generique kaletra generique luvox generique stromectol generique colchicine dexamethasone luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » TANRININ KIRBACI TÜRKLER..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 11 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
TANRININ KIRBACI TÜRKLER..

137 Mesaj -

En Son On: 04.04.2010 - 04:44
Cinsiyeti: Erkek 
"Türk milleti dindar olmalıdır yani, bütün sadeliğiyle dindar olmalıdır demek istiyorum. Bizzat hakikate nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum... Din şuura muhalif, ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva etmiyor."

"Bizim dinimiz en tabi ve makul dindir ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dine tabii olmasi için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur."

"Ey Arkadaslar! Tanrı birdir, büyüktür- Adalet-i ilahiye, Or17;nun tecellilerine bakarak diyebiliriz ki, insanlar iki sınıfta, iki devrede mütalaa olunabilir, ilk devir insanlığın çocukluk ve gençlik devridir. Ikinci devir, insanligin kemal (olgunluk ) devridir."

"Ey millet! Allah birdir, sani, büyüktür. Allahr17;iın selameti, atifeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kurr17;ani azimüssandaki husustur. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor. Eğer akli mantığa, hakikate uymamış olsaydı bununla diğer ilahi ve tabi kanunlar arasında aykırılıklar olmalı gerekirdi. Çünkü bütün kanunları yapan Cenab-ı Haktır."

"Din vardır ve lazımdır. Temeli çok sağlam bir dinimiz var malzemesi iyi. Fakat bina uzun asırlardır ihmale uğramış. Harçlar döküldükçe yeni harç yapıp binayi takviye etmek lüzumu hissedilmemiş. Aksine olarak birçok yabancı unsur (tefsirler, hurafeler gibi) binayı fazla hırpalamış. Bugün bu binaya dokunulamaz, tamir de edilemez. Ancak zamanla çatlaklar derinleşerek ve sağlam temeller üzerinde yeni bir bina kurmak lüzumu hasıl olacaktır."

"Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanın emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünce ve tefekküre karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz, kasde ve fiile dayanan bağnaz hareketlerden sakınıyoruz. Gericilere fırsat vermiyeceğiz."

"Efendiler.... Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılmak lazım geldiğini düşünmek danışmak için yapılmıştır. Millet işlerinde her kişinin zihninin başlı başına çalışması lazımdır. İşte biz de burada din ve dünya için gelecegimiz ve istiklalimiz için ve en çok milli egemenliğimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım. Ben yalnız kendi düşüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşündüklerini anlatmak istiyorum. Milli ülküler milli irade yalnız şahsın düşmesinden değil tüm millet fertlerinin ülkülerinin toplamıyla yaratılır..."

"Bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. Allahr17;ın emrettiği şeyi, kadın ve erkek beraber olarak ilim ve kültür edinmeleridir. Kadın ve erkek, bu ilim ve kültürü aramak ve nerede olursa oraya gitmek ve onunla dolu olma zorundadır. İslam ve Türk tarihi tetkik edilirse görülür ki bugün kendimizi bir türlü kayıtları bağlı zannettiğimiz şeyler yoktur. Türk sosyal hayatında kadınlar ilim, kültür ve diğer hususlarda erkeklerden katiyen geri kalmamışlardır. Belki daha ileriye gitmişlerdir.

"Milletimiz dil ve din gibi kuvvetli iki hazineye sahiptir. Bu faziletleri hiç bir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamıyacaktır ve alamaz."

"Minberlerin halkın anlıyacağı bir dille ruh ve dimağa hitab olunmakla İslam ehlinin vücudu canlanır, iman kuvvetlenir, kalbi cesaret bulur. Fakat buna nazaran hatiplerin haiz olmaları lazım gelen özellik yetenek ve dünyanın gidişini bilmeleri çok önemlidir."

"Bu başarının, kutsal topraklarımızı düşman istilasından büsbütün kurtaracak olan kesin zaferin hayırlı bir başlangıcı olmasını Tanrının lütfundan dilerim."

"Biz ne Bolşevikiz, ne de Komünist: Ne biri, ne diğeri olamayız. Türkler milliyetperver ve dinlerine hürmetkar bir millettir. Bizim hükümet şeklimiz tam bir Demokrat Hükümetidir
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bu yazıyı büyük liderin söyleşilerinin içinde bulmuştum sizlerle paylaşmak istedim ALLAH'a emanet olun
Ekleme Tarihi: 15.05.2006 - 07:58
Bu mesajı bildir   karapapak üyenin diğer mesajları karapapak`in Profili karapapak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
karapapak su an offline karapapak  

137 Mesaj -

En Son On: 04.04.2010 - 04:44
selametle
Ekleme Tarihi: 15.05.2006 - 07:58
Bu mesajı bildir   karapapak üyenin diğer mesajları karapapak`in Profili karapapak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  

541 Mesaj -

En Son On: 23.02.2008 - 21:36
Cinsiyeti: ----- 
Pardon siz kimsiniz?

bi kaynak belirtsen,biz biz demissiniz lakin,

yazdiklariniza katilmam mumkun degil,uzgunum...telaşlı

Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 04:48
Bu mesajı bildir   sofuoglu38 üyenin diğer mesajları sofuoglu38`in Profili sofuoglu38 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  
Sayin Karapapak!

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Bana öyle geliyor ki, seninle ayni dili konusmuyoruz.

Bizim tarzimiz Muhammedi dir.Senin ki sanki Paulus'un, Yuhanna'nin ekolu gibi.

Allah(cc)'in yani sira tanridan lutuf dilemek de ne demektir?

Müslümanin tanrisi olmaz!

Hiristiyanlarin, müsriklerin tanrisi olur.

Sunu iyi bilesin ki :

Dilimizdeki "tanri","ilah", "ma'bud" kelimeleri ile bunlarin Ingilizce'deki karsiligi olan "GOD", Fransizca'da karsiligi olan "DIYÖ", Almanca'da karsiligi olan "GOT" kelimeleri hep "TAPINILACAK bir varlik" kavramini ifade eden kelimelerdir.

Yani, insanlar, bu kelimeler ile ÖTEDEKI bir ma'buda, ilaha tanriya isaret ederler!

"ALLAH"(cc) kelimesi ise ÖZEL olarak bir varligin ismidir!...Ki biz, O varliga isaret etmek ve O varligi tanimak icin, ya cesitli vasiflariyla tarif ederiz ; ya da bu vasiflarina cesitli isimlerle isaret ederiz. Ancak, bütün bu isimler, hep, O varligin, sadece ve sadece cesitli vasiflarina isaret eder ; ve o vasfi yönünden O'nu tarif eder.

Mesela, bu fakire "PERTEV" derler...Bu isim, O'nun özel ismidir...Herhangi bir lisana bu ismi ceviremezsin...Ingilizce'de olsa, Fransizca'da olsa, Almanca'da olsa hep gene "PERTEV" denmek zorunlulugu vardir.

Iste bunun gibi,"ALLAH" isminin de ÖZEL bir varligin ÖZEL ismi olmasi nedeniyle, baska bir kelimeyle anilmasi mümkün degildir...

"ALLAH" yerine "TANRI" kelimesini kullananlar, bunu ya cahillikten, bilgisizlikten kullanmaktadirlar ; ya da kavrayis yani idrak yetersizliginden konuyu degerlendiremedikleri icin yapmaktadirlar.

Benim sana tavsiyem ; önce KUR'AN-i KERIM'i, sonra da hayat-i NEBI'yi oku! Daha sonra gel buraya, Kur'an, sünnet ve hadis kaynakli yazilar as!

Burada bizler Kur'an dan ve Hazreti MUHAMMED (SAS)'in nurlu hakikatlerinden aldiklarimizi paylasiyoruz.Mustafa Kemalin söylesilerini degil. Onlari sen Kemalistlerle paylas!

Selametle..

.
Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 08:35
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  
pertev abime,

541 Mesaj -

En Son On: 23.02.2008 - 21:36
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı Pertev

Burada bizler Kur'an dan ve Hazreti MUHAMMED (SAS)'in nurlu hakikatlerinden aldiklarimizi paylasiyoruz.Mustafa Kemalin söylesilerini degil. Onlari sen Kemalistlerle paylas!

Selametle..

.

can abim,yuregine diline saglik,ne guzel ifade etmissin icimdekileri

Allah(c.c) razi olsungül

selametle

Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 15:00
Bu mesajı bildir   sofuoglu38 üyenin diğer mesajları sofuoglu38`in Profili sofuoglu38 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
RE: Sayin Karapapak!

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Alıntı
Orijınalı Pertev

"ALLAH" yerine "TANRI" kelimesini kullananlar, bunu ya cahillikten, bilgisizlikten kullanmaktadirlar ; ya da kavrayis yani idrak yetersizliginden konuyu degerlendiremedikleri icin yapmaktadirlar.

Benim sana tavsiyem ; önce KUR'AN-i KERIM'i, sonra da hayat-i NEBI'yi oku! Daha sonra gel buraya, Kur'an, sünnet ve hadis kaynakli yazilar as!

Selametle..

.

ABİ ELİNE SAGLIK.gül
Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 17:14
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MerveSena su an offline MerveSena  
RE: Sayin Karapapak!

109 Mesaj -

En Son On: 27.10.2007 - 23:47
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı Pertev

Selametle..

.

Allah c.c. sizden razi olsun abim. Cok güzel bir sekilde anlatmissiniz. Umarim anlayanlarda olur.

Selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 17:48
Bu mesajı bildir   MerveSena üyenin diğer mesajları MerveSena`in Profili MerveSena Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Karapak kardeşim; yazın için ellerine sağlık...

Pek anlaşılamamışsın ama güzel bir paylaşım olmuş.

Atatürk türk insanı için bir komutan ve bir lider olmuştur. Ve bunun hakkını da vermiştir ama manevi anlamda çok ikiyüzlü davranmıştır.

Hem yukarıdaki satırları zikredeceksin hemde bu milletin manevi değerlerini yavaş yavaş yok etmek için çok icraatlar yapacaksın.

Hayret...
Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 18:54
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  
RE: RE: Sayin Karapapak!

280 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 20:35
Alıntı
Orijınalı utaniyorum

[quote]Orijınalı Pertev

Selametle..

.

ABİ ELİNE SAGLIK.gül [/quot

abilerim az ve öz ama tam onikiden
ellerinizden öpüyorum
Ekleme Tarihi: 16.05.2006 - 19:30
Bu mesajı bildir   asabi kanarya üyenin diğer mesajları asabi kanarya`in Profili asabi kanarya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 02:24
Alıntı
Orijınalı karapapak

Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz, kasde ve fiile dayanan bağnaz hareketlerden sakınıyoruz. Gericilere fırsat vermiyeceğiz."

"Efendiler.... Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılmak lazım geldiğini düşünmek danışmak için yapılmıştır. Millet işlerinde her kişinin zihninin başlı başına çalışması lazımdır. İşte biz de burada din ve dünya için gelecegimiz ve istiklalimiz için ve en çok milli egemenliğimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım. Ben yalnız kendi düşüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşündüklerini anlatmak istiyorum.

M. Kemal'in konusmasi oldugu ifade edilen bu yazida süphesiz ki kabul edilemeyeck konular bulunmakta.

Din ve devlet islerinin birbirinden ayrilamayacagini her müslüman bilmelidir.

Bunun ispati icin Peygamberin (sav) hayati örnek alinabilir.

Düsününüz!..

O büyük peygamberin peygamberlik vasfiyla birlikte bir diger vasfi daha vardi:

Devlet baskanligi...

Evet o ayni zamanda devlet baskaniydi. Bir siyasetci, bir devlet adami...

Ilk islam devletinin baskaniydi o...

Verdigi emir ve kararlar, dinin emir ve kararlariydi.

Din ve devlet anlayisi, yillar icinde planli sekilde dimaglara enjekte edilerek maalesef bu carpik ve cürük anlayis haline getirilmis, dinsiz devletin temelleri bu sayede atilmak istenmistir.

Öyle bir haldedir ki,
milletin temsil edildigi en yüksek makam olan mecliste "Allah" (cc) demek garipsenir hale gelmis, diyenler veya demek isteyenler gerici yaftasiyla damgalanmistir.

Ne garip bir haldir ki,
Avrupa, Avrupa, baticilik cigliklari atanlarin, Avrupa'nin göbegindeki batili ülkelerin siyaseti ne sekilde uyguladiklarini ve oralarda siyasetin dinle ne denli icli disli oldugunu görmek istememeleri cok ilginctir.

M. Kemal,

"Ben yalnız kendi düşüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşündüklerini anlatmak istiyorum."
demis...

Bu sözler benim düsündüklerimi ifade etmiyor...

Ekleme Tarihi: 17.05.2006 - 03:47
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
RE: TANRININ KIRBACI TÜRKLER..

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
selamun aleykum
RABBİmin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijınalı karapapak

"Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanın emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünce ve tefekküre karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz, kasde ve fiile dayanan bağnaz hareketlerden sakınıyoruz. Gericilere fırsat vermiyeceğiz."

"Efendiler.... Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılmak lazım geldiğini düşünmek danışmak için yapılmıştır. Millet işlerinde her kişinin zihninin başlı başına çalışması lazımdır. İşte biz de burada din ve dünya için gelecegimiz ve istiklalimiz için ve en çok milli egemenliğimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım. Ben yalnız kendi düşüncelerimi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşündüklerini anlatmak istiyorum. Milli ülküler milli irade yalnız şahsın düşmesinden değil tüm millet fertlerinin ülkülerinin toplamıyla yaratılır..."

"Biz ne Bolşevikiz, ne de Komünist: Ne biri, ne diğeri olamayız. Türkler milliyetperver ve dinlerine hürmetkar bir millettir. Bizim hükümet şeklimiz tam bir Demokrat Hükümetidir
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bu yazıyı büyük liderin söyleşilerinin içinde bulmuştum sizlerle paylaşmak istedim ALLAH'a emanet olun

kemal ataturk'ten alinti olduguna kanaat getiriyorum.. onu sözleri ile birebir uyumlu bir uslup ve mesaj var bu alintida...

kemal ataturk'ün mesajlarinin tabiki islami dogru algilayamamasi sebebiyle bu sekilde carpik olacakti.. O islam dünyasinin "geri" ( ki geriligin ve ileriligin kriterini de bati merkezli bir bakisla okudugu asikar ) kaldigina gonulden inaniyordu.. cünkü O islam dünyasina bati merkezli pozitivist bir akil ile bakiyordu.. kendi perspektifinde toplumun ilerleyebilmesi icin dinin sosyal hayattaki hakimiyetini kaldirmak gerekliydi ve nitekim de öyle oldu.. din sosyal hayattan kovuldu ve o sadece vicdanlara hapsedilen etkisiz bir unsur haline getirildi.. ki bu hale getirilebilmesi icinde direnen bas kaldiran her bir "vatandas" modern türkiyenin gazabina ugradi.. sistemi kabullenemeyen halk üzerinde her 10 yilda bir darbelerle sibop ayarlari yapildi.. öyleki bu sistemin koruyuculuguna soyunanlar her zaman kemal ataturk gibi askeri zevat oldu... bunlar oyle demokrasi cumhuriyet milliyetci düskünü insanlar ki; gün geldi sistemi sorgulamaya yelteneni hapishanelerinde iskencelerden gecirerek öldürdü, gün geldi basbakanini asti, gün geldi ona peze..nk dedi!! iste bunlarin demokrasi amlayislari halki ilerletme adina yaptiklari.. milletin basina zorba kesilen bu zihniyeti elbette RABBimiz yargilayacak.. elbette HESAP GÜNÜ gercek adalet ortaya cikacak..
fakat o gun gelmeden önce bu zevatin dünyada da gorecegi cok seyler olacak insaALLAH..
hicbir zaman batil hakka üstün gelemez..

HAKK gelince BATIL zail OLUR...
ELHAMDULİLLAH.

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 17.05.2006 - 13:00
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 685 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56985 saniyede açıldı