colchicine generique plaquenil kaletra lopinavir ritonavir kaletra imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » HARDWARE & SOFTWARE » Networkle ilgili bir soru?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Networkle ilgili bir soru?

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
Selamun Aleykum arkadaşlar;

bir sorum olacak inşAllah yardımcı olursunuz. Ve bu sayede bu tip problemi olan arkadaşlar da bundan faydalanır.

10 kişinin oluşturduğu bir çalışma grubu var. Ve grubun üyeleri çalışma grubuna bağlanarak 1 makina üzerindeki dosyaları ortak kullanıyorlar. ( Silme, değiştirme gibi )

Ama bu makina üzerindeki örnek veriyorum "x" dosyasını ancak 4 kullanıcı açabiliyor. Ve ben bu dosyanın daha fazla kullanıcı tarafından açılabilmesini sağlamak istiyorum.

Bu mümkünmüdür?

yoksa genel olarak üğ üzerindeki bir makinada bulunan bir dosya ancak 4 kullanıcı tarafından mı kullanılabilir.

Selametle...
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 10:43
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  
kardesim benim bildiklerim

350 Mesaj -

En Son On: 25.08.2006 - 03:39
selamün aleyküm

kardeşim ana makine dahil 10 makine var ve 4 makine paylaşım yapabiliyor diyorsunuz peki kardeşim ilk önce 6 makinenin ağ paylaşıma açık mı ona bktınız mı yok eger ag üzerinde sadece keni kullanıcısı gözüküyorsa kardeşim ana makinede ag bağlantısını tanıtmamışsınızdır yani kardeşim ana makinanın 4 kişiyi görmesinin sebebi kardeşim 1 ag baglantısını tanıtılmış olması
2 ag paylaşıma açık bir halde olması

diger 6 makinenin sadece kendilerini görüyor ise kardeşim ag baglantılarını tekrar kurmanızı o da değilse kardeşim eger herkes gözüküyorsa ag paylaşıma açık degildir
ana makina
ag dagıtım kablolarını kontrolden geçirirsen
kardeşim daha fazla bilgilendirmek isterdeim fakat bildiklerimi yazdım yinede bulursam detaylı bilgi yardımcı olurum
ALLAH'a emanet olun
MEVLANA şehrinden selam ve sevgiyle
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 11:20
Bu mesajı bildir   {{~Dervis~}} üyenin diğer mesajları {{~Dervis~}}`in Profili {{~Dervis~}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

yakup kardesim; Allah razı olsun cevabın için .

Ama konuyu tam anlatamadım sanırım.

Şimdi soru tam olarak şöyle;

bir "workgroup" var. bu grubun üyeleri birbirlerini görüyolar. Dosya ve paket alışverişi olağan...

yalnız herhangi makinanın üzerindeki dosyaya (bu dosyanın ana makinanın üzerinde bulunması gerekmiyor. çünkü herkes birbirini görüyor ve dosya yazma değiştirme yetkisine sahip ) grubun 4 üyesi bağlanabiliyor. Bu dosyayı 5. kişi açamıyor. Yani sorun bunların birbirlerini görmelerinden değil; dosyanın kabul edeceği sayının üstünde bağlantı kurulduğu için bağlanılamıyor.

ben bu dosyanın 4 kişi değilde 10 kişi bağlantı kurmasını istiyorum. Yani bir makina üzerindeki dosyayı 10 kişi aynı anda açıp çalışabilsin.

Bu mümkünmüdür yoksa "hub"bağlantısıyla yalnızca sınırlı sayıda mı üye bağlanabilir...

selametle...
Ekleme Tarihi: 17.03.2006 - 13:20
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
robinson su an offline robinson  

1 Mesaj

En Son On: 02.04.2006 - 11:43
Cinsiyeti: ----- 
işletim sistemlerinin farklılığından kaynaklanan protokol eksikliğinden dolayı olabilir
Ekleme Tarihi: 02.04.2006 - 11:42
Bu mesajı bildir   robinson üyenin diğer mesajları robinson`in Profili zum Anfang der Seite
tacon su an offline tacon  
RE:

10 Mesaj -

En Son On: 08.05.2006 - 00:35
Alıntı
Orijınalı fosaloglu

yakup kardesim; Allah razı olsun cevabın için .

Ama konuyu tam anlatamadım sanırım.

Şimdi soru tam olarak şöyle;

bir "workgroup" var. bu grubun üyeleri birbirlerini görüyolar. Dosya ve paket alışverişi olağan...

yalnız herhangi makinanın üzerindeki dosyaya (bu dosyanın ana makinanın üzerinde bulunması gerekmiyor. çünkü herkes birbirini görüyor ve dosya yazma değiştirme yetkisine sahip ) grubun 4 üyesi bağlanabiliyor. Bu dosyayı 5. kişi açamıyor. Yani sorun bunların birbirlerini görmelerinden değil; dosyanın kabul edeceği sayının üstünde bağlantı kurulduğu için bağlanılamıyor.

ben bu dosyanın 4 kişi değilde 10 kişi bağlantı kurmasını istiyorum. Yani bir makina üzerindeki dosyayı 10 kişi aynı anda açıp çalışabilsin.

Bu mümkünmüdür yoksa "hub"bağlantısıyla yalnızca sınırlı sayıda mı üye bağlanabilir...

selametle...

bir şey soracağım.. bu bağlanmak istediğiniz ne dosyası?
hub bir anahtardır ve hubdan sorun olacağını sanmıyorum. yanlıssam duzeltiniz.

selametle...
Ekleme Tarihi: 02.05.2006 - 18:32
Bu mesajı bildir   tacon üyenin diğer mesajları tacon`in Profili tacon Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2683 Mesaj -

Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Bağlanılmak istenen data dosyası idi. Programın kendi özelliğinden kaynaklanan bir özellik. Programı yazarken permleri ona göre ayarlamışlar.

Aslında çözüm; ÇÖZÜMSÜZLÜKsevinçli
Ekleme Tarihi: 02.05.2006 - 18:39

2683 Mesaj -

ozanask kardesim; siz server kullanıyorsunuz. Ama bizim kullandığımız sistemde server yok malesef.
Ekleme Tarihi: 02.05.2006 - 18:49
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 436 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54038 saniyede açıldı