kaletra kaletra ivermectin kaletra ivermektine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » **ÜÇ MUHAMMED** adli UCUBE kitaba yazilmi$ bir REDDİYE

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    **ÜÇ MUHAMMED** adli UCUBE kitaba yazilmi$ bir REDDİYE

222 Mesaj -

En Son On: 01.07.2006 - 13:50
Cinsiyeti: ----- 
Kardeşler,

Bir müslüman kardeşimiz üşenmemi,araştırmış ve uğraşmış ve *ÜÇ MUHAMMED** adlı ucube bir kitab
hakkında kapsamlı bir REDDİYE ortaya koymuş.
Kendisinden Allah Razi olsun.
Bu kitbı okuyup da kafası bulananların veya içeriğini tuhaf görenlerinin ve anlatılanları teyid edenlerin
bu reddiyeyi muhakkak okumaların tavsiye ederiz.
Bütün meraklılarına ve araştırmacılara duyurulur.

Kitabın indirileceği link :

http://www.hemenpaylas.com/download/942502/UC_MUHAMMED_ADLI_UCUBE_KITABA_YAPILAN_REDDIYE.rar.html
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 13:32
Bu mesajı bildir   $ua üyenin diğer mesajları $ua`in Profili $ua Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ReFReF58 su an offline ReFReF58  

33 Mesaj -

En Son On: 22.06.2006 - 22:27
Kesinlikle size katilmiyorum.Mustafa Islamoglu taninan ve bilinen bir alim olup "VAHDET"icin caba sarf eden bir arastirmaci yazardir!

Siz "ÜÇ MUHAMMED"adli eseri okudunuz mu?Hiç sanmiyorum aa okuyun tavsiye ederim.

Üç Muhammed : İki tasavvur bir gerçek
1/12/2000

Ve nihayet bitti...
Her kitap bir doğumdur. Kimisinin sancısı kısa, kimisininki uzun sürer. Kimisinin bedeli küçük kimisininki büyük olur. Üç Muhammed'in sancısı biraz uzun sürdü, ama sonunda o da doğdu.

Üç Muhammed'i kaleme almama neden olan olay herkesin her zaman duyduğu klişe bir hitaptı:

"Allahımız bir!

Kitabımız bir!

Peygamberimiz bir!"

İşte tam burada durmuştum. Bu duruş hayli uzun sürdü. Üzerinden yedi yıl geçti.

O ses hâlâ kulaklarımda çınlıyor: "Peygamberimiz bir!.."

Bu ne güzel temenni, fakat şu soruların cevabı hiç de bu temenni kadar iç açıcı değil: Bir, bu temenni yaşanan gerçeğe tekabül ediyor muydu? Bunun aktüel karşılığı var mıydı? Sahi, gerçekten bir miydi peygamberimiz?

Sorular bunlarla sınırlı değildi: Müslümanların tümü aynı peygambere mi inanıyorlardı? Farz-ı muhal, inandıkları peygamber kabrinden kalkıp gelse, "peygamberimiz bir" diyenler ona karşı kaç tür tavır ortaya koyardı? Bir tel alabilmek için saçına sakalına hücum edenlerin yüzdesi, bir parça koparabilmek için elbisesine üşüşenlerin oranı ne kadar olurdu?

Ya hiç tanımayacak olanların yüzdesi? Yoksa, "Benim zihnimde oluşturduğum imaj aslından daha iyi" deyip, gerçeğine sırt mı dönerlerdi? Peygamberlerini taşlayarak öldüren İsrailoğulları gibi taşlayanlar da çıkar mıydı?

Her şey için geçerlidir: Bir şeyin gerçeği kaybolunca, imajı oluşturulur. Oluşturulan imaja "tasavvur" denir. Müslümanların zihninde oluşan peygamber tasavvurlarını merak edip araştırsak, birbirine hiç uymayan kaç peygamber tasavvuru çıkardı dersiniz?

Melek peygamber?

Yeryüzünde değil gökyüzünde yaşayan, dolayısıyla iz bırakmayan, iz bırakmadığı için de izlenmeyen, hayattan yüceltme bahanesiyle dışlanmış, dolayısıyla hayata taşınması mümkün olmayan, bir masal kuşu gibi hep "Kaf Dağı"nı mesken tutan, hayatın içinde ve hayata müdahil olmayan bir peygamber...

Ya da "vahiy postacısı"?

Kur'an'ı bir ara kablosu hüviyetiyle iletip, müminlerin hayatından usulca geri çekilen bir peygamber... Bu durumda o, artık tarihin malıdır. Misyonu yaşamıyla sınırlıdır. Dolayısıyla bu misyonun taşınması, yaşanması, üretilmesi, ihya edilmesi, örnek alınması söz konusu değildir.

İkisi de aynı kapıya çıkmıyor mu: hayattan dışlamak... Ne ki, birincisi bu sonucu yüceltme adına gerçekleştirirken, ikincisi indirgeme adına gerçekleştiriyor.

Birinciler peygamberlerine, Hz. İsa'yı yücelteceğim derken yarı-ilah haline getiren Hıristiyanların yaklaşımını sergilerken, ikinciler peygamberlerini taşlayan ve onlara sıradan biri muamelesi yapan Yahudilerin yaklaşımını sergiliyor.

Şu bir gerçek ki, bir peygamber iki tür yaşar: Birincisi fiziki varlığıyla, ikincisi misyonuyla. Bir peygamber iki kez öldürülebilir: Birincisi fiziki varlığını ortadan kaldırarak, ikincisi misyonunu ortadan kaldırarak.

Eğer peygamberin fiziki varlığı ortadan kaldırılmış fakat misyonu yaşıyorsa, o gerçekte yaşıyor demektir. Çünkü peygamberi peygamber yapan bedeni değil mesajıdır. Fakat, eğer ortadan kaldırılan misyonu ise, işte peygamber asıl o zaman ölmüş ve öldürülmüş demektir.

Tarihsel süreç içerisinde, bir de İslami disiplinlerin kendilerine özgü peygamber portreleri oluşmuştu Hadisçilerin hep söz söyleyen, sürekli konuşan peygamber anlayışı, Fıkıhçıların, Hz. Peygamber'in her söz ve davranışına bir hukuk definesi gibi baktıkları formel aklın kodlayıcı peygamber anlayışı; ve Mistisizmin peygamberi adeta buharlaştırıp bir "enerji bedene" dönüştüren "Nur-u Muhammedi" felsefesine dayalı irfanî peygamber anlayışı...

Bu problemli tasavvurların sağlamasını neyle, nasıl yapacaktık? Yani, doğru bir peygamber anlayışına nasıl ulaşacaktık?

Elbette Kur'an'la!

Çünkü, nasıl Kur'an'ı onunla tanıdıksa, onu da Kur'an'la tanıyabilirdik. O nasıl Kur'an'ın aynasıysa, Kur'an da onun aynasıydı. Allah'ın gör dediği yerden bakanlar, onu Kur'an'da Kur'an'ı onda görürlerdi.

Kur'an onu "tarihsel bir değer" olarak değil, aktüel bir değer olarak tanıtır ve her müminin "şimdi ve burada"sına taşır. Kur'an'a göre o aktif, kurucu ve inşa edici bir öznedir. Kur'an onu bir 'iletişim aleti" gibi, ya da "melekleştirilmiş bir efsane varlık" gibi gören anlayışı dışlar.

En iyisi onu Kur'an'dan öğrenmek. Nasıl ki Kur'an'ı en iyi o anlatmışsa, onu da en iyi Kur'an anlatmıştır.

O veda hutbelerinde "büyük şahit" olmanın endişesiyle kendisini dinleyen kalabalıklara önce "Tebliğ ettim mi?" diye soruyor, ardından aldığı cevabı Allah'a arz ederek "Şahid ol Yarab!" diyordu.

Ondan 14 asır sonra dünyaya gelen sıradan bir kulun şahadetinin onun nezdinde bir değeri varsa, ben de şahidim ki o, Risalet görevini bihakkın yerine getirmiştir. Bu kitap, şahadetimin bir belgesi sayılırsa, işlevini ifa etmiş olacaktır.

( 1 Aralık 2000-Mustafa Islamoglu)

Buyrun kendi yazisindan ve ek bilgi icin http://www.mustafaislamoglu.com adresine bakarak makale ve tefsir derslerin ulasabilirsiniz.

(Gayemiz tartismak degil aksine aydinlatmaktir!)
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 20:24
Bu mesajı bildir   ReFReF58 üyenin diğer mesajları ReFReF58`in Profili ReFReF58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

33 Mesaj -

$ua abi profilinize baktimda ikinci ekledigim yazimi silip bu yaziyi yazdim.Ama sizinle tartismiyorum lutfen iyi arastirin.Metin Çetin kimdir?Mustafa Islamoglu kimdir?düsün
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 23:14
Bu mesajı bildir   ReFReF58 üyenin diğer mesajları ReFReF58`in Profili ReFReF58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  
Calibra'ya...

222 Mesaj -

Syn. Calibra,

Fiziki kalibrenin ne kadar olduğunu bilemediğimiz için çıkarmaıyruz ama, fikri kalibren pek yeterli değil...
Reddiyeyi yapan kardeşimiz reddiye yaptığı kitabı şüphesiz enine-boyuna okumuştur ve ona göre reddiyesini yapmıştır. Tutmuş Üç Muhammed kitabının ilk sayfasını buraya asmışsın. Rediyye zaten o ilk sayfa dahil kitabın bütününe yapılmış. Okursunuz ne cavp verilmişse ona cevap yazsınız.
Mustafa İslamoğlu 290 sayfalık Üç Muhammed adli kitanın müellfidir.
Metin Çetin de, bu kitaba tam 1005 sayfa Reddiye yazan birisidir.
Okuyun ve karşılaştırın.

Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 08:25
Bu mesajı bildir   $ua üyenin diğer mesajları $ua`in Profili $ua Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Calibra'ya...

33 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı $ua

Syn. Calibra,

Fiziki kalibrenin ne kadar olduğunu bilemediğimiz için çıkarmaıyruz ama, fikri kalibren pek yeterli değil...
Reddiyeyi yapan kardeşimiz reddiye yaptığı kitabı şüphesiz enine-boyuna okumuştur ve ona göre reddiyesini yapmıştır. Tutmuş Üç Muhammed kitabının ilk sayfasını buraya asmışsın. Rediyye zaten o ilk sayfa dahil kitabın bütününe yapılmış. Okursunuz ne cavp verilmişse ona cevap yazsınız.
Mustafa İslamoğlu 290 sayfalık Üç Muhammed adli kitanın müellfidir.
Metin Çetin de, bu kitaba tam 1005 sayfa Reddiye yazan birisidir.
Okuyun ve karşılaştırın.

$ua abi dedigim icin bu sekilde kalmasini diler ve birkardesiniz olarak size tavsiyem (muslumanlar kardestir babindan!Ki;profilinizdede bu sekile ille de benim dedigim dogru seklinde yazilardan baska birsey gormek mumkun degil!) dogru olani gormek icin bakiniz.

Mustafa Îslamoglu hoca efendiyi arastirin dedim bunu yapmadiginiz gibi birde ilk sayfasi diyorsunuz.Ne alaka?Okuyan Metin Çetin denen insani ben arastirdim, erinmedim.Buyrun Mustafa Îslamoglu hocayida siz arastirin veya kitaplarini okuyun.

$ua abi;Beni affet ama sen kitapta okumazsin inan.Neden derseniz.Diyanet Isleri'nin bu gun kiaplarini meth ediyorsunuz.Sevgili abim,nolur azicik arastirin ve bu kardesinizi utandirin.Kitapciklar okuyun,yeni cagimizin nice arastirmaci(Islami) yazarlarimiz var.Bunlari cevrenizdeki musluman kardeslerinizden sorup ogrenin.Bir abi olarak size keskin ve kiricilik yakismiyor.Biraz mutevazi olunuz LUTFEN!..

(Abicigim,bir surcu lisan ettimse affola!Bir buyugum olarak hem döver hemde seversiniz.Ilk once bir sevin,sevginize layik bir kardesiniz olamazsam dövün!..aşıkağlar )

Sevgiyide yaratan,sevgililer sevgilisine emanetsin abim..
Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 18:19
$ua su an offline $ua  
Araştıralım ve öğrenelim.

222 Mesaj -

Kardeş Calibra,

Benim sizinle bir alıp-vermediğim yok. Hakkımdaki güzel düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız ben hangi diyanetin hangi kitabını meth ettim bunu pek çıkarmadım. Üstelik diyenetin her yazdığı yanlıştır diye bir saplantı içinde de değilim. Burada, benim de içinde çok tuhaflıklar gördüğüm bir kitaba yapılan reddiyeyi duyurdum. Katılırsınız, katılmazsını okur veya okumazsınız o sizin bileceğiniz bir iştir.
Ancak, şu bir gerçek ki, hak ve hakikat her zaman galiptir.

Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 10:32
Sevgili $ua abime

33 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı $ua

Kardeş Calibra,

Benim sizinle bir alıp-vermediğim yok. Hakkımdaki güzel düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız ben hangi diyanetin hangi kitabını meth ettim bunu pek çıkarmadım. Üstelik diyenetin her yazdığı yanlıştır diye bir saplantı içinde de değilim. Burada, benim de içinde çok tuhaflıklar gördüğüm bir kitaba yapılan reddiyeyi duyurdum. Katılırsınız, katılmazsını okur veya okumazsınız o sizin bileceğiniz bir iştir.
Ancak, şu bir gerçek ki, hak ve hakikat her zaman galiptir.

Rica ederim abim,benimle bir alip veremediginizin olmadigini biliyor ve hissediyorum.Bu tatli dille anlatiminiz icin ben tesekkur ederim abim.Diyanetin kitabini profilinizdeki bir konuda gorustum,bu konuda özür dilerim,yanlis anlamisim öyleyse!

Ey guzel abim!Allah'im sahid olsun ki;Siz Mustafa Islamoglu'nu bir tanisaniz (bu yazis seklinizden anladigim!) inanin toz kondurmazsinz.Çok sevecek ve destekliyeceksiniz.

Canim abim;Metin Çetin beyin bir çok yazisini okudum sayenizde,hiç tanimiyordum.Ama okudugum yazilarindan anladigim kendilerinin bir Türk Milliyetcisi ve bu yonde arastirma yapmis oldugudur.Ama Mustafa Islamoglu böyle degil aksine hem tarihci,hemde Islami arastirmaci alimdir!Sevgili abim eger vaktiniz olursa http://www.tefsirdersi.com/dersler.php adresinde tefsir dersleri yapiyor ve hatta Hilal Tv'decanli tefsir dersleride yapiyordu.Yapiyordu diyorum cunku son zamanda hic vaktim olmadi dinlemeye.$ua abi lutfen bu verdigim linkte biraz dolasin.

Abicigim,bana karsi gostermis oldugun samimi yaziniz icin ayrica çok tesekkur ederim ve Samimiyetide yaratan Yüce Mevla'ya emanet olmaniz dilerim.gül
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 19:00
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 617 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56958 saniyede açıldı