generique stromectol hydroxychloroquine generique stromectol generique rhinocortchloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » başörtüsü

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
başörtüsü

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Cinsiyeti: Bayan 
selamun aleykum ben bütün müslüman kardeşlerimizi duaya davet etmek istiyorum malumunuz bendeki sıkıntı bir çoğumuzda var benim imam hatipte okuyan kızım var çok şükür şu an derslere başörtülü girebiliyorlar fakat seneye milli güvenlik dersi var ve orada açmak zorunlulukları varmış kızım açmam diyor ve bende kızıma katılıyorum derslere girmeyeceğini söylüyor tabiiki tek benim kızım değil orada yüzlerce kızımız aynı şeyi söylüyor ne olur bu çocuklarımız için dua edelim benim gibi bir çok anne var hepimizin içi yanıyor geçen sene kızımı lgs sınavı için sınav yerine götürdüğümüzde kapıdaki görevli başını açmasını istediğinde ben üzüntüden bayılacak hale geldim yani din kardeşlerim ciğerimde hiç böyle acı duymamıştım o anı hala hatırladıkça içim acıyor allah rızası için ümmeti muhammedden dua istiyorum çünkü bizim bizden başka dostumuz yok allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selametle kalın
Ekleme Tarihi: 25.04.2006 - 13:54
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
*satukbugra* su an offline *satukbugra*  
başörtüsü

3 Mesaj

En Son On: 25.04.2006 - 14:25
Cinsiyeti: ----- 
arkadaşlar bence başörtüsünü bu kadar sorun etmeyin
tabiki Allah'ın emridir. ancak devletin başını bu şekilde ağrıtmayın ki evlerimizde namazlarımızı kılmaya devam edelim
evlerinizd ebaşalrınızı örtmeye devam edin
korkarım bazı çıkarcıların arkasından gittikçe ki o0nlar başörtüsü sorununu çözeceğiz dediler 4 yıla girdiler bir haşlt ettikleri yok
ve onun görüşündekiler yüzünden imam hatipler kapatılıyor
benim bildiğim müslüman uyanık olur
amam içinizde öleleri var ki nato mermer nato kafa
vesselam...
Ekleme Tarihi: 25.04.2006 - 14:10
Bu mesajı bildir   *satukbugra* üyenin diğer mesajları *satukbugra*`in Profili *satukbugra* Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
CEVAP

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Cinsiyeti: Bayan 
selamun aleykum satukbugraya allahın selameti üzerinize olsun yaaaaaaaaaa ben sizi anlamıyorum yada siz islamı yeterince anlamamışsınız yapmayın allah aşkına hem namaz kılılıyorsunuz hemde allahın emri olan başörtüsünü hafife alıyorsunuz allahın emirlerini inkar eden dinden çıkar maazallah bu nedir bu konulara cevap verecek kimse yokmu bu sitede ARKADAŞLAR LÜTFEN BU KONUYLA İLGİLENELİM ALLAH BAŞÖRTÜSÜNÜ EVDE TAKMAK İÇİNMİ EMİR ETMİŞ VALLA BEN DEMİYORUM SATUKBUGRA SÖYLÜYOR Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle ÖNEMLİ BUNU OKUYUN DİKKATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
Ekleme Tarihi: 25.04.2006 - 14:38
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aphelosdam su an offline aphelosdam  
İMAN İNKİŞAF ETTİKÇE KENDİSİNİ GÖSTERİR

6 Mesaj

En Son On: 10.08.2006 - 18:08
Cinsiyeti: Erkek 
ZAMAN? ahirzaman. insanlar gaflet uykusunda ve bilmeden konusuyorlar. kimse alınmasın. ama islamı muhafaza etmemiz lazım . bu nedenle islamı heryerde herzaman yasamamiz lazım.
bazı hususları bildirmek isterim.
1. AHİRZAMANDA FETVA VERENLER COK OLACAKTIR. VE BUNLARIN COGU CEHENNEMDE YANACAKTIR. hadis i şerif
bunu dikkate alarak konusmalıyız.
2. KİM Kİ AHİRZAMANDA BENİM SÜNNET İ SENİYYEMİ MUHAFAZA EDERSE ONUN ÜZERİNE SEFEATİM SARTTIR.hadis i serif
degil farz olan basörtüsünü , belki binlerce sünneti yerine getirmemiz lazım
3.nicin basörtüsü deseniz.-cok uzun- su an yazacak zamanım yok. bediüzzaman in TESETTÜR RİSALESİ (24.LEMA) yı okumanızı tavsiye ederim.tüm sorularınızın cevabı orda var.
4.devlet millet icin degil biz ALLAH için yasıyoruz.yarın münker ve nekir MEN RABBUKE? diye sordugunda devlete millete degil .ALLAH a hesap verecegiz. ona hazır olmamiz lazım.
5. ortalıkta dolasan kendini bilmez soyunmus yarı cıplak karılar gibi olalım yani? olmaz . benim bacima hiç bir göz temas edemez. anlıyor musunuz. bu ya benim. ya da benim bacim. onlar namuslarını muhafaza ettikleri gibi İSLAM ın dahi serefini koruyorlar. onlara örtünü cikar demek en büyük ahmaklıktır. inanın devletimiz ve milletimizin yükselmesi İSLAMİYET e ne kadar sahip cikmamıza baglıdır.
6.zaman avrupa gerzeklerini taklit etme zamanı degil. biz müslümanız. ne olursa olsun islamiyeti yasayacağiz. degil basörtüsü gibi kutsi bir vazifeyi belki PEYGAMBER (ASM)ın en ufak sünnetini terketmiyecegiz.
7.zaman kaideleri degiştiremez . İSLAM in her hükmü her zaman gecerlidir.

genis ve daha net cevap icin BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ RİSALE İ NUR KÜLLİYATINA MÜRAACAT ediniz.

yanlıs ve hatam varsa affı icin ALLAH a niyaz ederim .tevbelerimizin kabulünü can u gönülden iserim..
Ekleme Tarihi: 25.04.2006 - 15:18
Bu mesajı bildir   aphelosdam üyenin diğer mesajları aphelosdam`in Profili aphelosdam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sehidan su an offline sehidan  
"M. Fethullah Gülen" diyor ki..!

44 Mesaj -

En Son On: 11.02.2007 - 00:59
Cinsiyeti: Erkek 
"Kadınların başlarını örtmesi iman meselesi ölçüsünde önem arzetmez. Allah'a karşı kulluk, umumi manada kulluk ölçüsünde önem arzetmez bunlar. Teferruata ait meseledir. ... Temel meseleler varken, teferruatla (furuatla) uğraşılmamalı." diyor. (Bkz. Hürriyet, 23-28 Ocak 1995; Sabah, 23-30 Ocak 1995 tarihli röportajlar)

Allah-u Teâlâ bunların içyüzünü şöyle vasıflandırıyor:

"Hevâ ve hevesini ilâh edinen, Allah';ın bile bile saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürlediği, gözünün üstüne perde çektiği kimseyi gördün mü? Onu Allah'tan başka kim doğru yola eriştirebilir? Hâlâ ibret almayacak mısınız" (Câsiye: 23)

Görülüyor ki sapanların ve nefsine tapanların Allah-u Teâlâ gerçekten kalplerini mühürlemiştir ve onlar böylece gizli şirke sapmışlardır.

Bunlar müslümanlık için çok büyük tehlikedir.

Zira Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif'lerinde:

"Ümmetim için saptırıcı imamlardan korkarım" buyurmuştur. (Müslim)

Hazret-i Ömer -radiyallahu anh- Ashâb-ı kiramdan İbn-i Hudayr -radiyallahu anh-a :
"İslâmı yıkacak olan şeyleri biliyor musun" diye sorunca, o da:
"Hayır" cevabını verdi.
Bunun üzerine Hazret-i Ömer -radiyallahu anh- "İslâm'ı yıkacak olan şeyler, ilmin ortadan kalkması, münafıkların Kur-an üzerinde cedelleşmeleri ve saptırıcı imamların hükümleridir" buyurdular. (Darimi-Sünen, Katade: 22)

Öyle azdılar ki, İslâm dininin bütün yasaklarını çiğnediler. Kendi kurdukları dinlerinin icraatlarını yapmaya başladılar. Dini dünyaya âlet ettiler. Din-i İslâm'da büyük bir bölücülük yarası açtılar.

Allah-u Teâlâ'nın kesin emri olan tesettürü hafife alıp inkâr ettiler. Halbuki tesettürü inkâr küfürdür.

Allah-u Teâlâ din-i İslâm'da tesettürü kesin şart koymuş, farz kılmış ve Âyet-i kerime'sinde şöyle buyurmuştur:

"Resul'üm! Mümin kadınlara da söyle. Gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını namuslarını korusunlar. Ziynet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnâdır. Başörtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler" (Nur: 31)

Allah-u Teâlâ, mümine hanımların şereflerinin muhafazası için tesettüre riâyet etmekle mükellef olduklarını beyan etmek üzere Âyet-i kerime'sinde şöyle buyurmuştur:

"Resul'üm! Zevcelerine, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. Zaruri bir ihtiyaçları olup dışarı çıkmak istedikleri zaman, dış elbiselerini üzerlerine giysinler" (Ahzâb: 59)

"Cilbab;, kadınların elbiselerinin üstüne giydikleri, kadını tepeden tırnağa örten her çeşit büyük örtüdür.

Ümmü Seleme -radiyallahu anhâ- Vâlidemiz buyururlar ki:

"Ahzâb sûresinin "Dış elbiselerini üzerlerine giysinler" âyeti nâzil olunca, Ensâr hanımları dışarı çıktılar. Giydikleri örtülerden dolayı sanki başlarının üzerinde siyah kargalar vardı" (Ebu Dâvud: 4101)

Âyet-i kerime'nin devamında şöyle buyuruluyor:

"Bu onların ahlâksız kadınlardan olmadıklarının bilinmesi ve incitilmemesi için daha elverişlidir. Allah çok bağışlayandır, merhamet edendir" (Ahzâb: 59)

Tesettürü emreden hicab Âyet-i kerime'leri inmeden önce müslüman kadınlar başörtülerini omuzları arasından salıverirlerdi. Bu yüzden saçlarının bir kısmı, kulakları, boyun ve gerdanları açık kalırdı.

Tesettür emri geldiğinde, hiçbir kadın kalmayıp başlarından aşağı hemen örtündüler. Bu emr-i şerif zaten fıtratlarına da uygundu.

Hazret-i Âişe -radiyallahu anhâ- Vâlidemiz buyururlar ki:

"Allah-u Teâlâ Mekke'den Medine'ye hicret eden muhâcir kadınların iyiliğini versin. "Başörtülerini yakalarının üstüne koyup örtsünler" Âyet-i kerime'si indiği zaman, entarilerinin eteklerini keserek başlarını örttüler"aglaBuhârî)

Örtünmeyi, setri hafife alan ve inkâr edenlere ise, yine Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şeriflerinde cevap veriyorlar:

Bir gün Hazret-i Âişe -radiyallahu anhâ- Vâlidemiz'in kız kardeşi Esmâ -radiyallahu anhâ- üzerinde ince ve şeffaf bir elbise olduğu halde, kendisini ziyarete gelmişti. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz ondan yüzünü ters istikamete çevirerek:

"Ey Esmâ! Büluğ çağına ermiş bir genç kızın, yüz ve ellerinin dışında hiçbir yerinin görünmesi doğru değildir" buyurdu ve yüzü ile ellerini işaret etti. (Ebu Dâvud: 4104)

Tesettür hakkında emr-i ilâhî bu olduğu halde, ilâh edindikleri adam "Tesettür teferruattır"sözünü hangi kaynaktan aldı?

O bu sözü ile bu Âyet-i kerime'yi inkâr etti ve alenen küfrünü ilân etti. Bu böyle değil midir?

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde bunlar hakkında:

"Onlar her türlü Âyeti görseler yine de inanmazlar." buyuruyor. (En-âm: 25)

Bu gibi kimselerin dinden çıktıktan sonra, bir daha dine dönemeyeceklerini haber veren Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif'lerinde buyururlar ki:

"Şüphesiz ki benden sonra ümmetimden bir zümre gelecektir. Onlar Kur-an okuyacaklar, fakat Kur-an'ın feyzi onların boğazlarından öteye geçmeyecektir. (Yalnız dilde kalacaktır.) Nitekim onlar okun avı delip geçtiği gibi dinden çıkacaklar, bir daha da ona dönemeyeceklerdir. İşte bütün insanların ve hayvanların en kötüsü bunlardır" (Müslim: 1067)

Onun içindir ki o hitâb-ı kerim'in ilâhi hükümlerinden istifade edip istikamete yönelemiyorlar:

"Sen onları hidayete çağırsan da aslâ hidayete gelmezler" (Kehf: 57)

Allah-u Teâlâ emir ve hükümlerini koymuş, onu yasaklarıyla sınırlamıştır:

"Bu hükümler Allah'ın hudutlarıdır. Kim Allah'ın hudutlarını aşarsa kendisine yazık etmiş olur" (Talâk: 1)

Allah-u Teâlâ, "Kim bu hudutları aşarsa kendisine yazık etmiş olur" buyuruyorken, "Tesettür teferruattır" ya da "İman meselesi değildir" demek açıkça bu hudutları aşmak demektir. Bu Âyet-i kerime'leri inkâr etmek demektir.

"Doğrusu birçokları bilmeden hevâ ve heveslerine uyarak halkı şaşırtıyorlar" (En-âm: 119)

Âyet-i kerime'lere ve Allah-u Teâlâ'nın hükümlerine ters konuştuğu için nefis arzusunu ilâh edinmiş, şirke düşmüştür.

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde:

"Resul'üm! Gördün mü o nefis arzusunu ilâh edineni? Artık ona sen mi vekil olacaksın? Onu şirkten sen mi koruyacaksın" buyuruyor. (Furkân: 43)

Bütün insanlar ve cinler Hazret-i Kur-an'ın bir hükmünü, bir harfini dahi inkâr etseler, hafife alsalar, hepsi kâfir olurlar. İsterse emir ya da hüküm Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in son nefesinde inmiş olsun. Artık o kesin hükümdür, emirdir.

Âyet-i kerime'de:

"İşte böyle, çünkü onlar Allah'ın indirdiğinden tiksinip hoşlanmamışlardır" buyuruluyor. (Muhammed: 9)

Oysa inananlar için tesettür kesinlikle uyulması gerekli bir farzdır.

Tesettür, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz zamanında savaş sebebi dahi sayılmıştır.

Asr-ı saâdet yıllarında Beni Kaynuka yahudilerinden bir kuyumcunun mümin bir kadının tesettürüne, başörtüsüne el uzatması savaş sebebi sayılmış ve savaşılarak yahudi erkekleri öldürülmüştür. (Hişam: c. 3, sh: 66)

Allah"ın hükmü bu kadar önemli bir meseledir.
Ekleme Tarihi: 05.12.2006 - 01:16
Bu mesajı bildir   sehidan üyenin diğer mesajları sehidan`in Profili sehidan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 788 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61102 saniyede açıldı