generique rhinocortgenerique rhinocortkamagra kaletra stromectol fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » NAMAZI anlatan,kalpleri yakan ve titreten bir YAZI.. LÜTFEN okuyun..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 46 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    NAMAZI anlatan,kalpleri yakan ve titreten bir YAZI.. LÜTFEN okuyun..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
Degerli Kardeslerim, bu yazi Namazin tüm vakitlerini cok güzel bir sekilde anlatiyor,
lütfen okuyun agla agla Okuyun ve uyanalim.. agla

Sabah Namazi Vakit seher.. Ufukta günün kizil cicegi açmak üzere.
Vaktin rahmine sabahin nutfesi düstü az önce. Gecenin topraginda sakli isiktan tohumlar baslarini uzatiyor.

Simdi hatirla ki, sen de bir zamanlar yoklugun karanliginda yitiktin.
Unutulmusluk topragina gömülü bir tohumdun.
Kimsenin adini bilmedigi, hatirini saymadigi bir yetimdin.

Hatirla ki, unutulmusunun topraginda Rabbin seni unutmadi. Rabbin seni sahipsiz de brakmadi.
Rabbin seni yokluk gecesinden varliginin ufkuna eristirdi.
Taze bir bahar gibi gün yüzüne çikardi bedenini. Ete kemige bürüdü ruhunu.

Gülden tebessümler giydirdi yüzüne.

Simdi seher vakti. Göz kapaklarinin ardindan kaç. Gafletin gecesinden uyan. Aç gözlerini sehere.
Aç kalbini Rabbine. Uyan. Uyan, yan ve an seni hiç unutmayan Rabbini.
Günes ufukta yükselmeden, sen dualar ufkuna yüksel. Herkes unutsa bile seni unutmayan
Rabbini herkesin O'nu unuttugu anda ananlardan ol. Haydi kalk! Kalk ve miracina eslik et En Sevgilinin[asm].

Simdi sabah! Simdi sabah namazi vakti...
agla

......................................................................................................................

Ögle Namazi Vakit ögle. Gün ortasi. Dünya telasindasin. Isler yogun. Yarim kalmis nekadar is var!
Sanki sensiz yürümüyor hiçbir sey. Sanki sen olmasan isler hep yarimm kalacak, belki hiç baslamayacak.

Ne kadar çok vazgeçilmezin var! Ne kadar vazgeçilmezsin!

Oysa dünya seni pek umursamiyor. Sessizce akip gitmede sonsuz uzayda..
Telaslarina inat uzakta bir kelebek yavas yavas kozasindan çikmada.
Ötelerde bir insan son nefesini vermekte sessizce.. Bir bebek ilk kez gülümsemekte annesine...

Vakit ögle... O kadar gürültü var ki ortalikta.. Kalbinin sesini duyamiyorsun bile.
Ruhunun sonsuza uzanan emellerine kör olmak üzeresin. Telaslarin arasindan siyril, ruhuna yer ayir.
Ebedî sükûnete hazirla kendini. Kalbini sonsuzluga bitistir. Alnini secdeye degdir.
Simdi ögle namazi vakti!
agla

..............................................................................................................................

Ikindi Namazi Vakit ikindi. Gün ihtiyarladi. Günes solgun rengini birakiyor güller üstüne.
Zaman irmagi ikindinin caglayanindan dökülüyor simdi. Ayriligi söylüyor hece hece.
Hüzün renkli bulutlar sardii gögü.

Günesin saltanati bitmek üzere. Zevale dogru akiyor isiklar.

Hatirla ki, sen de bir ömrün ikindisine yürüyorsun. Tenin soluyor. Gözlerinin feri çekiliyor.
Yüzünü bu dünyadan çevirmeye hazirliyorsun. Öbür kiyisindasin artik hayat nehrinin.
Bundan sonra vaadi yok sana zamanin. Yokus asagi akiyor kalbin.

Vakit ikindi. Kalbini kanatiyor kuru gül yapraklai. Tutunacak dal ariyor gibisin zamana karsi.
Zamanin hükmü agirlasiyor üzerinde. Gün daha kisa geliyor artik.
"Yemin olsun ki ikindi vaktine. Hüsrandadir insan." Simdi anliyorsun. Çünkü, yokus asagi akiyorsun.
Dalindan kopuyorsun. Hoyrat bir rüzgâr artik zaman. Geriye kalan ancak iman.

Simdi ikindi vakti. Secdeye koy alnini. Egil Zamanin Sahibinin önünde. O'na konus; DUAlarini fisilda.
Sonsuzluga tutun hece hece.
agla

.................................................................................................................................

Aksam Namazi Vakit aksam. Gün ölmek üzere. Günes isiklarini topluyor esyanin üzerinden.
Kizilca kiyameti kopuyor dünyanin. Kara kefenini giyiniyor gün.
Gülün rengi soluyor, esyanin cezbesi yitiveriyor.

Hatirla ki, senin de aksamin olacak bir gün. Ömrünün isiklari solacak. Hayatinin perdesi çekilecek.
Senin de kiyametin kopacak.

Simdi aksam. Ölmeden önce bil ölecegini ki, yasatildigini farkedesin.
Herkesin senden uzaklasacagi ölüm anini hatirla ki, sen de simdi herkesten ve her seyden uzaklasip Rabbine yanasasin.
Seni sen yokken de bilen Rabbin, sen öldükten sonra da bilecek elbet..
Herkesin unuttugu yerde seni bir O hatirlayacak. Hatirini yalniz O bilecek. Sen de O'nu an simdi.
Simdi aksam namazi vakti..
agla

.................................................................................................................................

Yatsi Namazi Vakit Yatsi. Gün çoktan öldü. Günes isiklarini topladi. Gece hükmediyor âleme.
Günesin saltanati bitti. Isiklar tükendi ufuklarda. Renkler ellerini çekti esyadan.
Gül soldu, gün soldu. Göge yöneldi gözler.

Hatirla ki, Sen de unutusun kara gecesine yuvarlanacaksin. Bir adin kalacak geriye.

Bir mezar tasin hatirlayacak belki Seni. Belki o da unutacak.

Simdi gece.. Sabaha çok var. Isik uzaklarda. Yoklugun gecesinde, adin bile unutulmusken,
kimden meded umarsin sor kendine? Kim Sana hayat vermisse, kurumus kemikleri toplayip dirilten de O elbette.

Söyle kendine. Söyle kendine ki, çoklarinin Seni unuttugu bu gece, Sen de herkesi unut,
O'nu hatirla. Söyle kendine ki, coklarinin isiklara kanip sahte renklerin kuyularina daldigi bu gece,
Rabbini an, Rabbine kan, Rabbine uyan.

Simdi yatsi zamani vakti.

Senai Demirci
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 10:00
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
RE: NAMAZI anlatan,kalpleri yakan ve titreten bir YAZI.. LÜTFEN okuyun..

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
Cinsiyeti: Erkek 
Selamun aleykum
RABBİmin selami kardeslerimin üzerine olsun...

Alıntı
Orijınalı ALLAHA kavusmak

Simdi seher vakti. Göz kapaklarinin ardindan kaç. Gafletin gecesinden uyan. Aç gözlerini sehere.
Günes ufukta yükselmeden, sen dualar ufkuna yüksel. Herkes unutsa bile seni unutmayan
Rabbini herkesin O'nu unuttugu anda ananlardan ol. Haydi kalk! Kalk ve miracina eslik et En Sevgilinin.

ALLAHA kavusmak kardesim ALLAH(c.c.) razi olsun
Namaz konusunda cok dikkatli ve devamli davranman
Vahyin insa etmek istedigi bir aklin meyvasidir insaALLAH..

Kuran-i kerim okuyan herkes bilir ki :
RABBİMİZ mü'minlerden namazlarinda dikkatli ve devamli olmalarini ister..

Bugun sabah namazini kilarken birsey dikkatimi cekti...
Alacakaranlikta günes daha dogmamisken
O güzelim sesi ile civil civil RABBİ zikreden kus sesleri..

RABBİmiz öyle guzellikler varetmis ki,
Ve bize sabah namazi gibi büyük bir nimeti bagislamis..
Sabah namazi ...
Gözlerini actiginda hatrina getirdigin ilk sey RABBİN...

Senin gibi RABBİni zikreden diger mevcudat gibi sen de kalk
Ve RABBİni hatirla/zikret salat / dua et..

Güne kirlerinden arinmis olarak tertemiz hazirlan..
Öyleki taaa yatma vakti olan yatsi namazi ile
Bu kirlerden tekrar arinarak gözlerini kapat ve dinlen..

Herseyi en iyi sekilde bilen RABBİMİZ..
Elbet namazi bu kadar israrli bir sekilde bizden istemektedir..
ki bütün günümüzü RABBİmizin programina göre düzenleyelim..

Gaflet uykusundan RABBİme siginirim..
RABBİM hamdimizi artir..

Selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 11:06
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  
Omer furkan abime

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Vakit ikindi. Kalbini kanatiyor kuru gül yapraklai. Tutunacak dal ariyor gibisin zamana karsi.
"Yemin olsun ki ikindi vaktine. Hüsrandadir insan." Simdi anliyorsun. Çünkü, yokus asagi akiyorsun.

Allah razi olsun Allah'a kavusmak can kardesim ne guzel bir paylasim bunlari okuyunca insan daha bir zevkle kiliyor namazlarini
gül
Omer furkan abi yazini okuyunca bunu yazmadan duramadim benim balkondada kuslar var yuvalarini yaptilar her sabah namazina kalktigimda otuyorlar benimde hosuma gidiyor dogrusu her sabah benimle kalkip Yuce Rabbimi beraber zikrediyoruz cok guzel bir duygu yabani kus olduklari icinde her bahar gelip sonra kis gelmeden gocup gidiyorlar.Bahar gelincede misafirlerim gelecek yakinda diyorum vede geliyorlar.Neyse ben yine cok konustum.Allah'a emanet olun Selam ve dua ile...gül
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 11:27
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
NAMAZ NEDİR?

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
ALLAH KAVUŞMAK BACİM...
NE GÜZEL KONU AÇMIŞSIN.
Bende bir ekleme yapayım inş.
efendimiz S.A.V. miractan dönüşünde namazı anlatıyordu.
Ashab dinledi ve dediler ki:demek Rabbimiz günde 5 vakit bizimle buluşmak mı istiyor ne mutlu bize.ve hepsi birbirlerine sarılmaya başladılar sevinçle. tebrikleştiler heyecanla.bir müjdeydi bu.
Bayram sabahı gibi gönülleri mutlulukla doldu.
Bugün bizler namazı kılarken,borcumu ödedim.yükümü indirdim.vazifemi yaptım,üstümden yıktım gibi cümlelerle ifade ediyoruz namazımızı.
Aslında namaz sevgili ile buluşmak değil midir?
Sevgiliye kavuşma değil midir?
dostla geçirilen güzel anlar değil midir?
bütün verdiklerine karşılık teşekkür değil midir?
Namazlarımızı bu duygularla kılabilme temennilerimle.....
UTANIYORUM......
gül
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 11:46
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

Amin ALLAH hepinizden razi olsun..
DUAlariniza Amin..
Ömer Furkan Kardesim Senin DUAlarini ve yazilarini okuyanlar uyuyorsa uyanir,
uyanmissa dahada uyanir.. agla
Yazilarinda hep DUA var ve hep bilgi var, DUA ve bilgi.. Mükemmel yaziyorsun.. gül Kalbinde olanlari yaziyorsun.. Yazilarini her okudugumda kalbim aglar.. agla
Akarsu CAN gül
Utaniyorum Abi, bilmiyordum bunu agla agla agla
Demek onlar sevindiler oysa biz.. agla

Abim bunlari daha büyük yazmalisin: agla
Alıntı
Orijınalı utaniyorum

gül

UTANIYORUZ..
Utanmayanlarin vay haline..
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 17:48
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
Cinsiyeti: ----- 
BEDIUZZAMANIN TESBITLERI VAR BURDA TESEKKUR EDERIM ALLAH RAZI OLSUN
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 18:13
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Her namaz vakti DOST TV'yi dinleyenler varsa bunu sesli biçimde her vakit için okuyolar. İnanılmaz güzel...

İnanılmaz tefekküre sevkedici oluyor.

Tavsiye ederim.
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 19:32
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
NAMAZ İLE İSTİMDAT SÜNNETTİR...

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Esselamü Aleyküm ALLAH'a KAVUŞMAK BACIM ALLAH RAZI OLSUN... gül

Namaz mi'râc-ı mânevîdir. Müslümanlar her gün beş defa Cenâb-ı Hakk'ın, "ekımi's-salâh" (namazını ikâmet et, kıl) hitâb-ı izzetine muhatap oluyorlar. Bu sûretle rızk-ı sûrî ve rızk-ı mânevî ile merzûk olmak üzere günde beş defa Hazret-i Mevlâ'nın sefer-i rahmetine çağrılıyorlar. Bu şeref, sekaleyn (ins ve cin)'den mâadâ hiçbir mahlûka nasip değildir. Çünkü karşılığı mükâfat ve terfî-i derece olan ibâdetler, yalnız ins ve cinne mahsustur. Bazı umûrda melekler de memurlardır. Lâkin onlar imtihan olmak ve karşılığında mükâfat almak için değildir. Kendilerinde cüz'-i türâbî (toprak unsuru) ve sair anâsır bulunmadığından, melâike-i kirâm bile ehl-i salâtın nâil olduğu böyle bir ziyâfetle şerefyâb olmamışlardır."

Resûlullah Efendimiz (sallalâhü aleyhi ve sellem) buyurdular ki: "Biriniz, herhangi bir işte sıkıntıya düştüğü zaman iki rek'at nâfile namaz kılsın." (Kütüb-i Sitte'den Müslim hâriç hepsi rivâyet etmişlerdir)
Namaz ile istimdât, sünnet-i seniyyedir. İnsan dara düştüğü zaman, hemen iki rek'at namaz kılmalı; onunla Cenâb-ı Hakk'a tevessül edip ilticâ etmelidir.

Nitekim İbrâhim aleyhisselâm arz-ı Bâbil'den arz-ı Şam'a hicret ederken uğradıkları beldenin kolcuları, zevcesi Hazret-i Sâre'yi alıp saraya götürdüklerinde, İbrâhim (a.s.) hemen namaza durup işi Hazret-i Mevlâ'ya ihâle eylemiştir.

O zâlim melik, Sâre'ye üç defa el kaldırmak isteyince, her defâsında koluna felç gelmekle (çirkin emellerinden vazgeçip) yanına birtakım hediyeler koyarak, Hazret-i Sâre'yi yolcu etmek mecburiyetinde kalmıştır."

Measselam gül
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 19:38
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aFrA - yetim kiz su an offline aFrA - yetim kiz  
slm

68 Mesaj -

En Son On: 18.01.2007 - 16:30
allah heppinizden razi olsun....
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 19:45
Bu mesajı bildir   aFrA - yetim kiz üyenin diğer mesajları aFrA - yetim kiz`in Profili aFrA - yetim kiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  

1505 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:47
gül NAMAZ DININ DIREGIDIR gül

ALLAHAkavusmak ablacim rabbim senden bin defa razi olsun insAllah ablacim ya sen bizlere ne kadar cok sey ogretiyorsun ...
Butun konularin veya mesajlarin hepsi birbirinden guzel masAllah ...
Allah emanet ol gül Gul gül ablacim

Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 21:49
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

ALLAH Hepimizden razi olur InsaALLAH..
Paylasimlar icin Tesekkürler.. gül

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Her namaz vakti DOST TV'yi dinleyenler varsa bunu sesli biçimde her vakit için okuyolar. İnanılmaz güzel...

İnanılmaz tefekküre sevkedici oluyor.

Tavsiye ederim.

Evet bende ilk defa DOST TVde dinlemistim bunlari, keske biyerlerde yazsaydi derdim hep, kendimde yazmak istedim ama olmadi..
Cok sükür bugün yaziya kavustum,
hic düsünmedigim bir anda..

Bende tavsiye ederim, seslide dinlersiniz InsaALLAH..

... gül ...
Ekleme Tarihi: 11.05.2006 - 22:49
selcuk2626 su an offline selcuk2626  

9 Mesaj

En Son On: 17.06.2006 - 22:49
BENDE SPACE DE YAYINLAMISTIM BU YAZIYI GERCEKTEN SESLİDE DİNLENMELİ ...

ALLAH (CC) RAZİ OLSUN...
Ekleme Tarihi: 15.05.2006 - 13:10
Bu mesajı bildir   selcuk2626 üyenin diğer mesajları selcuk2626`in Profili zum Anfang der Seite
:::MeDiNe::: su an offline :::MeDiNe:::  

238 Mesaj -

En Son On: 29.08.2007 - 18:48
ALLAH kavusmak can ben bunları bir yerden hatırlıyorum sevinçli

ALLAH razı olsun..!

selametle

Ekleme Tarihi: 15.05.2006 - 15:09
Bu mesajı bildir   :::MeDiNe::: üyenin diğer mesajları :::MeDiNe:::`in Profili :::MeDiNe::: Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
alemihuccet su an offline alemihuccet  

359 Mesaj -

En Son On: 09.01.2008 - 21:36
Kıyamette kulun ilk sorguya çekileceği ibadet, namazdır. Namazı düzgün ise, diğer amelleri kabul edilir. Namazı düzgün değilse, hiçbir ameli kabul edilmez.) [Taberani]

(Namazı doğru kılanın, ağaçtan yaprakların döküldüğü gibi günahları dökülür.) [İ.Ahmed]

(Allah buyuruyor ki, "söz veriyorum ki, namazlarını vaktinde, doğru olarak kılana azap etmem, onu sorgu-suale çekmeden Cennete koyarım"göz kırpma [Hakim]

(Her peygamberin ümmetine son nefeste vasiyeti namazdır.) [Gunye]

Namaz kılmak böyle büyük bir ibadet olduğu için terk edilmesi de çok büyük günahtır. Hanbeli’de namazı terk eden küfre düştüğü için, Şafii ve Maliki’de büyük günah işlediği için ceza olarak katli gerektiği fıkıh kitaplarında yazılıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Namaz dinin direğidir, terk eden dinini yıkmış olur.) [Beyheki]

(Namaz kılan, Kıyamette kurtulacak, kılmayan perişan olur.) [Taberani]

(Namaz kılmayan, Kıyamette, Allahü teâlâyı kızgın olarak bulur.) [Bezzar]

(Namazı kasten bırakanın ibadetleri kabul olmaz ve namaza başlayana kadar Allahü teâlânın himayesinden uzak kalır.) [Ebu Nuaym]

(Beş vakit namazı kasten, mazeretsiz terk eden, Allah’ın hıfz ve emanından mahrum olur.) [İbni Mace]

esselam..
namaz bir kulun her gün beş vakit Allah celle Şanühü hazretleri ile buluşmasıdır..
hergün-kul- olmasını hatırlaması ve miraca yükselmesidir..
Allah(cc) bize nekadar değer veriyor değil mi?
peki biz,nekadar değer veriyoruz.!!!
Ekleme Tarihi: 15.05.2006 - 15:28
Bu mesajı bildir   alemihuccet üyenin diğer mesajları alemihuccet`in Profili alemihuccet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed ümmeti su an offline muhammed ümmeti  

137 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 18:15
hakkınızı helal edin bu konunun açıldığını görmemiştim. ama aynı konuyu düşündüğüm insanlarla beraber olmak çok güzelsevinçli
Ekleme Tarihi: 18.05.2006 - 20:20
Bu mesajı bildir   muhammed ümmeti üyenin diğer mesajları muhammed ümmeti`in Profili muhammed ümmeti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selam

137 Mesaj -

birşey sorabilirmiyim? bir konu açarken daha önce açılıp açılmadığını nasıl anlayablirim telaşlı bana açıklar mısınız
Ekleme Tarihi: 18.05.2006 - 20:26
Bu mesajı bildir   muhammed ümmeti üyenin diğer mesajları muhammed ümmeti`in Profili muhammed ümmeti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ay_i$igi su an offline ay_i$igi  

109 Mesaj -

En Son On: 08.04.2008 - 13:04
arama diye birsey var sevinçli ordan araya bilirsin göz kırpma
Ekleme Tarihi: 08.08.2006 - 16:53
Bu mesajı bildir   ay_i$igi üyenin diğer mesajları ay_i$igi`in Profili ay_i$igi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ay_i$igi su an offline ay_i$igi  
RE: NAMAZI anlatan,kalpleri yakan ve titreten bir YAZI.. LÜTFEN okuyun..

109 Mesaj -

En Son On: 08.04.2008 - 13:04
Alıntı

Degerli Kardeslerim, bu yazi Namazin tüm vakitlerini cok güzel bir sekilde anlatiyor,

Vaktin rahmine sabahin nutfesi düstü az önce. Gecenin topraginda sakli isiktan tohumlar baslarini uzatiyor.

Hatirla ki, unutulmusunun topraginda Rabbin seni unutmadi. Rabbin seni sahipsiz de brakmadi.

Rabbini herkesin O'nu unuttugu anda ananlardan ol. Haydi kalk! Kalk ve miracina eslik et En Sevgilinin[asm].

agla

......................................................................................................................

Ögle Namazi Vakit ögle. Gün ortasi. Dünya telasindasin. Isler yogun. Yarim kalmis nekadar is var!
Sanki sensiz yürümüyor hiçbir sey. Sanki sen olmasan isler hep yarimm kalacak, belki hiç baslamayacak.

Ötelerde bir insan son nefesini vermekte sessizce.. Bir bebek ilk kez gülümsemekte annesine...

Vakit ögle... O kadar gürültü var ki ortalikta.. Kalbinin sesini duyamiyorsun bile.
Ruhunun sonsuza uzanan emellerine kör olmak üzeresin. Telaslarin arasindan siyril, ruhuna yer ayir.
Ebedî sükûnete hazirla kendini. Kalbini sonsuzluga bitistir. Alnini secdeye degdir.
Simdi ögle namazi vakti!
agla

..............................................................................................................................

Ikindi Namazi Vakit ikindi. Gün ihtiyarladi. Günes solgun rengini birakiyor güller üstüne.
Zaman irmagi ikindinin caglayanindan dökülüyor simdi. Ayriligi söylüyor hece hece.

Hatirla ki, sen de bir ömrün ikindisine yürüyorsun. Tenin soluyor. Gözlerinin feri çekiliyor.
Yüzünü bu dünyadan çevirmeye hazirliyorsun. Öbür kiyisindasin artik hayat nehrinin.

Simdi ikindi vakti. Secdeye koy alnini. Egil Zamanin Sahibinin önünde. O'na konus; DUAlarini fisilda.
agla

Aksam Namazi Vakit aksam. Gün ölmek üzere. Günes isiklarini topluyor esyanin üzerinden.

Hatirla ki, senin de aksamin olacak bir gün. Ömrünün isiklari solacak. Hayatinin perdesi çekilecek.

Herkesin senden uzaklasacagi ölüm anini hatirla ki, sen de simdi herkesten ve her seyden uzaklasip Rabbine yanasasin.
Herkesin unuttugu yerde seni bir O hatirlayacak. Hatirini yalniz O bilecek. Sen de O'nu an simdi.
agla

Yatsi Namazi Vakit Yatsi. Gün çoktan öldü. Günes isiklarini topladi. Gece hükmediyor âleme.
Günesin saltanati bitti. Isiklar tükendi ufuklarda. Renkler ellerini çekti esyadan.

Hatirla ki, Sen de unutusun kara gecesine yuvarlanacaksin. Bir adin kalacak geriye.

Simdi gece.. Sabaha çok var. Isik uzaklarda. Yoklugun gecesinde, adin bile unutulmusken,
kimden meded umarsin sor kendine? Kim Sana hayat vermisse, kurumus kemikleri toplayip dirilten de O elbette.

Söyle kendine. Söyle kendine ki, çoklarinin Seni unuttugu bu gece, Sen de herkesi unut,
O'nu hatirla. Söyle kendine ki, coklarinin isiklara kanip sahte renklerin kuyularina daldigi bu gece,

Senai Demirci

Allah razi olsun abla cok onemli bir konu aslinda...
ben suan musait degilim..yorumum kisa olacak..

belki birazdan yorum yaparim.. selametle kalin..
Ekleme Tarihi: 08.08.2006 - 17:00
Bu mesajı bildir   ay_i$igi üyenin diğer mesajları ay_i$igi`in Profili ay_i$igi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SONUMUDUMUZ su an offline SONUMUDUMUZ  
Themenicon   

151 Mesaj -

En Son On: 20.05.2007 - 15:38
"...Ne kadar çok vazgeçilmezin var! Ne kadar vazgeçilmezsin!

Ötelerde bir insan son nefesini vermekte sessizce.. Bir bebek ilk kez gülümsemekte annesine... "

Allah Razı Olsun hepinizden.
Ya Rabbim! dünyevi meşguliyete malub olmaktan ahiretimi unutmaktan sana sığınırım. sen bizleri koru...
amin ağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 08.08.2006 - 19:41
Bu mesajı bildir   SONUMUDUMUZ üyenin diğer mesajları SONUMUDUMUZ`in Profili SONUMUDUMUZ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
RE:

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Alıntı
Orijınalı SONUMUDUMUZ
Ya Rabbim! dünyevi meşguliyete malub olmaktan ahiretimi unutmaktan sana sığınırım. sen bizleri koru...
amin ağlarağlarağlar

NE GÜZEL BİR DUA....
SADECE KALPTEN BİR AMİN...!gül
Ekleme Tarihi: 08.08.2006 - 19:45
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
.....DÖKÜLÜR CÜMLE GÜNAHLAR.....

Dökülür bedenden cümle günahlar...
Namaz için abdest aldığın zaman...
İki melek iki yanında durur...
Sabah Namazını kıldığın zaman...

Dahi namazı terketme sakın...
İster isen de imanın bütün...
Hak kulum der sana, Resul Ümmetim...
Öğle Namazını kıldığın zaman...

Gökten yere iner, bütün melekler...
Meleklere müştak olur felekler...
Kabul olur onda bütün dilekler...
İkindi Namazını kıldığın zaman...

Cennet bahçesini Hak kendi bezer...
Şad olur mü'minler içinde gezer...
Kiramen katibin sevabın yazar...
Akşam Namazını kıldığın zaman...

Bu Namazdır mü'minlerin burağı...
Hak teala yakın eder ırağı...
Cenneti ala olur anın durağı...
Yatsı Namazını kıldığın zaman...

Ecel yastığına koyunca başın...
Dökülür gözünden kan ile yaşın...
İman Kur'an olur verdiğin yoldaşın...
Azrail'e canın verdiğin zaman...

gül Allah Razı Olsun gül

gül

SAYGI,SEVGİ,SELAM ve DUA İLE.....
Ekleme Tarihi: 08.08.2006 - 20:14
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42

VesSelam gül
Ekleme Tarihi: 08.08.2006 - 20:34
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

ALLAH razi olsun Canim Kardeslerim..

Bu yaziyi ara sira okumanizi tavsiye ederim,
kalpteki pasi siliyor..ağlar

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 11:04
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Ah namaz namaz namaz...duvar duvar duvar

Nasıl hakkıyla eda edicez namazı NASILLL???

Mendilli Mendilli

ALLAH'ım lütfen bizleri huşu ile namaz kılabilen kullarından eyle...

LÜTFEN ALLAH'ım LÜTFEN...
Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 11:20
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  

595 Mesaj -

En Son On: 13.01.2009 - 16:02
ALLAH (c.c) razi olsun bu faydali paylasimin icin,

gülNAMAZ olmassa OLMAZ gül

Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 12:03
Bu mesajı bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diğer mesajları ~YaZGuLu~`in Profili ~YaZGuLu~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
melek75 su an offline melek75  

8 Mesaj

En Son On: 04.11.2006 - 14:38
COK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN
Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 12:45
Bu mesajı bildir   melek75 üyenin diğer mesajları melek75`in Profili zum Anfang der Seite
kofi su an offline kofi  

291 Mesaj -

En Son On: 23.03.2009 - 19:17
DERINsular böyle bi konu actiginiz icin tskler..Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 11:49
Bu mesajı bildir   kofi üyenin diğer mesajları kofi`in Profili kofi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DERiNsular su an offline DERiNsular  

171 Mesaj -

En Son On: 05.02.2007 - 15:32
kofi kardeşim bu konuyu benden önce yeşil kubbem kardeşimiz açmış.

yinede ,

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 13:03
Bu mesajı bildir   DERiNsular üyenin diğer mesajları DERiNsular`in Profili DERiNsular Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
(-Vefalim-) su an offline (-Vefalim-)  

142 Mesaj -

En Son On: 09.04.2007 - 18:12
ESSELAMÜN ALEYKÜM CAN ABLAM NE GÜZEL BIR KONU ZATEN NAMAZIN ICINDE GECTIGI HANGI KONU GÜZEL OLMAZ BILMIYORUM BEN:
PEYGAMBER EFENDIMIZ BUYURDUKI (EVINIZI KILISE GIBI EYLEMEYINIZ!NAMAUZ ILE ZINETLEYINIZ)ve yine buyurduki (HER KIM SABAH NAMAZININ SÜNNETINI EVINDE KILSA BENIM CAMI´IMDE KILMAKTAN EFDALDIR)
EGER VÜCUDUN NAMAZDA KALBIN BASKA YERDE OLURSA O NAMAZ HAKIKI NAMAZ DEGILDIR BÖYLE OLUNCA YANI BÖYLE BIR HAL ILE KARSILASINCA (La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim)DE ONDAN SONRA NAMAZA BASLA BÖYLECE NEMAZA HEM KALBINLE HEM VÜCUDUNLA BASLAMIS OLURSUN:
(EY KUL ETME DÜNYA NAZI;KIL NAMAZI;SONRA KILARIZ DIYENIN DÜN KILDIK NAMAZINI):(ağlarağlarağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 13:26
Bu mesajı bildir   (-Vefalim-) üyenin diğer mesajları (-Vefalim-)`in Profili zum Anfang der Seite
Sacide su an offline Sacide  

131 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:36
......gül......
Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 09:14
Bu mesajı bildir   Sacide üyenin diğer mesajları Sacide`in Profili Sacide Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  

815 Mesaj -

En Son On: 01.05.2007 - 13:41
Yesilkubbem ablamgül agla

ALLAH C.C.RAZİ OLSUN İNŞALLAH SİZDEN.. agla

ÇOK GÜZEL BİR YAZIYLA ANLATMIŞSINIZ NAMAZIN ÖNEMİNİ...

gülgülgül...

Selam ve dua ile.. agla agla agla

Ekleme Tarihi: 05.03.2007 - 18:06
Bu mesajı bildir   EHL-I HAK üyenin diğer mesajları EHL-I HAK`in Profili EHL-I HAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nur_yolu su an offline nur_yolu  

4 Mesaj

En Son On: 26.09.2007 - 17:33
Allah razı olsun kardeşim.
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 11:37
Bu mesajı bildir   nur_yolu üyenin diğer mesajları nur_yolu`in Profili nur_yolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

137 Mesaj -

ben birşey söylemek istiyorum yeşil kubbem, utanıyorum,sniper, fosaloğlu,sonumudumuz ve daha adını şuan aklıma getiremediğim abim ve ablalarımı göremiyorum bir zamanlar onların yazılarını okumaktan zevk alırdım şu an neden yoklar bilmiyorum ama şahsen yokluklarını hissediyorum ravda.netten ricam bütün üyelere özelliklede bu saydığım kardeşlerimize bir hatırlatma maili atmaları ben özel mesaj denedim atamıyorum galiba bir sorun var... gerçekten çok özledim..telaşlı Mendilli

Bu mesaj 1 kez ve en son muhammed ümmeti tarafından 25.08.2007 - 20:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 20:00
Mehmet su an offline Mehmet  
RE:

32 Mesaj -

En Son On: 02.05.2020 - 11:23
DEĞERLİ KARDEŞİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. ÇOK GÜZEL BİR KONU NAMAZÇOK BÜYÜK BİR BORÇTUR. NAMAZ CENNETİN ANAHTARIDIR. NAMAZ İNSANLARI BÜYÜK BELALARDAN VE FELAKETLERDEN KORUR.Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 25.08.2007 - 20:28
Bu mesajı bildir   Mehmet üyenin diğer mesajları Mehmet`in Profili Mehmet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhammed Ümmeti Kardesime..

7 Mesaj

Amin, ALLAH cümlemizden razi olsun.. Bu ekledigim konuyu, Dost Tv'de her dinledigimde gözlerim yasla dolur..ağlar

Alıntı
Orijınalı muhammed ümmeti

ben birşey söylemek istiyorum yeşil kubbem, utanıyorum,sniper, fosaloğlu,sonumudumuz ve daha adını şuan aklıma getiremediğim abim ve ablalarımı göremiyorum bir zamanlar onların yazılarını okumaktan zevk alırdım şu an neden yoklar bilmiyorum ama şahsen yokluklarını hissediyorum ravda.netten ricam bütün üyelere özelliklede bu saydığım kardeşlerimize bir hatırlatma maili atmaları ben özel mesaj denedim atamıyorum galiba bir sorun var... gerçekten çok özledim..telaşlı Mendilli

Es-Selamu Aleykum..

Can Kardesim, sorun cevapsiz kalmasin diye burdan yaziyorum..
Tesadüfen bisey arirken bu yazini okudum..ağlar

Ben cok yogunum ve nete pek girmiyorum..
Diger Kardeslerime selamlarini ileticem InsaALLAH..

DUA ile.. gül
Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 01:25

137 Mesaj -

sağolasın yeşilkubbem sizleri görmek çok güzel göz kırpma
Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 10:36
remzi_ali_88 su an offline remzi_ali_88  

21 Mesaj -

En Son On: 15.11.2007 - 21:18
Müminim diyen insan hiç namazdan kacar mı?
Görmüşken bunca ihsan küfre kapı açar mı???
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 21:22
Bu mesajı bildir   remzi_ali_88 üyenin diğer mesajları remzi_ali_88`in Profili remzi_ali_88 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
seher gülü su an offline seher gülü  

112 Mesaj -

En Son On: 31.03.2011 - 14:55
allah razı olsun rabbim ne muradın varsa versin kardeşim ne güzel anlatmışsın
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 22:58
Bu mesajı bildir   seher gülü üyenin diğer mesajları seher gülü`in Profili seher gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
seher gülü su an offline seher gülü  

112 Mesaj -

En Son On: 31.03.2011 - 14:55
NİMETLERİN EN İYİSİ ÇALIŞARAK KAZANILAN ARKADAŞLARIN EN İYİSİ ALLAHI HATIRLATANDIRR

HER DERDE DEVA BULUNUR LAKİNAHLAKSIZLIK İLLETİNİ İYİ EDECEK BİR İLAÇ YOKDUR
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 23:14
Bu mesajı bildir   seher gülü üyenin diğer mesajları seher gülü`in Profili seher gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
refya su an offline refya  
RE:

29 Mesaj -

En Son On: 11.09.2009 - 12:29
Alıntı
Orijınalı nur_yolu

Allah razı olsun kardeşim.

Ekleme Tarihi: 03.11.2007 - 16:27
Bu mesajı bildir   refya üyenin diğer mesajları refya`in Profili refya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  
RE: NAMAZ NEDİR?

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Alıntı
Orijınalı utaniyorum

ALLAH KAVUŞMAK BACİM...
NE GÜZEL KONU AÇMIŞSIN.
Bende bir ekleme yapayım inş.
efendimiz S.A.V. miractan dönüşünde namazı anlatıyordu.
Ashab dinledi ve dediler ki:demek Rabbimiz günde 5 vakit bizimle buluşmak mı istiyor ne mutlu bize.ve hepsi birbirlerine sarılmaya başladılar sevinçle. tebrikleştiler heyecanla.bir müjdeydi bu.
Bayram sabahı gibi gönülleri mutlulukla doldu.
Bugün bizler namazı kılarken,borcumu ödedim.yükümü indirdim.vazifemi yaptım,üstümden yıktım gibi cümlelerle ifade ediyoruz namazımızı.
Namazlarımızı bu duygularla kılabilme temennilerimle.....
UTANIYORUM......
gül

Ekleme Tarihi: 06.11.2007 - 01:01
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
misem su an offline misem  
RE: RE: NAMAZI anlatan,kalpleri yakan ve titreten bir YAZI.. LÜTFEN okuyun..

22 Mesaj -

En Son On: 03.03.2008 - 18:40
Alıntı
Orijınalı ay_i$igi

Alıntı

agla

Simdi ögle namazi vakti!
agla

agla

agla

Senai Demirci

Allah razi olsun abla cok onemli bir konu aslinda...
ben suan musait degilim..yorumum kisa olacak..

belki birazdan yorum yaparim.. selametle kalin..

agla
Ekleme Tarihi: 06.11.2007 - 11:19
Bu mesajı bildir   misem üyenin diğer mesajları misem`in Profili misem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
misem su an offline misem  

22 Mesaj -

En Son On: 03.03.2008 - 18:40
ALLAH RAZI OLSUN ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOK BEGENDİM RABBİM İŞAALLAH NASİP EDER CÜMLEMİZE.

Uçurumun kenarındayım Hızır
Bir dilber kalesinin burcunda
Vazgeçilmez belaya nazır
Topuklarım boşluğun avcunda
Derin yar adımı çağırır
Kaldım parmaklarımın ucunda
Bir gamzelik rüzgar yetecek
Ha itti beni, ha itecek
Uçurumun kenanndayım Hızır

Divan hazır
Ferman hazır
Kurban hazır
Güzelliğin zulme çaldığı sınır
Başım döner, beynim bulanır
El etmez
Gel etmez
Gözleri bir ret, bir davet
Gülce uzak uzak dolanır
Mecaz değil
Maraz değil
Gülce semavi bir afet

Gülce bir beyaz sihir
Canıma bedel bir haz
Nar ve nurdan bir zehir
Gülce Araf`ta infaz
Bir tek bakışıyla suyum ısınır
Güzelliğin zulme çaldığı sınır
Uçurumun kenanndayım Hızır

Ben fakir
En hakir
Bin taksir
Cahil cesaretimi alem tanır
Ateşten
Kalleşten
Mızrakla gürzden
Dabbetülarzdan
Deccal`dan, yedi düvelden
Korku nedir bilmeyen ben
Tir tir titriyorum Gülce`den
Ödüm patlıyor Gülce`ye bakmaktan
Nutkum tutuluyor, ürperiyorum
Saniyeler gözlerimde birer can
Her saniyede bir can veriyorum
Güle Güle Allah Razı Olsun Mükemmel
Ekleme Tarihi: 06.11.2007 - 11:22
Bu mesajı bildir   misem üyenin diğer mesajları misem`in Profili misem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kadereye su an offline kadereye  

32 Mesaj -

En Son On: 21.12.2007 - 12:35
bunu biliyordum
DOST TV de ankaradaki namaz vakitlerinde çıkıyor her gün göz kırpma

yinede allah razı olsun göz kırpma Güle Güle
Ekleme Tarihi: 01.12.2007 - 19:34
Bu mesajı bildir   kadereye üyenin diğer mesajları kadereye`in Profili kadereye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sancaktarbey su an offline sancaktarbey  

1 Mesaj

En Son On: 12.04.2008 - 00:47
Allah (C.C) razı olsun kardeşler . Allah kendisinin ve sevdiği kullarının şefaatini ve himmetini üzerimizden eksik etmesin . Birbirimize sürekli dua edelim inşaallah
Ekleme Tarihi: 02.12.2007 - 01:58
Bu mesajı bildir   sancaktarbey üyenin diğer mesajları sancaktarbey`in Profili sancaktarbey Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KAHRAMAN34 su an offline KAHRAMAN34  

59 Mesaj -

En Son On: 13.09.2009 - 09:17

Ekleme Tarihi: 13.09.2009 - 07:41
Bu mesajı bildir   KAHRAMAN34 üyenin diğer mesajları KAHRAMAN34`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 508 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
BeSMeLe (39), serkan_aktas (45), karaahmetoglu (65), ademozdamar (54), levent (49), uhud38 (53), benfurkan (65), anemonia (43), tugrulsuratli (51), ali sungur (50), Adem71 (53), seyda59 (55), cetinceli (47), yenimemoli (44), fbetulk (43), hani5 (31), MileynSeleme (49), zehraygtster (33), halil ibrahim (59), mzeki (52), metinmaltas (79), Sefer1 (55), rabiaemin2 (39), Meftun (38), mkaya970 (54), islamin_gulu (37), mustafatunç (57), ali bostan (60), Kar_Tanesi_ (35), s7e7v7e7n (39), 00571 (41), Toyanc (50), volkan42 (54), frost_35 (42), gurbetci71 (57), salebe25 (44), barbarosum (49), gulcan (37), ocean82 (42), kalemdar (48), NURUNALANUR (52), SeYh_S@MiL (40), Hilal-Nisa (37), m.zeki (52), ToZ-PeMBe (37), ugurlar (37), yasemin330 (39), Iklama88 (36), mehmetkaya2005 (38), fatihuslu1985 (39), ebuzer21 (60), uduh_72 (43), NuRCaN (35), naz_angel (39), hakan125 (49), 23041987 (37), Derya A (37), delice (48), H.Gultekin (19), EsiLa_68 (35), ankebut06 (47), alzen (48), derici_001 (69), hamdi ulay resu.. (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62121 saniyede açıldı