kamagra fluvoxamine generique plaquenil dexamethasone generique luvox voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » PROĞRAMLAMA » CMOC set up

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
CMOC set up

153 Mesaj -

En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Cinsiyeti: Erkek 
Bilgisayar ilk açıldığında aşadakiler çıkıyor:
Flopy disk (s) fail (40)
Warning ! CPU has been changed.
Please re-enter CPU settings in the CMOC set up
remember to save before quit !

en altta da Press F1 to continue , DEL to enter SETUP.

ben F1 ile bilgisayarı açıyorum.fakat benim bilgisayara gene bir şey ler oldu herhalde.bir set up yapılması gerekiyor anlayan kardeşlerimizden biri yardımcı olsun.
Ekleme Tarihi: 06.07.2006 - 15:26
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ord_prof su an offline ord_prof  

93 Mesaj -

En Son On: 28.08.2006 - 11:06
A) FLOPY DİSK FAİLLER ( 40 ) ? ELEKTRİK KABLOSU TAKILMAMIŞ OLABİLİR. Data kablosu ters takılmış olabilir. On board ise makina setuptan iptal edilmiştir. İptal söz konusu ise setuptan ENABLE durumuna getirilşir. Ayrıca yukarıdaki mesajlar geldiğinde FDD arızalı olabilir.
Ekleme Tarihi: 06.07.2006 - 16:21
Bu mesajı bildir   ord_prof üyenin diğer mesajları ord_prof`in Profili ord_prof Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ord_prof su an offline ord_prof  

93 Mesaj -

En Son On: 28.08.2006 - 11:06
1- bu olay bilgisayarınızın bekleme komutuna geçmesinden dolayı kaynaklanıyor olabilir..ekrankoruyucu/ayarlar dan güç yönetiminde butun seçenekleri 'hiçbirzaman' olarak seçin..sorununuz düzelir..
2-bios tan cpu çarpan ayarlarınızı ayarlayıp savelemeniz gerekiyor..fakat bu ayarları default yapıp saveleyebilirsinizde..ikinci bir ihtimal cmos piliniz bitmiştir ve bios kendini resetlemiştir..
3-iki ucu jaklı bir kablonuz olması gerek bu kablonun bir ucunu tv kartının ses çıkışına, kablonun diğer ucunu da ses kartının line-in girişine takınız..

biosdan işlemcini kontrol et frekans doğrumu? daha önce bios a reset attınmı? eğer attıysan bios ayarlarına girip işlemcin neyse onu seç...
eğer olmuyosa sorunun pilden kaynaklanabilir...anakartın üzerindeki bios pilini değiştir sorunun düzelir

Bu mesaj 1 kez ve en son ord_prof tarafından 06.07.2006 - 16:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 06.07.2006 - 16:23
Bu mesajı bildir   ord_prof üyenin diğer mesajları ord_prof`in Profili ord_prof Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  

153 Mesaj -

En Son On: 10.04.2008 - 14:47
1.şıkkı yaptım.
2.şıkk bios tan anlamam.fakat aklımda kalan bir arkadaşımın söylediği bios işi karışık yarlarıyla oynamamak gerek demişti bu yüzden bioas mevzusunu o zaman kapattım şimdi sen deyince böyle tekrardan ortaya cıktı.biosa nerden girilir bilmem yapabirilir belki denemedim.biosun orjinal değerleri vardır sanırım onlara göre ayarlar yapılabilir.
3.şıkk jaklı değilde daha farklı bir kablo bir ucu tv kartında diğeride de ses kartının line in girişinde.(fakat bu kablaolarla kimse oynamaz)
yardımın işin teşekkür ederim.bu gün cuma cumanda mubarek olsun.
Ekleme Tarihi: 07.07.2006 - 11:59
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 721 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54017 saniyede açıldı