generique stromectol ivermektine hydroxychloroquine stromectol stromectol 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Allah’ı bulan, neyi kaybeder?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
bahattin_uslu su an offline bahattin_uslu  
Allahı bulan, neyi kaybeder?

23 Mesaj -

En Son On: 26.06.2007 - 01:01
Cinsiyeti: Erkek 
İster gündüz, isterse gecenin dipsizliğinde sevgiye sarılıp kaygısızca uyur çocuk kalbi. Onda korku yoktur, telâş yok. Biri vardır hep yanı başında; her sızıda, her dertte sarılır ellerine. Bir bakış vardır yumuşacık. Mânâsını tam bilemez; ama farklı olduğunu bilir.
Bir sığınmadır bu. Sevilen tarafından sarmalanmadır. Kaybolmak gibi endişe yoktur. Onun için hep huzurun örtüsüdür gözkapakları. Güvenle kapanır ve güvene açılır. Çocuk semasının üveyikleridir analar. Bir ananın sarmaladığını kim incitebilir ki!
Annesiyle beraber olan çocuk neden korkar? Annesini kaybeden çocuk neyi bulur? Ya Seni bulan Allahım! Ya Seni bulan neyi kaybeder?
Gözlerimi kapadım. Süzülüyorum bilmediğime.
Yüreğimde binlerce duygu titreyişi, kulaklarımda apayrı makam. Açılıyor kapılar...
Bebeler, anne sinesinden rahmeti yudumlar.
Ben bu yolculukta rızânı kazanmaya çalışıyorum Allahım!
Sözüm, niyetimden filizleniyor. Dar kelimelerimin içinde çaresizim; dudaklarım titriyor haddini aşmaktan. Sadece diliyorum.
Aczimi koydum avuçlarıma; her gün yıkanıyor yüzüm.
Bilmem bir gün ulaşabilir miyim râzı olduklarının iklimine?
Topal bir karınca varmış. O da niyetinden almış cesaretini; Mekke yollarına düşmüş... Bu seyahatin mantığını âşıktan başka kim anlayabilir? Şaşıranlara cevabı, aşkı kadar gerçekmiş karıncanın: Uğrunda ölürüm ya... Gönül!
İç içe boyutlar gibisin. Her bakışta bir başka görüntün; Nereden aksediyor benliğime bu aydınlık? Bir göz için mi bunca ışıktan tayflar?
Başka duygular hissediyorum. Çek aramızdaki sunî sevgileri! Kör sevdaları tutmak için mi bunca enginliğin? Deryaya karışan suyun hasretinde sadece ufuk vardır. Binlerce nimeti bir hayat cümbüşüne veremem gönül! Gölgeleri istemem...
Düşüncelerim Sırat gibi; Düşmekten korkuyorum benlik gayyâsına. Uçurumdan korkar mı Seni bilen? İmanın eşiğinden geçen, düşer mi? Bir kaşık bile değilken deryanda aklım, neyi alıp nereye boşaltacağım Allahım?
Vicdanım sızlıyor. Nedendir hep ben.. ben.. ben; dememiz? Neden Allahım bu şaşkınlığımız?
Şaşkınlığa takılı bir sürü hokkabazlığımız?
Mesafeler uzun, adımlar aksak. Tadını almış ya bir kez bu duygunun, yolun başında dev niyetiyle karınca.
Destek ol Allahım!
Çünkü benim aksaklığım; gizli noktalarımda.
Aklımdan kalbime kıldan ince bir köprü uzanır; Gözlerim hayrette; eriyor tâkatim. Tövbelere tutundum, Kapına geliyorum Allahım. Ya emanetini koruyamadımsa!
Seni bulan, bütün mülke sahip olurmuş. Kucağında demetlenirmiş kâinat.
Çevrede hakikatin sesleri; Uçuşur bir candan bir cana sevgin;
Şefkatin, rahmetin....
Seni bulan, güneşe yakınmış. Yıldızlar dökülürmüş görmeyi bilenlerin avuçlarına. Ayrı ayrı öğretirmiş her yıldız, mesafelerin dilini. Sadece vadiler içinmiş derinlikler.
Seni sevenin gecesinde mehtap, neden bu kadar parlak?
Gökyüzüne bakıyorum. İlk defa anlamaya çalışıyorum rüzgârla kardeşliğimi. Süzülerek giden bulutların vazifesi farklı mı benimkinden?
Açtığımızda gözlerimizi, söyleyebilir miyiz bir ân dahi yalnız olduğumuzu Allahım? Hep bizimlesin. Endişeyle sindiğimizde bir köşeye, ne zaman göremedik ellerimize uzanan nurdan iplerini? Tutunamadıksa gafletimizdendir.
Vefa, vefa... Ey Vefalıların En Vefalısı!
Vefayı veren Sensin. Vefalı da Sen;
Ya bizde vefa;
Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek, körlüğümüzdendir?
Sevgi, sevgi.... Ey Sevgililerin En Sevgilisi!
Sevgiyi veren Sensin Allahım. Yaşamanın tadı Seni bulmadaymış.
Seven Sensin, Sevilen de;
İçimde büyüdükçe Seni bilmenin okyanusu, benliğim çatırdıyor. Baharı sessizce bekler ya tohum. Kabuğunun çatlaması kemâlinden midir? Kol atıyor sevgi damarları her yerden. Toprak, yedi veren güllerine gebe.
Sana sevdalı yüreğin atışları her dâim secdede.
Senin için bu koşuşturmaların hepsi;
Seni bulan neyi kaybeder? Seni kaybeden neyi bulur?
Dikenleri bulur, ısırganları; Kâbuslar döşenir düşlerine. Her dem yaralanır, yutkunur.
Hırçın uyanışlarında hâneler yıkılır. Bir bir dökülür insanlığı, sırrı dökülmüş aynalar gibi. Yazık! Her şey boz bulanıktır.
Sana adanmamışsa; ben ona destan demem.
Sensin gönüller tahtındaki; özgeye Sultan demem.
Kalbimi çevirebilsem bir huzur beldesine, her dem sürebilir miyim alnımı Kâbenin örtüsüne? Dalları Sidreden yayılan bir gül ağacının gölgesinde dinlenmekse gerçek hayat,
Yarabbi, beni ihlâsın toprağına at.
Nefsimde ne varsa gübresi olsun bağlarının.
Kokusu her yanımı sarsın goncaların.
Her yaprak açılan bir eldir Sana!
Alıntı

Bu mesaj 2 kez ve en son bahattin_uslu tarafından 22.05.2006 - 18:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.05.2006 - 18:13
Bu mesajı bildir   bahattin_uslu üyenin diğer mesajları bahattin_uslu`in Profili bahattin_uslu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 882 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57268 saniyede açıldı