{~Dervis~}} üyenin diğer mesajları {{~Dervis~}}`in Profili {{~Dervis~}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

43 Mesaj -

Ben silince kabir azabin azalacakmi , nefsimize yenik düsmeyelim allah icin dün bunlari gördsüm sbaah namazina kadar uyumadan cümle ümmeti muhammed icin aglayip dualar ettim . hala da midem de agrilar var ama bakip ibret almamiz gerek nefsimizi terbiye iman
kurtarma vaktidir vakit , kiyamet yaklasti ramak kaldi, ki daha
dünyanin bir cok yerinde din kardeslerine iskenceler yapiliyor biz
sicak yataklarimizda karnimiz tok elbetde nefsime agir gelir bu resimler. simarik nefislerimizi terbiye edelim , eger simdi nefsimizi kirbaclamazsak yarin ahiretde atesten kirbaclar inecek
vücudlarimiz ayrilacak yeniden birlesecek ve yeniden atesler kirbaclar inecek , bir düsünün dün fani ahiret baki aziginizi
ona göre hazirlayin , imanlarini kurtarin ben yalmnizca sizleri uyardim beni uyardiklari gibi ama ister okursun ister okumassin
eger bunlari sizinle paylasmassam ahiretde bana sorlúlacak.
iman kurtatma zamnidir simdi uyanin artik kardeslerim can kardeslerim , ALLAH sahitimdir dünden beri dua ediyorum cümle
ümmeti muhammed bu acilara dayanamaz ya rabbim bana dayanma gücü
ver ver de ben cekeyim azaplari aci sen ümmeti muhammede diye dualr ediyorumağlar(
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:17
utaniyorum su an offline utaniyorum  
RE:

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Alıntı
Orijınalı ~KeMaL~
SELAMUN ALEYKUM PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZİ OLSUNgül
SON NEFESTE İMAN İLE GİDİP CENAB-I HAKKKIN RAHMETİ İLE MUAMELE ETTİĞİ KULLARDAN OLUP KABRİNİZİN CENNET BAHCELEİRNDEN BİR BAHCE OLMASI DİLEĞİYLE..
MEASSELAM....

AMİN..!ALLAHIM KABİR AZABINDAN
BİZLERİ MUHAFAZA EYLE....
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:21
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  

475 Mesaj -

En Son On: 02.04.2007 - 22:17
ALLAH bizleri kabir azabindan korusun amin
:(
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:32
Bu mesajı bildir   ~MiNA~ üyenin diğer mesajları ~MiNA~`in Profili ~MiNA~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  
RE:

350 Mesaj -

En Son On: 25.08.2006 - 03:39
Alıntı
Orijınalı TuZsuzDeliBekiR

Ben silince kabir azabin azalacakmi , nefsimize yenik düsmeyelim allah icin dün bunlari gördsüm sbaah namazina kadar uyumadan cümle ümmeti muhammed icin aglayip dualar ettim . hala da midem de agrilar var ama bakip ibret almamiz gerek nefsimizi terbiye iman
sicak yataklarimizda karnimiz tok elbetde nefsime agir gelir bu resimler. simarik nefislerimizi terbiye edelim , eger simdi nefsimizi kirbaclamazsak yarin ahiretde atesten kirbaclar inecek
vücudlarimiz ayrilacak yeniden birlesecek ve yeniden atesler kirbaclar inecek , bir düsünün dün fani ahiret baki aziginizi
ona göre hazirlayin , imanlarini kurtarin ben yalmnizca sizleri uyardim beni uyardiklari gibi ama ister okursun ister okumassin
iman kurtatma zamnidir simdi uyanin artik kardeslerim can kardeslerim , ALLAH sahitimdir dünden beri dua ediyorum cümle
ver ver de ben cekeyim azaplari aci sen ümmeti muhammede diye dualr ediyorumağlar(

Selamün aleyküm

Can bende sonuna kadar okudum ve şok olmuş bi vaziyetteyim ve RABBİM
Bizi kabir azabından koru biziağlar

Selamün aleyküm
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:35
Bu mesajı bildir   {{~Dervis~}} üyenin diğer mesajları {{~Dervis~}}`in Profili {{~Dervis~}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
TuZsuzDeliBekiR Kardesim..

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Alıntı

Paylaşımınız İçin Tesekkurler... Lakin Bir Kardesiniz olarak Bazı husularda İkaz Etme gereği hissettim... Beni Yanlış Anlamayın

Birincisi Biz burada bir çok şeyi paylaşır ve istifade ederiz Kardesleirmiz ve kendimiz faideleniriz...

Lakin Herhangi bir yerde Gördugumuz Bir Hikaye Kıssa Ve kabir Azabı resmini İstersek Paylaşırız İsteemzsk Paylaşmayız yani bundan Dolayı Hz Allah Sual Etmez Çunku Esasa Dayalı bir emir degildir... Zaten Kabir Azabının Hakk ve gercek Olduguna İman Ehli sunnet Akidesinin Geregidir..

İkincisi Ne Guzel ummeti Muhammed İçin Dua Etmişsiniz Hz Allah cc Kabul Etsin.. Ama Her an Her Dem Dua etmeliyiz ve Bilmezmiyiz ki Suan ummeti Muhammedden Niceleri Geceleri seher Vakitleri alınlarını secdden kaldırmadan Bu dunyanın Manevi diregi Konumunda insanlar var ve Tesvik var ama teshir yok...

Üçüncüsü İmanlarınızı kurtarın İmanımızı her daim Kalbimizde Muahfaza etmeli ve Bilerek Yada bilmeyerek Kufre dusmekten Çok korkmalı ve ehlisunnet akidesinden sapmamalıyız..

Son Olarak Dua Ederken Çok Dikkatli olmalıyız... bakınız boyle Bir duayı Hz Ebu bekr Ra yapmıştır....

ya rabb benim vucudumu oyle Bir buyut ki cehennemi benimle doldur ve baskasını sokma...

ama Biz Onlar degiliz Boyle dua Etmemeliyiz Zira kaldıramıycağımız yukun Altına Girmemeliyiz.. Bu şekilde dua doğru degildir...

Ümmeti muhammedin hidayetine ve Son nefeste İman İle Gitmeye Dua Etmek lazim ki ediyorsunuz Allah razi olsun...

Zira eger iki forograf ile kendime geleceksem ben heyhaatt.. Sadeec ibret almak lazım o kadar ..

zaten İslam Dini yeryuzune indiginden bu yana İlim ile Meşgul Olup Maneviyat ile mesgul Olup bu Halleirn tamamını Bilmeli Musluman...

Zamanında bende bu sekil bir ekleme yaptım ama benim takıldıgım nokta bu resimleri kaldırımısınız diyen bir kimse ve baskalarıS on yazdıklarınız ile bu resimler olmadan da muhatap....

Beni Yanlış Anlamamnız Dileğiyle ..

Selamun Aleykum...gül

Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:52
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: TuZsuzDeliBekiR Kardesim..

43 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı ~KeMaL~

Paylaşımınız İçin Tesekkurler... Lakin Bir Kardesiniz olarak Bazı husularda İkaz Etme gereği hissettim... Beni Yanlış Anlamayın

Birincisi Biz burada bir çok şeyi paylaşır ve istifade ederiz Kardesleirmiz ve kendimiz faideleniriz...

Lakin Herhangi bir yerde Gördugumuz Bir Hikaye Kıssa Ve kabir Azabı resmini İstersek Paylaşırız İsteemzsk Paylaşmayız yani bundan Dolayı Hz Allah Sual Etmez Çunku Esasa Dayalı bir emir degildir... Zaten Kabir Azabının Hakk ve gercek Olduguna İman Ehli sunnet Akidesinin Geregidir..

İkincisi Ne Guzel ummeti Muhammed İçin Dua Etmişsiniz Hz Allah cc Kabul Etsin.. Ama Her an Her Dem Dua etmeliyiz ve Bilmezmiyiz ki Suan ummeti Muhammedden Niceleri Geceleri seher Vakitleri alınlarını secdden kaldırmadan Bu dunyanın Manevi diregi Konumunda insanlar var ve Tesvik var ama teshir yok...

Üçüncüsü İmanlarınızı kurtarın İmanımızı her daim Kalbimizde Muahfaza etmeli ve Bilerek Yada bilmeyerek Kufre dusmekten Çok korkmalı ve ehlisunnet akidesinden sapmamalıyız..

Son Olarak Dua Ederken Çok Dikkatli olmalıyız... bakınız boyle Bir duayı Hz Ebu bekr Ra yapmıştır....

ya rabb benim vucudumu oyle Bir buyut ki cehennemi benimle doldur ve baskasını sokma...

ama Biz Onlar degiliz Boyle dua Etmemeliyiz Zira kaldıramıycağımız yukun Altına Girmemeliyiz.. Bu şekilde dua doğru degildir...

Ümmeti muhammedin hidayetine ve Son nefeste İman İle Gitmeye Dua Etmek lazim ki ediyorsunuz Allah razi olsun...

Zira eger iki forograf ile kendime geleceksem ben heyhaatt.. Sadeec ibret almak lazım o kadar ..

zaten İslam Dini yeryuzune indiginden bu yana İlim ile Meşgul Olup Maneviyat ile mesgul Olup bu Halleirn tamamını Bilmeli Musluman...

Zamanında bende bu sekil bir ekleme yaptım ama benim takıldıgım nokta bu resimleri kaldırımısınız diyen bir kimse ve baskalarıS on yazdıklarınız ile bu resimler olmadan da muhatap....

Beni Yanlış Anlamamnız Dileğiyle ..

Selamun Aleykum...gül

. . . . . . .
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 20:59
uveys_el_karni su an offline uveys_el_karni  

1 Mesaj

En Son On: 10.07.2006 - 21:34
selamun aleykum ben bu siteye yen kaydoldum, ve bu yaziyla onceden gordugum halde bir daha burda sereflendim, bence silinmesin, kesinlikle silmeyinde , gercekten cok nefsimizi kirbacliyor ama seytana esir olmayalim, tussuz ablam Allah razi olsun sizden gercekten, ben girerim her duanin altina, musluman korkmaz, kacmaz

iman li insan aski tadar, aski alan harekete gecer, bizi bu ugurda kimseler durduramaz, bende feda ederim bu ummeti muhammet ugruna kendimi hizmet yolunda, wesselam
Ekleme Tarihi: 10.07.2006 - 21:09
Bu mesajı bildir   uveys_el_karni üyenin diğer mesajları uveys_el_karni`in Profili zum Anfang der Seite
orhan65 su an offline orhan65  
slma.

2 Mesaj

En Son On: 11.07.2006 - 22:12
Slm.a Bekir kardes! HASA! Ayet ve hadis dekilere birsey demiyorum ! Onlara ben (Allah Korusun) birsey demiyorum ! Yani bu fotoroflari nerden aldin ve gercekten 100 % biliyon mu böyle oldugunu ? yoksa birisinin yazdiginin ekledin mi buraya ! Cünkü bu kisi kazaga dan sonra bu hale gelmis olabilir (dorusunu en iyi ALLAH bilir) ! Bu fotorafi görünce etkilendim (ALLAH senden razi olsun insani ölümü ve kabir azabini daha cok düsündürüyor ve cehennemi) ! Ama problem aileme ve belki baska birilerine göstermek icin önce bilmeliyim ki bunlar dorumu yani yazinanlar (ayet ve hadisi demiyorum hikayeyi demek istiyorum ) ! Bide yanlissa hikaye (kabir azabindan olmus) ve bunu ben baskalarina anlatirsam herhalde iftira atmis oluyorum herhalde yada yalan herhalde (blmiyorum yada baska birsey ama iyi birsey degil) ! Benim niyetim bu olanlar dorumu doru degil mi cünkü ALLAH korusun bilmeden bu olmus deyemem !Cünkü sahitlik etmedim yani gözümle görmedim ve ailesinle konusmadim o kisilerlen! Kusura bakma Bekir abi yanlis anlama beni !

KENDINE IYI BAK INSAALLAH ! CEVABI INSAALLAH YAZARSIN!
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 01:46
Bu mesajı bildir   orhan65 üyenin diğer mesajları orhan65`in Profili zum Anfang der Seite

43 Mesaj -

estagfirullah kardesim sende haklisin
(ben abi degilim ablayim)
bana bu haber ulasti güvendigim birinden hic
sormadim bende ona asli varmi diye cünkü kendisi
cok etkilendigi icin verdi bana.
Bende ulasabildigim kadar ulasmaya calistim.
yalniz su var eger yüregimiz ilk gördügümüz anda
inanirsa bakinca resme bilinki dogrudur o , ikinci
kalbe gelen seytandandir onu birak.
diyorsun ilk bakinca etkilendim ama sonra düsündün,
kalbine ilk gelene itaat et kardesim.
her seyin en dogrusunu elbetde ALLAH bilir ama
bize kabiri hatirlatmasi dahi yeterli bence bu rresmin.
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 01:52
((SOLMAZ)) su an offline ((SOLMAZ))  

126 Mesaj -

En Son On: 08.02.2009 - 21:57
BU İBRET TABLOSUNU PAYLAŞTIĞIN İÇİN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. GERÇEKTEN BU İNANANLAR İÇİN BÜYÜK BİR DERS. MUTLAKA HAKİKATLERİ GÖRMELİYİZ...

Resulullah (a.s) bir mezarlıktan geçerken, iki mezardaki ölünün bazı küçük şeylerden dolayı azap çekmekte olduklarını gördü. Bu iki mezardaki ölülerden biri hayatında laf taşıyıcılık yapıyor, diğeri ise idrardan sakınmıyordu. Bunun üzerine Resulullah (a.s) yaş bir dal almış, ortadan ikiye bölmüş ve her bir parçayı iki kabre de birer birer dikmiştir. Bunu gören ashap, niye böyle yaptığını sorduklarında: "Bu iki dal kurumadığı sürece, o ikisinin çekmekte olduğu azabın hafifletilmesi umulur" buyurmuşlardır.

CENAB-I HAK TEALA HAZRETLERİ CÜMLEMİZİ KABİR AZABINDAN KORUSUN (AMİN)
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 02:20
Bu mesajı bildir   ((SOLMAZ)) üyenin diğer mesajları ((SOLMAZ))`in Profili ((SOLMAZ)) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((SOLMAZ)) su an offline ((SOLMAZ))  

126 Mesaj -

En Son On: 08.02.2009 - 21:57
http://rahman.fw.nu/modules.php?name=Musiki&op=player&id=497

KABİR AZABI İLE İLGİLİ BİR SOHBET...

ŞU AN COMPUTERİN BAŞINDA İKEN DİNLEMEYE BAŞLAYIN. GÜZEL İBRETLER VAR.
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 02:37
Bu mesajı bildir   ((SOLMAZ)) üyenin diğer mesajları ((SOLMAZ))`in Profili ((SOLMAZ)) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

43 Mesaj -

ALLAH gani gani razi olsun kardesim suan dinliyorum.
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 02:53
Neslahan su an offline Neslahan  

176 Mesaj -

En Son On: 16.12.2008 - 15:44
ARKADASLAR SIZDEN BIR SEY RICA EDEBILIRMIYIM BÖYLE BU TÜR RESIMLER KONUNUZDA OLACAKSA KONUYA COCUKLAR ICIN SAKINCALI YAZARMISINIZ BASLIGININ YANINA KÜCÜK BIR NOT OLARAK

BEN DAHI ÜRKTÜM UNUTMAYALIM COCUKLARDA GIRIYOR 13 YASINDA HATTA DAHA KÜCÜK ÜYELERDE OLUYOR

AMA GÜZEL BIR PAYLASIM TESEKKÜR EDERIM
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 02:59
Bu mesajı bildir   Neslahan üyenin diğer mesajları Neslahan`in Profili Neslahan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
bir.musluman su an offline bir.musluman  
KABIR AZABI

86 Mesaj -

En Son On: 26.02.2008 - 06:17
ALLAH'IM BIZI BAGISLA ALLAH'IM CUMLE MUSLUMAN KARDESLERIMI KABIR AZABINDAN KORU.SANA LAYIK BIR KUL OLMAMIZI PEYGAMBER EFENDIMIZE LAYIK BIR UMMET OLMAMIZI NASIP EYLE AMIN
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 06:38
Bu mesajı bildir   bir.musluman üyenin diğer mesajları bir.musluman`in Profili bir.musluman Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 20:33
Ey ALLAH'ım...

Kabir azabından ve ateşin azabından Sana sığınırım...

Bizlere Rahmet ve Merhametinle muamele eyle...
Hem dünyada hem ahirette iyilik, güzellik ve mutluluk nasip et...
Kabirlerimizi cennet bahçelerinden bir bahçe eyle...
Ve kıyamete kadar cennetini, Cemalini seyreden kullarından eyle...

Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 10:15
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mezcibjk su an offline mezcibjk  
Themenicon    RE: Kabir Azabi

1 Mesaj

En Son On: 09.09.2007 - 10:42
Alıntı

ALLAH'in Ayeti ibret için: Kabir azabi

Fotografta Ommanin devlet hastanesinde ölen 18 yasli gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasinin talebi üzerine kabirden geri çikarilmisti. Hastanede vefat eden genç ayni gün hoca tarafindan yikanmis, cenaze kilinip defnedilmisti. Görgü taniklarin, akrabalarin ve doktorlarin ifadelerine göre genç siyah saçli, hiç bir yerinde kirik, dövülme veya iskence yeri olmadigi sekilde defnedilldigini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babasi doktorlarin oglunun ölüme sebep olan dianoza süphe eder ve oglunun kabirden çikartilip otopsi yapilmasina talep etmisti.

Üç saat önce defnedilen genç çikarildiktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabalari sok olmuslar. Çünkü kabire koyduklari genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçlari bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanin cesedi idi. Saçlari beyaz, bütün bedenine inanilmaz seviyede iskence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kollarin ve ayaklarin kemikleri kirik vaziyette. Kaburga kemikleri kirik ve bedenin içeresine inanilmaz bir siddetle basik durumdaydilar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmisti. Kurtulusu artik ummayan ve sonsuz aciya mazhar oldugu açik gözlerinden ve kurumus kandan gencin inanilmaz bir iskenceye tutuldugunu gösteriyor.

[b]Ölen gencin akrabalari Islam âlimlere yöneldiler. Onlar da durumu ögrendikten sonra, hepsi dilbirligi ile Kabir azabinin ibretli bir örnegin oldugunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ümmeti sakindiryorlar.

Sok geçiren baba oglunun simarik hayat yasayip, çesitli günahlarda bulunup namazlarini kilmadigini itiraf etti.

Allahin yolunda, yani Cihadda sehid olanlardan baska ölen her bir insan Kabir imtihanindan geçecektir. Kiyamet gününden önce insani bekleyen ilk korkunç bir sinav.

Peygamberimizden (s.a.v.) Imam Ahmedin rivayet ettigi hadis serifte söyle naklediliyor:

Peygamberimiz, onun üzerine selat ve selam olsun buyurdu:

- Ölümden sonra ölünün ruhu tekrar cesede döndürülür. Yanina da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: Rabbin kim?

Insan cevap verir: Rabbim Allah.
Sonra onlar sorar: Senin dinin ne? O cevap verir: Dinim Islamdir.
Sonra onlar sorar: Size gönderilen uyarici kim?
O cevap verir: O Allahin resülüdür.
O zaman onlar sorar:Sen bunlari nereden biliyorsun?
O cevap verir: Ben Allahin Kitabini okudum ve Ona iman ettim.

O zaman semadan ses gelir: Kulum hakikati söyledi, ona cennet dösegini serin ve önünde cennet kapilarini açin

- , sonra o çok sevinecek, cennet ferahligina kavusacak ve onun kabri göz alabildigi kadar genis olacak.

Kâfire ve günâhkârâ gelince onun hakkinda Allah resülü, sallallahu aleyhi vesellem, söyle buyurdu:

- ve ruhunu tekrar cesede döndürürler. Yanina da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler:

Rabbin kim?
O cevap verir: Bilmiyorum.
Sonra ondan sorulur:Size gönderilen uyarici kim?
O tekrar: Bilmiyorum der, ve o zaman semadan gelen ses söyle:
Bu yalancidir, ona atesten dösek serin ve önünde cehennem kapilarini açin
- , o zaman onun kabrini cehennemin harareti sarar, kabri ise dar olur ve kaburgalar birbirine girinceye kadar kabir onu sikar.

Baska hadislerde söyleniyor: Sorgu esnasinda Melekler kâfir olan veya günâhlari çok olan müslümani iskence edip dövecekler, ve bu iskence dehset vericidir.

Peygamberimizin (s.a.v.) de Allahdan Kabir azabindan kendisini korumasini ve bu duayi herkese de emir ettigi rivayet ediliyor.

Kabir azabi iki çesittir:
Birincisi, hiç bitmeyen Kabir azabi. Bunlar hakkinda Allah Taala Kur’ani Kerimde buyuruyor:
- ...o atestir, sabah ve aksam ona giriftâr oluyorlar.

Bazi azap ise bir müddet devam edip sonradan kesilen Kabir azabi. Bu tip Kabir azabi günâhkâr muslumanlar için olur, azabin siddete ve agirligi ise isledigi günâhlarin agirligina göredir.

18 yasli genç hakkindaki hadise inanan kalpler için bir ibrettir, kalbi mühür basilmis sahislar için de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir. Çünkü onlar bakiyor fakat görmüyorlar, dinliyorlar fakat duymazlar.

SELAMÜN ALEYKÜM PAYLAŞIM İÇİN ALLAH RAZI OLSUN CENABU ALLAH TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDİ KABİR AZABİNDAN KORUSUN BİZLERİDE KORUSUN
Ekleme Tarihi: 12.07.2006 - 23:53
Bu mesajı bildir   mezcibjk üyenin diğer mesajları mezcibjk`in Profili zum Anfang der Seite
/)SeyfullaH(\ su an offline /)SeyfullaH(\  
Themenicon    HAFİZ EN ALLAH

28 Mesaj -

En Son On: 16.02.2007 - 14:35
Yüce Allah cümlemizi korusun
GERÇEKTEN İBRETLİK GÖRÜNTÜLER
Bence hafızalarımıza kazımamız gereken şeyler bunlar...
esselamın aleyküm ve rahmet ullahi
Ekleme Tarihi: 13.07.2006 - 00:16
Bu mesajı bildir   /)SeyfullaH(\ üyenin diğer mesajları /)SeyfullaH(\`in Profili /)SeyfullaH(\ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
"Insanin kendine yaptigi zulmü, dünya biraraya toplansa yapamaz."
Diyerek kabir azabinin siddetinden bahsederdi mübarek bir zat-i ali (KS).

Allah (cc) bizlere ölmeden önce ölmek, ölürken de Cenab-i Hakk'in Cemal-i Sübhanisine mazhar olarak, Habibi Ekremin'in(SAS): "Korkma bana geliyorsun" iltifat-i Muhammedisinde müstagrak kalarak ruhumuz O'na asik olarak ve o ask ile cesedden nasil ayrildiginin farkina varmaksizin cene kapatmak nasib eylesin insaallah.

Amin!
Ekleme Tarihi: 13.07.2006 - 01:14
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
inci tanesi su an offline inci tanesi  

73 Mesaj -

En Son On: 20.10.2006 - 01:09
RABBİM BİZLERİ KABİR AZABINDAN KORUSUN.
YA RABBİ ES SELAM İSMİNİN HÜRMETİNE:SALİH KULLARINA CENNETE İHSANLARDA BULUNAN,SELAMET VE EMNİYET VEREN .
CEZAYI HAKETMEYEN HİÇ BİR KULA AZAP ETMEYEN DEMEKTİR.
ALLAHIM AZABI HAKKETMIYELIM
ES SELAM ES SELAM
Ekleme Tarihi: 13.07.2006 - 02:40
Bu mesajı bildir   inci tanesi üyenin diğer mesajları inci tanesi`in Profili inci tanesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
firefly su an offline firefly  

56 Mesaj -

En Son On: 13.03.2012 - 09:34
Takva sahibi olmak, hayatın her döneminde güzel. Ama fırsatlar çağı gençlikte bir başka güzel. Güce, kuvvete, güzelliğe rağmen günahlardan sakınanların mükâfatı ebedi mutluluk. Hayatın baharı şeytana satılmazsa, sonsuz bahar bir adım ötede.

Hz. Ömer'in (R.A.) halifeliği döneminde ibadet ehli, son derece takva sahibi bir genç vardı. Hz. Ömer'in hayret ve takdirle izlediği bu gencin kalbi, Allah ve Rasulü'nün (A.S) sevgisiyle doluydu. Vakit namazlarında cemaati kaçırmaz, namazdan çıkar çıkmaz evine döner ve ihtiyar babasının hizmetini görürdü.

Bu gencin evine giden yolu bir kadının kapısının önünden geçiyordu. Kadın her defasında gencin yoluna çıkarak çirkin tekliflerde bulunuyor, fakat genç, Allah korkusundan ona iltifat etmiyordu.

Yine bir gün yatsı namazını kıldıktan sonra evine giderken, kadın tekrar karşısına çıktı. Bu sefer bütün maharetini kullanarak genci kandırmayı başardı. Fakat genç, kadının ardı sıra eve girerken birden bire Allahu Tealâ Hazretleri'ni hatırladı ve korkuyla dilinden şu ayet döküldü:

'Takvaya erenler (var ya); onlara şeytandan herhangi bir vesvese iliştiği zaman (Allah'ın emir ve yasaklarını) hatırlayıp, hemen gerçeği görürler.' (A'raf/201)

Hemen ardından da bayılarak düştü. Kadın hizmetçisini çağırdı. Genci tutarak evinin önüne getirip koydular. Sonra da kapıyı çalarak babasına haber verdiler. Babası dışarı çıkınca, oğlunu baygın bir vaziyette kapının önünde buldu. Komşulardan bir kaçı genci tutup eve taşıdılar. Uzun bir müddet baygın kalan genç kendine gelince, babası:

- Evladım neyin var ne oldu? diye sordu. Oğlu:

- Bir şeyim yok. dedi. Babası:

- Allah aşkına söyle! deyince, oğlu başından geçenleri anlattı. Babası:

- Hangi ayeti okumuştun? diye sordu. Genç, ayeti okudu ve tekrar kendinden geçti. Bir de baktılar ki genç ruhunu teslim etmiş. Bunun üzerine genci yıkadılar ve gece vakti götürüp gözyaşlarıyla defnettiler. Sabah olunca olay Hz. Ömer'e bildirildi. Hz. Ömer, gencin babasına gelerek başsağlığı diledi ve:

- Bana niye haber vermedin? diye sordu. Gencin babası:

- Ey Mü'minlerin Emiri, vakit geceydi. dedi. Hz. Ömer:

- Bizi onun kabrine götürün. dedi. Hz. Ömer ve beraberindekiler gencin kabrine geldiler. Hz. Ömer (R.A):

- Ey filan kişi! Rabbin makamında durmaktan korkanlara iki cennet var. (Rahman/46) dedi. Kabirdeki genç konuşup:

- Ya Ömer! Rabbim Cennette bana onları iki defa verdi. diye cevap verdi.
Ekleme Tarihi: 20.08.2006 - 14:49
Bu mesajı bildir   firefly üyenin diğer mesajları firefly`in Profili firefly Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  

162 Mesaj -

En Son On: 02.06.2008 - 01:12
Selamun Aleyküm..

ALLAHIM Senden RAZIOLSUN Kardesim.
Böyle bisey bence cok önemli bunlar Ahredin gercekleri kacis yok!
HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR!!!
RABBIM bize MERHAMET ETSIN INS.
PEYGAMBERIMIZIN SANCAGI ALTINDA BULUSMAYI NASIB ETSIN INS.

Selamve dua ile.. agla agla agla
Ekleme Tarihi: 04.02.2007 - 17:55
Bu mesajı bildir   Umuda_Dogru üyenin diğer mesajları Umuda_Dogru`in Profili Umuda_Dogru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Esselamu Aleyküm..

TuZsuzDeliBekiR Kardesim..
ALLAH Senden razi olsun..

RABBIM bizleri kabir azabindan korusun..
Bizlere hayirli ve afiyetli ölümler nasib etsin..ağlar
Ekleme Tarihi: 19.02.2007 - 10:39
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
albatros su an offline albatros  
s.a

37 Mesaj -

En Son On: 15.03.2007 - 10:03
Paylaşım için Allah cc razı olsun

uyyyyyyyyy haçan ders alanlaran eylesun mevlamda bu kefereden !!!!PC de
Ekleme Tarihi: 19.02.2007 - 11:15
Bu mesajı bildir   albatros üyenin diğer mesajları albatros`in Profili albatros Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hasneftun su an offline hasneftun  
RE: kabir azabı hk

1 Mesaj

En Son On: 11.04.2007 - 23:26
Alıntı
Orijınalı hatip

ALLAHUEKBER.

ALLAHIM AZABINDAN AFFINA

GAZABINDAN RIZANA SIĞINIRIZ.
amin inşallah

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 26.03.2007 - 21:23
Bu mesajı bildir   hasneftun üyenin diğer mesajları hasneftun`in Profili zum Anfang der Seite
ferahnur su an offline ferahnur  
YARABBİ SEN BİZİ AFFET

72 Mesaj -

En Son On: 11.05.2007 - 14:52
SUAN İCİM PARAMPARCA OLUYOR SANKİ RABBİM BU DEHŞETLİ AZAPDAN CÜMLE MÜSLÜMANI KORUSUN İNSALLAH .BİRBİRİMİZ İCİN DUA EDELİM MUHAMMED MUSTAFA (SALLALLAHUALEYHİVESELLEM)EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE LAYIK OLANALRDAN ETSİN RABBİM CÜMLEMİZİ. KORKUDAN DEHSETE KAPILDIM RABBİM YALVARIŞLARIMIZI AF DİLEKLERİMİZİ DUYAN GÖRENSİN SE BİZİ KABİR AZABINDAN KORU YARABB SEN FERYADLARIMIZI TÖVBELERİMİZİ KABUL ET BİZLERİ HUZURUNA LAIK CIKABİLENLERDEN ET CÜMLE DİNKARDEŞLERİMİ AFFET İCİNDE DE BENİağlar( NE DENİR NE DİLENİR BİLEMYORUM DEHŞET İCİNDE KORKUNC BİR DUYGU İCİNDEYİM RABBİM AFFEEEEETTTT RIZASIZLIGINDAN GAZABINDAN KORKUP SANA SIGINIYOR MERHAMETİNE SIGINIYORUM CÜMLE MÜMİNLERLE İNANLARLA BİRLİKTE SEN BİZLERİ AFFET RIZANI KAZANMAYI NASİP ET. (PAYLASIM İCİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM)
Ekleme Tarihi: 31.03.2007 - 18:22
Bu mesajı bildir   ferahnur üyenin diğer mesajları ferahnur`in Profili ferahnur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 860 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66595 saniyede açıldı