dexamethasone generique luvox ivermectine generique luvox generique kaletra cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » iste muhammed rasid erol hazretleri

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 20 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
iste muhammed rasid erol hazretleri

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
Cinsiyeti: ----- 
http://yagmur15.tripod.com/sadat/ssmrhz.htm
bekleyiniz resimler esliginde okuyunuz
Ekleme Tarihi: 05.07.2006 - 22:12
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Cinsiyeti: Bayan 
Bugün ben şâhımı gördüm, çeşmi cemâli güldür gül
Gül olanın aslı güldür peygamberin nesli gül

Kurusu gül, yaşı güldür, toprağı gül, taşı güldür
Girdim şahın bahçesine, cümlesi aşı güldür gül

Asmasında gül dalları, kovanında gül balları
Ağacında gül hâlleri, servi pınarı güldür gül

Arkı akar çarkı döner, gülden değirmeni döver
Yine gülden gül öğütür, bendi ırmağı güldür gül

Gülden terâzi yaparlar, gül ile gülü tartarlar
Gül alırlar gül satarlar, çarşı pazarı güldür gül

Açıl gel ey gonca gülüm, ağlatma şeydâ bülbülün
Bu inleyen garib dilin, âh-u efgânı güldür gül

Gel hâ gel ha gül Nesîmi, geldi yine gül mevsimi
Bu feryad bülbül sesimi, sesi feryâdı güldür gül...

ALLAH RAZI OLSUN NurBahcesi abim.....gül
Bu mübarek zatin videosuda var cok güzel...Allah ondan Razi olsun...

Menzil yolu tasliktir, etrafi agacliktir
Bu yolun yolculari hep Mevlaya asiktir...:(

Menzil yolu
Ekleme Tarihi: 05.07.2006 - 22:41
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
suzunkopru su an offline suzunkopru  

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 12:39
Cinsiyeti: Erkek 
Verdiğiniz adresten alıntıdır:
Fazla kalabalıktan dolayı tek tek tevbe zor olup, vakit yetmediği için iki elini uzatarak, sığabildiği kadar insana grup grup tevbe veriyordu.

Tevbe veriyordu ne demak yahu. Verdiğiniz adreste böyle yazıyor. Allah'a karşı işlediği günahlara, şeyhi ile birklikte tevbe ediyordu denir. Dikkat ediniz, bazı sözler insanın imanını alır götürür de farkında bile olunmaz, şirke varabilecek sözler sarf etmeyiniz!

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 08.07.2006 - 18:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 18:45
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
bu ifadeler mi

2687 Mesaj -

Seyda hazretlerinin âdetleri de böyle idi. Talebeleri ile önce elele tutup beyat etmek suretiyle tevbe telkin ediyordu. Fazla kalabalıktan dolayı tek tek tevbe zor olup, vakit yetmediği için iki elini uzatarak, sığabildiği kadar insana grup grup tevbe veriyordu. Kadınların tevbe ve intisabı genelde tevbe tarifi için görevlendirilen kadın görevliler tarafından yaptırılıyordu. Hazret kadınların intisabını ancak kapı veya perde arkasından sözlü olarak kabul ediyor, mahremi olmayan kadınların elini asla tutmuyordu.
tevbe veriyordu demek beraberce tevbe istigfar yapip huzurda ALLAHA SIGINIYORLAR VE TEVBE EDIYORLAR DEMEKTIR ANLADIM BEN

Bu mesaj 3 kez ve en son NurBahcesi tarafından 08.07.2006 - 20:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 18:48
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

179 Mesaj -

Tevbe verilmez. İnsan işlediği günahlar karşı Allaha tevbe eder, bunu yaparken şeyhi yanında olur veya olmaz. Eğer yanında ise beraber tevbe ederler. Tek günahsız kullar, Peygamberlerdir.

Eğer tevbe ediyorlar demekse, niye tüm tanıdıklarım tevbe aldım diyorlar o zaman?

Ben Konyaya gittim, o büyük Şeyhefendi ile birlikte iken Rabbime tevbe ettim. Buna tevbe almak değil, tevbe etmek denir.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 19:02
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2687 Mesaj -

size katiliyorum ben mubarek insanin tevbe etmesine yardimci olmak icin dualari istigfari beraber yaptigini anladim
hassasiyetinizde haklisiniz ben de sizin gibi bu noktada düsünpüyorum mubarek kardesim

Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 19:07
utaniyorum su an offline utaniyorum  

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
SUZUNKOPRU KARDEŞİM..
Hocamızı uyarma şekline şaşırdım.yahu kelimesi senin gibi bir kardeşten çıkmamalı idi.
ama uyarında oldukça haklısın.
tevbe edilecek ve tevbenin kabul edilecegi tek makam ALLAHÜ TEALADIR.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:04
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

179 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı utaniyorum
SUZUNKOPRU KARDEŞİM..
Hocamızı uyarma şekline şaşırdım.yahu kelimesi senin gibi bir kardeşten çıkmamalı idi.
ama uyarında oldukça haklısın.
tevbe edilecek ve tevbenin kabul edilecegi tek makam ALLAHÜ TEALADIR.

Ben bu uyarıyı kimsenin şahsına yapmadım. Ancak bizim buralarda, tevbe almak/vermek konusu öyle revaçtaki. Yahu derken sinir ve kızgınlık değil yapılanlara bir tepki idi benim ki. İnanın tasavvuf adı altında insanın imanı elden gider de, yahu kelimesi az kalır. Ben bunu insanlara anlatamıyorum, sen benim şeyhim hakkında böyle konuşamazsın gibi tepkiler almak da mümkün oluyor. Halbuki, tevbe sadece Allah'a olur. Bunu insanlara açıklamak, olayın detayını sunmak gerekir. Yoksa Allah muhafaza; şeyhim bana tövbe verdi, benim günahlarım affolundu gibi düşünüp Allahı aradan çıkarmak insanı şirke düşürür.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:19

2687 Mesaj -

mubarek kardeslerim özur dilerimgül
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:20

179 Mesaj -

Ben sizden özür dilerim. Sizleri kırmak istemedim. Yalnızca o büyük şeyhe bağlı olupta itikadı bozuk olanları uyarmak istedim.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:22
~Ankebut~ su an offline ~Ankebut~  
RE:

59 Mesaj -

En Son On: 21.10.2008 - 21:01
Alıntı
Orijınalı .-.-Saliha-.-.

Bugün ben şâhımı gördüm, çeşmi cemâli güldür gül
Gül olanın aslı güldür peygamberin nesli gül

Kurusu gül, yaşı güldür, toprağı gül, taşı güldür
Girdim şahın bahçesine, cümlesi aşı güldür gül

Asmasında gül dalları, kovanında gül balları
Ağacında gül hâlleri, servi pınarı güldür gül

Arkı akar çarkı döner, gülden değirmeni döver
Yine gülden gül öğütür, bendi ırmağı güldür gül

Gülden terâzi yaparlar, gül ile gülü tartarlar
Gül alırlar gül satarlar, çarşı pazarı güldür gül

Açıl gel ey gonca gülüm, ağlatma şeydâ bülbülün
Bu inleyen garib dilin, âh-u efgânı güldür gül

Gel hâ gel ha gül Nesîmi, geldi yine gül mevsimi
Bu feryad bülbül sesimi, sesi feryâdı güldür gül...

ALLAH RAZI OLSUN NurBahcesi abim.....gül
Bu mübarek zatin videosuda var cok güzel...Allah ondan Razi olsun...

Menzil yolu tasliktir, etrafi agacliktir
Bu yolun yolculari hep Mevlaya asiktir...:(

Menzil yolu

gülgülgül

Menzilde gezer Sultan,
Dertli Gonule Derman,
Varsa gaflette yatan,
Tez Gelsinler Menzil'e...

Dermanim yok diyenler,
Doktorlarda gezenler,
Aglayip inleyenler,
Tez gelsinler Menzil'e...
sevinçli
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:28
Bu mesajı bildir   ~Ankebut~ üyenin diğer mesajları ~Ankebut~`in Profili ~Ankebut~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

179 Mesaj -

Tarikate davet olmaz, şeriate davet olur. Eğer birisi Menzil/Konyadaki o büyük zatı muhterem şeyh efendilere bağlanmak isterlerse ne ala, yoksa davet olunmaz. Tarikat gönül işidir.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:32

2687 Mesaj -

EVET TARIKAT GÖNÜL ISIDIR BUNA KATILIYORUM
Aç herkese, açabildiğin kadar sineni; ummanlar gibi olsun! İnançla geril ve insana sevgi duy; kalmasın alâka duymadığın ve el uzatmadığın mahzun bir gönül!..

Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 20:35

514 Mesaj -

Suzunköprü kardesim...
Onca güzel yazinin icinde ´tevbe verme´ kelimesinin dikkatini cektigi tuhaf birsey....

Ben acizane düsüncelerimi yazmak istiyorum...

Evet tevbe verilmez tevbe edilir bunun asil adi el vermedir...
El verirler tevbe edilir beraberce büyük bir pismanlikla...
Hatalarin birdaha yapilmamasi icin seyhden himmet (yardim) istenir....

Bir gün dinden fazla haberi olmayan iki genc evlenmek isterler....
Ve imam nikahi gereklidir...
Hocayi cagirtirlar.... Hoca derki: "Kelime-i Sehadet getirin"...
Iki genc saskindir....
Sonra biri derki: "Hocam maalesef Kelime-i Sehadeti evde unutmusum, gidip getirebilirmiyim?" ...

Iste buna benzer illaki tevbe verme deniliyorsa yanlis anlamamalidir insan....

Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 21:31
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

179 Mesaj -

O zaman asıl adı söylenmelidir ki, yanlış anlaşılmalar olmasın. Önce Şeriat gelir sonra tarikat, her söz şeriate uygun söylenmeli, tarikate uygun yaşanmalıdır.

Yardım Allahtan istenir. Günahların bir daha yapılmaması için Allahtan yardım istenir, hidayet Allaha mahsustur. Allah Şeyhimizi bu yardımda vesile ederse ne mutlu, bu yardımda şeyhimiz vesile edilir de/edilmezde bu Allahın (CC) bilgisi ve emri dahilindedir.

Tevbe vermek/almak v.b. sözleri avam yanlış anlar, siz bunun tevilini biliyorsunuz, avam bilmiyor, sonra tarikatlere saldırıyorlar!

Not: Şimdiki gençlerin çoğu anlattığınız şekildedir. Evden Kelimei Şahadet getirmeye kalkarlar, nerede kaldı tevbe vermek/almak konusun anlasınlar!

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 08.07.2006 - 21:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 21:47

514 Mesaj -

Suzunköprü abicim ben ne icin tevbe vermek/almak dendigini bilmiyorum bunlar sadece benim düsüncelerimdi...

Madem okadar merak ediyorsunuz ve önlemini almak istiyorsunuz ozaman bunu yazan kisiyi yada daha iyi bilen kisilere sorun ve lütfen burayada cevabini yazin....

Hem siz hemde biz ögrenmis oluruz....

Yardim Allahtan istenir ama Allahtan yardim istemek icinde Allahin sevdigi Dostlari araci tutulur...
Yani bir nevi yardim....
Allah dostlarinin, Allahin sevdigi veli kullarinin nazi gecer Allaha..

Yoksa biz kimizki!...

Insaallah Evliyalarin araciligiyla onlarin yardimi ve dualariyla cennete gireriz cümlemiz.....

Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 22:00

2687 Mesaj -

tasavvuf arkadaslar lütfen uzatmayalim
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 22:02
RE:

179 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı NurBahcesi
tasavvuf arkadaslar lütfen uzatmayalim

Haklısınız, tamam uzatmayacağım!
Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 22:07
~Ankebut~ su an offline ~Ankebut~  

59 Mesaj -

En Son On: 21.10.2008 - 21:01
Suzunkoprusu abi 2 dize yazdim bana seriat tarikat olaylarini anlatmaya kalkmisin.Belki senden iyi olmasin ama biliyorum.

Seriat,Tarikat Yoldu Varana,
Hakikat,Marifet Andan Iceri.

Ekleme Tarihi: 08.07.2006 - 23:12
Bu mesajı bildir   ~Ankebut~ üyenin diğer mesajları ~Ankebut~`in Profili ~Ankebut~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
bayraklilar su an offline bayraklilar  

65 Mesaj -

En Son On: 05.11.2006 - 18:27
selamun aleykum
degerli kardesler ben sahsen bundan cok yillar once Muhammed Rasit (ks) hazretlerinin ziyaretine gittim. kendim oraya bagli muridanindan degilim Bir Allah dostunu ziyaret etmek icin gittik.Efendi hazretlerinin uslubu once gelen kisilere Allaha el actirip kendiside beraber tevbe etmeleridir >Cok kalabalik oldugu zamanlarda topluca gelenler etrafina dizilip beraberce topluca Allahu tealaya gunahlarindan dolayi tevbe ve istigfarda bulunuyorlar cok manevi bir ortam.BIzde oyle yaptik.Yukarda okudugum sirk konularina gelince bazi tartismalar var gordugum kadariyla .Sirkten encok kacinan nefisle gercek anlamda mucadele eden.Kendilerini mahviyyette hic oldugunu goren yaratilisinin bir damla kerih sudan oldugunu bilen kendi kendilerinde fani olan insanlardir Bu insanlarin gayesi Allah ve peygamberin yolunda gitmektir.Tarikat bir mekteptir, nasilki okulda ogretmen nasilsa tarikattada mursit oyledir.Insanlari terbiye edendir hakka cagirandir cunki onlar hakta fani olmuslardir>Onlar hayattayken olmuslerdir.Bunun icin insanin bir mursidi kamile ihtiyaci vardir.Imam gazali hazretleri mursidi olmayanin mursidi seytandir demistir.Tarikat sozde degil ozde islami yasayanlardir.Alimler peygamber efendimizin varisleridir.Unutmayin alime yapilan hurmetle ibadeti karistirmayin.unutmayin ona karsi yapilan hurmet ilmine yapilan hurmettir sirkle karistirmayin

Bu mesaj 1 kez ve en son bayraklilar tarafından 09.07.2006 - 00:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.07.2006 - 00:40
Bu mesajı bildir   bayraklilar üyenin diğer mesajları bayraklilar`in Profili bayraklilar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 639 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55659 saniyede açıldı