ivermektine chloroquine fluvoxamine kaletra kamagra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » HER İNSAN ÖLECEK YASTADIR

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
gullere_vurgun01 su an offline gullere_vurgun01  
HER İNSAN ÖLECEK YASTADIR

11 Mesaj -

En Son On: 06.07.2006 - 12:59
Cinsiyeti: Erkek 
Güzel bir sey yap kardesim. Dünyaya kirk kerre gelinmez. Madem yasiyorsun, sihhatli nefesler aliyorsun... Bir sey yap.
Bir sey yap... Güzel olsun.
Çok mu zor?
O vakit güzel bir sey söyle.
Dilin mi dönmüyor?
Güzel bir sey gör.
Veya:
Güzel bir sey yaz.
Beceremez misin? Öyleyse,
Güzel bir seye basla.
"""
Herkesin üstesinden gelecegi bir sey mutlaka olmali. O gayretten uzak duramayiz. Vakit geçiyor. Vaktin geçisi ömrün besinci vitese takili oldugunu gösterir, unutma.
Zafer Dergisi'nde beynimi sarsan bir cümle okudum. Üç gün mü, bes gün mü önceydi kestiremem. Ama okudum. Ama sasirdim, cümleyi bir türlü unutamadim. Söyle diyordu:
"HER INSAN ÖLECEK YASTADIR"
Buyurun, biraz da sizler sarsilin.
"""
Bu müthis; dag duruslu, dev dürtüslü cümlenin deyicisi Cüneyd Suavi... Ahh Cüneyd, simdi yerlerdeyim. Yikilmaz sandigim sabrimi, dirâyetimi, zihnimi yerlerde ariyorum.
Döküldüm.
Demek öyle ha?
Her insan ölecek yasta...
Bir de kalkar savasiriz. Kavgalasir, kuyular kazariz.
Az sonra ölecek olan bizler... Ne kadar da cahiliz.
"""
Bu cümleyi gördükten sonra içimde "Büyük Patlama"yi duydum. Edecek iki çift sözüm olmaliydi.
Insanlara, insanliga bir seyler demeliydim. Sonunda ard arda ve simsek hiziyle bagirdim. Beynimden yüregime dogru bir haykiristi bu. Yüregimden dalga dalga cevaplar yetisti:
Bir sey yap.
Zor ise:
Bir sey söyle.
Beceremiyorsan:
Bir seyler gör.
Birseyler yaz.
O da mi güç?
Bir seylere basla.
Ama hep güzel seyler olsun.
"""
Çünkü:
"HER INSAN ÖLECEK YASTA"
Geç kalmayasin!
"""
Koca Mimar Sinan... yapmis da gitmis.
Yunus Emrem... söylemis de gitmis.
Seyh Edebali... görmüs de gitmis.
Fuzulî, Nedim, Seyh Galip... yazmis da gitmis.
Nene Hatun, Sütçü Imam, Antepli Sahin... baslamis da gitmis.
"""
Kimse kimseden eksikli degil.
Büyük degil, küçük degil, farkli hiç degil. Düsünebilen kisinin, üstesinden gelecegi görevler mutlaka vardir.
Tekrarliyorum:
Güzel bir sey yap,
Güzel bir sey söyle,
Güzel bir sey gör,
Güzel bir sey yaz, veya
Güzel bir seye basla.
"""
Geç kaliyorsun... geç. Cüneyd durmadan sesleniyor baksaniza:
"Her insan ölecek yastadir
Ekleme Tarihi: 09.05.2006 - 19:17
Bu mesajı bildir   gullere_vurgun01 üyenin diğer mesajları gullere_vurgun01`in Profili gullere_vurgun01 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
Cinsiyeti: ----- 
Ölümmmm ahhh hangimizin aklina geliyor? Hep kacariz o düsünceden!!

Ne uzun emeller pesindeyiz ne hayallerimiz var hangileri gerceklesir neler yarim kalir...
Cok genc bir arkadasimi bu ramazanda kaybettik daha gencecik di yüzüne bakdiginda ne hastalik ibaresi nede ölümü yakin getirebiliyorduk.
Sunu demis ölmeden bir kac gün önce "iyi olmak istiyorum ölmek istemiyorum daha kizlara hic bir is ögretemedim"....
Ne aciki elinde degildi ölmemek kaldi hayalleri yarim....
Ekleme Tarihi: 06.01.2010 - 21:08
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dai su an offline Dai  
ölmeden önce ölmek gerek

922 Mesaj -

En Son On: 13.09.2010 - 00:07
Cinsiyeti: Erkek 

"Aksama erdinmi, sabahi bekleme,
sabaha erdinmi aksami bekleme.
Saglikli oldugun sirada hastalik halin için hazirlik yap.
Hayatta iken de ölüm için hazirlik yap."

Buhârî, Rikak 2; Tirmizî, Zühd 25, (2334)
Ekleme Tarihi: 07.01.2010 - 01:13
Bu mesajı bildir   Dai üyenin diğer mesajları Dai`in Profili Dai Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 381 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
geeflowx (39), ayseDK91 (33), umit09 (53), zehra25 (44), akutisarizar (47), merca (45), Melek_87 (37), Ehl-i Sunnet (42), lider42 (48), Mukim (55), Gizem_Perdesi (37), gök_börü (46), vuslat94 (37), srf (42), m_emin (51), mustafa508 (37), EBRAR-NESIBE (44), ahmerium (50), c gul (40), asumansule (38), adalý (51), recep_ (38), YanaYana (36), Selime (38), AllahuAkbar (40), esses (31), faruksabri (35), sevde8838 (36), süleyman555 (41), Seheryildizi (33), pech45 (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.51819 saniyede açıldı