generique stromectol chloroquine ivermectin budesonide kaletra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » E - kayıt _ Dönemi _ Başladı_ Geç_Kalmayın

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
E - kayıt _ Dönemi _ Başladı_ Geç_Kalmayın

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Cinsiyeti: Erkek 

Bu adresten bilgi alabilirsiniz

..

http://ilsis.meb.gov.tr/IlsisWebNet/OgrenciKayit/Basvuru/eko02000.aspx

E-Kayıt Öğrenci Projesi ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

1. Proje “EN İYİ OKUL, EVİNE EN YAKIN OKULDUR” anlayışından hareketle hazırlanmıştır.
2. Sadece, ilköğretim okullarının birinci sınıfına kayıt yaptırmak isteyen kişiler başvuru yapacaktır. Okulöncesi, lise ve diğer örgün ve yaygın eğitim kurumları proje kapsamında değildir.
3. Özel Okullara yapılacak kayıtlar e-Kayıt işlemleri kapsamında değildir.
4. 2006-2007 öğretim yılında, 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle 6 yaşından gün almış (72 ayını doldurmuş), okula hiç gitmemiş, 14 yaşını doldurmamış çocukların kaydı yapılacaktır.
5. Sistem, Okul Değiştirme (okullar arası naklen kayıt) işlemini kapsamaz. Okullar arası nakillerde, İlköğretim kurumları yönetmeliğinin değiştirilen 18. maddesindeki hükümler uygulanacaktır.
6. Proje; Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir illerinde, 2006-2007 öğretim yılındaki ilköğretim okullarına yeni kayıt yapılacak öğrenciler içindir. Diğer iller ise, İlköğretim Kurumları Yönetmeliğindeki hükümler ve 22/05/2006 tarih ve 7546 sayılı “İlköğretim Kurumlarına Kayıtlar” hakkındaki yazıya göre kayıt işlemlerini yürüteceklerdir.
7. Başvuru yaparken sisteme girmek için, öğrencinin TC. Kimlik Numarası ve sistem tarafından verilen giriş kodu “Giriş Kodu” alanına yazılacaktır. Giriş kodu sayfayı her açtığınızda değişir. Bu nedenle sisteme her girişte ekranda görülen sayının yazılması gerekir. Daha sonra başvuruyla ilgili açıklamaları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi gösteren bölüm işaretlenmelidir.
8. İlk defa sisteme girerek kayıt yaptıracak olanlar için “Güvenlik Kayıt No” alanı boş bırakılacaktır. Kayıt işleminden sonra verilen “Güvenlik Kayıt No” saklanarak, sonradan yapılacak girişlerde kullanılacaktır.
9. İkamet adresi girişinde, öğrenci velisinin ailece ikamet ettiği ev adresi girilecektir. İşyeri, tanıdık ve akrabaların adresleri kabul edilmeyecektir.
10. Öğrenci velisi; “anne, baba ya da yasal olarak sorumluluğunu üstlenen kişidir”.
11. Beyan ettiğiniz mahallede ikamet etmenize rağmen muhtarlıkta kaydınız bulunmuyorsa, muhtarlığa ikamet kaydınızı yaptırmanız gerekir.
12. Okula kaydettireceğiniz çocuğunuzun nüfus kâğıdı yoksa ikametinize en yakın okul müdürlüğüne başvurarak çocuğunuzu kaydettirebilirsiniz.
13. Adresle ilgili yanlış beyanda bulunulduğunda sorumluluk veliye aittir.
14. Yanlış beyanla ilgili cezai hükümler:
(1) 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununa göre;
Gerçek Dışı Beyan Madde 67-
(1) Gerçeğe aykırı yerleşim yeri veya cüzdan talep belgesi veren köy veya mahalle muhtarları ile herhangi bir işlem sebebiyle nüfus müdürlüğüne gerçek dışı beyanda bulunanlar ve bunlara tanıklık edenler altı aydan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Adrese ilişkin yükümlülükleri yerine getirmeyen ve yasaklara aykırı hareket eden kamu görevlileri 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun kamu idaresinin güvenirliğine ve işleyişine karşı suçlara ilişkin hükümlerine göre cezalandırılır.
MADDE 68-(1) c) Mülkî idare amirince bu Kanunun 50 nci maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen kişilere 250 YTL, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara 500 YTL idarî para cezası verilir.
Ayrıca;
5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’ nda RESMÎ BELGENİN DÜZENLENMESİNDE YALAN BEYAN
Madde 206 - (1) Bir resmî belgeyi düzenlemek yetkisine sahip olan kamu görevlisine yalan beyanda bulunan kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır, denilmektedir.

15. Evinizde, işyerinizde internete girme imkanınız yoksa, il/ilçe milli, eğitim müdürlükleri ve ulaşabildiğiniz herhangi bir ilköğretim okulu müdürlüğünde kayıt işlemlerinde size yardımcı olunacaktır. Kayıt işlemi sırasında herhangi bir suretle gönüllü/gönülsüz bağış, internet bağlantı ücreti ya da başvuru ücreti adı altında ücret alınmayacaktır.
16. Başvurular, 1 Haziran-14 Temmuz 2006 tarihleri arasında yapılacaktır.
17. Okul müdürlükleri yapılan başvuruları 27 Temmuz-11 Ağustos 2006 tarihleri arasında inceleyecek, bildirilen adreste ikamet etmeyenlerin kayıtları kendi bölgelerine yönlendirilecektir.
18. Öğrenci velileri, öğrencilerin yerleştirildikleri okulları 14 Ağustos 2006 tarihinden itibaren http://ilsis.meb.gov.tr ya da http://www.meb.gov.tr adreslerinden öğrenebileceklerdir.
19. Öğrenciler okullar açıldığında kaydının yapıldığı okula devam edecektir.
20. Kayıtlarla ilgili problemler için irtibat kuracağınız telefon numaraları başvuru işlemi sırasında ekranda size gösterilecektir.
21. 14 Temmuz 2006 tarihinden sonra, proje kapsamındaki illere tayin, göç,..vb nedenlerle gelen veliler; İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme Komisyonuna ikamet belgesi, çocuğunun nüfus cüzdanı ile birlikte başvurarak ilköğretim okuluna yeni kayıt işlemini yaptırabilecektir.
Ekleme Tarihi: 01.06.2006 - 13:12
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 651 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53488 saniyede açıldı