lopinavir ritonavir kaletra ivermektine ivermektine generique kaletra detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KISILIK GELISIMI » böyle müslüman olabiliyor muyuz?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
böyle müslüman olabiliyor muyuz?

251 Mesaj -

En Son On: 30.05.2009 - 22:53
Cinsiyeti: Erkek 
Selamün aleyküm eklediğim power point gösterisinin açılımı,ibretlik olduğundan aşagıya çıkardım:

ASKIDA KAHVE:
İtalyada Venedikin kenar mahallelerinden birinde, bir Cafe-Barda,espressolarımızı içiyorduk.

İçeri giren müşterilerden biri, barmene
due caffee, uno sospeso (iki kahve, biri askıda) dedi, iki kahve parası verdi,
bir kahve içip gitti,

Barmen de duvar üzerinde asılı duran çiviye bir küçük kağıt astı.

Biraz sonra içeri iki kişi girdi.
Onlar da trio caffee, uno sospeso
(üç kahve, biri askıda) dediler,
Üç kahve parası verdiler ve iki kahve içtikten sonra gittiler.

Barmen "askıya yine bir küçük kağıt astı. Bunun gün boyu böyle sürdüğü anlaşılıyordu.

Bir süre sonra kahveye, üstü başı biraz eski-püskü, belli ki yoksul bir kişi girdi ve barmene "uno caffee sospeso "aglaaskıdan bir kahve) dedi.

Barmen hemen bir kahve hazırladı ve Yeni müşterinin önüne koydu.Yoksul kişi kahvesini içtikten sonra para ödemeden çıktı, gitti. Barmen ise duvardaki askıya taktığı kağıtlardan birini kopardı,parçalayıp çöp kutusuna attı.

Bu gözlemimizin sonunda, gözlerimizi yaşartan,
fakat kesinlikle örnek almamız gereken bir
İtalyan toplumsal terbiyesi" öğrendik:

Yardım etmek için insanların gereksinimlerini belirlerken, yalnızca yaşamsal gereksinimlerle
sınırlı kalmak zorunda değiliz.
Bir Venedikli için, yaşamsal olmasa da kahve,
günlük yaşamda önemli bir yer tutmaktadır.

Kahve içebilecek kadar parası olmayan kişilere yardım edebilecek düzeydeki kişiler, kendileri bir kahve parası daha ödüyorlar. Yardım ettiği kişiyi görmedikleri için bu kişiler de daha mutlu oluyorlar,kimden geldiğini bilmedikleri bu ikramı kabul eden kişiler ise huzurlu oluyor.

Yardım eden ile alan arasında, bu caffebar'daki garson gibi, köprü görevi yapan kişilerin ise güler yüzlü ve sevgi dolu olmaları gerekiyor.

İçeri giren yoksul bir kişinin "Bana askıda kahve var mı?" diye sormasına gerek bırakmamak için "askıda kahve olduğunu" belirten kağıt parçalarını kolaylıkla görünebilen bir yere asmak ise bu olgunun çok zarif bir bölümünü oluşturmaktadır.

Benim gibi müslümanlara ithafen...

Bu mesaj 2 kez ve en son musab05 tarafından 29.06.2006 - 18:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.06.2006 - 18:33
Bu mesajı bildir   musab05 üyenin diğer mesajları musab05`in Profili musab05 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 10:08
Cinsiyeti: Bayan 
Ve Aleyküm Selam

Musab can abem Allah(c.c) razı olsun
çook güzel bir paylaşım...

power ponittede izledim çook güzel
bir paylaşımdı...

ibret almamız gereken bir konu..

Bizler müslümanız evet elhamdülillah
bu kadar hassas olamıyoruz hep kendimizi
düşünüyoruz ne acıki
Rabbim bizleri gaflet uykusundan uyandırsın
inşallah...
Sadece ben diyenlerden deyil bütün ümmet için
diyenlerden eylesin...

Sevgi Selam ve Dua ile... gül

Ekleme Tarihi: 29.06.2006 - 18:47
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  

475 Mesaj -

En Son On: 02.04.2007 - 21:17
Cinsiyeti: ----- 
Musab05 abicim cok duygulandim ALLAH senden razi olsun hep sormusumdur sadakayi sag elin verirse sol elinin haberi nasil olmuycak diye.Soruma cevabini verdin abicim cok tesekkür ederimsevinçli
Ekleme Tarihi: 29.06.2006 - 18:47
Bu mesajı bildir   ~MiNA~ üyenin diğer mesajları ~MiNA~`in Profili ~MiNA~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DeNiZ85 su an offline DeNiZ85  

48 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 19:19
paylaşım için teşekkürler...
gerçekten ders alınması gereken bir konu...

Veren al, alan elden üstündür..hadis alkıs
Ekleme Tarihi: 06.07.2006 - 08:57
Bu mesajı bildir   DeNiZ85 üyenin diğer mesajları DeNiZ85`in Profili DeNiZ85 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 19:33
ALLAH razı olsun abim...
...gül...
Ekleme Tarihi: 06.07.2006 - 09:35
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
unifeb su an offline unifeb  
Avrupa Bütün Ahlaki Güzellikleri Bizden Öğrendi...

1 Mesaj

En Son On: 06.07.2006 - 10:58
Cinsiyeti: ----- 
1600 lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğu Hakkında araştırma yapan bir fransız tarihçi bunun için Osmanlının Büyük kentlerinde (Eyaletlerinde) incelemelere başlar... Bu incelemeler sırasında hergün gerçekleşen bir hadise ilgisini çeker... Şehrin tam ortasında bulunan büyükçe bir çanağı andıran cismin içerisine sabahtan akşama kadar giyimi kuşamı iyi olan kişiler bişeyler atmaktadır, ve akşam olduğunda sabah bu çanağa birşeyler atanların aksine fakir oldukları her hallerinden belli olan kişiler bu çanaktan bir şeyler almaktadır... Bu durum fransızda inanılmaz bir ilgi uyandırır... Merakını gidermek için tercümanıyla birlikte akşam bu çanaktan bir şey alan adamın yanına yaklaşır ve ona Bir Türk olmadığını ve burada olan bitenden bir şey anlamadığını söyleyerek burada gördüğü olayın ne olduğunu sorar... Adam utanarak oradan uzaklaşır... Akşam oraya gelen herkeze aynı soruyu sorduysada hiç birinden yanıt alamaz... Fransız iyice meraklanmıştır... Sbabaha kadar uyuyamaz merakından sabah olduğunda bu sefer çanağa bişeyler atanlara aynı soruyu sormaya başlar... Akşam karşılaştığı manzaradan farklı birşey bulamaz Fransız... Bu iyi giyimli adamlar da sorduğu soruya cevep vermeden uzaklaşıyorlardır utana sıkıla... Fransız bu merakını gidermek için o şehirdeki Osmanlı zabitlerine gider ve gördüğü bu olayın ne anlama geldiğini sorar... Aldığı cevap karşısında Türklere ve Müslümanlara karşı içinde oluşmuş olan haçlı zihniyetinin yerini hayranlığa ve büyük bir saygıya bırakmıştır... O Çanağa sabah oradan geçen hali vakti yerinde olanlar akçe, gümüş ve altın atmaktadır... Akşam ise İhtiyeç sahipleri sadece ihtiyacı olanı kadarı çanaktan almaktadırlar... Ve burada O çanağa mallarından ALLAH rızası için bir şeyler koyanların da bundan utanıp Fransıza cevap vermemeleri ve utana sıkıla oradan uzaklaşmaları sanırım bu olayda hayranlık uyandıracak şeylerden... Velhasıl bu gün avrupada ve dünyada ahlak ve insanlık adına bütün güzel şeyler bizden TÜRKLER VE MÜSLÜMANLARDANSIR... Selam ve Dua ile...
Ekleme Tarihi: 06.07.2006 - 10:50
Bu mesajı bildir   unifeb üyenin diğer mesajları unifeb`in Profili zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE:

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 11:40
Alıntı
Orijınalı canan_yy

ALLAH razı olsun abim...
...gül...

Ekleme Tarihi: 25.11.2006 - 14:09
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tutkunadem su an offline tutkunadem  

575 Mesaj -

En Son On: 28.07.2013 - 16:00
ALLAH (C.C) RAZI OLSUN PAYLASIM ICIN BENDE SLAYT TA IZLEMISTIM COK GUZEL..

musab05 gül

unifeb gül
Ekleme Tarihi: 25.11.2006 - 14:17
Bu mesajı bildir   tutkunadem üyenin diğer mesajları tutkunadem`in Profili tutkunadem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 826 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58931 saniyede açıldı