ivermectin kaletra generique stromectol generique colchicine colchicine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Ekleyen
Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Çoktan unuturdum ben seni çoktan.

Sizinle paylaşacağım konu başlığı görünce ik düşündüğüz değil elbet.

Allah (C.C.)'ın niçin kul hakkını affetmediğine bir örnek göstermek istiyorum.

Ben yaklaşık 15-16 yaşlarındayken kendimi bütün haramlardan çekmeye karar vermiştim. Özellikle zamanımızda artık günah değilmiş gibi görülen (çok kişi tarafından işlendiğinden) günahlardan kendimi çekmek istedim. Büyük ölçüde de başarılı oldum.

Peki neydi bu kendimi koparabildiğim günahlar.

1- Kulağımı haramdan korumak. Bu nedenle şarkıdır, türküdür vs. şeyleri dinlemiyordum. Özellikle kadın sesiyle olan şarkılarda inanın o ortamda mecbur kalsam bile kulaklarımı iyice kapatırdım. Hatta televizyon reklamlarında bile eğer kadın, sesinin güzelliğinden faydalanılmak için veya vücud güzelliğinden faydalanılmak için kullanılıyorsa hemen kapatırdım o reklamı.

2- Gözümü haramdan korumak. Yolda yürürken gözümü mutlaka haramdan uzak tutar, mümkün olduğunca etrafıma bakmazdım. İşimle ilgili olarak bir kadınla konuşmak zorunda kalırsam mutlaka kısa keserdim.

3- Kalbimi korumak. Hep zikir ile vaktimi doldurmaya çalışırdım.

Şimdi ne oldu da ben bu duruma düştüm diye düşünürken kaynağını buldum sonunda. Çalıştığım büroda 14 kişiyiz. Tabiki herkes birbirine uyamıyor, çoğunluk önem kazanıyor. Arkadaşın biri bir gün büroya radyo getirdi. Neymiş evine daha iyisini almış da bu boştaymış.

Tabi kaçınılmaz sonuç, kadın sesi ile şarkılar, türküler, edep dışı sözler vs. Başta elimden geldiği kadar büronun dışında kalmaya çalıştım. Arada bir radyoyu kapattım. Ezan okunuyor, namaz vakti vs. diyerek kapatıyordum radyoyu.

Ama benim bu kapatmalarıma karşı çıkanlar çoğaldı günden güne. Ya şu müzik bitsin ondan sonra kapat vs. demeye başladılar. Ben radyoyu getiren arkadaşa "Sebep olan yapmış gibidir" hadisini hatırlatarak radyoyu götürmesini istedim. Ama o ne yaptı. SUSTU, HİÇ BİRŞEY SÖYLEMEDİ.

Daha sonraları benim mücadelem zayıfladı. Nefsim benle uğraşmaya başladı. Aradan 3-4 ay geçince yaptığım nefis mücadelesini kaybetmeye başladığım artık aşikar görünüyordu. Çünkü ben de uğraşmayı bırakmıştım.

"Hani bir günah kalbe girince o kalbi kararta kararta ..... " durumu varya. O oldu işte.

Şimdi ki durumum ne oldu biliyor musunuz.

1- Artık kulaklarımı haramdan koruyamıyorum.
2- Gözlerimi de haramdan korumayı unutuyorum veya korumuyorum.
3- Kalbim artık zikir edemez oldu.

Bunların hepsinin başı o tek günah. O arkadaşın büroya radyo getirmesi. Şimdi ben kendimi cennete layık göremiyorum. Artık Allahü Teala'nın kul hakkını affetmeme sebebi biraz daha anlaşıldı değil mi.

Ekleme Tarihi: 03.06.2006 - 13:22
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
AKIN 03.06.2006 - 13:22
fosaloglu 03.06.2006 - 13:31
suzunkopru 03.06.2006 - 13:53
 Ah Bu Sarkilarin Gözü Kör Olsun!..
Pertev 03.06.2006 - 15:09
utaniyorum 04.06.2006 - 11:27
AKIN 24.06.2006 - 12:47
AKIN 22.09.2006 - 17:32

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 866 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56117 saniyede açıldı